Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 118 396 000 zł zaoszczędziliście z nami 118 396 000 zł 118 396 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 130 000 wystawionych przesyłek 1 130 000 wystawionych przesyłek 1 130 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
56 000 przewoźników 56 000 przewoźników 56 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Szybka decyzja, płatność od ręki, polecam!!!

12m3 na busa plandeke zaladunek dzisiaj !

Klient: Mateusz K.
,
Trasa: Castleford - Szczecin

Polecam. Bardzo dobry kontakt z biurem, konkurencyjna cena. Dziękuję!

Meble i pudla

Klient: Wiktor W.
,
Trasa: Drechterland - Knurów

Swietna komunikacja perfekcyjny zaladunek i rozladunek gorąco polecam wszystkim

1

,
Trasa: Ipswich - Poznań

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Zmiany miejsca zamieszkania normalnie łączymy z nieładem, nerwową atmosferą i niekończącą się listą rzeczy do załatwienia. Należy przy tym pamiętać, że sprawnie urządzona zmiana mieszkania będzie przebiegać bez przeszkód a także sprawnie. Wystarczy przemyśleć program poszczególnych etapów przeprowadzki, rozważnie oraz spokojnie zabrać się za pakowanie wszystkiego, co chcemy przenieść i oczywiście poszukać profesjonalnego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz ochrona dobytku

Pakując rzeczy należy zadbać o to, żeby wszystkie rzeczy były uporządkowane oraz oznaczone. Najlepiej stworzyć listę dobytku, który chcemy przewieźć. Tak uzyskasz pewność, że wszystkie przedmioty dojechały do miejsca docelowego. Przenosiny często są związane z transportem poważnej liczby przedmiotów, również tych najdrobniejszych, trudno byłoby więc o niczym nie zapomnieć. Dobrą praktyką jest także oznaczenie etykietą wszystkich paczek i toreb. Usprawni to wypakowywanie pakunków w nowym miejscu. Ponadto, wybierając przewoźnika potrzebujesz możliwie wiele konkretnych danych dotyczących rzeczy, które mają zostać przewiezione. Osoba zajmująca się przewozem potrzebuje mieć ilość i wymiary sprzętów oraz pakunków. Sporządzenie spisu jest zatem potrzebne. 

Należy również zapewnić odpowiednie chronienie paczki. Szczególnej uwagi wymagają delikatne przedmioty, jak na przykład elementy szklane, dzieła sztuki, ceramika, jak również niektóre meble. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie owinąć kruche przedmioty folią bąbelkową, można również wykorzystać tekturę czy gruby i miękki materiał. Przy przewozie mebli, sprawdź, czy możesz je rozłożyć. Meble w częściach szybciej załadować i rozładować, spada też niebezpieczeństwo obtłuczeń w transporcie. Niestety części mebli nie da się rozłożyć, zdarza się też, że jest to niepotrzebne, jak kiedy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane na parterze. Planując przewóz mebli nie rozkręcając ich, dowiedz się, czy zmieszczą się w korytarzu i w drzwiach. Zabezpiecz wszystkie delikatne a także ruchome fragmenty, opróżnij półki i szuflady.

Przy pakowaniu drobniejszych przedmiotów, takich jak książki, DVD, naczynia kuchenne, figurki itp. wykorzystać możesz kartony. Na pewno będzie potrzebna duża liczba pojemników, której większość osób zwykle nie posiada. Potrzebujesz zatem nabyć kartony drogą kupna albo sprawić je sobie inaczej. Bywa, że hipermarkety z własnej woli pozwalają zabrać kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw produktów. Idź więc do znajdujących się nieopodal sklepów i dowiedz się czy jest szansa otrzymania niewykorzystywanych już kartonowych pudeł. Ten sposób jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Zapasowym rozwiązaniem może być kupno kartonowych pudeł. Znajdziesz je w wybranych sklepach remontowych i w Internecie. Do zabezpieczenia drobiazgów a także przedmiotów materiałowych, na przykład ubrań czy pościeli, warto użyć także torby materiałowe i worki. Worki są bardziej ekonomiczne i łatwiej dostępne, jednak torby są bardziej trwałe oraz wygodniejsze. Unikaj przewożenia w takich opakowaniach przedmiotów kruchych. Istnieje niebezpieczeństwo, że torba lub worek zostaną przebite lub że zawartość z nich wypadnie w czasie przewożenia.

Urządzenia gospodarstwa domowego, taki jak lodówka, powinny być rozmrożone a następnie właściwie zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na uszkodzenia więc nawet te z pozoru lekkie wstrząsy mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Tak więc trzeba mu poświęcić dodatkową chwilę. Oddzielnie spakować powinno się również rośliny. Pudła, w które je zapakujesz, muszą mieć dziurki, przez który rośliny będą miały dostęp do powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny przed samą przeprowadzką, szczególnie jeśli Twoje rzeczy nie trafią do nowego domu w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, donice nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, że wśród przewożonych przedmiotów podróżuje coś nietypowego lub potrzebującego wyjątkowej czujności, np. antyki, pianino lub duże lustra.

