Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
53 000 przewoźników 53 000 przewoźników 53 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

W zwiazku z zaistaniala sytuacja tranzakcja zostala anulowana. Biezacy Kontakt dobry. Polecam

2

Klient: Maksat S.
,
Trasa: Gelnhausen - Niechorze

Wszystko w porządku, szybko i sprawnie, polecam

3 pokojowe mieszkanie

Klient: Kamil R.
,
Trasa: Murg - Riesa

Polecam, zaufany przewoźnik

Meble, paczki, elektronika

,
Trasa: Haga - Kraków

Przygotowanie do transportu

Przeprowadzki najczęściej utożsamiamy z rozgardiaszem, nerwową atmosferą a także niekończącym się spisem rzeczy do załatwienia. Należy przy tym pamiętać, że dobrze zorganizowana zmiana mieszkania może przebiec bez przeszkód a także płynnie. Wszystko, co jest potrzebne, to ułożyć program działania, rozważnie a także spokojnie zabrać się za pakowanie rzeczy i oczywiście wybrać zaufanego przewoźnika.

 

Pakowanie a także ochrona przewożonych rzeczy

Umieszczając rzeczy w kartonach trzeba zatroszczyć się, aby wszystkie pakunki były uporządkowane a także opisane. Dobrze jest sporządzić spis rzeczy, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć spokój, wiedząc, że wszystkie pakunki przybyły do nowego domu. Przenosiny zazwyczaj są związane z transportem znacznej ilości rzeczy, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc o niczym nie zapomnieć. Mądrym ruchem będzie również oznaczenie etykietą wszystkich paczek i toreb. Ułatwi to opróżnianie paczek w docelowym mieszkaniu. Dodatkowo, wybierając przewoźnika powinieneś/aś posiadać dużo drobiazgowych danych dotyczących rzeczy, które mają zostać przewiezione. Osoba zajmująca się przewozem potrzebuje znać ilość a także wymiary sprzętów oraz kartonów. Sporządzenie listy jest więc konieczne. 

Należy również zadbać o właściwe zabezpieczenie transportowanych rzeczy. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim delikatne przedmioty, na przykład szkło, instalacje artystyczne, naczynia, a także niektóre meble. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie otoczyć delikatne rzeczy w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton lub gruby i miękki materiał. Kiedy planujesz transport mebli, upewnij się, czy można je rozmontować. Rozkręcone meble wygodniej zapakujesz do samochodu transportującego, mniejsze jest również niebezpieczeństwo zniszczenia. Jednakże nie każde meble można rozłożyć, z kolei innym razem okazuje się to niepotrzebne, na przykład kiedy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania nie na piętrze. Kiedy planujesz transport mebli w całości, sprawdź, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w klatce schodowej oraz w drzwiach. Zabezpiecz wszystkie łamliwe i ruchome elementy, opróżnij półki i szuflady.

Aby zapanować nad pakowaniem drobniejszych elementów dobytku, takich jak czasopisma, płyty, porcelana, elementy ozdobne itp. warto wykorzystać pudła. Na pewno będzie potrzebna znaczna liczba kartonów, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Jedynym wyjściem jest kupić kartony albo zdobyć je odmienną drogą. Zdarza się, że markety z własnej woli oddają za darmo kartony, pozostałe po dostawach żywności. Idź więc do pobliskiego sklepu lub supermarketu aby zapytać czy nie mają zbędnych kartonowych pudeł. Ten sposób jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Innym rozwiązaniem jest nabycie kartonowych pudeł. Takie kartony sprzedają w niektórych marketach remontowych i w sieci. Do pakowania drobiazgów oraz przedmiotów miękkich, jak ubrania czy pościel, przydadzą się także torby materiałowe lub worki. Worki będą mniej kosztowne oraz łatwiej dostępne, jednakże torby trwalsze a przy tym wygodniejsze. Nie transportuj w ten sposób przedmiotów szczególnej ostrożności. Istnieje prawdopodobieństwo, że torba lub worek naderwą się lub że przewożony ładunek zgubi się podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, np. lodówka, muszą być odłączone od zasilania, osuszone a następnie właściwie zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na szkody więc nawet te pozornie drobne szkody mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Z tego powodu trzeba mu poświęcić szczególną uwagę. Osobno zapakować należy także rośliny. Pudła, do których zostaną włożone, powinny mieć otwory, tak aby rośliny miały stały dopływ powietrza. Dla pewności podlej rośliny na kilka chwil przed samym transportem, zwłaszcza kiedy wiesz, że rośliny nie zostaną dostarczone na miejsce tego samego dnia. Mimo to podlewaj ostrożnie, donice nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, że między transportowanymi rzeczami jest coś niestandardowego lub wymagającego specjalnej ostrożności, na przykład ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne czy duże lustra.

