Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
53 000 przewoźników 53 000 przewoźników 53 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Nawet się nie spodziewałam,że można tak szybko załatwić transport. Sprawnie, rzetelnie i profesjonalnie. Kierowca mega sympatyczny i pomocny ! Szczerze polecam

15 Kartonow przeprowadzkowych, 10 Plastikowych skrzynek, Meble kuchenne 8 Metrow biezacych,

Klient: Magda O.
,
Trasa: Wehr - Węgorzewo

Super przewoźnik, wszystko sprawnie i dostarczone na drugi dzień!!!

Garaż

Klient: Rafał P.
,
Trasa: Woking - Kraków

Dobra komunikacja wszystko poszło zgodnie z umowa chłopak sumienny i godny polecenia dzięki za dobra robotę pozdrawiam

Mniejsza polowa vana

Klient: Łukasz K.
,
Trasa: Broxbourne - Kielce

Przygotowanie do transportu

Przeprowadzki najczęściej utożsamiamy z chaosem, nerwowym nastrojem i niekończącym się spisem zadań do załatwienia. Należy przy tym pamiętać, że dobrze zorganizowana zmiana miejsca zamieszkania może przebiec bezstresowo a przy tym płynnie. Wystarczy mieć w głowie program poszczególnych etapów przeprowadzki, rozważnie i z opanowaniem zabrać się za pakowanie rzeczy a także poszukać odpowiedniego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach i zabezpieczenie dobytku

Pakując rzeczy ważne, aby dopilnować, aby wszystkie paczki zostały wcześniej uporządkowane oraz oznaczone. Najlepiej przygotować listę dobytku, który chcemy przewieźć. Tak uzyskasz spokój, wiedząc, że przewożone przedmioty przyjechały do miejsca docelowego. Przenosiny zazwyczaj oznaczają przewóz poważnej ilości rzeczy, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc o wszystkim pamiętać. Mądrym ruchem będzie także opisanie każdej torby czy paczki. Usprawni to opróżnianie paczek w docelowym domu. Dodatkowo, podczas poszukiwań przewoźnika powinieneś/aś posiadać dużo konkretnych informacji na temat przedmiotów, czekających na transport. Osoba zajmująca się przewozem potrzebuje znać liczbę i wymiary sprzętów i pakunków. Spisanie spisu jest więc niezbędne. 

Trzeba także podkreślić, jak istotne jest właściwe chronienie pakunku. Szczególnej uwagi wymagają przesyłki szczególnej ostrożności, jak na przykład elementy szklane, obrazy, naczynia, a także część mebli. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie otoczyć je folią bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton lub gruby i miękki materiał. Kiedy planujesz transport mebli, sprawdź, czy da się je rozkręcić. Meble w częściach prościej będzie transportować, spada także ryzyko połamania podczas transportu. Jednak nie wszystkie meble da się rozmontować, z kolei innym razem okazuje się to niepotrzebne, na przykład kiedy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane na parterze. Planując przewóz mebli nie rozkręcając ich, sprawdź, czy zmieszczą się w klatce schodowej a także w wejściu. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie kruche a także ruchome fragmenty, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Aby zapanować nad pakowaniem drobnych elementów dobytku, takich jak czasopisma, filmy, naczynia kuchenne, figurki i tak dalej warto wykorzystać kartonowe pojemniki. Z pewnością zastosowanie znajdzie spora liczba pojemników, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Musisz więc kupić kartony albo zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów inaczej. Często markety ochoczo oddają za darmo kartony, w których otrzymują dostawy żywności. Wybierz się zatem do pobliskiego sklepu lub supermarketu i zapytaj czy nie mają niepotrzebnych już nikomu kartonowych pudeł. Ten sposób jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Zapasowym sposobem jest zakup kartonów. Znajdziesz je w niektórych marketach budowlanych i w Internecie. Do pakowania drobiazgów oraz przedmiotów materiałowych, na przykład ubrań czy pościeli, przydadzą się także torby z materiału i worki. Worki będą bardziej ekonomiczne oraz łatwiejsze do kupienia, jednakże torby mocniejsze i wygodniejsze. Nie transportuj w torbach i workach rzeczy szczególnej ostrożności. Jest spore niebezpieczeństwo, że takie opakowania pękną oraz że coś zgubi się na drodze.

Sprzęty AGD, na przykład lodówka, muszą zostać rozmrożone a następnie starannie zabezpieczone. Sprzęt jest dość podatny na wstrząsy więc także te pozornie lekkie szkody mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Tak więc trzeba mu poświęcić szczególną uwagę. Pojedynczo spakować należy też rośliny. Pojemniki, do których zostaną zapakowane, powinny mieć otwory, przez który rośliny będą miały stały dopływ tlenu. Dla pewności podlej rośliny niedługo przed samym transportem, szczególnie w przypadku gdy rośliny nie zostaną dostarczone do nowego domu w ciągu 24 godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, donice nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, że między transportowanymi rzeczami znajduje się coś nietypowego albo wymagającego specjalnej delikatności, na przykład ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne czy duże lustra.

