Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 95 144 000 zł 95 144 000 zł zaoszczędziliście z nami
933 000 wystawionych przesyłek 933 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
49 000 przewoźników 49 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Rewelacyjna sprawna ekipa, precyzyjnie zapakowane auto. Wszystko profesjonalnie zabezpieczone. Kontakt od przyjecia zlecenia po rozladunek. Firma naprawde godna polecenia. Z Cala pewnoscia skorzystamy z ich uslug ponownie!

3 pokojowe

Klient: Rafał K.
,
Trasa: Akwizgran - Gdańsk

Przesylka dotarla szybko i bezpiecznie profesjonalna Firma nie mam żadnych zastrzeżeń Polecam .

Łóżko i materac ze sklepu

Klient: Piotr K.
,
Trasa: Kępno - Bielefeld

Wszystko zgodnie z ustaleniami. Polecam

wózek widłowy

,
Trasa: Tarnowskie Góry - Łódź

Przygotowanie do transportu

Przenosiny normalnie łączymy z rozgardiaszem, stresującą atmosferą a także niekończącą się listą zadań które trzeba zrobić. Należy przy tym pamiętać, że fachowo zorganizowana przeprowadzka będzie przebiegać bezstresowo a także efektywnie. Wszystko, co jest potrzebne, to ułożyć koncepcję działania, z głową a także spokojnie zabrać się za pakowanie wszystkiego, co chcemy przenieść i oczywiście znaleźć właściwego przewoźnika.

 

Pakowanie i ochrona przedmiotów

Pakując rzeczy należy dopilnować, aby przewożone rzeczy zostały wcześniej skatalogowane i opisane. Dobrze jest stworzyć rejestr dobytku, który chcemy przewieźć. Tak uzyskasz pewność, że wszystkie paczki przybyły do nowego domu. Przenosiny zwykle oznaczają przewóz dużej liczby przedmiotów, także tych drobnych, trudno byłoby więc o wszystkim pamiętać. Mądrym ruchem będzie również opisanie każdego kartonu. Przyspieszy to rozpakowywanie pakunków w nowym miejscu. Oprócz tego, wybierając przewoźnika przyda ci się jak najwięcej dokładnych danych dotyczących przedmiotów, które wejdą w skład zlecenia. Firma transportowa powinna znać liczbę a także rozmiary sprzętów i paczek. Przygotowanie rejestru jest zatem konieczne. 

Ważne też, aby zadbać o właściwe chronienie przesyłki. Szczególnej uwagi wymagają przesyłki szczególnej ostrożności, na przykład kieliszki, rzeźby, ceramika, jak również część mebli. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie otoczyć kruche przedmioty w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton oraz koce. Jeśli chodzi o meble, sprawdź, czy da się je rozkręcić. Meble w częściach szybciej załadować i rozładować, mniejsze jest również prawdopodobieństwo połamania podczas transportu. Jednakże nie wszystkie meble da się rozmontować, zdarza się też, że jest to zbędne, jak gdy obydwa mieszkania znajdują się nie na piętrze. Planując przewóz mebli w całości, upewnij się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w windzie oraz w wejściu. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie delikatne oraz ruchome elementy, opróżnij półki i szuflady.

Przy pakowaniu drobnych przedmiotów, takich jak czasopisma, płyty, ceramika, elementy ozdobne itp. przydadzą się kartonowe pojemniki. Na pewno będzie potrzebna spora ilość pojemników, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Potrzebujesz zatem zakupić kartonowe pudła lub też zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów inaczej. Bywa, że sklepy z własnej woli rozdają kartony, pozostałe po dostawach produktów. Idź zatem do pobliskiego sklepu lub supermarketu i zapytaj czy jest szansa otrzymania niewykorzystywanych już kartonowych pudeł. Jest to sposób nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Zapasowym sposobem może być kupno kartonowych pudeł. Znajdziesz je w wielu marketach remontowych oraz w Internecie. Do pakowania drobnych rzeczy i przedmiotów tekstylnych, na przykład ubrań czy pościeli, warto użyć także torby tekstylne lub worki. Worki będą tańsze a także łatwiejsze do kupienia, jednakże torby są bardziej trwałe i wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w torbach i workach przedmiotów delikatnych. Istnieje ryzyko, że takie opakowania zostaną przebite albo też że coś z nich wypadnie w czasie przewożenia.

Urządzenia gospodarstwa domowego, taki jak lodówka, powinny zostać odłączone od zasilania, osuszone a następnie odpowiednio zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na szkody więc nawet te z pozoru niegroźne szkody mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Dlatego przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić dodatkową chwilę. Oddzielnie spakować trzeba także rośliny. Pudła, do których zostaną włożone, potrzebują otworów, tak aby rośliny miały stały dopływ tlenu. Najbezpieczniej jest podlać rośliny przed samą przeprowadzką, szczególnie jeśli Twoje rzeczy mogą nie dotrzeć na miejsce w ciągu 24 godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, donice nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli między transportowanymi rzeczami podróżuje coś niestandardowego czy potrzebującego specjalnej ostrożności, np. antyki, pianino czy ceramika.

