Ile kosztuje transport motocykla w Polsce? [Aktualizacja: 25 maja 2020]

transport motocykli

Ile może kosztować przewóz motocykla lub skutera przez firmę transportową? Wielu z nas szuka takiej informacji, szczególnie w okresie wiosenno-letnim, gdy kupujemy motocykl na nowy sezon w innym mieście. Jeśli sami dysponujemy odpowiednim pojazdem i wolnym czasem możemy przewieźć nasz motocykl samodzielnie. Jednak bardzo często okazuje się, że wcale nie jest to tańsza opcja, a na pewno nie wygodniejsza, biorąc pod uwagę, że musimy przeznaczyć na to cały dzień.

Jeżeli planujesz zlecenie transportu motocykla firmie transportowej, prawdopodobnie zastanawiasz się z jakim wiąże się to kosztem. Sam niejednokrotnie musiałem przetransportować swój motocykl z miasta do miasta i wiem, że znalezienie odpowiedniej oferty transportu jest bardzo istotne. Dlatego postanowiliśmy przedstawić Wam jak kształtują się ceny takiej usługi. Przeprowadziliśmy analizę tysięcy bardzo różnych zleceń transportu motocykli i skuterów z serwisu Clicktrans.pl wykonanych przez różne firmy transportowe, zarówno na krótkich i na długich trasach.

Motocykle i skutery najczęściej przewożone są w zamkniętych busach (samochodach dostawczych do 3,5 tony) typu np. Mercedes Sprinter, Volkswagen Transporter, Peugeot Boxer, itp. Dużo rzadziej przewożone są na przyczepkach, tylko niewielu przewoźników stosuje taką metodę.

Polacy najczęściej transportują na terenie kraju motocykle do województwa mazowieckiego. W 2019 13% ogłoszeń na transport w serwisie Clicktrans dotyczyła transportu do tego województwa. Popularne są także zlecenia na transport do Małopolski, Dolnego Śląska, Pomorza czy Śląska.

Najpopularniejsze marki motocykli transportowane przez Polaków to Yamaha i Honda, a typy to ścigacze.

Ceny krajowego transportu motocykli

W 2019 roku średnia cena transportu motocykla na terenie Polski wyniosła średnio 328 zł.

Ceny mogą się różnić w zależności od wybranej firmy transportowej, lokalizacji w Polsce, wielkości motocykla, itd. Najważniejszym czynnikiem jest jednak, czy uda nam się trafić na firmę transportową, która i tak planuje już przejazd daną trasą i posiada wolne miejsce. Jeśli trafimy na taką okazję, ceny mogą być nawet kilka razy niższe niż standardowe.

Ceny, które podajemy poniżej uzyskiwane są na aukcjach transportowych serwisu Clicktrans.pl, gdzie bardzo często właściciel motocykla znajduje przewoźnika, który i tak jedzie już w tym kierunku. Dzięki temu znaleziony transport w serwisie często jest tańszy nawet o 30-60% w porównaniu do standardowych cenników przewoźników.

Transport motocykli na krótkich dystansach, do 200 km:

Na krótkich trasach główny wpływ na cenę odgrywa czas jaki przewoźnik musi poświęcić na dojechanie do miejsca załadunku,  czas na załadunek i rozładunek motocykla. Liczba kilometrów samego transportu nie jest w tym przypadku najważniejszym czynnikiem wpływającym na cenę.

Na krótkich trasach poniżej 100 km średnie ceny to około 2 zł – 4 zł  za kilometr. Na trasach o długości 100 km – 200 km za usługę transportu motocykla średnie ceny to  około 1,5 zł – 2 zł za kilometr. Jeżeli jednak uda nam się trafić na okazję, to możemy zapłacić nawet 1 zł- 1,5 zł za kilomet.

Przykładowe ceny transportu motocykla na dystansie do 200 km:

 • Transport motocykla z Piotrkówka (Opolskie) do Niegowoniczki (Śląskie) w cenie  150 zł :

https://clicktrans.pl/motocykl200km_1

 • Transport motocykla z Rybnika (Śląskie) do Laliki (Śląskie) w cenie  200 zł :

https://clicktrans.pl/motocykl200km_2

 • Transport motocykla z Warszawy do Turka (Wielkopolskie) w cenie  240 zł :

https://clicktrans.pl/motocykl200km_3

 • Transport motocykla z Lublina do Końskie (Świętokrzyskie) w cenie  250 zł :

https://clicktrans.pl/motocykl200km_3

Transport motocykli na średnich dystansach,  200-300 km:

Cena transportu motocykla na trasach 200-300 km waha się od ok 200 do 350 zł.

