Młodzi wprowadzają innowacje na Pomorzu

Biznes na fali: Młodzi wprowadzają innowacje na Pomorzu
„Kto nie chce, szuka powodów. Kto chce, szuka sposobów” – tę drugą drogę wybrała Agnieszka Korzeniewska i Michał Brzeziński. Dwójka młodych mieszkańców Trójmiasta postawiła na kreatywność i stworzyła pierwszy polski serwis aukcji transportowych – Clicktrans.pl. To bezpłatne narzędzie, które pomaga zredukować koszty transportu, także międzynarodowego, do ok. 60% oraz gwarantuje błyskawiczny, profesjonalny i ekologiczny przewóz mebli, sprzętu, pojazdów i innych towarów.

Lokalnie kreatywni

Clicktrans.pl powstał na Pomorzu, gdzie Agnieszka Korzeniewska i Michał Brzeziński znaleźli wsparcie dla swojego pomysłu. Otrzymali m.in. wyróżnienie w konkursie Gdyński Biznesplan. Pod swoje skrzydła wziął ich także Pomorski Park Naukowo – Technologiczny. Oboje zgadzają się, że Pomorze to doskonałe miejsce do rozwoju firm z branży IT:

Przekonaliśmy się, że Trójmiasto to świetne miejsce do prowadzenia internetowego biznesu. Panuje tu atmosfera bardzo sprzyjająca młodym przedsiębiorcom. Takie jednostki jak GCWP (Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości) czy PPNT to nieoceniona pomoc przy zakładaniu i rozwoju start-up'u. Myślę, że to między innymi dzięki temu w Trójmieście obok znanych marek takich jak Nokaut.pl, Morizon.pl czy IVONA Software powstaje wiele nowych przedsiębiorstw IT, takich jak właśnie Clicktrans.pl. Tu mamy szansę na rozwój – mówią Korzeniewska i Brzeziński.

Agnieszka Korzeniewska: 28 lat, absolwentka Wydziału Biologii, Geografii i Oceanografii oraz Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego, pasjonatka ochrony przyrody i wolontariuszka między innymi w parkach narodowych w Islandii. Na co dzień łączy pasję do ekologii z działalnością prospołeczną. Clicktrans.pl to dla niej nie tylko praca, ale też szansa na zrobienie czegoś pożytecznego dla społeczeństwa i środowiska.

W Clicktrans.pl nie chodzi o kreowanie jakiejś nowej potrzeby, czy kolejnego produktu na rynku, lecz o lepsze wykorzystanie tego, co już istnieje. Często to, co ekologiczne jest jednocześnie droższe, dlatego spodobała nam się idea pozwalająca na korzyści finansowe dla wszystkich i jednoczesne zmniejszenie zanieczyszczeń i zużycia energii- mówi Korzeniewska

Michał Brzeziński: 28 lat, absolwent fizyki (specjalność optyka) w Institut d'Optique we Francji oraz inżynierii fotonicznej na kierunku Automatyki i Robotyki Politechniki Warszawskiej. Technologiami internetowymi zainteresował się jeszcze na studiach. Clicktrans.pl to jego pierwszy własny start-up. Wcześniej zajmował się wdrażaniem systemów e-commerce B2B oraz działaniami SEM dla firm.

Założenie własnej firmy kosztowało nas więcej wysiłku i trudu niż się spodziewaliśmy, ale satysfakcja z pierwszych sukcesów była jeszcze większa. Dużym wsparciem była dla nas także możliwość skorzystania z pomocy GCWP i PPNT. Fakt, że Clicktrans.pl okazał się trafionym pomysłem i mocno się rozwija dodaje nam energii – mamy wiele pomysłów na jego rozwój i wdrażanie nowych rozwiązań – opowiada Brzeziński.

Co to jest Clicktrans.pl?