 

Szukanie firmy transportowej

Jedną z najważniejszych spraw podczas organizacji przeprowadzki jest wybór firmy transportowej. Przewoźnik musi oferować OCP. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług konkretnej firmy, zapytaj o to, jakie ubezpieczenie posiada. Dla transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, jednak przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski potrzebuje polisy międzynarodowej. Podczas poszukiwań przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy szukasz pełnej usługi a więc transportu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku a także daj znać, czy jesteś skłonny zapewnić pomoc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest niezwykle istotna, dlatego postaraj się przekazać przewoźnikowi możliwie wiele szczegółowych danych. Dokładnie podaj daty, oraz czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik musi też dostać informację, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli windy nie ma, to z którego piętra trzeba wynieść przedmioty i jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach czasem oferują także rozkręcanie oraz montowanie dobytku, przygotowanie na czas transportu a także profesjonalne pakowanie dobytku. Jeśli jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, zapytaj przewoźnika, czy jest gotowy Ci ją zapewnić.

 

Typy przeprowadzek

W Clicktrans regularnie pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. W bazie są dostępne zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najpopularniejsze są przenosiny pomiędzy Polską a Anglią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Sporo przenosin odbywa się też pomiędzy Polską oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Jednak Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy realizują transporty na rozmaitych trasach. W Clicktrans zleca się także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Do popularnych województw należą przede wszystkim małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Opisując swoją przesyłkę nie zapomnij podać jaki budynek przeprowadzasz a także ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przenosin

Ceny przenosin zależą od znacznej ilości rozmaitych zmiennych. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem na przykład odległości, ilości pomocników niezbędnych podczas przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek oraz rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz prawdopodobnie będzie kosztować więcej w święta i niedziele), typu niezbędnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy biorą również pod uwagę to, na jakie piętro będą musieli przetransportować przedmioty oraz czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość rzeczy delikatnych, takich jak instrumenty muzyczne, elektronika, lustra. Przedmioty kruche wymagają zapewnienia odpowiednich warunków i wyjątkowej uważności, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych podnosi cenę przeprowadzki. Jeśli powierzysz przewoźnikowi spakowanie mienia, dodatkowy koszt także wpłynie na cenę przeprowadzki. Niekiedy przewoźnicy oferują także swoje materiały do pakowania, np. torby, pudła i podobne rzeczy. Kluczową kwestią jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Znaczenie ma także czas ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Poglądowy koszt wynajęcia samochodu a także za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena wzrasta w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej osób, przykładowo zatrudnienie pary przewoźników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie wynosi 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a zza granicy do naszego kraju – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

Przeprowadzki najczęściej utożsamiamy z chaosem, nerwowym nastrojem i niekończącym się spisem zadań do załatwienia. Należy przy tym pamiętać, że dobrze zorganizowana zmiana miejsca zamieszkania może przebiec bezstresowo a przy tym płynnie. Wystarczy mieć w głowie program poszczególnych etapów przeprowadzki, rozważnie i z opanowaniem zabrać się za pakowanie rzeczy a także poszukać odpowiedniego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach i zabezpieczenie dobytku

Pakując rzeczy ważne, aby dopilnować, aby wszystkie paczki zostały wcześniej uporządkowane oraz oznaczone. Najlepiej przygotować listę dobytku, który chcemy przewieźć. Tak uzyskasz spokój, wiedząc, że przewożone przedmioty przyjechały do miejsca docelowego. Przenosiny zazwyczaj oznaczają przewóz poważnej ilości rzeczy, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc o wszystkim pamiętać. Mądrym ruchem będzie także opisanie każdej torby czy paczki. Usprawni to opróżnianie paczek w docelowym domu. Dodatkowo, podczas poszukiwań przewoźnika powinieneś/aś posiadać dużo konkretnych informacji na temat przedmiotów, czekających na transport. Osoba zajmująca się przewozem potrzebuje znać liczbę i wymiary sprzętów i pakunków. Spisanie spisu jest więc niezbędne. 

