Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 110 732 000 zł zaoszczędziliście z nami 110 732 000 zł 110 732 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 064 000 wystawionych przesyłek 1 064 000 wystawionych przesyłek 1 064 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
54 000 przewoźników 54 000 przewoźników 54 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko w porządku, szybko i sprawnie, polecam

3 pokojowe mieszkanie

Klient: Kamil R.
,
Trasa: Murg - Riesa

Bardzo polecam Pana Andrzeja. Szybko, sprawnie i miło.

Meble - sztuk 7

Klient: Andrzej C.
,
Trasa: Kraków - Wilczkowice

Byłem bardzo mile zaskoczony. Kontakt wzorowy, szybka dostawa, bardzo miła obsługa. Szczerze Polecam!

1-bed flat

Klient: Ewelina O.
,
Trasa: Londres - Wyszków

Przygotowanie do transportu

Przenosiny normalnie kojarzą się z nieładem, nieprzyjemnym nastrojem oraz rozbudowanym spisem rzeczy do wykonania. Jednak dobrze zaplanowana zmiana mieszkania może przebiec bezstresowo a przy tym sprawnie. Wystarczy ułożyć plan poszczególnych etapów przeprowadzki, rzeczowo i z opanowaniem zabrać się za pakowanie rzeczy a także wybrać profesjonalnego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz ochrona przewożonych rzeczy

Organizując dobytek na czas przeprowadzki należy zadbać o to, żeby nasze rzeczy zostały wcześniej skatalogowane i oznaczone. Najlepiej sporządzić listę rzeczy, które zostaną przewiezione. Tak uzyskasz spokojny umysł, wiedząc, że twoje rzeczy dojechały do miejsca docelowego. Przenosiny często wiążą się z transportem poważnej liczby przedmiotów, również tych najdrobniejszych, nie sposób więc o niczym nie zapomnieć. Polecamy także podpisanie każdej torby czy paczki. Usprawni to opróżnianie kartonów w docelowym miejscu. Dodatkowo, szukając przewoźnika przyda ci się możliwie wiele dokładnych danych na temat rzeczy, czekających na transport. Osoba zajmująca się przewozem potrzebuje poznać ilość i rozmiary mebli i paczek. Przygotowanie rejestru jest zatem potrzebne. 

Trzeba także zadbać o odpowiednie zabezpieczenie transportowanych rzeczy. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza przesyłki szczególnej ostrożności, na przykład okna, instalacje artystyczne, porcelana, jak również część mebli. Najlepiej otoczyć kruche przedmioty w miękki materiał, dobrze sprawdzi się też karton czy gruby i miękki materiał. Przy przewozie mebli, upewnij się, czy to możliwe, aby je rozłożyć. Meble w częściach prościej można przewieźć, mniejsze jest również niebezpieczeństwo uszkodzenia. Jednakże części mebli nie da się rozłożyć, a czasem jest to niepotrzebne, na przykład gdy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane nie na piętrze. Kiedy planujesz transport mebli bez rozkręcania ich, upewnij się, czy zmieszczą się w korytarzu oraz w wejściu. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie kruche i ruchome fragmenty, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Przy pakowaniu drobnych rzeczy, takich jak książki, płyty, porcelana, figurki i tak dalej przydadzą się kartony. Prawdopodobnie przyda się spora ilość pojemników, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Powinieneś więc kupić kartony albo sprawić je sobie inaczej. Często sklepy z własnej woli pozwalają zabrać kartony, pozostałe po dostawach żywności. Podejdź więc do znajdujących się nieopodal sklepów i dowiedz się czy nie mają zbędnych kartonów. Ten patent na kartony jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Kolejnym sposobem jest nabycie kartonowych pudeł. Takie kartony sprzedają w niektórych marketach remontowych oraz sklepach internetowych. Przy pakowaniu drobiazgów i rzeczy miękkich, takich jak ubrania czy pościele, możesz wykorzystać też torby materiałowe i worki. Worki będą bardziej ekonomiczne i dostępne w większej ilości sklepów, jednakże torby są bardziej trwałe oraz wygodniejsze. Unikaj przewożenia w torbach i workach przedmiotów szczególnej ostrożności. Jest spore ryzyko, że takie opakowania zostaną przebite albo też że przewożony ładunek zgubi się podczas transportu.

Sprzęty AGD, na przykład lodówka, powinny zostać rozmrożone a następnie odpowiednio zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na szkody więc nawet te pozornie niegroźne szkody mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Tak więc przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić szczególną uwagę. Osobno zapakować powinno się także rośliny. Pudła, w które zostaną zapakowane, potrzebują otworów, tak aby rośliny miały dostęp do powietrza. Dla pewności podlej rośliny niedługo przed samym transportem, szczególnie kiedy wiesz, że rośliny nie zostaną dostarczone do nowego domu w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, osłonki nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, że między transportowanymi rzeczami znajduje się coś niestandardowego czy potrzebującego wyjątkowej delikatności, jak ekskluzywne meble, pianino lub duże lustra.