Clicktrans.pl to pierwszy polski serwis aukcji transportowych. Działa od połowy 2010 r. Współpracuje z tysiącami polskich przewoźników (zarówno firm transportowych, jak i osób prywatnych), którzy jeżdżą na trasach polskich i międzynarodowych. Korzystając z serwisu można przetransportować m.in. meble, motocykle, skutery, samochody, jachty, ładunki wymagające specjalnej ostrożności, produkty rolne, sprzęt AGD lub dowolną paczkę.
Dzięki komunikacji między osobami poszukującymi transportu, a przewoźnikami, możliwe jest skuteczne i trwałe zmniejszenie liczby niepotrzebnych przejazdów. 35% przewozów w Polsce to tzw. „puste przebiegi”.

Wyobraźmy sobie: 35 na 100 przejazdów w transporcie zarobkowym, to przejazdy, kiedy przewoźnik wraca pustym pojazdem. Powoduje to straty ekonomiczne i przyczynia się do zwiększonej emisji dwutlenku węgla. Większość pojazdów nie jest załadowanych w 100% i może zabrać dodatkową paczkę lub mebel. Dzięki temu, że ogłoszenie w naszym serwisie trafia do tysięcy firm transportowych, klient ma dużo większą szansę, by znaleźć dobrą firmę i korzystną ofertę, niż dzwoniąc w ciemno lub szukając jej w inny sposób - wyjaśnia Agnieszka Korzeniewska.

Jak to działa?

Nikt nie lubi przepłacać. Dlatego warto zwrócić się do przewoźników, którzy jadą w pożądanym kierunku i zostało im jeszcze dość miejsca na towar lub wracają bez ładunku i chętnie wezmą dodatkową przesyłkę, przy okazji oferując atrakcyjną cenę. Zamówienie wyspecjalizowanej firmy transportowej, która bezpiecznie i profesjonalnie przewiezie meble lub samochód często jest związane z dużymi kosztami (szczególnie, gdy mają przyjechać do lub z Wielkiej Brytanii), zaś jej poszukiwania wiążą się dużym nakładem czasu – trzeba wykonać wiele telefonów, wysłać kilkanaście e-maili, by uzgodnić wszystkie szczegóły, terminy i w końcu wybrać ofertę. Clicktrans.pl bierze na siebie wszystkie te zadania.

Rosnące zainteresowanie serwisem wskazuje, że firmy transportowe potrzebują miejsca, gdzie mogą szybko i skutecznie skomunikować się z ewentualnymi klientami, zapewniając sobie ładunek na trasę powrotną. Co najważniejsze korzyść jest obopólna: z jednej strony niska cena transportu dla klienta, po licytacji „w dół”, a z drugiej strony nowe zlecenie dla firmy transportowej – tłumaczy Agnieszka Korzeniewska.

Współpracując z tysiącami firm przewozowych, Clicktrans.pl kontaktuje Klienta od razu z tymi, które mogą zaoferować najlepsze warunki i jakość usługi. Jedyne, co trzeba zrobić, to wystawić bezpłatne ogłoszenie w serwisie.

Jak to zrobić? Krok po kroku.

1. Umieść za darmo swoje ogłoszenie na stronie Clicktrans.pl. Podaj opis przesyłki (np. wymiar, wagę, liczbę), termin przewozu oraz adresy skąd i dokąd ma być przewieziony. Dodaj zdjęcie - ułatwi to wycenę transportu.
2. Twoje ogłoszenie dotrze do tysięcy firm transportowych w naszej bazie. Przewoźnicy konkurują ze sobą, składając swoje oferty na zasadzie "aukcji w dół" – to zwiększa szanse, by uzyskać atrakcyjną cenę.
3. Wybierz najciekawszą ofertę. Zleć transport i gotowe.

Warto pamiętać, że w przypadku aukcji transportowych, najniższa cena nie oznacza gorszej jakości. Z naszego doświadczenia wynika, że najlepsze firmy oferują często bardzo atrakcyjne ceny, jeśli tylko transport jest im „po drodze”. Dla Klientów to świetna okazja – aż 97% osób, które skorzystało z Clicktrans.pl było zadowolonych z usług transportowych zrealizowanych dzięki serwisowi!

Więcej»