Trzeba także podkreślić, jak istotne jest właściwe chronienie pakunku. Szczególnej uwagi wymagają przesyłki szczególnej ostrożności, jak na przykład elementy szklane, obrazy, naczynia, a także część mebli. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie otoczyć je folią bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton lub gruby i miękki materiał. Kiedy planujesz transport mebli, sprawdź, czy da się je rozkręcić. Meble w częściach prościej będzie transportować, spada także ryzyko połamania podczas transportu. Jednak nie wszystkie meble da się rozmontować, z kolei innym razem okazuje się to niepotrzebne, na przykład kiedy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane na parterze. Planując przewóz mebli nie rozkręcając ich, sprawdź, czy zmieszczą się w klatce schodowej a także w wejściu. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie kruche a także ruchome fragmenty, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Aby zapanować nad pakowaniem drobnych elementów dobytku, takich jak czasopisma, filmy, naczynia kuchenne, figurki i tak dalej warto wykorzystać kartonowe pojemniki. Z pewnością zastosowanie znajdzie spora liczba pojemników, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Musisz więc kupić kartony albo zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów inaczej. Często markety ochoczo oddają za darmo kartony, w których otrzymują dostawy żywności. Wybierz się zatem do pobliskiego sklepu lub supermarketu i zapytaj czy nie mają niepotrzebnych już nikomu kartonowych pudeł. Ten sposób jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Zapasowym sposobem jest zakup kartonów. Znajdziesz je w niektórych marketach budowlanych i w Internecie. Do pakowania drobiazgów oraz przedmiotów materiałowych, na przykład ubrań czy pościeli, przydadzą się także torby z materiału i worki. Worki będą bardziej ekonomiczne oraz łatwiejsze do kupienia, jednakże torby mocniejsze i wygodniejsze. Nie transportuj w torbach i workach rzeczy szczególnej ostrożności. Jest spore niebezpieczeństwo, że takie opakowania pękną oraz że coś zgubi się na drodze.

Sprzęty AGD, na przykład lodówka, muszą zostać rozmrożone a następnie starannie zabezpieczone. Sprzęt jest dość podatny na wstrząsy więc także te pozornie lekkie szkody mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Tak więc trzeba mu poświęcić szczególną uwagę. Pojedynczo spakować należy też rośliny. Pojemniki, do których zostaną zapakowane, powinny mieć otwory, przez który rośliny będą miały stały dopływ tlenu. Dla pewności podlej rośliny niedługo przed samym transportem, szczególnie w przypadku gdy rośliny nie zostaną dostarczone do nowego domu w ciągu 24 godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, donice nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, że między transportowanymi rzeczami znajduje się coś nietypowego albo wymagającego specjalnej delikatności, na przykład ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne czy duże lustra.

 

Szukanie firmy transportowej

Jedną z najważniejszych spraw podczas organizacji przeprowadzki jest wybór firmy transportowej. Przewoźnik musi oferować OCP. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług konkretnej firmy, zapytaj o to, jakie ubezpieczenie posiada. Dla transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, jednak przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski potrzebuje polisy międzynarodowej. Podczas poszukiwań przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy szukasz pełnej usługi a więc transportu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku a także daj znać, czy jesteś skłonny zapewnić pomoc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest niezwykle istotna, dlatego postaraj się przekazać przewoźnikowi możliwie wiele szczegółowych danych. Dokładnie podaj daty, oraz czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik musi też dostać informację, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli windy nie ma, to z którego piętra trzeba wynieść przedmioty i jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach czasem oferują także rozkręcanie oraz montowanie dobytku, przygotowanie na czas transportu a także profesjonalne pakowanie dobytku. Jeśli jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, zapytaj przewoźnika, czy jest gotowy Ci ją zapewnić.

 

Typy przeprowadzek

W Clicktrans regularnie pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. W bazie są dostępne zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najpopularniejsze są przenosiny pomiędzy Polską a Anglią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Sporo przenosin odbywa się też pomiędzy Polską oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Jednak Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy realizują transporty na rozmaitych trasach. W Clicktrans zleca się także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Do popularnych województw należą przede wszystkim małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Opisując swoją przesyłkę nie zapomnij podać jaki budynek przeprowadzasz a także ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przenosin

Ceny przenosin zależą od znacznej ilości rozmaitych zmiennych. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem na przykład odległości, ilości pomocników niezbędnych podczas przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek oraz rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz prawdopodobnie będzie kosztować więcej w święta i niedziele), typu niezbędnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy biorą również pod uwagę to, na jakie piętro będą musieli przetransportować przedmioty oraz czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość rzeczy delikatnych, takich jak instrumenty muzyczne, elektronika, lustra. Przedmioty kruche wymagają zapewnienia odpowiednich warunków i wyjątkowej uważności, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych podnosi cenę przeprowadzki. Jeśli powierzysz przewoźnikowi spakowanie mienia, dodatkowy koszt także wpłynie na cenę przeprowadzki. Niekiedy przewoźnicy oferują także swoje materiały do pakowania, np. torby, pudła i podobne rzeczy. Kluczową kwestią jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Znaczenie ma także czas ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Poglądowy koszt wynajęcia samochodu a także za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena wzrasta w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej osób, przykładowo zatrudnienie pary przewoźników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie wynosi 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a zza granicy do naszego kraju – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Área Metropolitana de Lisboa już od 150 zł!

Zleć przeprowadzkę