Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 159 978 000 zł zaoszczędziliście z nami 159 978 000 zł 159 978 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 510 000 wystawionych przesyłek 1 510 000 wystawionych przesyłek 1 510 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
75 000 przewoźników 75 000 przewoźników 75 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Super przewoźnik. Punktualnie, bez problemowo. Zgodnie z umową. Z czystym sercem polecam

Kartony 31–50, Sofa trzyosobowa x 1, Szafa dwudrzwiowa x 1, Łóżeczko dla niemowląt x 1, Lodówka x 1

,
Trasa: Lipsk - Grudziądz

Kontakt z przewoźnikiem doskonały. Podróż przebiegła sprawnie i bezproblemowo. Dziękuje za pomoc we wnoszeniu rzeczy oraz mile spędzony czas podczas jazdy :) Gorąco pozdrawiam i bardzo polecam!!!

Kartony 11–20, Komputer x 1, Biurko gamingowe x 1, Krzesło gamingowe x 1, Hulajnoga elektryczna x 1

Klient: Bartosz P.
,
Trasa: Gdańsk - Poznań

Wszystko bez zarzutu - punktualnie i szybko. Dobry kontakt. Polecam!

Kartony 11–20, Rama łóżka x 1, Materac podwójny x 1

Klient: Łukasz J.
,
Trasa: Warszawa - Przeźmierowo

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przenosiny najczęściej utożsamiamy z zamieszaniem, nerwowym nastrojem oraz rozbudowanym spisem zadań które trzeba załatwić. Jednak fachowo zorganizowana zmiana mieszkania może przebiec szybko a przy tym efektywnie. Wszystko, co jest potrzebne, to mieć w głowie plan poszczególnych etapów przeprowadzki, rozsądnie oraz bez nerwów przystąpić do pakowania dobytku i oczywiście znaleźć profesjonalnego przewoźnika.

 

Pakowanie oraz owijanie dobytku

Organizując dobytek na czas przeprowadzki najlepiej zadbać o to, żeby nasze rzeczy zostały wcześniej uporządkowane oraz opisane. Najlepiej sporządzić rejestr dobytku, który chcemy przewieźć. W ten sposób zyskasz spokój, wiedząc, że wszystkie pakunki przybyły do nowego domu. Przenosiny zazwyczaj wiążą się z transportem poważnej ilości przedmiotów, także tych drobnych, trudno byłoby więc o wszystkim pamiętać. Dobrą praktyką jest też oznaczenie etykietą każdego kartonu. Usprawni to opróżnianie kartonów w nowym domu. Oprócz tego, podczas poszukiwań przewoźnika przyda ci się jak najwięcej konkretnych informacji dotyczących rzeczy, które wejdą w skład zlecenia. Osoba zajmująca się przewozem powinna znać ilość oraz wielkość mebli oraz pakunków. Przygotowanie spisu jest więc potrzebne. 

Trzeba także zapewnić odpowiednie zabezpieczenie pakunku. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza kruche przesyłki, jak na przykład elementy szklane, rzeźby, talerze, a także stare meble. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie owinąć je folią bąbelkową, można również wykorzystać tekturę oraz gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, upewnij się, czy możesz je rozmontować. Rozkręcone meble łatwiej można przewieźć, mniejsze jest także niebezpieczeństwo obtłuczeń w transporcie. Jednak nie każde meble można rozmontować, zdarza się też, że jest to niepotrzebne, np. gdy obydwa mieszkania znajdują się nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble w całości, upewnij się, czy zmieszczą się w korytarzu oraz w wejściu. Zabezpiecz wszystkie delikatne a także ruchome części, opróżnij półki i szuflady.

Przy pakowaniu drobniejszych elementów dobytku, takich jak książki, filmy, naczynia kuchenne, elementy ozdobne i tak dalej warto wykorzystać pudła. Na pewno zastosowanie znajdzie duża liczba kartonów, której większość osób zwykle nie posiada. Potrzebujesz zatem zakupić kartonowe pudła albo zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów inaczej. Często sklepy z własnej woli pozwalają zabrać kartony, w których otrzymują dostawy żywności. Podejdź więc do znajdujących się nieopodal sklepów i dowiedz się czy jest szansa otrzymania niewykorzystywanych już kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Innym rozwiązaniem jest zakup kartonowych pudeł. Znajdziesz je w wybranych sklepach remontowych i w Internecie. Przy pakowaniu drobnych rzeczy jak również przedmiotów materiałowych, na przykład ubrań czy pościeli, możesz wykorzystać też torby tekstylne i worki. Worki są tańsze i łatwiej dostępne, jednakże torby są bardziej trwałe a przy tym wygodniejsze. Nie transportuj w torbach i workach rzeczy kruchych. Istnieje niebezpieczeństwo, że takie opakowania zostaną przebite oraz że przewożony ładunek z nich wypadnie na drodze.

