Ile kosztuje transport motocykli z zagranicy? [Aktualizacja: 30 lipca 2020]

Jeżeli kupujesz motocykl lub skuter za granicą to prawdopodobnie interesuje Cię cena jego transportu do Polski. Dla osób planujących wakacje z motocyklem np. w Hiszpanii lub we Włoszech dobrym rozwiązaniem może być zlecenie jego przewozu firmie transportowej. W tym artykule znajdziesz informacje o cenach transportu motocykli na popularnych europejskich trasach.

Na podstawie kilkuset transakcji w serwisie Clicktrans.pl przeprowadziliśmy analizę różnych zleceń transportu motocykli i skuterów  na międzynarodowych trasach europejskich.  Ceny mogą się różnić w zależności od wybranej firmy transportowej, miasta, wielkości motocykla, itd.  Najważniejszym czynnikiem jest jednak czy uda nam się trafić na firmę transportową, która i tak planuje już przejazd daną trasą i posiada wolne miejsce. Jeśli trafimy na taką okazję, ceny mogą być nawet kilka razy niższe niż standardowe.

Ceny, które podajemy poniżej uzyskiwane są na aukcjach transportowych serwisu Clicktrans.pl, gdzie bardzo często właściciel motocykla znajduje przewoźnika, który i tak jedzie już w tym kierunku. Dzięki temu ceny te są często niższe o 30%-60% od standardowych ofert z cennika. Opisywane przez nas ceny dotyczą zlecenia transportu 1 motocykla lub skutera. Przy transporcie kilku motocykli naraz ceny mogą być niższe.

Ceny transportu motocykli w Europie

W 2019 średnia cena sprowadzenia motocykla z zagranicy do Polski wyniosła 704 zł. Przy czym stawka ta różni się w zależności od kraju i odległości. Im większa odległość, tym mniejsza stawka za kilometr (na ogół).

Oto najpopularniejsze kierunki sprowadzanych motocykli do Polski:

transport motocykla do polski ceny

Niemcy to najpopularniejszy kierunek sprowadzania motocykli. W 2019 udział tego kierunku w zleceniach transportowych wyniósł ponad 37%. Wielka Brytania jest kierunkiem numer 2, z którego Polacy ściągają motocykle. 28% zleceń na transport motocykli w serwisie Clicktrans dotyczyło trasy Wielka Brytania–Polska. Pozostałe kierunki nie przekroczyły nawet 10-procentowego udziału w transporcie motocykli.

  Poniżej prezentujemy ceny dla każdej z popularnych tras (a także dla tych mniej popularnych!):  

Transport motocykla Niemcy – Polska:

Średnia cena transportu motocykla z Niemiec do Polski to 558 zł, a ceny wahają się w przedziale 300– 800 zł.

Transport motocykla Wielka Brytania – Polska:

Średnia cena za transport motocykla z UK do Polski to to 817 zł, a ceny wahają się w przedziale 600 – 900 zł. Jeżeli uda nam się trafić na okazję (firmę, która planuje właśnie przejazd z UK do Polski i ma jeszcze wolne miejsce) to mamy duże szanse przewieźć nasz motocykl w cenie 400–600 zł.

Transport motocykla Francja – Polska:

Średnia cena transportu motocykla z Francji do Polski wynosi 814 zł, a ceny wahają się w przedziale 700-950 zł.

Transport motocykla Holandia – Polska:

Średnia cena transportu motocykla z Holandii do Polski to 591 zł, a ceny wahają się na ogół w przedziale 300–800 zł.

Transport motocykla Włochy – Polska:

Średnia cena transportu motocykla z Włoch do Polski to 15 zł, a ceny wahają się w na ogół przedziale 700 – 1000 zł.

Transport motocykla Hiszpania – Polska:

Ten kierunek  jest szczególnie popularny wśród osób wybierających się na wakacje z motocyklem do Hiszpanii lub Maroko (przez Gibraltar). Średnia cena transportu motocykla na trasie  Polska Hiszpania to około 1270 zł. Ceny wahają się w przedziale 800–1500 zł.

