Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
53 000 przewoźników 53 000 przewoźników 53 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Szybko i punktualnie. Bardzo dobry kontakt. Polecam.

Kredens, Lodowka side by side, 2 x fotel, 4 x opony 19", Materac 90, sekretarzyk, lozko rozkrecone

,
Trasa: Otrębusy - Natalin

Super kontakt z przewoznikiem i bardzo sprawna akcja zaladunowo-rozladunkowa. Polecam!

Kawalerka

Klient: Pawel S.
,
Trasa: Monachium - Zielona Góra

Wszystko super i sprawnie! Odbior o umowionym terminie. Kierowca bardzo mily :) Polecam!

6 m2 (skrytka).

Klient: Kamil R.
,
Trasa: Stavern - Poznań

Przygotowanie do transportu

Przenosiny najczęściej utożsamiamy z zamieszaniem, nerwowym nastrojem a także niekończącym się spisem zadań do wykonania. Jednakże fachowo zaplanowana zmiana mieszkania ma szansę przebiec szybko a przy tym płynnie. Jedyne, co musisz zrobić, to ułożyć program działania, przemyślnie a także z opanowaniem wziąć się za pakowanie rzeczy a także zdecydować się na właściwego przewoźnika.

 

Pakowanie a także zabezpieczenie przewożonych rzeczy

Organizując dobytek na czas przeprowadzki najlepiej pamiętać, aby przewożone pakunki były uporządkowane a także podpisane. Dobrze jest stworzyć rejestr rzeczy, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć spokojny umysł, wiedząc, że twoje pakunki dotarły do nowego domu. Przenosiny zwykle wiążą się z transportem poważnej ilości przedmiotów, również tych najdrobniejszych, trudno byłoby więc niczego nie pominąć. Dobrą praktyką jest też opisanie wszystkich paczek i toreb. Usprawni to opróżnianie kartonów w docelowym mieszkaniu. Oprócz tego, podczas poszukiwań przewoźnika przyda ci się jak najwięcej szczegółowych danych dotyczących rzeczy, które mają zostać przewiezione. Firma transportowa powinna mieć liczbę oraz wymiary sprzętów i paczek. Przygotowanie spisu jest zatem konieczne. 

Należy również podkreślić, jak istotne jest właściwe zabezpieczenie przesyłki. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim delikatne przedmioty, na przykład elementy szklane, instalacje artystyczne, ceramika, a także antyki. Najlepiej owinąć kruche przedmioty folią bąbelkową, można również wykorzystać tekturę lub koce. Przy przewozie mebli, upewnij się, czy to możliwe, aby je rozmontować. Rozkręcone meble prościej załadować i rozładować, spada też niebezpieczeństwo połamania podczas transportu. Jednakże nie każde meble można rozkręcić, a czasem jest to zbędne, jak gdy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania na parterze. Kiedy planujesz transport mebli bez rozkręcania ich, upewnij się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w korytarzu a także w drzwiach. Zabezpiecz wszystkie kruche a także ruchome fragmenty, opróżnij półki i szuflady.

Aby zapanować nad pakowaniem mniejszych przedmiotów, takich jak książki, DVD, naczynia kuchenne, dekoracje itp. przydadzą się kartony. Z pewnością będzie potrzebna spora liczba pudeł, której większość osób zwykle nie posiada. Powinieneś więc kupić kartony lub też zdobyć je odmienną drogą. Niejednokrotnie markety ochoczo pozwalają zabrać kartony, pozostałe po dostawach produktów. Podejdź zatem do pobliskiego sklepu lub supermarketu i dowiedz się czy nie mają zbędnych kartonowych pudeł. Ten sposób jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Innym rozwiązaniem może być nabycie kartonowych pudeł. Znajdziesz je w wielu marketach budowlanych i w Internecie. Przy pakowaniu drobiazgów oraz rzeczy tekstylnych, takich jak ubrania czy pościele, warto użyć również torby z materiału i worki. Worki będą mniej kosztowne i łatwiejsze do kupienia, jednakże torby są bardziej trwałe a przy tym wygodniejsze. Unikaj przewożenia w ten sposób przedmiotów łamliwych. Jest spore prawdopodobieństwo, że torba lub worek naderwą się oraz że przewożony ładunek zgubi się w czasie przewożenia.

Sprzęty AGD, np. zamrażarka, muszą być rozmrożone oraz odpowiednio zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy i nawet te z pozoru drobne wstrząsy mogą prowadzić do uszkodzeń. Z tego powodu przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić szczególną uwagę. Oddzielnie spakować trzeba również kwiaty. Pudła, do których planujesz je schować, muszą mieć dziurki, aby zapewnić kwiatom stały dopływ tlenu. Najbezpieczniej jest podlać rośliny niedługo przed samą przeprowadzką, zwłaszcza jeśli rośliny nie zostaną dostarczone na miejsce w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Jednak zachowaj ostrożność, doniczki nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli wśród przewożonych przedmiotów podróżuje coś nietypowego czy potrzebującego wyjątkowej czujności, na przykład antyki, instrumenty muzyczne lub ceramika.

