Clicktrans / strona główna

Największy serwis aukcji transportowych

Transport samochodów    Transport zwierząt


Zleć transport

  • oszczędź nawet do 60% kosztów transportu zwierząt!
  • 0zł za wystawienie ogłoszenia
  • tylko zweryfikowani przewoźnicy

1-2 z 2
1-2 z 2
Wyświetlaj na stronie: 10 20 30 40

Jak zorganizować transport zwierząt?

Zwierzęta domowe, towarzyszące podróżnym (psy, koty, fretki, w liczbie nieprzekraczającej 5 sztuk zwierząt) mogą być przywożone do Polski, pomiędzy państwami członkowskimi Unii oraz wywożone poza UE. Zwierzęta mają obowiązek posiadania mikroczipu oraz muszą posiadać paszport wystawiony przez uprawionego lekarza weterynarii z poświadczonym szczepieniem przeciwko wściekliźnie.
Zwierzak musi być transportowany w wentylowanym aucie, z dostępem do picia i jedzenia.
Jeśli mamy małego psa, najlepiej umieścić go w klatce, transporterze. Ważne jest, aby umieścić go w bezpiecznym miejscu i upewnić się, że przy ostrym hamowaniu lub w razie wypadku nie będzie się przemieszczać. W transporterze można umieścić też poidełko z wodą. Najlepiej dodatkowo przypiąć klatkę za pomocą pasów bezpieczeństwa. Jeśli nie chcemy, aby pies był transportowany w klatce można w samochodzie osobowym przypiąć go specjalnymi pasami bezpieczeństwa, które chronią psa podczas jazdy.

Szczenię można transportować bądź w kartonie, bądź w transporterze, bądź na fotelu przykrytym matami pochłaniającymi. Transporter powinien spokojnie zmieścić się na podłodze obok siedzenia kierowcy.
Psy duże i średnie powinny mieć swoje miejsce w samochodzie. Możliwy jest transport np. na kanapie obok kierowcy w busie. Większe psy w samochodzie osobowym mogą być transportowane albo w bagażniku samochodu typu kombi, lub na tylnim siedzeniu, które wcześniej warto obłożyć kocem bądź innym materiałem ochronnym. Najbezpieczniejszą aczkolwiek nie najprzyjemniejszą opcją dla psa jest transport w kontenerze.
Przewoźnicy mogą wymagać, by psy duże i agresywne były wyposażone oprócz klatki również w kaganiec.

Kot może być przewożony w transporterze ze żwirkiem, z jedzeniem w środku.
Firmy specjalizujące się w transporcie zwierząt domowych często oferują to, że w transporcie bierze udział kierowca oraz opiekun dbający o bezpieczeństwo i komfort podróży.