Przeprowadzka po polsku - kiedy, dokąd i za ile?

wp.pl: Przeprowadzka po polsku - kiedy, dokąd i za ile?
Dane statystyczne pokazują, że w sierpniu dochodzi do największej liczby przeprowadzek. Odbywają się one najczęściej w obrębie województwa mazowieckiego, a wśród rzeczy, które zwykle zabieramy ze sobą do nowego mieszkania, na pierwszym miejscu znajduje się... sofa!


Serwis Clicktrans.pl na podstawie ponad 3 tysięcy zleceń realizacji przeprowadzek przeanalizował polski rynek tego typu usług. Z analiz wynika, że największy ruch w interesie notuje się w okresie od maja do września (55 proc. wszystkich przeprowadzek), a miesiącem, który szczególnie upodobali sobie klienci, jest sierpień.

– Sierpień jest też dobrym okresem jeśli chodzi o sprzedaż mieszkań - mówi Marcin Jańczuk z agencji Metrohouse, która przeanalizowała cykliczność prawie 20 tys. transakcji przeprowadzonych w ostatnich czterech latach. – W ostatnich latach sezon na sprzedaż mieszkania to okres od lipca do października. Klienci coraz częściej wykorzystują własne urlopy na sprawy związane z finalizacją zakupu i załatwieniem wszelkich formalności posprzedażowych. Ponadto okres wakacyjny to szczyt sezonu na wynajem mieszkania. Najemcy także stanowią pokaźną część klienteli firm przeprowadzkowych.

Prozeprowadzka po polsku: kiedy?

– Niegdyś wynajem mieszkania studenci pozostawiali na ostatnią chwilę, dziś prawdziwy ruch zaczyna się w miesiącach wakacyjnych, kiedy jest szansa na znalezienie oferty w rozsądnej cenie. Im bliżej roku akademickiego, tym bardziej oferty są już „przebrane” i pozostają te mniej atrakcyjne i w wyższych cenach - dodaje Jańczuk.

Więcej >>