Ile kosztuje transport samochodów w Polsce?

transport samochodu, laweta, przewóz samochodów

Przeanalizowaliśmy setki transakcji transportu samochodów w całej Polsce, aby sprawdzić ile najczęściej trzeba zapłacić za taką usługę. Niezależnie od tego czy chcesz po prostu przewieźć swoje uszkodzone auto na lawecie, czy handlujesz samochodami i chcesz zlecić transport do innego miasta, czy też z jakiegokolwiek innego powodu potrzebujesz zamówić transport to ten artykuł będzie dla Ciebie pomocny. Dowiesz się jakiego budżetu wymaga przewiezienie samochodu w obrębie Polski w zależności od trasy.

Od czego zależy cena transportu samochodu w Polsce?

Ceny transportu samochodu mogą się różnić w zależności od wybranej firmy transportowej, trasy, rodzaju, wagi i wielkości przewożonego samochodu, itd.

Najważniejszą kwestią jest jednak jednak znalezienie takiej firmy transportowej, która regularnie jeździ daną trasą. Możliwe, że zabierze Twój samochód w drodze powrotnej z innego zlecenia (zamiast wracać na pusto). Możliwe również, że zabierze Twój samochód dodatkowo, jeśli dysponuje większym pojazdem, który może zmieścić kilka aut. Jeśli znajdziemy taką firmę, to mamy dużą szansę uzyskać znaczącą zniżkę i zapłacić o wiele mniej od standardowych, cennikowych stawek.

Ceny podane poniżej dotyczą zleceń na aukcjach transportowych w serwisie Clicktrans.pl, gdzie bardzo często właściciel samochodu znajduje przewoźnika, który wraca lawetą „na pusto”. Dzięki temu są one często niższe o 30%-60% od standardowych ofert z cennika. Opisywane przez nas ceny dotyczą zlecenia transportu 1 samochodu.

Podawane przez nas ceny to dane uśrednione, statystyczne. Jeśli chcesz wycenić dokładnie przewóz Twojego samochodu możesz to bardzo łatwo zrobić klikają poniższy przycisk. Po prostu wpisz trasę i markę samochodu i po chwili dostaniesz wyceny od zweryfikowanych przewoźników, którzy przewożą regularnie samochody po takich trasach:

 

Ceny za przewóz samochodów w Polsce na krótkich trasach do 300 km:

Za zlecenie przewozu auta na krótkich trasach zapłacimy około 2 zł za kilometr.

Na krótkich trasach (do 100-200 kilometrów) ceny bardziej zależą od czasu niż od liczby kilometrów. Ceny ustalane są indywidualnie i uwzględniają cenę załadunku i rozładunku, liczby godzin poświęconych na usługę oraz kilometrów.

Przeciętnie takie zlecenia mieszczą się w budżecie około 400 zł.

Ceny za przewóz samochodów w Polsce na dłuższych trasach powyżej 300 km:

Na dłuższych trasach cena zależy przede wszystkim od liczby kilometrów. Często jednak przewoźnicy doliczają również opłatę za załadunek i rozładunek (z reguły około 70-100 zł).

Przy trasach powyżej 300 km średnia stawka to około 1,4 – 1,7 zł  za kilometr. Takie zlecenia kosztują z reguły do 600-900 zł.

Przydatne przy transporcie samochodu:

Masz pytanie dotyczące transportu samochodu? Napisz poniżej. Na pewno odpowiemy.

Michał, Clicktrans.pl

Michał

Cześć! Piszę o transporcie, a w szczególności o sposobach na sprawny i oszczędny transport dużych przedmiotów. Interesuje mnie optymalizacja transportu, porady transportowe i kwestia ekologicznego transportu. Od 2010 roku rozwijam serwis aukcji transportowych Clicktrans.pl.

7 komentarzy

 1. Vika pisze:

  To nawet osoby ze zwykłymi usługami jak fotograf życzą sobie 1zł za kilometr -> rozbój w biały dzień.

  W przypadku transportu podobnie z IKEI czy Castoramie za rozładunek chcą kasę albo stoją i nawet nie pomogą, a człowiek sam dawał nie raz radę. Transport to transport i powinien przynajmniej częściowo pomóc w rozładunku.

  • adu pisze:

   Takie życie !!! Kierowca ma płacone za dowóz towaru na miejsce a nie za załadunek i rozładunek !!! A jak ktoś jest sknera to niech sam dyma !!!

 2. Maniek pisze:

  To jak naprawia Pan samochód to przy okazji za darmo wymienią Panu płyn hamulcowy i wycieraczki? Bo przy okazji? I tak już jest w warsztacie?

 1. 28 października 2014

  […] Ile kosztuje transport samochodu w Polsce? […]

 2. 28 października 2014

  […] Ile kosztuje transport samochodu w Polsce? […]

 3. 28 października 2014

  […] Ile kosztuje transport samochodu w Polsce? […]

 4. 4 sierpnia 2017

  […] się również motocykle, skutery, samochody, sprzęt AGD, sprzęt sportowy, palety, zwierzęta. Za transport samochodu na tej trasie zapłacono 925 […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Clicktrans sp. z o.o. przetwarza dane dla realizacji umowy, obowiązków prawnych oraz treści zgód. Masz prawa dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu. Polityka prywatności