 

Szukanie firmy transportowej

Podstawową sprawą kiedy planuje się przeprowadzkę jest wybór firmy transportowej. Idealny kandydat powinien oferować OCP. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług konkretnej firmy, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Dla przeprowadzek krajowych pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, jednak przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Podczas poszukiwań przewoźnika musisz wiedzieć, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy wolisz skorzystać z pełnej usługi to znaczy przewozu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku i poinformuj, czy możesz zapewnić pomoc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest bardzo ważna, dlatego postaraj się przekazać przewoźnikowi możliwie wiele kluczowych informacji. Starannie ustal dni, jak również godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik musi też dostać informację, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli nie, to z którego piętra trzeba zabrać pakunki oraz jak wysoko je wnieść. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą również zaoferować rozkręcanie oraz składanie transportowanych przedmiotów, zabezpieczenie a także sprawne pakowanie dobytku. W przypadku gdy potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, znajdź przewoźnika, który będzie gotowy Ci ją zaoferować.

 

Typy przenosin

W naszym serwisie każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. W bazie są dostępne zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najczęściej odbywają się one pomiędzy naszym krajem a Wielką Brytanią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Wiele przeprowadzek jest też wystawianych między naszym krajem a Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Bez względu na to Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy realizują transporty na bardzo różnych trasach. Za pośrednictwem serwisu zleca się też wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są m.in. małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Wystawiając przesyłkę uwzględnij typ budynku oraz ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przeprowadzki

Koszta przeprowadzek zależą od znacznej ilości różnych czynników. Wartość zlecenia zależy od m.in. długości trasy, liczby pomocników zatrudnionych podczas przenosin, tego, czy doliczyć trzeba załadunek oraz rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz prawdopodobnie będzie kosztować więcej w dni wolne od pracy), rodzaju potrzebnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy zwracają także uwagę na to, na jakie piętro trzeba wnieść kartony a także czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość rzeczy kruchych, np. instrumenty muzyczne, elektronika, lustra. Przedmioty kruche wymagają zapewnienia ochronnych warunków i specjalnej uwagi, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych zwiększa koszt przeprowadzki. Jeśli powierzysz przewoźnikowi spakowanie mienia, dodatkowy koszt także podniesie cenę przeprowadzki. Czasem przewoźnicy posiadają także swoje opakowania, na przykład worki, pudła i podobne rzeczy. Kluczową kwestią jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Liczy się też ile trwać będą ewentualne postoje. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Poglądowy koszt za wynajęcie samochodu oraz za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt może ulec zmianie w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki pracuje więcej osób, np. zatrudnienie dwóch przewoźników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie wynosi 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a zza granicy do naszego kraju – 1767 złotych. Koszty można obniżyć znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl znaczna część szuka dodatkowych ładunków powrotnych. 

Zmiany miejsca zamieszkania normalnie łączymy z nieładem, nerwową atmosferą i niekończącą się listą rzeczy do załatwienia. Należy przy tym pamiętać, że sprawnie urządzona zmiana mieszkania będzie przebiegać bez przeszkód a także sprawnie. Wystarczy przemyśleć program poszczególnych etapów przeprowadzki, rozważnie oraz spokojnie zabrać się za pakowanie wszystkiego, co chcemy przenieść i oczywiście poszukać profesjonalnego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz ochrona dobytku

Pakując rzeczy należy zadbać o to, żeby wszystkie rzeczy były uporządkowane oraz oznaczone. Najlepiej stworzyć listę dobytku, który chcemy przewieźć. Tak uzyskasz pewność, że wszystkie przedmioty dojechały do miejsca docelowego. Przenosiny często są związane z transportem poważnej liczby przedmiotów, również tych najdrobniejszych, trudno byłoby więc o niczym nie zapomnieć. Dobrą praktyką jest także oznaczenie etykietą wszystkich paczek i toreb. Usprawni to wypakowywanie pakunków w nowym miejscu. Ponadto, wybierając przewoźnika potrzebujesz możliwie wiele konkretnych danych dotyczących rzeczy, które mają zostać przewiezione. Osoba zajmująca się przewozem potrzebuje mieć ilość i wymiary sprzętów oraz pakunków. Sporządzenie spisu jest zatem potrzebne. 

Należy również zapewnić odpowiednie chronienie paczki. Szczególnej uwagi wymagają delikatne przedmioty, jak na przykład elementy szklane, dzieła sztuki, ceramika, jak również niektóre meble. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie owinąć kruche przedmioty folią bąbelkową, można również wykorzystać tekturę czy gruby i miękki materiał. Przy przewozie mebli, sprawdź, czy możesz je rozłożyć. Meble w częściach szybciej załadować i rozładować, spada też niebezpieczeństwo obtłuczeń w transporcie. Niestety części mebli nie da się rozłożyć, zdarza się też, że jest to niepotrzebne, jak kiedy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane na parterze. Planując przewóz mebli nie rozkręcając ich, dowiedz się, czy zmieszczą się w korytarzu i w drzwiach. Zabezpiecz wszystkie delikatne a także ruchome fragmenty, opróżnij półki i szuflady.

