Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 98 143 000 zł 98 143 000 zł zaoszczędziliście z nami
958 000 wystawionych przesyłek 958 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
50 000 przewoźników 50 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko OK. Polecam!

4 felgi aluminiowe Augsburg - Bydgoszcz

Klient: Marcin M.
,
Trasa: Ettringen - Bydgoszcz

Dziękuję bardzo, realizacja zgodnie z ustaleniami, polecam przewoźnika.

Skrzynia drewniana z obrazami do konserwacji

,
Trasa: Fryburg Bryzgowijski - Warszawa

Szybka, bezproblemowa obsługa, polecam.

2 auta osobowe

,
Trasa: Goleniów - Warszawa

Przygotowanie do transportu

Przenosiny normalnie kojarzą się z chaosem, nerwową atmosferą oraz bardzo długą listą rzeczy które trzeba zrobić. Należy przy tym pamiętać, że dobrze zaplanowana zmiana miejsca zamieszkania ma szansę przebiec bez przeszkód oraz płynnie. Wystarczy ułożyć program poszczególnych etapów przeprowadzki, rzeczowo oraz spokojnie zabrać się za pakowanie rzeczy a także poszukać profesjonalnego przewoźnika.

 

Pakowanie oraz zabezpieczenie dobytku

Organizując dobytek na czas przeprowadzki ważne, aby pamiętać, aby wszystkie pakunki były skatalogowane oraz opisane. Dobrze jest stworzyć spis rzeczy, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz spokój, wiedząc, że wszystkie rzeczy przyjechały do nowego domu. Zmiany mieszkania często oznaczają przewóz poważnej liczby przedmiotów, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc o wszystkim pamiętać. Dobrą praktyką jest też opisanie każdego kartonu. Ułatwi to rozpakowywanie kartonów w docelowym mieszkaniu. Ponadto, wybierając przewoźnika potrzebujesz jak najwięcej drobiazgowych informacji odnośnie przedmiotów, które wejdą w skład zlecenia. Firma transportowa musi mieć liczbę oraz wielkość sprzętów i kartonów. Przygotowanie rejestru jest zatem niezbędne. 

Ważne też, aby zadbać o odpowiednie zabezpieczenie paczki. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza delikatne przedmioty, dla przykładu kieliszki, rzeźby, talerze, oraz niektóre meble. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie otoczyć je folią bąbelkową, można również wykorzystać tekturę lub gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, sprawdź, czy da się je rozmontować. Rozkręcone meble wygodniej będzie transportować, maleje też ryzyko uszkodzenia. Jednak części mebli nie da się rozmontować, a czasem okazuje się to zbędne, np. gdy obydwa mieszkania znajdują się na parterze. Kiedy planujesz transport mebli nie rozkręcając ich, upewnij się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w klatce schodowej a także w wejściu. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie delikatne a także ruchome elementy, opróżnij półki i szuflady.

Aby zapanować nad pakowaniem mniejszych rzeczy, takich jak książki, DVD, naczynia kuchenne, figurki i tak dalej warto wykorzystać kartonowe pojemniki. Na pewno przyda się znaczna liczba pudeł, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Potrzebujesz zatem kupić kartony albo sprawić je sobie w inny sposób. Często sklepy ochoczo rozdają kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw żywności. Idź więc do najbliższych supermarketów aby zapytać czy jest szansa otrzymania niewykorzystywanych już kartonowych pudeł. Jest to sposób nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Innym sposobem może być nabycie kartonów. Takie kartony sprzedają w niektórych sklepach remontowych a także w Internecie. Do zabezpieczenia drobnych rzeczy oraz rzeczy tekstylnych, na przykład ubrań czy pościeli, przydadzą się także torby z materiału lub worki. Worki będą tańsze a także łatwiejsze do kupienia, jednakże torby są bardziej trwałe a przy tym wygodniejsze. Unikaj przewożenia w ten sposób przedmiotów kruchych. Istnieje niebezpieczeństwo, że takie opakowania pękną lub że zawartość zgubi się podczas transportu.

Sprzęty AGD, na przykład zamrażarka, muszą być odłączone od zasilania, osuszone oraz odpowiednio ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na uszkodzenia i nawet te pozornie niegroźne szkody mogą prowadzić do uszkodzeń. Dlatego przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić szczególną uwagę. Pojedynczo zapakować trzeba też kwiaty. Pudła, do których je zapakujesz, powinny mieć otwory, aby zapewnić kwiatom dostęp do powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny na kilka chwil przed samą przeprowadzką, szczególnie w przypadku gdy rośliny nie zostaną dostarczone na miejsce w ciągu 24 godzin. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, donice nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli wśród przewożonych przedmiotów znajduje się coś nietypowego lub wymagającego szczególnej czujności, na przykład ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne czy duże lustra.