 

Wybór przewoźnika

Najważniejszą rzeczą podczas organizacji przeprowadzki jest wybór odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik powinien mieć OCP. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług danego przewoźnika, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Do przeprowadzek krajowych pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, jednak przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Podczas poszukiwań przewoźnika musisz wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy szukasz pełnej usługi a więc przewozu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku i poinformuj, czy mógłbyś udzielić pomocy czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest sprawą kluczową, dlatego postaraj się przekazać przewoźnikowi dużo kluczowych danych. Dokładnie określ terminy, a także godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik powinien także wiedzieć, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli nie, to z którego piętra trzeba wynieść pakunki a także jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Firmy przeprowadzkowe mogą również zaoferować rozkręcanie oraz skręcanie mebli, zabezpieczenie i sprawne pakowanie sprzętów. Jeśli szukasz podobnie kompleksowej usługi, poszukaj przewoźnika, który jest w stanie Ci ją zapewnić.

 

Odmiany przeprowadzek

W naszym serwisie każdego dnia wystawiane są świeże ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Znajdziesz wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej przeprowadzamy się między naszym krajem a Anglią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Sporo zleceń pojawia się też na trasy pomiędzy Polską a Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Jednak Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy podejmują się zleceń na szerokim wachlarzu tras. Za pośrednictwem serwisu realizuje się również wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są przede wszystkim województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Podczas wystawiania przesyłki pamiętaj, aby wymienić jaki budynek przeprowadzasz oraz ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przeprowadzki

Koszta przenosin uzależnione są od znacznej ilości istotnych czynników. Cena zmienia się pod wpływem m.in. odległości, liczby osób niezbędnych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy doliczyć trzeba załadunek i rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz może droższy w dni wolne od pracy), typu wykorzystanego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy zwracają także uwagę na to, jak wysoko będą musieli przetransportować kartony a także czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest wiele rzeczy wymagających specjalnej ostrożności, jak pianino, elektronika, lustra. Przedmioty kruche potrzebują ochronnych warunków oraz specjalnej uwagi, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych zwiększa cenę przeprowadzki. W wypadku gdy przekażesz przewoźnikowi spakowanie mienia, dodatkowy koszt także wpłynie na cenę przenosin. Zdarza się, że przewoźnicy zapewniają również własne materiały do pakowania, np. torby, kartony i wiele innych. Znaczenie ma czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Liczy się także czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt za wynajęcie samochodu oraz przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt wzrasta jeśli przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej pomocników, np. pomoc 2 pracowników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średni koszt przeprowadzki krajowej w naszym serwisie wynosi 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

Przenosiny najczęściej utożsamiamy z zamieszaniem, nerwowym nastrojem a także niekończącym się spisem zadań do wykonania. Jednakże fachowo zaplanowana zmiana mieszkania ma szansę przebiec szybko a przy tym płynnie. Jedyne, co musisz zrobić, to ułożyć program działania, przemyślnie a także z opanowaniem wziąć się za pakowanie rzeczy a także zdecydować się na właściwego przewoźnika.

 

Pakowanie a także zabezpieczenie przewożonych rzeczy

Organizując dobytek na czas przeprowadzki najlepiej pamiętać, aby przewożone pakunki były uporządkowane a także podpisane. Dobrze jest stworzyć rejestr rzeczy, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć spokojny umysł, wiedząc, że twoje pakunki dotarły do nowego domu. Przenosiny zwykle wiążą się z transportem poważnej ilości przedmiotów, również tych najdrobniejszych, trudno byłoby więc niczego nie pominąć. Dobrą praktyką jest też opisanie wszystkich paczek i toreb. Usprawni to opróżnianie kartonów w docelowym mieszkaniu. Oprócz tego, podczas poszukiwań przewoźnika przyda ci się jak najwięcej szczegółowych danych dotyczących rzeczy, które mają zostać przewiezione. Firma transportowa powinna mieć liczbę oraz wymiary sprzętów i paczek. Przygotowanie spisu jest zatem konieczne. 

Należy również podkreślić, jak istotne jest właściwe zabezpieczenie przesyłki. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim delikatne przedmioty, na przykład elementy szklane, instalacje artystyczne, ceramika, a także antyki. Najlepiej owinąć kruche przedmioty folią bąbelkową, można również wykorzystać tekturę lub koce. Przy przewozie mebli, upewnij się, czy to możliwe, aby je rozmontować. Rozkręcone meble prościej załadować i rozładować, spada też niebezpieczeństwo połamania podczas transportu. Jednakże nie każde meble można rozkręcić, a czasem jest to zbędne, jak gdy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania na parterze. Kiedy planujesz transport mebli bez rozkręcania ich, upewnij się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w korytarzu a także w drzwiach. Zabezpiecz wszystkie kruche a także ruchome fragmenty, opróżnij półki i szuflady.

