Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
76 000 przewoźników 76 000 przewoźników 76 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo pozytywne doświadczenie, konkretny i godny zaufania pan, wszystko poszło jak po sznurku, zero problemów, meble zdemontowane w Monachium, szybko i bezpiecznie przewiezione do Polski. Polecam

kuchnia (meble i AGD)

Bardzo dziękuję!Jak najbardziej polecam pana Martyna.Wszystkie rzeczy dojechały bezpiecznie w nienaruszonym stanie.Pan kierowca pomocny i cierpliwy. Super!!!

Boxes 11–20, Sofa bed x 1, Pram x 1, Kids bike x 1, Shelving storage bookcase 77×77 x 2, Chest of d

Dziękujemy za profesjonalna obsługa. Było super. 10+ i jesteśmy super zadowolone !

Kartony 31–50, Łóżko x 4, Sofa dwuosobowa x 3, Sofa narożna x 2, Zestaw do jadalni (6 krzeseł i stó

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przenosiny normalnie kojarzą się z zamieszaniem, nieprzyjemną atmosferą oraz niekończącym się spisem zadań do wykonania. Jednak dobrze urządzona zmiana mieszkania ma szansę przebiec bez przeszkód a także efektywnie. Jedyne, co musisz zrobić, to mieć w głowie plan działania, przemyślnie oraz z opanowaniem wziąć się za pakowanie rzeczy a także zdecydować się na profesjonalnego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach i owijanie przewożonych rzeczy

Organizując dobytek na czas przeprowadzki należy zadbać o to, żeby przewożone paczki były skatalogowane i oznaczone. Najlepiej sporządzić rejestr rzeczy, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz pewność, że przewożone przedmioty przyjechały do miejsca docelowego. Przeprowadzki zazwyczaj oznaczają przewóz dużej ilości rzeczy, również tych najdrobniejszych, nie sposób więc niczego nie pominąć. Polecamy także podpisanie każdej torby czy paczki. Ułatwi to wypakowywanie paczek w nowym miejscu. Oprócz tego, podczas poszukiwań przewoźnika potrzebujesz dużo szczegółowych informacji dotyczących przedmiotów, które wejdą w skład zlecenia. Osoba zajmująca się przewozem potrzebuje mieć liczbę a także wymiary sprzętów oraz kartonów. Przygotowanie listy jest więc potrzebne. 

Należy również zadbać o właściwe zabezpieczenie paczki. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim przesyłki szczególnej ostrożności, na przykład okna, rzeźby, talerze, oraz antyki. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie otoczyć kruche przedmioty w folię bąbelkową, można również wykorzystać tekturę oraz gruby i miękki materiał. Przy przewozie mebli, dowiedz się, czy da się je rozkręcić. Rozkręcone meble prościej będzie transportować, maleje także ryzyko obtłuczeń w transporcie. Jednak nie wszystkie meble da się rozłożyć, zdarza się też, że jest to zbędne, na przykład kiedy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane nie na piętrze. Kiedy planujesz transport mebli nie rozkręcając ich, upewnij się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w klatce schodowej oraz w drzwiach. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie kruche i ruchome elementy, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Do pakowania drobniejszych przedmiotów, takich jak książki, CD, naczynia kuchenne, figurki itp. warto wykorzystać pudła. Prawdopodobnie przyda się spora ilość kartonów, której większość osób zwykle nie posiada. Musisz więc kupić kartony albo sprawić je sobie inaczej. Często hipermarkety chętnie rozdają kartony, w których otrzymują dostawy żywności. Zawitaj więc do znajdujących się nieopodal sklepów aby zapytać czy nie mają niepotrzebnych już nikomu kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Zapasowym sposobem jest nabycie kartonowych pudeł. Kupisz je w wielu marketach remontowych oraz sklepach internetowych. Do przechowywania drobiazgów i przedmiotów tekstylnych, jak ubrania czy pościel, możesz wykorzystać również torby tekstylne i worki. Worki będą tańsze i łatwiej dostępne, jednakże torby trwalsze oraz wygodniejsze. Nie transportuj w takich opakowaniach przedmiotów łamliwych. Jest spore niebezpieczeństwo, że takie opakowania pękną albo też że zawartość z nich wypadnie na drodze.

Sprzęty AGD, taki jak lodówka, muszą być rozmrożone oraz starannie ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na szkody więc nawet te z pozoru drobne szkody mogą prowadzić do uszkodzeń. Dlatego transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić więcej uwagi. Oddzielnie zapakować należy też kwiaty. Pojemniki, w które planujesz je schować, potrzebują otworów, aby zapewnić kwiatom dostęp do tlenu. Dla pewności podlej rośliny przed samą przeprowadzką, szczególnie w przypadku gdy rośliny mogą nie dotrzeć na miejsce w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, osłonki nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, że wśród przewożonych przedmiotów jest coś nietypowego albo potrzebującego szczególnej delikatności, np. ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne lub duże lustra.