 

Wybór firmy transportowej

Podstawową sprawą kiedy planuje się przeprowadzkę jest wybór odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat powinien mieć ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług konkretnej firmy, zapytaj o to, jakie ubezpieczenie posiada. Do przeprowadzek krajowych pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, z kolei przewoźnik realizujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Podczas poszukiwań przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy potrzebujesz pełnej usługi czyli przewozu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku a także poinformuj, czy możesz zapewnić pomoc czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest bardzo ważna, dlatego postaraj się przekazać przewoźnikowi możliwie wiele istotnych informacji. Dokładnie ustal daty, oraz czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby też wiedzieć, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli nie, to z którego piętra trzeba znieść pakunki a także jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozmontowanie i montowanie dobytku, zabezpieczenie i eksperckie pakowanie sprzętów. W przypadku gdy potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, znajdź przewoźnika, który jest w stanie Ci ją zaoferować.

 

Kategorie przenosin

W naszym serwisie codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia na przeprowadzki. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej odbywają się one między Polską i Anglią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Sporo przeprowadzek jest też wystawianych między naszym krajem oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Jednak możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy realizują transporty na szerokim wachlarzu tras. Za pośrednictwem serwisu realizuje się też wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Do popularnych województw należą przede wszystkim województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Opisując swoją przesyłkę uwzględnij jaki budynek przeprowadzasz i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przenosin

Ceny przeprowadzek uzależnione są od znacznej ilości różnych czynników. Wartość zlecenia zależy od na przykład długości trasy, liczby osób niezbędnych podczas przenosin, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek i rozładunek, terminu (przewóz może kosztować więcej w dni wolne od pracy), typu wykorzystanego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy biorą również pod uwagę to, na jakie piętro trzeba będzie wnieść kartony oraz czy w budynku jest winda. Koszt może być większy, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość rzeczy wymagających specjalnej ostrożności, na przykład instrumenty muzyczne, antyki, porcelana. Tego typu przedmioty wymagają zapewnienia ochronnych warunków i specjalnej uwagi, co zwykle wpływa na cenę przeprowadzki. Jeśli przekażesz przewoźnikowi spakowanie dobytku, dodatkowy koszt również zostanie doliczony do ceny przenosin. Czasem przewoźnicy oferują również swoje materiały do pakowania, np. torby, kartony i wiele innych. Znaczenie ma czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Znaczenie ma także ile trwać będą ewentualne postoje. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Przykładowa cena wynajęcia pojazdu transportowego i za pracę kierowcy to 60zł/h. Oczywiście koszt rośnie jeśli przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej osób, np. pomoc pary przewoźników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie to 447 złotych, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a zza granicy do Polski – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

Przenosiny normalnie kojarzą się z nieładem, nieprzyjemnym nastrojem oraz rozbudowanym spisem rzeczy do wykonania. Jednak dobrze zaplanowana zmiana mieszkania może przebiec bezstresowo a przy tym sprawnie. Wystarczy ułożyć plan poszczególnych etapów przeprowadzki, rzeczowo i z opanowaniem zabrać się za pakowanie rzeczy a także wybrać profesjonalnego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz ochrona przewożonych rzeczy

Organizując dobytek na czas przeprowadzki należy zadbać o to, żeby nasze rzeczy zostały wcześniej skatalogowane i oznaczone. Najlepiej sporządzić listę rzeczy, które zostaną przewiezione. Tak uzyskasz spokojny umysł, wiedząc, że twoje rzeczy dojechały do miejsca docelowego. Przenosiny często wiążą się z transportem poważnej liczby przedmiotów, również tych najdrobniejszych, nie sposób więc o niczym nie zapomnieć. Polecamy także podpisanie każdej torby czy paczki. Usprawni to opróżnianie kartonów w docelowym miejscu. Dodatkowo, szukając przewoźnika przyda ci się możliwie wiele dokładnych danych na temat rzeczy, czekających na transport. Osoba zajmująca się przewozem potrzebuje poznać ilość i rozmiary mebli i paczek. Przygotowanie rejestru jest zatem potrzebne. 

