Konkurs Clicktrans „Twoja ulubiona trasa w województwie pomorskim” I miejsce – Danuta Pałubicka

Pojezierze Kaszubskie to wyjątkowe miejsce na mapie Polski. Charakteryzuje się przepięknymi lasami oraz czystymi wodami. To właśnie tutaj odkryłam swój ulubiony szlak rowerowy. Trasa zaczyna się w mieście Bytów, którego symbolem jest Zamek Krzyżacki, a jej przebieg znajduje się w okolicznych wioskach oraz lasach.

 

 

Na mapie zakreśla się wielkie koło, które na mojej trasie rowerowej jest symbolem radości z pokonywanego szlaku. Na każdym etapie koła mijam ciekawych ludzi, urocze miejsca, cuda natury oraz sympatyczne zwierzaki. Początek trasy jest szlakiem sportowym wielu mieszkańców Bytowa. Spotkasz tu nie tylko rowerzystów, ale także spacerowiczów, biegaczy oraz hobbystów jazdy konnej. Energicznie nastawieni do życia ludzie, często zagadują – więc zejdź na chwilę z roweru i poświęć swój czas na poznawanie nowych ludzi  🙂 dalej spotkasz głównie zwierzęta, a one dopiero się uczą ludzkiego języka.

Za każdym razem jak jadę swoją ulubioną trasą rowerową na Pomorzu, staram się dokładnie policzyć ilość jezior, stawów oraz rzek, które mijam. Okazuje się, że zawsze odkrywam nowe zbiorniki wody, więc policzenie ich staje się niełatwym zadaniem. Może Tobie się uda? Daj mi znać 🙂 Zatrzymuj się na odpoczynek przy pięknie usytuowanych na Szlaku Jezior Lobeliowych punktach odpoczynku. Uzupełnij płyny, wsłuchaj się w naturę oraz naświetl witaminą D. Kolejne dni będziesz zużywać energię, którą się naładujesz na rowerze.

Na trasie są tylko dwa trudne do pokonania punkty – kiedyś z nimi walczyłam, ale teraz już podchodzę pod nie na spokojnie – prowadząc rower pod górę. Moim ulubionym wyczynowym miejscem jest zjazd z gigantycznej betonowej. Jeśli boisz się prędkości, lepiej sprawdź swoje hamulce, bo można naprawdę porządnie się rozpędzić i wpaść w tarapaty.

Końcówka trasy to przecinające się drogi w lesie, ale nie martw się – nawet jeśli źle skręcisz, to nie odjedziesz zbyt daleko od cywilizacji, która chętnie Cię poprowadzi w dobrą stronę. W pewnym momencie łatwo można się zorientować w którą stronę powinniśmy jechać i wrócić do Bytowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

IQSC Solutions przetwarza dane dla realizacji umowy, obowiązków prawnych oraz treści zgód. Masz prawa dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu. Polityka prywatności