 

Wybieranie przewoźnika

Podstawową sprawą podczas organizacji przeprowadzki jest szukanie odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat musi posiadać OCP. Przed ostatecznym wyborem usług danej firmy, dowiedz się, jakie ubezpieczenie posiada. W przypadku przeprowadzek krajowych pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, jednak przewoźnik realizujący przeprowadzki poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Szukając przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy szukasz pełnej usługi a więc przewozu z załadunkiem i rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku a także powiedz mu, czy możesz udzielić pomocy czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest niezwykle istotna, dlatego postaraj się zapewnić przewoźnikowi jak najwięcej kluczowych informacji. Dokładnie określ terminy, jak również czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby także mieć świadomość, czy będzie mógł skorzystać z windy, a kiedy windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby zabrać kartony i na które je wnieść. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozkręcanie oraz skręcanie mebli, przygotowanie na czas transportu i profesjonalne pakowanie sprzętów. W przypadku gdy jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, poszukaj przewoźnika, który będzie przygotowany Ci ją zaoferować.

 

Typy przeprowadzek

W Clicktrans regularnie pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Znajdziesz wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najpopularniejsze są przenosiny pomiędzy naszym krajem i Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Sporo przenosin jest też wystawianych pomiędzy Polską a Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Jednak możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy wykonują zlecenia na rozmaitych trasach. Za pośrednictwem serwisu realizuje się także liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć między innymi województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przenosiny dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Podczas wystawiania przesyłki nie zapomnij podać typ budynku i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przeprowadzki

Ceny przenosin uzależnione są od wielu rozmaitych czynników. Cena zależy od na przykład długości trasy, liczby osób potrzebnych podczas przenosin, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek i rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz może droższy w święta i niedziele), typu potrzebnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy sprawdzają także, jak wysoko będą musieli przetransportować kartony a także czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość rzeczy kruchych, np. instrumenty muzyczne, antyki, lustra. Przedmioty kruche potrzebują odpowiednich warunków a także specjalnej uważności, co zwykle zwiększa koszt przenosin. Jeśli powierzysz przewoźnikowi spakowanie transportowanych przedmiotów, dodatkowy koszt również podniesie cenę przenosin. Niekiedy przewoźnicy zapewniają również swoje materiały do pakowania, takie jak torby, pudła i wiele innych. Znaczenie ma czas, potrzebny na przeprowadzkę. Znaczenie ma też czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Poglądowy koszt wynajęcia samochodu oraz za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena wzrasta w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej pomocników, przykładowo zatrudnienie pary przewoźników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans wynosi 447 złotych, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 zł. Koszty można obniżyć wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

Przenosiny normalnie kojarzą się z zamieszaniem, nieprzyjemną atmosferą oraz niekończącym się spisem zadań do wykonania. Jednak dobrze urządzona zmiana mieszkania ma szansę przebiec bez przeszkód a także efektywnie. Jedyne, co musisz zrobić, to mieć w głowie plan działania, przemyślnie oraz z opanowaniem wziąć się za pakowanie rzeczy a także zdecydować się na profesjonalnego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach i owijanie przewożonych rzeczy

Organizując dobytek na czas przeprowadzki należy zadbać o to, żeby przewożone paczki były skatalogowane i oznaczone. Najlepiej sporządzić rejestr rzeczy, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz pewność, że przewożone przedmioty przyjechały do miejsca docelowego. Przeprowadzki zazwyczaj oznaczają przewóz dużej ilości rzeczy, również tych najdrobniejszych, nie sposób więc niczego nie pominąć. Polecamy także podpisanie każdej torby czy paczki. Ułatwi to wypakowywanie paczek w nowym miejscu. Oprócz tego, podczas poszukiwań przewoźnika potrzebujesz dużo szczegółowych informacji dotyczących przedmiotów, które wejdą w skład zlecenia. Osoba zajmująca się przewozem potrzebuje mieć liczbę a także wymiary sprzętów oraz kartonów. Przygotowanie listy jest więc potrzebne. 

