Sierpień miesiącem przeprowadzek

Biznes.pl: Sierpień miesiącem przeprowadzek
Dane statystyczne pokazują, że w sierpniu dochodzi do największej liczby przeprowadzek. Przeprowadzki odbywają się najczęściej w obrębie województwa mazowieckiego, a wśród rzeczy, które zwykle zabieramy ze sobą do nowego mieszkania znajdują się meble.

Serwis Clicktrans.pl na podstawie ponad 3 tysięcy zleceń realizacji przeprowadzek przeanalizował polski rynek tego typu usług. Z analiz wynika, że największy ruch w interesie notuje się w okresie od maja do września (55 proc. wszystkich przeprowadzek), a miesiącem, który szczególnie upodobali sobie klienci jest sierpień. – Sierpień jest też dobrym okresem jeśli chodzi o sprzedaż mieszkań, mówi Marcin Jańczuk z agencji Metrohouse, która przeanalizowała cykliczność prawie 20 tysięcy transakcji przeprowadzonych w ostatnich czterech latach.

– W ostatnich latach sezon na sprzedaż mieszkania to okres od lipca do października. Klienci coraz częściej wykorzystują własne urlopy na sprawy związane z finalizacją zakupu i załatwieniem wszelkich formalności posprzedażowych. Ponadto okres wakacyjny to szczyt sezonu na wynajem mieszkania. Najemcy także stanowią pokaźną część klienteli firm przeprowadzkowych. – Niegdyś wynajem mieszkania studenci pozostawiali na ostatnią chwilę, dziś prawdziwy ruch zaczyna się w miesiącach wakacyjnych, kiedy jest szansa na znalezienie oferty w rozsądnej cenie.
Im bliżej roku akademickiego, oferty są już „przebrane” i pozostają te mniej atrakcyjne i w wyższych cenach, dodaje Jańczuk.