 

Wybór przewoźnika

Najważniejszą rzeczą podczas planowania przenosin jest znalezienie odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik musi oferować OCP. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danego przewoźnika, sprawdź, jakie ubezpieczenie posiada. Dla transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, z kolei przewoźnik oferujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Wybierając przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy szukasz pełnej usługi to znaczy transportu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku i daj znać, czy jesteś skłonny pomóc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest bardzo ważna, musisz więc postarać się przekazać przewoźnikowi możliwie wiele kluczowych informacji. Precyzyjnie określ terminy, jak również czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik musi także wiedzieć, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli windy nie ma, to z którego piętra trzeba wynieść pakunki oraz na które wnieść je w miejscu docelowym. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą również zaoferować rozkręcanie i składanie transportowanych przedmiotów, przygotowanie na czas transportu i eksperckie pakowanie mienia. Jeśli jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, znajdź przewoźnika, który jest w stanie Ci ją zapewnić.

 

Typy przeprowadzek

Na giełdzie transportowej Clicktrans regularnie wystawiane są świeże ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Znajdziesz wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najczęściej przeprowadzamy się pomiędzy naszym krajem i Anglią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Znaczna ilość przenosin pojawia się też na trasy między Polską oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Jednak Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy podejmują się zleceń na szerokim wachlarzu tras. W Clicktrans realizuje się także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są przede wszystkim województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Podczas wystawiania przesyłki uwzględnij typ budynku oraz ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przeprowadzki

Koszta przenosin uzależnione są od znacznej ilości rozmaitych czynników. Cena zmienia się pod wpływem m.in. odległości, ilości osób zatrudnionych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek oraz rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz będzie droższy w dni wolne od pracy), rodzaju wykorzystanego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy zwracają także uwagę na to, na jakie piętro trzeba będzie przetransportować dobytek a także czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest wiele przedmiotów wymagających specjalnej ostrożności, na przykład instrumenty muzyczne, antyki, lustra. Tego typu przedmioty potrzebują ochronnych warunków i wyjątkowej uważności, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych wpływa na koszt przeprowadzki. Jeśli zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi zabezpieczenie mienia, dodatkowy koszt także wpłynie na cenę przenosin. Zdarza się, że przewoźnicy oferują także swoje opakowania, na przykład torby, kartony i wiele innych. Najważniejszy jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Liczy się też długość ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena wynajęcia pojazdu transportowego oraz przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena może ulec zmianie w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej pomocników, na przykład pomoc pary pracowników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średni koszt przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans wynosi 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a zza granicy do naszego kraju – 1767 zł. Koszty można obniżyć znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl wielu szuka zleceń na drogę powrotną. 

Przenosiny normalnie łączymy z rozgardiaszem, stresującą atmosferą a także niekończącą się listą zadań które trzeba zrobić. Należy przy tym pamiętać, że fachowo zorganizowana przeprowadzka będzie przebiegać bezstresowo a także efektywnie. Wszystko, co jest potrzebne, to ułożyć koncepcję działania, z głową a także spokojnie zabrać się za pakowanie wszystkiego, co chcemy przenieść i oczywiście znaleźć właściwego przewoźnika.

 

Pakowanie i ochrona przedmiotów

Pakując rzeczy należy dopilnować, aby przewożone rzeczy zostały wcześniej skatalogowane i opisane. Dobrze jest stworzyć rejestr dobytku, który chcemy przewieźć. Tak uzyskasz pewność, że wszystkie paczki przybyły do nowego domu. Przenosiny zwykle oznaczają przewóz dużej liczby przedmiotów, także tych drobnych, trudno byłoby więc o wszystkim pamiętać. Mądrym ruchem będzie również opisanie każdego kartonu. Przyspieszy to rozpakowywanie pakunków w nowym miejscu. Oprócz tego, wybierając przewoźnika przyda ci się jak najwięcej dokładnych danych dotyczących przedmiotów, które wejdą w skład zlecenia. Firma transportowa powinna znać liczbę a także rozmiary sprzętów i paczek. Przygotowanie rejestru jest zatem konieczne. 

Ważne też, aby zadbać o właściwe chronienie przesyłki. Szczególnej uwagi wymagają przesyłki szczególnej ostrożności, na przykład kieliszki, rzeźby, ceramika, jak również część mebli. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie otoczyć kruche przedmioty w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton oraz koce. Jeśli chodzi o meble, sprawdź, czy da się je rozkręcić. Meble w częściach szybciej załadować i rozładować, mniejsze jest również prawdopodobieństwo połamania podczas transportu. Jednakże nie wszystkie meble da się rozmontować, zdarza się też, że jest to zbędne, jak gdy obydwa mieszkania znajdują się nie na piętrze. Planując przewóz mebli w całości, upewnij się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w windzie oraz w wejściu. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie delikatne oraz ruchome elementy, opróżnij półki i szuflady.