Należy również zadbać o właściwe zabezpieczenie paczki. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim przesyłki szczególnej ostrożności, na przykład okna, rzeźby, talerze, oraz antyki. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie otoczyć kruche przedmioty w folię bąbelkową, można również wykorzystać tekturę oraz gruby i miękki materiał. Przy przewozie mebli, dowiedz się, czy da się je rozkręcić. Rozkręcone meble prościej będzie transportować, maleje także ryzyko obtłuczeń w transporcie. Jednak nie wszystkie meble da się rozłożyć, zdarza się też, że jest to zbędne, na przykład kiedy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane nie na piętrze. Kiedy planujesz transport mebli nie rozkręcając ich, upewnij się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w klatce schodowej oraz w drzwiach. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie kruche i ruchome elementy, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Do pakowania drobniejszych przedmiotów, takich jak książki, CD, naczynia kuchenne, figurki itp. warto wykorzystać pudła. Prawdopodobnie przyda się spora ilość kartonów, której większość osób zwykle nie posiada. Musisz więc kupić kartony albo sprawić je sobie inaczej. Często hipermarkety chętnie rozdają kartony, w których otrzymują dostawy żywności. Zawitaj więc do znajdujących się nieopodal sklepów aby zapytać czy nie mają niepotrzebnych już nikomu kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Zapasowym sposobem jest nabycie kartonowych pudeł. Kupisz je w wielu marketach remontowych oraz sklepach internetowych. Do przechowywania drobiazgów i przedmiotów tekstylnych, jak ubrania czy pościel, możesz wykorzystać również torby tekstylne i worki. Worki będą tańsze i łatwiej dostępne, jednakże torby trwalsze oraz wygodniejsze. Nie transportuj w takich opakowaniach przedmiotów łamliwych. Jest spore niebezpieczeństwo, że takie opakowania pękną albo też że zawartość z nich wypadnie na drodze.

Sprzęty AGD, taki jak lodówka, muszą być rozmrożone oraz starannie ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na szkody więc nawet te z pozoru drobne szkody mogą prowadzić do uszkodzeń. Dlatego transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić więcej uwagi. Oddzielnie zapakować należy też kwiaty. Pojemniki, w które planujesz je schować, potrzebują otworów, aby zapewnić kwiatom dostęp do tlenu. Dla pewności podlej rośliny przed samą przeprowadzką, szczególnie w przypadku gdy rośliny mogą nie dotrzeć na miejsce w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, osłonki nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, że wśród przewożonych przedmiotów jest coś nietypowego albo potrzebującego szczególnej delikatności, np. ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne lub duże lustra.

 

Wybieranie przewoźnika

Podstawową sprawą podczas organizacji przeprowadzki jest szukanie odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat musi posiadać OCP. Przed ostatecznym wyborem usług danej firmy, dowiedz się, jakie ubezpieczenie posiada. W przypadku przeprowadzek krajowych pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, jednak przewoźnik realizujący przeprowadzki poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Szukając przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy szukasz pełnej usługi a więc przewozu z załadunkiem i rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku a także powiedz mu, czy możesz udzielić pomocy czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest niezwykle istotna, dlatego postaraj się zapewnić przewoźnikowi jak najwięcej kluczowych informacji. Dokładnie określ terminy, jak również czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby także mieć świadomość, czy będzie mógł skorzystać z windy, a kiedy windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby zabrać kartony i na które je wnieść. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozkręcanie oraz skręcanie mebli, przygotowanie na czas transportu i profesjonalne pakowanie sprzętów. W przypadku gdy jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, poszukaj przewoźnika, który będzie przygotowany Ci ją zaoferować.

 

Typy przeprowadzek

W Clicktrans regularnie pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Znajdziesz wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najpopularniejsze są przenosiny pomiędzy naszym krajem i Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Sporo przenosin jest też wystawianych pomiędzy Polską a Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Jednak możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy wykonują zlecenia na rozmaitych trasach. Za pośrednictwem serwisu realizuje się także liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć między innymi województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przenosiny dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Podczas wystawiania przesyłki nie zapomnij podać typ budynku i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przeprowadzki

Ceny przenosin uzależnione są od wielu rozmaitych czynników. Cena zależy od na przykład długości trasy, liczby osób potrzebnych podczas przenosin, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek i rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz może droższy w święta i niedziele), typu potrzebnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy sprawdzają także, jak wysoko będą musieli przetransportować kartony a także czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość rzeczy kruchych, np. instrumenty muzyczne, antyki, lustra. Przedmioty kruche potrzebują odpowiednich warunków a także specjalnej uważności, co zwykle zwiększa koszt przenosin. Jeśli powierzysz przewoźnikowi spakowanie transportowanych przedmiotów, dodatkowy koszt również podniesie cenę przenosin. Niekiedy przewoźnicy zapewniają również swoje materiały do pakowania, takie jak torby, pudła i wiele innych. Znaczenie ma czas, potrzebny na przeprowadzkę. Znaczenie ma też czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Poglądowy koszt wynajęcia samochodu oraz za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena wzrasta w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej pomocników, przykładowo zatrudnienie pary przewoźników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans wynosi 447 złotych, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 zł. Koszty można obniżyć wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Andora już od 300 zł!

Zleć przeprowadzkę