Innowacja dla firm transportowych

log24.pl o clicktrans.pl: Innowacja dla firm transportowych
Clicktrans.pl jest pierwszym w Polsce serwisem aukcji transportowych, działającym na zasadzie B2B i C2B. Internetowa giełda transportowa pomaga przewoźnikom znaleźć nowych klientów oraz zlecenia na trasach krajowych i międzynarodowych. Z serwisu korzysta już 5 tysięcy polskich przewoźników.Clicktrans.pl powstał w 2010 roku, by kojarzyć osoby, które szukają transportu np. palet, mebli, motoru, samochodu lub innych towarów, z przewoźnikami, którzy akurat jadą daną trasą, mają miejsce i mogą przewieźć ładunek w korzystnej cenie.

Idea jest prosta: klient wystawia ogłoszenie (dokładnie opisuje w nim rodzaj, trasę oraz termin), które trafia do bazy firm transportowych zarejestrowanych w serwisie. Przewoźnik, który jedzie trasą podaną w ogłoszeniu i może zabrać towar, zamieszcza swoją ofertę pod ogłoszeniem. Ostateczna decyzja należy do klienta i to ona wybiera propozycję, która najbardziej mu odpowiada.

- Na Clicktrans.pl firmy transportowe mają bezpłatny dostęp do nowych zleceń transportowych przez 24 godziny na dobę. Zapewniamy przewoźnikom szereg udogodnień m.in. filtrowanie geograficzne, filtrowanie przesyłek po kategoriach np. przeprowadzki, pojazdy itp., czy automatyczne powiadomienia na maila o nowych ogłoszeniach – wyjaśnia Michał Brzeziński, współtwórca serwisu. - W ramach naszego serwisu umożliwiamy przewoźnikom również wygodny kontakt, wymianę informacji z potencjalnym klientem.

Statystyki mówią, że 35 na 100 przejazdów w transporcie zarobkowym odbywa się pustym lub nie w pełni załadowanym samochodem. Przy wysokiej cenie paliw powoduje to znaczne straty ekonomiczne. Dla przewoźnika to możliwość zdobycia nowych zleceń i dodatkowej promocji, ponieważ klienci wystawiają firmom przewozowym rekomendacje i opinie – są one brane pod uwagę przez kolejnych klientów serwisu.

W bazie serwisu mogą zarejestrować się wszyscy przewoźnicy, którzy zajmują się transportem wszelkiego rodzaju ładunków, np. ciągników, samochodów, mebli czy motocykli, transportem paletowym i kontenerowym, firmy przeprowadzkowe, czy firmy specjalistyczne, np. transportujące fortepiany, jachty.
 

Więcej»