Przykładowe ceny transportu motocykla na dystansie od 200 do 300 km:

 • Transport motocykla z Krakowa do Bratoszewicz w cenie  190 zł :

https://clicktrans.pl/motocykl,200-300-1

 • Transport motocykla z Mielca do Teresina w cenie  230 zł :

https://clicktrans.pl/motocykl,200-300-2

 • Transport motocykla z Gostynina do Poznania w cenie  300 zł :

https://clicktrans.pl/motocykl,200-300-3

 • Transport motocykla z Rzeszowa do Prażki w cenie  350 zł :

https://clicktrans.pl/motocykl,200-300-4

Transport motocykli na długich dystansach,  powyżej 300 km:

Dystanse ponad 300 km to najczęstsze zlecenia transportu motocykli w Polsce. Aż 80% zleceń dotyczy transportu na trasie wynoszącej co najmniej 300 km. Przy takiej odległości znacznie spada cena za kilometr i wynajęcie firmy transportowej jest bardzo korzystną opcją, szczególnie, że sami musielibyśmy pokonać tą trasę w dwie strony co najczęściej oznacza cały dzień spędzony w drodze.

Średnie ceny przewozu motocykla uzyskiwane na aukcjach transportowych Clicktrans.pl to około 0,75 zł za kilometr. Ceny te wahają się w granicach 0,5 zł – 1,4 zł za kilometr. Bardzo często jednak właściciele motocykli znajdują przewoźnika, który jedzie tą samą trasą i uzyskują ceny nawet 0,4 – 0,6 zł za kilometr.

Przykładowe ceny transportu motocykli z Clicktrans na dystansie powyżej 300 km:

 • Transport motocykla z Olszewnicy Starej (Mazowieckie) do Ustki (Pomorskie) w cenie  210 zł :

https://clicktrans.pl/motocykle_300_1

 • Transport motocykla z Łomży (Podlaskie) do Zabrza (Śląskie) w cenie  250 zł :

https://clicktrans.pl/motocykle_300_2

 • Transport motocykla ze Szczecina do Krakowa w cenie  300 zł :

https://clicktrans.pl/motocykle_300_3

 • Transport motocykla z Michałowic do Nowego Targu w cenie  340 zł :

https://clicktrans.pl/motocykle_300_4

Pamiętajcie, że podane wyżej ceny pochodzą z analizy tysięcy zleceń i mogą się różnić w poszczególnych przypadkach. Różne firmy transportowe oferują różne stawki. Najważniejsze jest jednak, aby nie zlecać osobnego przejazdu specjalnie po nasz motocykl, lecz znaleźć firmę, która jedzie w tym kierunku i posiada jeszcze wolne miejsce w swoim busie. Przewoźnicy starają się uniknąć niepełnych przejazdów, dlatego możemy trafić na świetną, okazyjną ofertę od profesjonalnej firmy transportowej, której standardowe, cennikowe stawki są bardzo wysokie.

 

Jakie są Wasze doświadczenia w tym temacie? Czy przewoziliście swój motocykl sami, czy woleliście zlecić to firmie transportowej? Ile kosztowała Was taka usługa? Ciekaw jestem Waszych komentarzy 🙂

Michał, Clicktrans.pl

Zobacz także:

Michał

Cześć! Piszę o transporcie, a w szczególności o sposobach na sprawny i oszczędny transport dużych przedmiotów. Interesuje mnie optymalizacja transportu, porady transportowe i kwestia ekologicznego transportu. Od 2010 roku rozwijam serwis aukcji transportowych Clicktrans.pl.

28 komentarzy

 1. transport rybnik pisze:

  Jeѕtem baгdzo zаciеkawiony jaκoscіa pοstu
  рowieԁziеc ze swіetna tгеsc tutaj panuje

 2. fraczak pisze:

  prosze o pilny kontakt w sprawie transportu skutera 500850324

 3. Lewy pisze:

  Polecam do transportu motocykli z Warszawy, Czachora 600 747 814, nie tylko przewiózł mi po atrakcyjnej cenie motocykl, ale udzielił również kilku cennych rad.

 4. sylwia pisze:

  Szukam transportu dla skutera rometu 125. Z warszawy do poznania jaki koszt waga skutera ok 100 kg proszę na maila sylwik44@tlen.pl

 5. Krzysiek pisze:

  Myślę, że 4 zł to trochę wyolbrzymiona stawka. Chyba że Autor miał na myśli dwie strony przejazdu.

