Przeprowadzkę czas zacząć! Gdzie i ile to kosztuje?

dziennik.pl: Przeprowadzkę czas zacząć! Gdzie i ile to kosztuje?
Dane statystyczne pokazują, że w sierpniu dochodzi do największej liczby przeprowadzek. Te najczęściej mają miejsce w województwie mazowieckim, a wśród rzeczy, które zwykle zabieramy ze sobą do nowego mieszkania na pierwszym miejscu są meble.

Serwis Clicktrans.pl na podstawie ponad 3 tysięcy zleceń realizacji przeprowadzek przeanalizował polski rynek tego typu usług. Z analiz wynika, że największy ruch w interesie notuje się od maja do września (55 proc. wszystkich przeprowadzek), a miesiącem, który szczególnie upodobali sobie klienci jest sierpień.

- Sierpień jest też dobrym okresem, jeśli chodzi o sprzedaż mieszkań - mówi Marcin Jańczuk z agencji Metrohouse, która przeanalizowała blisko 20 tysięcy transakcji z ostatnich czterech lat.

- W ostatnich latach sezon na sprzedaż mieszkania to okres od lipca do października. Klienci coraz częściej wykorzystują urlopy na sprawy związane z finalizacją zakupu i załatwieniem wszelkich formalności posprzedażowych - dodaje. Poza tym okres wakacyjny to szczyt sezonu na wynajem mieszkania. Najemcy także stanowią pokaźną część klienteli firm przeprowadzkowych.

Więcej>>