 

Wybieranie przewoźnika

Najważniejszą rzeczą kiedy planuje się przeprowadzkę jest znalezienie firmy transportowej. Idealny kandydat musi mieć OCP. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług konkretnej firmy, sprawdź, jakie ubezpieczenie posiada. Dla transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, jednak przewoźnik realizujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Szukając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy wystarczy ci sam transport czy szukasz pełnej usługi to znaczy transportu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku oraz poinformuj, czy jesteś w stanie zapewnić pomoc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest niezwykle istotna, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi możliwie wiele istotnych informacji. Starannie podaj dni, a także godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik powinien też dostać informację, czy do dyspozycji będzie miał windę, a kiedy windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby zabrać kartony i jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach czasem oferują także rozkręcanie i montowanie dobytku, zabezpieczenie a także profesjonalne pakowanie dobytku. Jeśli szukasz podobnie kompleksowej usługi, zapytaj przewoźnika, czy będzie przygotowany Ci ją zaoferować.

 

Typy przeprowadzek

W Clicktrans każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Znajdziesz wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najczęściej odbywają się one między Polską i Wielką Brytanią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Sporo przenosin odbywa się też pomiędzy naszym krajem oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Oczywiście możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy podejmują się zleceń na szerokim wachlarzu tras. Za pośrednictwem serwisu przewoźnicy przewożą także liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć przede wszystkim województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Opisując swoją przesyłkę pamiętaj, aby wymienić typ budynku oraz ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przenosin

Koszta zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od wielu istotnych czynników. Cena zmienia się pod wpływem między innymi długości trasy, ilości pomocników potrzebnych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy doliczyć trzeba załadunek oraz rozładunek, terminu (transport może droższy w dni wolne od pracy), typu wykorzystanego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy sprawdzają także, jak wysoko trzeba będzie przetransportować kartony oraz czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość przedmiotów wymagających specjalnej ostrożności, jak instrumenty muzyczne, antyki, ceramika. Przedmioty kruche wymagają zapewnienia ochronnych warunków oraz specjalnej uwagi, co zwykle podnosi cenę przeprowadzki. Jeśli przekażesz przewoźnikowi zabezpieczenie mienia, dodatkowy koszt także wpłynie na cenę przeprowadzki. Czasem przewoźnicy zapewniają także swoje opakowania, takie jak torby, kartony itp. Najważniejszy jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Znaczenie ma także ile trwać będą ewentualne postoje. 

Część przewoźników nalicza stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena za wynajęcie samochodu oraz przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena rośnie jeśli podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej pomocników, przykładowo pomoc 2 pracowników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średni koszt przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans wynosi 447 złotych, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 złotych. Koszty można obniżyć znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl znaczna część szuka zleceń na drogę powrotną. 

Przeprowadzki najczęściej utożsamiamy z rozgardiaszem, nerwową atmosferą a także niekończącym się spisem rzeczy do załatwienia. Należy przy tym pamiętać, że dobrze zorganizowana zmiana mieszkania może przebiec bez przeszkód a także płynnie. Wszystko, co jest potrzebne, to ułożyć program działania, rozważnie a także spokojnie zabrać się za pakowanie rzeczy i oczywiście wybrać zaufanego przewoźnika.

 

Pakowanie a także ochrona przewożonych rzeczy

Umieszczając rzeczy w kartonach trzeba zatroszczyć się, aby wszystkie pakunki były uporządkowane a także opisane. Dobrze jest sporządzić spis rzeczy, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć spokój, wiedząc, że wszystkie pakunki przybyły do nowego domu. Przenosiny zazwyczaj są związane z transportem znacznej ilości rzeczy, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc o niczym nie zapomnieć. Mądrym ruchem będzie również oznaczenie etykietą wszystkich paczek i toreb. Ułatwi to opróżnianie paczek w docelowym mieszkaniu. Dodatkowo, wybierając przewoźnika powinieneś/aś posiadać dużo drobiazgowych danych dotyczących rzeczy, które mają zostać przewiezione. Osoba zajmująca się przewozem potrzebuje znać ilość a także wymiary sprzętów oraz kartonów. Sporządzenie listy jest więc konieczne. 

Należy również zadbać o właściwe zabezpieczenie transportowanych rzeczy. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim delikatne przedmioty, na przykład szkło, instalacje artystyczne, naczynia, a także niektóre meble. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie otoczyć delikatne rzeczy w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton lub gruby i miękki materiał. Kiedy planujesz transport mebli, upewnij się, czy można je rozmontować. Rozkręcone meble wygodniej zapakujesz do samochodu transportującego, mniejsze jest również niebezpieczeństwo zniszczenia. Jednakże nie każde meble można rozłożyć, z kolei innym razem okazuje się to niepotrzebne, na przykład kiedy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania nie na piętrze. Kiedy planujesz transport mebli w całości, sprawdź, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w klatce schodowej oraz w drzwiach. Zabezpiecz wszystkie łamliwe i ruchome elementy, opróżnij półki i szuflady.