 

Szukanie przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw kiedy planuje się przeprowadzkę jest wybór firmy transportowej. Przewoźnik musi oferować OCP. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danego przewoźnika, dowiedz się, jakie ubezpieczenie posiada. Dla transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, jednakże przewoźnik oferujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Podczas poszukiwań przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy wolisz skorzystać z pełnej usługi to znaczy przewozu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku oraz powiedz mu, czy jesteś skłonny zapewnić pomoc czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest sprawą kluczową, musisz więc postarać się przekazać przewoźnikowi dużo szczegółowych informacji. Precyzyjnie określ daty, oraz czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik musi również mieć świadomość, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby zabrać pakunki oraz na które wnieść je w miejscu docelowym. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą również zaoferować rozkładanie oraz składanie dobytku, zabezpieczenie a także sprawne pakowanie dobytku. W przypadku gdy potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, znajdź przewoźnika, który jest przygotowany Ci ją zapewnić.

 

Rodzaje przeprowadzek

W Clicktrans regularnie wystawiane są świeże ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najczęściej przeprowadzamy się między Polską a Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Sporo zleceń jest też wystawianych pomiędzy naszym krajem a Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Oczywiście możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy wykonują zlecenia na bardzo różnych trasach. W Clicktrans realizuje się też liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć przede wszystkim województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Wystawiając przesyłkę pamiętaj, aby wymienić typ budynku i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przeprowadzki

Koszta zleceń przeprowadzkowych zależą od znacznej ilości rozmaitych czynników. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem na przykład długości trasy, ilości pomocników niezbędnych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek oraz rozładunek, preferowanych dat transportu (transport może kosztować więcej w święta i niedziele), rodzaju potrzebnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy sprawdzają także, na jakie piętro trzeba przetransportować kartony oraz czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, kiedy do przewiezienia jest znaczna ilość przedmiotów kruchych, np. pianino, antyki, lustra. Przedmioty kruche potrzebują ochronnych warunków a także specjalnej uwagi, dlatego ich przewóz zwiększa cenę przenosin. Jeśli zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi spakowanie transportowanych przedmiotów, koszt tej usługi także zostanie doliczony do ceny przenosin. Czasem przewoźnicy zapewniają także własne opakowania, takie jak worki, pudła i wiele innych. Znaczenie ma czas, potrzebny na przeprowadzkę. Liczy się także ile trwać będą ewentualne postoje. 

Część przewoźników nalicza stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena wynajęcia samochodu oraz za pracę kierowcy to 60zł/h. Oczywiście koszt wzrasta jeśli przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej osób, na przykład pomoc pary przewoźników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średni koszt przeprowadzki krajowej w naszym serwisie to 447 złotych, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a zza granicy do Polski – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

Przenosiny normalnie kojarzą się z chaosem, nerwową atmosferą oraz bardzo długą listą rzeczy które trzeba zrobić. Należy przy tym pamiętać, że dobrze zaplanowana zmiana miejsca zamieszkania ma szansę przebiec bez przeszkód oraz płynnie. Wystarczy ułożyć program poszczególnych etapów przeprowadzki, rzeczowo oraz spokojnie zabrać się za pakowanie rzeczy a także poszukać profesjonalnego przewoźnika.

 

Pakowanie oraz zabezpieczenie dobytku

Organizując dobytek na czas przeprowadzki ważne, aby pamiętać, aby wszystkie pakunki były skatalogowane oraz opisane. Dobrze jest stworzyć spis rzeczy, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz spokój, wiedząc, że wszystkie rzeczy przyjechały do nowego domu. Zmiany mieszkania często oznaczają przewóz poważnej liczby przedmiotów, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc o wszystkim pamiętać. Dobrą praktyką jest też opisanie każdego kartonu. Ułatwi to rozpakowywanie kartonów w docelowym mieszkaniu. Ponadto, wybierając przewoźnika potrzebujesz jak najwięcej drobiazgowych informacji odnośnie przedmiotów, które wejdą w skład zlecenia. Firma transportowa musi mieć liczbę oraz wielkość sprzętów i kartonów. Przygotowanie rejestru jest zatem niezbędne. 

Ważne też, aby zadbać o odpowiednie zabezpieczenie paczki. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza delikatne przedmioty, dla przykładu kieliszki, rzeźby, talerze, oraz niektóre meble. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie otoczyć je folią bąbelkową, można również wykorzystać tekturę lub gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, sprawdź, czy da się je rozmontować. Rozkręcone meble wygodniej będzie transportować, maleje też ryzyko uszkodzenia. Jednak części mebli nie da się rozmontować, a czasem okazuje się to zbędne, np. gdy obydwa mieszkania znajdują się na parterze. Kiedy planujesz transport mebli nie rozkręcając ich, upewnij się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w klatce schodowej a także w wejściu. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie delikatne a także ruchome elementy, opróżnij półki i szuflady.