Przy pakowaniu drobnych przedmiotów, takich jak czasopisma, płyty, ceramika, elementy ozdobne itp. przydadzą się kartonowe pojemniki. Na pewno będzie potrzebna spora ilość pojemników, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Potrzebujesz zatem zakupić kartonowe pudła lub też zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów inaczej. Bywa, że sklepy z własnej woli rozdają kartony, pozostałe po dostawach produktów. Idź zatem do pobliskiego sklepu lub supermarketu i zapytaj czy jest szansa otrzymania niewykorzystywanych już kartonowych pudeł. Jest to sposób nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Zapasowym sposobem może być kupno kartonowych pudeł. Znajdziesz je w wielu marketach remontowych oraz w Internecie. Do pakowania drobnych rzeczy i przedmiotów tekstylnych, na przykład ubrań czy pościeli, warto użyć także torby tekstylne lub worki. Worki będą tańsze a także łatwiejsze do kupienia, jednakże torby są bardziej trwałe i wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w torbach i workach przedmiotów delikatnych. Istnieje ryzyko, że takie opakowania zostaną przebite albo też że coś z nich wypadnie w czasie przewożenia.

Urządzenia gospodarstwa domowego, taki jak lodówka, powinny zostać odłączone od zasilania, osuszone a następnie odpowiednio zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na szkody więc nawet te z pozoru niegroźne szkody mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Dlatego przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić dodatkową chwilę. Oddzielnie spakować trzeba także rośliny. Pudła, do których zostaną włożone, potrzebują otworów, tak aby rośliny miały stały dopływ tlenu. Najbezpieczniej jest podlać rośliny przed samą przeprowadzką, szczególnie jeśli Twoje rzeczy mogą nie dotrzeć na miejsce w ciągu 24 godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, donice nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli między transportowanymi rzeczami podróżuje coś niestandardowego czy potrzebującego specjalnej ostrożności, np. antyki, pianino czy ceramika.

 

Wybór przewoźnika

Najważniejszą rzeczą podczas planowania przenosin jest znalezienie odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik musi oferować OCP. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danego przewoźnika, sprawdź, jakie ubezpieczenie posiada. Dla transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, z kolei przewoźnik oferujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Wybierając przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy szukasz pełnej usługi to znaczy transportu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku i daj znać, czy jesteś skłonny pomóc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest bardzo ważna, musisz więc postarać się przekazać przewoźnikowi możliwie wiele kluczowych informacji. Precyzyjnie określ terminy, jak również czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik musi także wiedzieć, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli windy nie ma, to z którego piętra trzeba wynieść pakunki oraz na które wnieść je w miejscu docelowym. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą również zaoferować rozkręcanie i składanie transportowanych przedmiotów, przygotowanie na czas transportu i eksperckie pakowanie mienia. Jeśli jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, znajdź przewoźnika, który jest w stanie Ci ją zapewnić.

 

Typy przeprowadzek

Na giełdzie transportowej Clicktrans regularnie wystawiane są świeże ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Znajdziesz wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najczęściej przeprowadzamy się pomiędzy naszym krajem i Anglią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Znaczna ilość przenosin pojawia się też na trasy między Polską oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Jednak Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy podejmują się zleceń na szerokim wachlarzu tras. W Clicktrans realizuje się także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są przede wszystkim województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Podczas wystawiania przesyłki uwzględnij typ budynku oraz ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przeprowadzki

Koszta przenosin uzależnione są od znacznej ilości rozmaitych czynników. Cena zmienia się pod wpływem m.in. odległości, ilości osób zatrudnionych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek oraz rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz będzie droższy w dni wolne od pracy), rodzaju wykorzystanego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy zwracają także uwagę na to, na jakie piętro trzeba będzie przetransportować dobytek a także czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest wiele przedmiotów wymagających specjalnej ostrożności, na przykład instrumenty muzyczne, antyki, lustra. Tego typu przedmioty potrzebują ochronnych warunków i wyjątkowej uważności, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych wpływa na koszt przeprowadzki. Jeśli zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi zabezpieczenie mienia, dodatkowy koszt także wpłynie na cenę przenosin. Zdarza się, że przewoźnicy oferują także swoje opakowania, na przykład torby, kartony i wiele innych. Najważniejszy jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Liczy się też długość ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena wynajęcia pojazdu transportowego oraz przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena może ulec zmianie w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej pomocników, na przykład pomoc pary pracowników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średni koszt przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans wynosi 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a zza granicy do naszego kraju – 1767 zł. Koszty można obniżyć znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl wielu szuka zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Akwizgran już od 150!

Zleć przeprowadzkę