Powroty do Polski? Głównie z Wielkiej Brytanii


Podczas gdy temat emigracji Polaków wciąż aktualny, z najnowszych badań wynika, że coraz więcej rodaków także wraca do kraju ojczystego.

Według statystyk przeprowadzonych przez Clicktrans.pl wynika, że w ostatnim czasie pojawił się trend na przeprowadzki do Polski. Jeszcze kilka lat temu sytuacja była odwrotna - w 2010 roku liczba osób wyjeżdżających z kraju przewyższała powroty aż o 26%. Od roku 2011 sytuacja ta zmieniła kierunek, a statystyki podają różnicę 18%. W 2014 odsetek powracających wzrósł do 76%. Jaka jest tego przyczyna? 46% ankietowanych podaje powody osobiste, wiele osób zmienia miejsce pracy lub kupuje własne mieszkanie.

"Co ciekawe, według statystyk GUS, nadal zdecydowana większość migracji odbywa się w kierunku z Polski za granicę. Nasze statystyki dotyczące zapotrzebowania na usługi przeprowadzkowe pokazują jednak odmienny trend. Zauważamy również wzrost na przestrzeni 4 lat zainteresowania mieszkaniem w miastach takich jak Gdynia czy Gdańsk" – wskazuje Michał Brzeziński z Clicktrans.pl.

Więcej»


Poles abroad are moving to... Poland

More and more Poles are returning to the country, according to a research conducted by Clicktrans.pl.

Więcej»