Clicktrans.pl

 

Clicktrans.pl to serwis aukcyjny usług transportowych umożliwiający znalezienie transportu różnego rodzaju przedmiotów. Pozwala na dotarcie do firmy transportowej, która planuje przejazd na podobnej trasie.


  Idea serwisu jest prosta: osoba szukająca transportu wystawia ogłoszenie, w którym może podać takie informacje jak: opis i wymiary przedmiotu, sposób zapakowania, ilość sztuk, zdjęcie, adres odbioru i docelowy oraz preferowane daty usługi. Na tym kończy się wysiłek użytkownika. Firmy transportowe zarejestrowane w serwisie same przesyłają mu swoje oferty cenowe, z których on wybiera najbardziej mu pasującą.


Do tej pory na rynku brakowało serwisu skierowanego do klienta indywidualnego, którego interesuje na przykład przeprowadzka, przewóz kilku mebli, motoru, samochodu, sprzętu sportowego, itp. Przewożenie takich przedmiotów za pomocą kuriera jest na ogół niemożliwe albo bardzo drogie. W internecie funkcjonują giełdy transportowe, jednak działają na innych zasadach i są skierowane do klientów biznesowych – przedsiębiorstw regularnie zlecających przewozy dużych ładunków, które wymagają pełnej ciężarówki lub kontenera.

„Ponieważ na Clicktrans.pl ogłoszenie trafia od razu do tysięcy firm transportowych istnieje duża szansa, że znajdziemy taką, która i tak już jedzie w danym kierunku. Jest to praktycznie niemożliwe, gdy szukamy w klasyczny sposób dzwoniąc i wysyłając zapytania.” - mówi twórca clicktrans.pl Agnieszka Korzeniewska.


Dla twórców serwisu istotny jest także ekologiczny aspekt jego działania. Jak podają statystyki GUS, aż 35% przejazdów krajowych to tzw. „puste przebiegi”. Internetowa platforma umożliwiająca komunikację klienta z wieloma przewoźnikami pozwala na lepsze wykorzystanie tych pustych pojazdów, a dzięki temu na ograniczenie emisji CO2.


Dzięki formie aukcji „w dół” użytkownik łatwo znajdzie korzystne cenowo oferty. Z drugiej strony, firmy transportowe mając dostęp do aktualnych ogłoszeń mogą zapewnić sobie ładunek na trasę powrotną. Dokładne dane o przedmiocie i mapa trasy ułatwiają szybką wycenę i przedstawienie oferty.

Więcej»