Aby zapanować nad pakowaniem mniejszych rzeczy, takich jak książki, DVD, naczynia kuchenne, figurki i tak dalej warto wykorzystać kartonowe pojemniki. Na pewno przyda się znaczna liczba pudeł, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Potrzebujesz zatem kupić kartony albo sprawić je sobie w inny sposób. Często sklepy ochoczo rozdają kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw żywności. Idź więc do najbliższych supermarketów aby zapytać czy jest szansa otrzymania niewykorzystywanych już kartonowych pudeł. Jest to sposób nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Innym sposobem może być nabycie kartonów. Takie kartony sprzedają w niektórych sklepach remontowych a także w Internecie. Do zabezpieczenia drobnych rzeczy oraz rzeczy tekstylnych, na przykład ubrań czy pościeli, przydadzą się także torby z materiału lub worki. Worki będą tańsze a także łatwiejsze do kupienia, jednakże torby są bardziej trwałe a przy tym wygodniejsze. Unikaj przewożenia w ten sposób przedmiotów kruchych. Istnieje niebezpieczeństwo, że takie opakowania pękną lub że zawartość zgubi się podczas transportu.

Sprzęty AGD, na przykład zamrażarka, muszą być odłączone od zasilania, osuszone oraz odpowiednio ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na uszkodzenia i nawet te pozornie niegroźne szkody mogą prowadzić do uszkodzeń. Dlatego przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić szczególną uwagę. Pojedynczo zapakować trzeba też kwiaty. Pudła, do których je zapakujesz, powinny mieć otwory, aby zapewnić kwiatom dostęp do powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny na kilka chwil przed samą przeprowadzką, szczególnie w przypadku gdy rośliny nie zostaną dostarczone na miejsce w ciągu 24 godzin. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, donice nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli wśród przewożonych przedmiotów znajduje się coś nietypowego lub wymagającego szczególnej czujności, na przykład ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne czy duże lustra.

 

Szukanie przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw kiedy planuje się przeprowadzkę jest wybór firmy transportowej. Przewoźnik musi oferować OCP. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danego przewoźnika, dowiedz się, jakie ubezpieczenie posiada. Dla transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, jednakże przewoźnik oferujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Podczas poszukiwań przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy wolisz skorzystać z pełnej usługi to znaczy przewozu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku oraz powiedz mu, czy jesteś skłonny zapewnić pomoc czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest sprawą kluczową, musisz więc postarać się przekazać przewoźnikowi dużo szczegółowych informacji. Precyzyjnie określ daty, oraz czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik musi również mieć świadomość, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby zabrać pakunki oraz na które wnieść je w miejscu docelowym. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą również zaoferować rozkładanie oraz składanie dobytku, zabezpieczenie a także sprawne pakowanie dobytku. W przypadku gdy potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, znajdź przewoźnika, który jest przygotowany Ci ją zapewnić.

 

Rodzaje przeprowadzek

W Clicktrans regularnie wystawiane są świeże ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najczęściej przeprowadzamy się między Polską a Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Sporo zleceń jest też wystawianych pomiędzy naszym krajem a Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Oczywiście możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy wykonują zlecenia na bardzo różnych trasach. W Clicktrans realizuje się też liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć przede wszystkim województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Wystawiając przesyłkę pamiętaj, aby wymienić typ budynku i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przeprowadzki

Koszta zleceń przeprowadzkowych zależą od znacznej ilości rozmaitych czynników. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem na przykład długości trasy, ilości pomocników niezbędnych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek oraz rozładunek, preferowanych dat transportu (transport może kosztować więcej w święta i niedziele), rodzaju potrzebnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy sprawdzają także, na jakie piętro trzeba przetransportować kartony oraz czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, kiedy do przewiezienia jest znaczna ilość przedmiotów kruchych, np. pianino, antyki, lustra. Przedmioty kruche potrzebują ochronnych warunków a także specjalnej uwagi, dlatego ich przewóz zwiększa cenę przenosin. Jeśli zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi spakowanie transportowanych przedmiotów, koszt tej usługi także zostanie doliczony do ceny przenosin. Czasem przewoźnicy zapewniają także własne opakowania, takie jak worki, pudła i wiele innych. Znaczenie ma czas, potrzebny na przeprowadzkę. Liczy się także ile trwać będą ewentualne postoje. 

Część przewoźników nalicza stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena wynajęcia samochodu oraz za pracę kierowcy to 60zł/h. Oczywiście koszt wzrasta jeśli przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej osób, na przykład pomoc pary przewoźników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średni koszt przeprowadzki krajowej w naszym serwisie to 447 złotych, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a zza granicy do Polski – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Almería już od 150!

Zleć przeprowadzkę