Przy pakowaniu drobniejszych przedmiotów, takich jak książki, DVD, naczynia kuchenne, figurki itp. wykorzystać możesz kartony. Na pewno będzie potrzebna duża liczba pojemników, której większość osób zwykle nie posiada. Potrzebujesz zatem nabyć kartony drogą kupna albo sprawić je sobie inaczej. Bywa, że hipermarkety z własnej woli pozwalają zabrać kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw produktów. Idź więc do znajdujących się nieopodal sklepów i dowiedz się czy jest szansa otrzymania niewykorzystywanych już kartonowych pudeł. Ten sposób jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Zapasowym rozwiązaniem może być kupno kartonowych pudeł. Znajdziesz je w wybranych sklepach remontowych i w Internecie. Do zabezpieczenia drobiazgów a także przedmiotów materiałowych, na przykład ubrań czy pościeli, warto użyć także torby materiałowe i worki. Worki są bardziej ekonomiczne i łatwiej dostępne, jednak torby są bardziej trwałe oraz wygodniejsze. Unikaj przewożenia w takich opakowaniach przedmiotów kruchych. Istnieje niebezpieczeństwo, że torba lub worek zostaną przebite lub że zawartość z nich wypadnie w czasie przewożenia.

Urządzenia gospodarstwa domowego, taki jak lodówka, powinny być rozmrożone a następnie właściwie zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na uszkodzenia więc nawet te z pozoru lekkie wstrząsy mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Tak więc trzeba mu poświęcić dodatkową chwilę. Oddzielnie spakować powinno się również rośliny. Pudła, w które je zapakujesz, muszą mieć dziurki, przez który rośliny będą miały dostęp do powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny przed samą przeprowadzką, szczególnie jeśli Twoje rzeczy nie trafią do nowego domu w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, donice nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, że wśród przewożonych przedmiotów podróżuje coś nietypowego lub potrzebującego wyjątkowej czujności, np. antyki, pianino lub duże lustra.

 

Szukanie firmy transportowej

Podstawową sprawą kiedy planuje się przeprowadzkę jest wybór firmy transportowej. Idealny kandydat powinien oferować OCP. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług konkretnej firmy, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Dla przeprowadzek krajowych pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, jednak przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Podczas poszukiwań przewoźnika musisz wiedzieć, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy wolisz skorzystać z pełnej usługi to znaczy przewozu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku i poinformuj, czy możesz zapewnić pomoc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest bardzo ważna, dlatego postaraj się przekazać przewoźnikowi możliwie wiele kluczowych informacji. Starannie ustal dni, jak również godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik musi też dostać informację, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli nie, to z którego piętra trzeba zabrać pakunki oraz jak wysoko je wnieść. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą również zaoferować rozkręcanie oraz składanie transportowanych przedmiotów, zabezpieczenie a także sprawne pakowanie dobytku. W przypadku gdy potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, znajdź przewoźnika, który będzie gotowy Ci ją zaoferować.

 

Typy przenosin

W naszym serwisie każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. W bazie są dostępne zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najczęściej odbywają się one pomiędzy naszym krajem a Wielką Brytanią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Wiele przeprowadzek jest też wystawianych między naszym krajem a Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Bez względu na to Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy realizują transporty na bardzo różnych trasach. Za pośrednictwem serwisu zleca się też wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są m.in. małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Wystawiając przesyłkę uwzględnij typ budynku oraz ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przeprowadzki

Koszta przeprowadzek zależą od znacznej ilości różnych czynników. Wartość zlecenia zależy od m.in. długości trasy, liczby pomocników zatrudnionych podczas przenosin, tego, czy doliczyć trzeba załadunek oraz rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz prawdopodobnie będzie kosztować więcej w dni wolne od pracy), rodzaju potrzebnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy zwracają także uwagę na to, na jakie piętro trzeba wnieść kartony a także czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość rzeczy kruchych, np. instrumenty muzyczne, elektronika, lustra. Przedmioty kruche wymagają zapewnienia ochronnych warunków i specjalnej uwagi, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych zwiększa koszt przeprowadzki. Jeśli powierzysz przewoźnikowi spakowanie mienia, dodatkowy koszt także podniesie cenę przeprowadzki. Czasem przewoźnicy posiadają także swoje opakowania, na przykład worki, pudła i podobne rzeczy. Kluczową kwestią jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Liczy się też ile trwać będą ewentualne postoje. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Poglądowy koszt za wynajęcie samochodu oraz za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt może ulec zmianie w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki pracuje więcej osób, np. zatrudnienie dwóch przewoźników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie wynosi 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a zza granicy do naszego kraju – 1767 złotych. Koszty można obniżyć znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl znaczna część szuka dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Amstetten już od 150!

Zleć przeprowadzkę