Aby zapanować nad pakowaniem drobniejszych elementów dobytku, takich jak czasopisma, płyty, porcelana, elementy ozdobne itp. warto wykorzystać pudła. Na pewno będzie potrzebna znaczna liczba kartonów, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Jedynym wyjściem jest kupić kartony albo zdobyć je odmienną drogą. Zdarza się, że markety z własnej woli oddają za darmo kartony, pozostałe po dostawach żywności. Idź więc do pobliskiego sklepu lub supermarketu aby zapytać czy nie mają zbędnych kartonowych pudeł. Ten sposób jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Innym rozwiązaniem jest nabycie kartonowych pudeł. Takie kartony sprzedają w niektórych marketach remontowych i w sieci. Do pakowania drobiazgów oraz przedmiotów miękkich, jak ubrania czy pościel, przydadzą się także torby materiałowe lub worki. Worki będą mniej kosztowne oraz łatwiej dostępne, jednakże torby trwalsze a przy tym wygodniejsze. Nie transportuj w ten sposób przedmiotów szczególnej ostrożności. Istnieje prawdopodobieństwo, że torba lub worek naderwą się lub że przewożony ładunek zgubi się podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, np. lodówka, muszą być odłączone od zasilania, osuszone a następnie właściwie zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na szkody więc nawet te pozornie drobne szkody mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Z tego powodu trzeba mu poświęcić szczególną uwagę. Osobno zapakować należy także rośliny. Pudła, do których zostaną włożone, powinny mieć otwory, tak aby rośliny miały stały dopływ powietrza. Dla pewności podlej rośliny na kilka chwil przed samym transportem, zwłaszcza kiedy wiesz, że rośliny nie zostaną dostarczone na miejsce tego samego dnia. Mimo to podlewaj ostrożnie, donice nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, że między transportowanymi rzeczami jest coś niestandardowego lub wymagającego specjalnej ostrożności, na przykład ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne czy duże lustra.

 

Wybieranie przewoźnika

Najważniejszą rzeczą kiedy planuje się przeprowadzkę jest znalezienie firmy transportowej. Idealny kandydat musi mieć OCP. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług konkretnej firmy, sprawdź, jakie ubezpieczenie posiada. Dla transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, jednak przewoźnik realizujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Szukając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy wystarczy ci sam transport czy szukasz pełnej usługi to znaczy transportu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku oraz poinformuj, czy jesteś w stanie zapewnić pomoc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest niezwykle istotna, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi możliwie wiele istotnych informacji. Starannie podaj dni, a także godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik powinien też dostać informację, czy do dyspozycji będzie miał windę, a kiedy windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby zabrać kartony i jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach czasem oferują także rozkręcanie i montowanie dobytku, zabezpieczenie a także profesjonalne pakowanie dobytku. Jeśli szukasz podobnie kompleksowej usługi, zapytaj przewoźnika, czy będzie przygotowany Ci ją zaoferować.

 

Typy przeprowadzek

W Clicktrans każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Znajdziesz wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najczęściej odbywają się one między Polską i Wielką Brytanią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Sporo przenosin odbywa się też pomiędzy naszym krajem oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Oczywiście możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy podejmują się zleceń na szerokim wachlarzu tras. Za pośrednictwem serwisu przewoźnicy przewożą także liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć przede wszystkim województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Opisując swoją przesyłkę pamiętaj, aby wymienić typ budynku oraz ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przenosin

Koszta zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od wielu istotnych czynników. Cena zmienia się pod wpływem między innymi długości trasy, ilości pomocników potrzebnych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy doliczyć trzeba załadunek oraz rozładunek, terminu (transport może droższy w dni wolne od pracy), typu wykorzystanego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy sprawdzają także, jak wysoko trzeba będzie przetransportować kartony oraz czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość przedmiotów wymagających specjalnej ostrożności, jak instrumenty muzyczne, antyki, ceramika. Przedmioty kruche wymagają zapewnienia ochronnych warunków oraz specjalnej uwagi, co zwykle podnosi cenę przeprowadzki. Jeśli przekażesz przewoźnikowi zabezpieczenie mienia, dodatkowy koszt także wpłynie na cenę przeprowadzki. Czasem przewoźnicy zapewniają także swoje opakowania, takie jak torby, kartony itp. Najważniejszy jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Znaczenie ma także ile trwać będą ewentualne postoje. 

Część przewoźników nalicza stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena za wynajęcie samochodu oraz przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena rośnie jeśli podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej pomocników, przykładowo pomoc 2 pracowników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średni koszt przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans wynosi 447 złotych, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 złotych. Koszty można obniżyć znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl znaczna część szuka zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Alacant już od 150!

Zleć przeprowadzkę