Aby zapanować nad pakowaniem mniejszych przedmiotów, takich jak książki, DVD, naczynia kuchenne, dekoracje itp. przydadzą się kartony. Z pewnością będzie potrzebna spora liczba pudeł, której większość osób zwykle nie posiada. Powinieneś więc kupić kartony lub też zdobyć je odmienną drogą. Niejednokrotnie markety ochoczo pozwalają zabrać kartony, pozostałe po dostawach produktów. Podejdź zatem do pobliskiego sklepu lub supermarketu i dowiedz się czy nie mają zbędnych kartonowych pudeł. Ten sposób jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Innym rozwiązaniem może być nabycie kartonowych pudeł. Znajdziesz je w wielu marketach budowlanych i w Internecie. Przy pakowaniu drobiazgów oraz rzeczy tekstylnych, takich jak ubrania czy pościele, warto użyć również torby z materiału i worki. Worki będą mniej kosztowne i łatwiejsze do kupienia, jednakże torby są bardziej trwałe a przy tym wygodniejsze. Unikaj przewożenia w ten sposób przedmiotów łamliwych. Jest spore prawdopodobieństwo, że torba lub worek naderwą się oraz że przewożony ładunek zgubi się w czasie przewożenia.

Sprzęty AGD, np. zamrażarka, muszą być rozmrożone oraz odpowiednio zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy i nawet te z pozoru drobne wstrząsy mogą prowadzić do uszkodzeń. Z tego powodu przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić szczególną uwagę. Oddzielnie spakować trzeba również kwiaty. Pudła, do których planujesz je schować, muszą mieć dziurki, aby zapewnić kwiatom stały dopływ tlenu. Najbezpieczniej jest podlać rośliny niedługo przed samą przeprowadzką, zwłaszcza jeśli rośliny nie zostaną dostarczone na miejsce w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Jednak zachowaj ostrożność, doniczki nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli wśród przewożonych przedmiotów podróżuje coś nietypowego czy potrzebującego wyjątkowej czujności, na przykład antyki, instrumenty muzyczne lub ceramika.

 

Wybór przewoźnika

Najważniejszą rzeczą podczas organizacji przeprowadzki jest wybór odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik powinien mieć OCP. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług danego przewoźnika, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Do przeprowadzek krajowych pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, jednak przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Podczas poszukiwań przewoźnika musisz wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy szukasz pełnej usługi a więc przewozu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku i poinformuj, czy mógłbyś udzielić pomocy czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest sprawą kluczową, dlatego postaraj się przekazać przewoźnikowi dużo kluczowych danych. Dokładnie określ terminy, a także godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik powinien także wiedzieć, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli nie, to z którego piętra trzeba wynieść pakunki a także jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Firmy przeprowadzkowe mogą również zaoferować rozkręcanie oraz skręcanie mebli, zabezpieczenie i sprawne pakowanie sprzętów. Jeśli szukasz podobnie kompleksowej usługi, poszukaj przewoźnika, który jest w stanie Ci ją zapewnić.

 

Odmiany przeprowadzek

W naszym serwisie każdego dnia wystawiane są świeże ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Znajdziesz wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej przeprowadzamy się między naszym krajem a Anglią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Sporo zleceń pojawia się też na trasy pomiędzy Polską a Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Jednak Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy podejmują się zleceń na szerokim wachlarzu tras. Za pośrednictwem serwisu realizuje się również wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są przede wszystkim województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Podczas wystawiania przesyłki pamiętaj, aby wymienić jaki budynek przeprowadzasz oraz ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przeprowadzki

Koszta przenosin uzależnione są od znacznej ilości istotnych czynników. Cena zmienia się pod wpływem m.in. odległości, liczby osób niezbędnych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy doliczyć trzeba załadunek i rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz może droższy w dni wolne od pracy), typu wykorzystanego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy zwracają także uwagę na to, jak wysoko będą musieli przetransportować kartony a także czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest wiele rzeczy wymagających specjalnej ostrożności, jak pianino, elektronika, lustra. Przedmioty kruche potrzebują ochronnych warunków oraz specjalnej uwagi, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych zwiększa cenę przeprowadzki. W wypadku gdy przekażesz przewoźnikowi spakowanie mienia, dodatkowy koszt także wpłynie na cenę przenosin. Zdarza się, że przewoźnicy zapewniają również własne materiały do pakowania, np. torby, kartony i wiele innych. Znaczenie ma czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Liczy się także czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt za wynajęcie samochodu oraz przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt wzrasta jeśli przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej pomocników, np. pomoc 2 pracowników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średni koszt przeprowadzki krajowej w naszym serwisie wynosi 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Alcochete już od 150!

Zleć przeprowadzkę