Jak przewieźć motocykl niewielkim kosztem?Jak przewieźć motocykl? - takie pytanie zadaje sobie wielu ludzi, którzy chcą przetransportować swój jednoślad, nie mogąc jednocześnie pokonać drogi na własnych dwóch kółkach. Transport motocykla wiąże się często ze sporą liczbą formalności oraz wysokimi kosztami. Motocykl da się jednak przewieźć w łatwy i tani sposób.


W dobie globalizacji, gdzie zakupy internetowe i przesyłki na duże odległości są na porządku dziennym, wielu z nas przegląda serwisy aukcyjne i szuka atrakcyjnych ofert w różnych zakątkach kraju, a nawet świata. Rzeczywiście, dla wprawnego „łowcy promocji” nie jest sztuką znaleźć ciekawe produkty, lecz problem leży gdzie indziej. Niestety, tak jak produkt można kupić po okazyjnej cenie, tak z przesyłką nie jest już tak łatwo. Jakie jest na to rozwiązanie? Swoje rozwiązanie proponuje Clicktrans.pl, pierwszy polski serwis aukcji transportowych.
Zasada działania

Mamy do czynienia z bardzo prostym mechanizmem. Jak wiadomo, wielu przewoźników po rozładowaniu towaru wraca do bazy tak zwanym „pustym kursem”. Nieraz zdarza się, że już podczas pierwszego kursu w aucie jest jeszcze trochę niezagospodarowanej przestrzeni. Tę przestrzeń warto wykorzystać – proponuje Clicktrans.pl. Korzyść jest bowiem obopólna – kierowca zarobi dodatkowe pieniądze, których by nie uzyskał „wożąc powietrze”, zaś sam zainteresowany, nadawca paczki, nie będzie musiał wynajmować drogich, wyspecjalizowanych firm transportowych.

Mowa jest tu o naprawdę wysokich kosztach, która często mogą wyrównać koszty produktu, który udało się kupić po promocyjnej cenie. Jaki w takim wypadku sens byłby kupować coś taniej, załatwiać przesyłkę i czekać wiele dni lub tygodni, zamiast iść do salonu/komisu w Polsce i kupić identyczny samochód lub motocykl. Z pomocą Clicktrans.pl wszystko jest o wiele łatwiejsze i szybsze. Podczas gdy załatwiamy przesyłkę na własną rękę, musimy najpierw znaleźć odpowiednią firmę, następnie wykonać wiele telefonów, wysłać nie mniej e-maili…i w końcu wybrać ofertę, która wcale nie musi być satysfakcjonująca, a „najlepsza z najgorszych”. Clicktrans.pl wykonuje za nas wszystkie te kroki. Dzięki współpracy z tysiącami firm przewozowych, klient jest bezpośrednio łączony z tymi, które są w stanie zaoferować najbardziej atrakcyjną ofertę. Dzięki komunikacji między osobami poszukującymi transportu, a przewoźnikami, możliwe jest skuteczne i trwałe zmniejszenie liczby niepotrzebnych przejazdów.

Jak to zrobić? Krok po kroku

1. Umieść za darmo swoje ogłoszenie na stronie Clicktrans.pl. Podaj opis motocykla (np. wymiar, wagę), termin przewozu oraz adresy skąd i dokąd ma być przewieziony. Dodaj zdjęcie motocykla - ułatwi to wycenę transportu. Określ czy interesuje Cię tylko przewóz pojazdem zamkniętym, czy motocykl może być także przewieziony na przyczepie.


2. Twoje ogłoszenie dotrze do tysięcy firm transportowych w naszej bazie. Przewoźnicy konkurują ze sobą, składając swoje oferty na zasadzie "aukcji w dół" – to zwiększa szanse, by uzyskać atrakcyjną cenę.

3. Wybierz najciekawszą ofertę. Zleć transport i gotowe.

Pamiętajmy, że zasada „niższa cena – niższa jakość” nie obowiązuje w przypadku aukcji transportowych. Nawet najlepsze i najbardziej renomowane firmy oferują usługi na bardzo atrakcyjnych warunkach. Dzieje się tak w przypadku kiedy miejsce, w które ma być dostarczona nasza paczka, znajduje się po drodze docelowego kursu kuriera.

Na serwisach aukcyjnych oprócz motocykla czy samochodu, można przetransportować także skutery, jachty, meble, sprzęt AGD i RTV, ładunki o znaczącej wartości czy wymagające specjalnej ostrożności, a także każdą inną, zgodnie z indywidualnymi ustaleniami.