Transport motocykla Szwajcaria – Polska:

Średnia cena transportu motocykla z Szwajcarii do Polski to 782 zł, a ceny wahają się w na ogół przedziale 700 – 1000 zł.

Transport motocykla Szwecja – Polska:

Średnia cena transportu motocykla ze Szwecji do Polski to 690 zł, a ceny wahają się w na ogół przedziale 500 – 1000 zł.

Transport motocykla Austria – Polska:

Średnia cena transportu motocykla z Austrii do Polski to 652 zł, a ceny wahają się w na ogół przedziale 500 – 900 zł.

Transport motocykla Belgia – Polska:

Średnia cena transportu motocykla z Belgii do Polski to 545 zł, a ceny wahają się w na ogół przedziale 400 – 900 zł.

 

 

Jeżeli masz pytania – napisz w komentarzu. Na pewno odpowiem.

Would you like to read it in English? Click on the following link to get some great tips on motorcycle transport.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o popularnych kierunkach, markach i cenach transportu motocykli zapoznaj się z naszym Raportem Motocykle 2019.

Michał, Clicktrans.pl

Zobacz także:

Michał

Cześć! Piszę o transporcie, a w szczególności o sposobach na sprawny i oszczędny transport dużych przedmiotów. Interesuje mnie optymalizacja transportu, porady transportowe i kwestia ekologicznego transportu. Od 2010 roku rozwijam serwis aukcji transportowych Clicktrans.pl.

16 komentarzy

 1. Radek mielcarek pisze:

  Witam serdecznie! Chcialbym otrzymac wstepna wycene na transport skutera(suzuki Burgman 125cc) z PL(Pilawa )do UK(Bristol)

  Z gory dziekuje za szybka odpowiedz.

  Pozdrawiam.

 2. Tomasz pisze:

  Witam, jakie dokumenty są potrzebne, aby przewieźć crossa za granicę?

 3. Tomasz pisze:

  Dziękuję za odpowiedź

 4. Tomasz pisze:

  Witam chciałbym się dowiedziec czy przewozicie w każdy region Polski ??? i Czy wychodzi taniej jesli np bierzecie motor z uk 10.05.2016 do Polski a z powrotem do uk 25.05.2016

 5. Przemysław Kowalski pisze:

  Jak realizowane są przewozy na Bliski Wschód? Interesuje mnie konkretnie Iran (jako cel), potencjalnie kraje ościenne z których można przejechać przez granicę do Iranu (Armenia, Azerbejdżan, Turcja).

 6. Konrad pisze:

  Witam mam pytanie odnośnie wysłania motocykla z uk do Polski czy muszę dawać dowód rejestracyjny czy tylko go okazać( motocykl jest moją własnością)

 7. Kris pisze:

  Witam jakie formalnosci tr,eba zalatwic pr,ed zleceniem transportu motoru z Polski do UK -motor ma ponad 50lat

 8. Jarosław pisze:

  Witam chciałem prosić o pomoc czy firmie spedycyjnej mogę zlecić wysyłkę motocykla z UK do Polski tak aby klient miał np. 5 dni na sprawdzenie motocykla a wyraźnie czego odesłanie go tą samą spedycją i odzyskanie od niej pieniędzy ktòre przekazał firmie spedycyjnej za mòj motocykl?

 9. KOSMOTEX pisze:

  Witam chciałbym zapytać ile by kosztowało sprowadzenie motocykla crossa 85cc ze Szwecji z miasta Munkedal do zachodniopomorskie tychowo z góry dzięki

 10. Andrzej pisze:

  Witam chciałbym się dowiedzieć ile by kosztował transport skutera z Czaplinka do Holandi do Leimuinden i czy była by możliwość zabrania się razem ze skuterem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Clicktrans sp. z o.o. przetwarza dane dla realizacji umowy, obowiązków prawnych oraz treści zgód. Masz prawa dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu. Polityka prywatności