Trzeba także zadbać o odpowiednie zabezpieczenie transportowanych rzeczy. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza przesyłki szczególnej ostrożności, na przykład okna, instalacje artystyczne, porcelana, jak również część mebli. Najlepiej otoczyć kruche przedmioty w miękki materiał, dobrze sprawdzi się też karton czy gruby i miękki materiał. Przy przewozie mebli, upewnij się, czy to możliwe, aby je rozłożyć. Meble w częściach prościej można przewieźć, mniejsze jest również niebezpieczeństwo uszkodzenia. Jednakże części mebli nie da się rozłożyć, a czasem jest to niepotrzebne, na przykład gdy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane nie na piętrze. Kiedy planujesz transport mebli bez rozkręcania ich, upewnij się, czy zmieszczą się w korytarzu oraz w wejściu. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie kruche i ruchome fragmenty, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Przy pakowaniu drobnych rzeczy, takich jak książki, płyty, porcelana, figurki i tak dalej przydadzą się kartony. Prawdopodobnie przyda się spora ilość pojemników, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Powinieneś więc kupić kartony albo sprawić je sobie inaczej. Często sklepy z własnej woli pozwalają zabrać kartony, pozostałe po dostawach żywności. Podejdź więc do znajdujących się nieopodal sklepów i dowiedz się czy nie mają zbędnych kartonów. Ten patent na kartony jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Kolejnym sposobem jest nabycie kartonowych pudeł. Takie kartony sprzedają w niektórych marketach remontowych oraz sklepach internetowych. Przy pakowaniu drobiazgów i rzeczy miękkich, takich jak ubrania czy pościele, możesz wykorzystać też torby materiałowe i worki. Worki będą bardziej ekonomiczne i dostępne w większej ilości sklepów, jednakże torby są bardziej trwałe oraz wygodniejsze. Unikaj przewożenia w torbach i workach przedmiotów szczególnej ostrożności. Jest spore ryzyko, że takie opakowania zostaną przebite albo też że przewożony ładunek zgubi się podczas transportu.

Sprzęty AGD, na przykład lodówka, powinny zostać rozmrożone a następnie odpowiednio zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na szkody więc nawet te pozornie niegroźne szkody mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Tak więc przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić szczególną uwagę. Osobno zapakować powinno się także rośliny. Pudła, w które zostaną zapakowane, potrzebują otworów, tak aby rośliny miały dostęp do powietrza. Dla pewności podlej rośliny niedługo przed samym transportem, szczególnie kiedy wiesz, że rośliny nie zostaną dostarczone do nowego domu w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, osłonki nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, że między transportowanymi rzeczami znajduje się coś niestandardowego czy potrzebującego wyjątkowej delikatności, jak ekskluzywne meble, pianino lub duże lustra.

 

Wybór firmy transportowej

Podstawową sprawą kiedy planuje się przeprowadzkę jest wybór odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat powinien mieć ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług konkretnej firmy, zapytaj o to, jakie ubezpieczenie posiada. Do przeprowadzek krajowych pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, z kolei przewoźnik realizujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Podczas poszukiwań przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy potrzebujesz pełnej usługi czyli przewozu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku a także poinformuj, czy możesz zapewnić pomoc czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest bardzo ważna, dlatego postaraj się przekazać przewoźnikowi możliwie wiele istotnych informacji. Dokładnie ustal daty, oraz czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby też wiedzieć, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli nie, to z którego piętra trzeba znieść pakunki a także jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozmontowanie i montowanie dobytku, zabezpieczenie i eksperckie pakowanie sprzętów. W przypadku gdy potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, znajdź przewoźnika, który jest w stanie Ci ją zaoferować.

 

Kategorie przenosin

W naszym serwisie codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia na przeprowadzki. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej odbywają się one między Polską i Anglią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Sporo przeprowadzek jest też wystawianych między naszym krajem oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Jednak możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy realizują transporty na szerokim wachlarzu tras. Za pośrednictwem serwisu realizuje się też wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Do popularnych województw należą przede wszystkim województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Opisując swoją przesyłkę uwzględnij jaki budynek przeprowadzasz i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przenosin

Ceny przeprowadzek uzależnione są od znacznej ilości różnych czynników. Wartość zlecenia zależy od na przykład długości trasy, liczby osób niezbędnych podczas przenosin, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek i rozładunek, terminu (przewóz może kosztować więcej w dni wolne od pracy), typu wykorzystanego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy biorą również pod uwagę to, na jakie piętro trzeba będzie wnieść kartony oraz czy w budynku jest winda. Koszt może być większy, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość rzeczy wymagających specjalnej ostrożności, na przykład instrumenty muzyczne, antyki, porcelana. Tego typu przedmioty wymagają zapewnienia ochronnych warunków i specjalnej uwagi, co zwykle wpływa na cenę przeprowadzki. Jeśli przekażesz przewoźnikowi spakowanie dobytku, dodatkowy koszt również zostanie doliczony do ceny przenosin. Czasem przewoźnicy oferują również swoje materiały do pakowania, np. torby, kartony i wiele innych. Znaczenie ma czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Znaczenie ma także ile trwać będą ewentualne postoje. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Przykładowa cena wynajęcia pojazdu transportowego i za pracę kierowcy to 60zł/h. Oczywiście koszt rośnie jeśli przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej osób, np. pomoc pary przewoźników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie to 447 złotych, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a zza granicy do Polski – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Adliswil już od 150!

Zleć przeprowadzkę