 6. stach zbigniew pisze:

  potrzebuje przetransportować chopera z sanoka do warszawy w dniach 21 -23 maja 2017r mój telefon 883036444

 7. Jerzy Tabaka pisze:

  Potrzebuje przewiesc motocykl Suzuki Burgman 250 z Jelcza Laskowice do Ostroleki,mazowieckie

 8. Tobi pisze:

  Dlatego właśnie dobrze korzystać z giełdy transportowej jeśli chodzi transport motocykla czy samochodu. Mamy kilka ofert do porównania i możemy wybrać tą najkorzystniejszą, a do tego wszystko odbywa się dość szybko, więc nie tracimy czasu na szukanie manualne 🙂

 9. Maarcin pisze:

  szukam mozliwosci transportu skutera z ZABRZA do Gdanska.
  termin poczatek stycznia 2018.

  • Agnieszka pisze:

   @Maarcin: Aby zdobyć wycenę proszę wystawić darmowe ogłoszenie pod tym linkiem: https://clicktrans.pl/zlec-transport-1 i wpisać na jakiej trasie ma być przewieziony. Wówczas przewoźnicy sami zgłoszą się z ofertami cenowymi. Z pewnością szybko się pojawią korzystne oferty i będzie można zorientować się w cenach. Pozdrawiam!

 10. Jarek pisze:

  Poszukuje transportu krosa kawasaki 125. Z glogowa dolnoslaskiego do krynicy zdroj ktos cos??

 11. Stevie pisze:

  Witam . Zlecę przewiezienie Harleya-Davidsona ze Słupska do Warszawy w dniach po 20 maja 2018 r. Tylko profesjonalne usługi . Tel. + 48 570 077 764

  • Malwina pisze:

   Dzień dobry! Aby otrzymać oferty na transport, proszę wystawić bezpłatne ogłoszenie na portalu Clicktrans.pl: https://clicktrans.pl/zlec-transport-1. W treści ogłoszenia proszę podać niezbędne szczegóły (adresy, terminy, opis etc.). Będzie mógł Pan również zaproponować swoją cenę lub poczekać na propozycje cenowe ze strony przewoźników. Wkrótce przewoźnicy sami zgłoszą się z ofertami, spośród których będzie Pan mógł wybrać najkorzystniejszą. Pozdrawiam serdecznie!

 12. Mariusz pisze:

  Witam potrzebuje przewieźć motor cross waga 100 kg z Lęborka do białego stoku oferty proszę pod nr tel 531 767 186

  • Malwina pisze:

   @Mariusz, aby znaleźć transport, najlepiej wystawić bezpłatne ogłoszenie w serwisie: https://clicktrans.pl/zlec-transport-1. W treści ogłoszenia opisz, co wymaga przewiezienia, o jakiej trasie jest mowa i podaj sugerowany termin dowozu. Polecamy także dodać zdjęcia, zazwyczaj znacznie zwiększa to ilość ofert. Wystawienie ogłoszenia jest bezpłatne i niezobowiązujące, a pozwoli Ci zorientować się w cenach. Pozdrawiamy serdecznie!

 13. Jaremi pisze:

  szukam transportu motocykla z Gdańska do Jaworzna

 14. leszek pisze:

  szukam transport motor gorzow wielkopolski kosewko pod warszawa 666600499

 15. Wojtek pisze:

  Witam intereseuje mnie,czy oprocz skutera bo tego chcialbym przewiesc z Wroclawia do Rzeszowa,czy moge zabrac ze soba rzeczy osobiste i tez sie zabrac w podroz,czy takiej opcji nie ma?tylko transport skutera i to wszystko?

  • Izabela Pawlik pisze:

   Dzień dobry, ostateczna decyzja należy do przewoźnika. Przewoźnicy z reguły zabierają dodatkowe rzeczy, ale transport osób nie zawsze wchodzi w grę. Proponuję opublikować bezpłatne ogłoszenie w naszym serwisie i dokładnie opisać zlecenie: https://clicktrans.pl/transport/motocykli-skuterow/
   Przewoźnicy dadzą znać, czy mogą wykonać zlecenie i zaproponują wyceny.
   Pozdrawiam serdecznie

 1. 26 marca 2013

  […] Zobacz również artykuł: Ile kosztuje transport motocykla w Polsce? […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Clicktrans sp. z o.o. przetwarza dane dla realizacji umowy, obowiązków prawnych oraz treści zgód. Masz prawa dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu. Polityka prywatności