Clicktrans / strona główna

Największy serwis aukcji transportowych

Transport samochodów    Transport samochodów


Zleć transport

  • oszczędź nawet do 60% kosztów transportu samochodu!
  • 0zł za wystawienie ogłoszenia
  • tylko zweryfikowani przewoźnicy

0-0 z 0
0-0 z 0
Wyświetlaj na stronie: 10 20 30 40


Jak zorganizować transport samochodów?

Najlepszym rozwiązaniem w większości przypadków jest zatrudnienie firmy transportowej lub osoby z doświadczeniem w przewożeniu samochodów. Transport samochodów wymaga od przewoźników doświadczenia oraz odpowiedniego sprzętu. Dostępną, ale wciąż mało popularną opcją jest wynajęcie osoby, która przewiezie nasz samochód jako kierowca. Ta opcja jest możliwa tylko wtedy jeśli samochód jest sprawny i ma potrzebne dokumenty.

Czym przetransportować samochód?


Samochód można przetransportować korzystając z autolawety (często jest ona wyposażona we wciągarkę, która ułatwia załadunek uszkodzonych pojazdów). Laweta może również pełnić rolę pojazdu pomocy drogowej, przyczepy czy autotransportera tzw. lory (jedno- lub dwupoziomowe platformy dla osobówek lub samochodów użytkowych). Zestawy transportowe mogą przewieźć jednorazowo do 11 małych aut osobowych albo 4-5 dostawczych lub ciężarówkę. Warto pamiętać jednak, że pomimo, że często ze względu na optymalizację kosztów, ten typ przewozu aut tj. lorą będzie tańszy, to zwykle będzie się wiązał z odebraniem samochodu z innego miejsca niż "pod domem".
Niektóre firmy transportowe zajmujące się transportem aut kupionych zagranicą np. na aukcjach bądź w komisach, oferują usługi dodatkowe takie jak ocena stanu technicznego zakupionego samochodu, sprawdzenie dokumentacji auta, załatwienie wszelkich formalności związanych z kupnem/odbiorem auta np. odprawy celne oraz oczywiście bezpieczny przywóz lawetą samochodu pod wybrane miejsce docelowe.