Transport ciężarowy
do 60% taniej

Tylko sprawdzeni przewoźnicy.


Media o nasTransport ciężarowy już od

300 zł!...

Zaoszczędziliście z nami już

26 767 489 zł


...

Tylko zweryfikowani Przewoźnicy

Z Clicktrans.pl Twoja przesyłka jest bezpieczniejsza! Więcej >Sprawdź jakie to proste!


Wystaw zlecenie ZA DARMO
1

Wystaw zlecenie ZA DARMO

W 2 minuty!

  • Opisz przesyłkę
  • Podaj termin i adres
Otrzymasz oferty przewoźników
2

Otrzymasz oferty przewoźników

Już po paru minutach otrzymasz pierwsze oferty transportu FTL.

  • Tysiące firm transportujących ładunki konkuruje o Twoje zlecenie
  • Otrzymasz oferty od firm, które i tak jadą tą trasą
Wybierz najlepszą ofertę title=
3

Wybierz najlepszą ofertę

Oszczędzasz nawet do 60% dzięki aukcji "w dół".

  • Sprawdź opinie o przewoźniku
  • Skontaktuj się z przewoźnikiem
  • Zleć transport pełnopojazdowy i gotowe!

16859

przewoźników wykonujących transport ciężarowy czeka na Twoje zlecenie

Przewoźnik - Alexcars Zweryfikowany przewoźnik Alexcars (135) Reputacja: 97%
Przewoźnik - ramzes67 Zweryfikowany przewoźnik Certyfikaty, Ubezpieczenia, Licencje ramzes67 (82) Reputacja: 95%
Przewoźnik - slawomirrrek Zweryfikowany przewoźnik Certyfikaty, Ubezpieczenia, Licencje slawomirrrek (66) Reputacja: 93%
Przewoźnik - trackexport Zweryfikowany przewoźnik trackexport (51) Reputacja: 98%
Zweryfikowany przewoźnik kaziktrans (37) Reputacja: 100%
Przewoźnik - TRANSKAR Zweryfikowany przewoźnik Certyfikaty, Ubezpieczenia, Licencje TRANSKAR (23) Reputacja: 100%
Aż 97% zadowolonych klientówNiedawno zrealizowane przewozy ciężarowe:


Przewieziono Skąd Dokąd Cena Oszczędność
TRANSPORT Z FRANCJI BUZANCY Francja, BUZANCY Polska, Świdwin 4500 zł -2531 zł
Zlecę transport 80 balotów (dużych okrągłych) słomy z Wierzchowa do Gniezna Polska, Wierzchowo,... Polska, Gniezno 1590 zł -894 zł
Transport bel slomy Polska, Polska, 910 zł -512 zł
24 tony big bag stale zlecenia Polska, Rogow Wielka Brytania, Tiffield 9099 zł -5118 zł
Beczki na paletach 120x120x298 Polska, Łasin Polska, Lewkowiec 1590 zł -894 zł
Holandia-Polska Holandia, Oosterhout Polska, 7200 zł -4050 zł


Przewieziono Skąd Dokąd Cena Oszczędność
3 ciezarowki Berlin- Inowroclaw Niemcy, Berlin Polska, inowroclaw 5099 zł -2868 zł
konstrukcje stalowe 3 szt. Polska, Chruściel Polska, Zamek Bierzgłowski 1390 zł -782 zł
Będzin - Łódź / PILNE Polska, Będzin Polska, Łódź 1790 zł -1007 zł
wynajme calego busa plandeke do Londynu Polska, Zdrojno Wielka Brytania, Greenford 3300 zł -1856 zł
wynajme calego busa plandeke do Londynu Polska, Zdrojno Wielka Brytania, Greenford 3000 zł -1688 zł
Portugalia -- Polska / Ładunek 2T /Regularne przewozy Portugalia, Porto Polska, Wrocław 2400 zł -1350 zł


Przewieziono Skąd Dokąd Cena Oszczędność
Płyta OSB Częstochowa -Wiedeń Polska, Częstochowa Austria, 3000 zł -1688 zł
Transport cietych choinek Swiatecznych Zdrojno - Londyn Polska, Zdrojno Wielka Brytania, Greenford 3980 zł -2239 zł
Wlochy- Polska Włochy, Ravenna Polska, Rzeszów 6570 zł -3696 zł
Holandia-Polska Holandia, Oosterhout Polska, Tomaszów Lubelski 6500 zł -3656 zł
bele Polska, Łódź Polska, Konopiska 600 zł -338 zł
Wlochy- Polska Włochy, Polska, Rzeszów 1600 zł -900 zł  •    zaoszczędź nawet 60% ceny transportu FTL

  •    0zł za wystawienie ogłoszenia

  •    sprawdź oceny i wybierz sprawdzonego przewoźnika


W serwisie Clicktrans.pl zarejestrowane są tysiące przewoźników, w tym również tacy, którzy specjalizują się w transporcie ciężarowym. Aby zlecieć transport jednemu z nich, wystaw ogłoszenie w naszym serwisie. W tym celu kliknij w przycisk „Zleć transport” na górze strony, następnie wybierz kategorię – Ładunki i podkategorię – Pełna ciężarówka. Gdy już wybierzesz kategorię, na ekranie wyświetli się formularz. Musisz podać tytuł swojej przesyłki, jej wymiary, a następnie odpowiedzieć na pytania: Czy ładunek jest na paletach?, Czy ładunek jest zapakowany? Możesz również opisać opakowanie ładunku i określić budżet, jaki jesteś w stanie przeznaczyć na realizację zlecenia. Nie zapomnij zaznaczyć, czy interesuje Cię jedynie transport, czy transport wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Jeśli masz jeszcze jakieś informacje, które mogą być istotne, umieść je w polu „Informacje dodatkowe”. Przykładem mogą być szczegóły dotyczące ładunku, takie jak rodzaj przewożonych materiałów, ewentualne wymagania czy szczególne warunki, jakie muszą zostać zapewnione podczas transportu. Następnie zostaniesz poproszony/a o podanie trasy i terminów. Dokładnie określ miejsce załadunku i rozładunku, zaproponuj terminy realizacji zlecenia (możesz też zaznaczyć, że terminy są elastyczne).
Transport ciężarowy nazywa się również transportem FTL (FTL – full truck load, czyli przewozy cało naczepowe). Tego rodzaju transport realizuje się za pomocą samochodów ciężarowych. Samochody ciężarowe to pojazdy samochodowe przeznaczone specjalnie do przewozu ładunków. Samochody ciężarowe należą do kategorii N. Dzieli się ona na trzy podkategorie. W skład podkategorii N1 wchodzą pojazdy o masie nieprzekraczającej 3,5 tony. Do podkategorii N2 należą pojazdy, których masa wyższa jest niż 3,5 tony, ale nie przekracza 12 ton. Natomiast podkategoria N3 to pojazdy o masie maksymalnej przekraczającej 12 ton.

W przypadku lekkich samochodów ciężarowych, o masie całkowitej wyższej niż 3,5 ton, ale niższej niż 7,5 tony, kierowca musi posiadać prawo jazdy kategorii C1. Aby prowadzić samochody ciężarowe o większej dopuszczalnej masie całkowitej, trzeba mieć prawdo jazdy kategorii C. Od osób kierujących zestawem pojazdów, czyli samochodu ciężarowego razem z naczepą lub przyczepą, wymaga się prawa jazdy kategorii E. Wyróżnić można kilka rodzajów pojazdów ciężarowych. Jednym z nich są ciągniki siodłowe. Mogą one przewozić ładunki cięższe niż pozostałe samochody ciężarowe. Ciągnik połączony jest z przyczepą lub naczepą za pomocą siodła. Siodło jest elastycznym połączeniem i pozwala na skręcanie przyczepy względem ciągnika. Ciągniki siodłowe są bardzo uniwersalne, można przypiąć do nich wiele rodzajów naczep, a tym samym przewozić różne ładunki. Wśród samochodów ciężarowych są też samochody ciężarowe skrzyniowe. Wykorzystuje się je do przewożenia towarów i ciągnięcia przyczepy. Są bardzo uniwersalne i można w nich przewozić różnego rodzaju towary. Kolejne typy pojazdów wykorzystywanych w transporcie FTL to samochody ciężarowe do zabudowy i samochody z nadwoziem typu furgon. Furgon to zamknięte nadwozie. Wyposażone w takie nadwozie samochody mają sztywne ściany i dach. Drzwi tylne są odchylane, czasami także drzwi boczne. Do pojazdów ciężarowych należą też samochody ciężarowe specjalne. Samochody ciężarowe mogą mieć różne zabudowy. Jedną z nich jest plandeka – duża płachta materiału, której zadaniem jest ochrona przewożonego towaru przez zmoknięciem. Plandeka często wsparta jest na rusztowaniu, wchodząc tym samym w skład skrzyni ładunkowej. Inne typy zabudowy to zabudowy kontenerowe czy skrzyniowe. Niektóre samochody ciężarowe wyposażone są w izotermy i chłodnie. Chłodnia to komora, w której przewozi się towary wymagające stosunkowo niskich temperatur. Koniecznie poinformuj przewoźników, jeśli twoja przesyłka wymaga transportu za pomocą chłodni.

Przed zaakceptowaniem oferty uzgodnij z przewoźnikiem najważniejsze kwestie dotyczące transportu. Upewnij się, że dokładnie opisałeś/aś swoją przesyłkę. Istotne są wymiary i waga ładunku – przewoźnik musi wiedzieć, czy dysponuje odpowiednim sprzętem lub wystarczającą ilością przestrzeni, aby przewieźć Twój ładunek. Upewnij się, czy przewoźnik posiada ubezpieczenie. Sprawdź również jakie są proponowane przez niego terminy i czy odpowiadają twoim potrzebom. Przed transportem należy spisać list przewozowy i/lub umowę transportową.
Koszt przesyłki zależy od kilku czynników takich jak waga ładunku, wymiary, długość trasy. Oto kilka przykładowych ogłoszeń dotyczących transportu pełną ciężarówką wraz z cenami, które udało się uzyskać:

Przewóz 10 ton drewna z Raszkowa w województwie wielkopolskim do Piaseczna w województwie Mazowieckim. Odległość z miejsca załadunku do miejsca rozładunku wyniosła około 297 km. Uzyskana cena to 1200 zł.
https://clicktrans.pl/przesylka/10-ton-drewna,aid,242219.html
Transport opakowanego węgla drzewnego (12500 kg) z miejscowości Czechowice Dziedzice do Wiednia. Dystans – około 361 km. Koszt transportu wyniósł 2100 zł.
https://clicktrans.pl/przesylka/10-ton-drewna,aid,242219.html