Sprzęty AGD, np. zamrażarka, muszą być odłączone od zasilania, osuszone i starannie ochronione. Sprzęt jest dość podatny na szkody więc nawet te z pozoru lekkie uszkodzenia mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Tak więc przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić więcej uwagi. Oddzielnie spakować należy również kwiaty. Pojemniki, w które planujesz je schować, powinny mieć otwory, aby zapewnić kwiatom stały dopływ tlenu. Najbezpieczniej jest podlać rośliny niedługo przed samym transportem, zwłaszcza w przypadku gdy rośliny nie zostaną dostarczone do nowego domu tego samego dnia. Jednak zachowaj ostrożność, doniczki nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić innym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli wśród przewożonych przedmiotów podróżuje coś niestandardowego czy wymagającego specjalnej ostrożności, na przykład ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne lub duże lustra.

 

Wybieranie przewoźnika

Najważniejszą rzeczą kiedy planuje się przeprowadzkę jest szukanie firmy transportowej. Idealny kandydat powinien posiadać OCP. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danego przewoźnika, zapytaj o to, jakie ubezpieczenie posiada. Do przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, z kolei przewoźnik realizujący przeprowadzki poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Wybierając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebujesz tylko transportu czy szukasz pełnej usługi czyli transportu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku a także powiedz mu, czy mógłbyś pomóc czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest bardzo ważna, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi możliwie wiele szczegółowych danych. Starannie określ daty, jak również czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik powinien też dostać informację, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli nie, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby znieść pakunki oraz jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Firmy przeprowadzkowe mogą też podjąć się usług takich jak rozmontowanie oraz składanie mebli, zabezpieczenie i eksperckie pakowanie dobytku. W przypadku gdy potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, poszukaj przewoźnika, który będzie w stanie Ci ją zaoferować.

 

Kategorie przenosin

W naszym serwisie regularnie wystawiane są nowe ogłoszenia na przeprowadzki. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej odbywają się one między naszym krajem i Anglią. Drugie w kolejności są Niemcy. Wiele przenosin jest też wystawianych pomiędzy Polską i Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Bez względu na to Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy podejmują się zleceń na szerokim wachlarzu tras. Za pośrednictwem serwisu zleca się również wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są m.in. województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Opisując swoją przesyłkę uwzględnij typ budynku oraz ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przeprowadzki

Ceny zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od wielu różnych czynników. Cena zmienia się pod wpływem między innymi odległości, ilości pomocników zatrudnionych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek i rozładunek, terminu (transport może kosztować więcej w święta i niedziele), rodzaju wykorzystanego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy biorą również pod uwagę to, na jakie piętro trzeba będzie wnieść kartony a także czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest wiele przedmiotów kruchych, na przykład pianino, elektronika, lustra. Przedmioty kruche potrzebują specjalnych warunków i szczególnej uważności, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych zwiększa koszt przeprowadzki. Jeśli zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi zabezpieczenie mienia, koszt tej usługi także zostanie doliczony do ceny przeprowadzki. Niekiedy przewoźnicy zapewniają też własne opakowania, np. worki, kartony i podobne rzeczy. Najważniejszy jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Znaczenie ma również długość ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt za wynajęcie pojazdu transportowego i za pracę kierowcy to 60zł/h. Cena rośnie jeśli podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej osób, przykładowo zatrudnienie 2 pracowników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans wynosi 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a zza granicy do naszego kraju – 1767 zł. Koszty można obniżyć znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl wielu szuka dodatkowych ładunków powrotnych. 

Przenosiny najczęściej utożsamiamy z zamieszaniem, nerwowym nastrojem oraz rozbudowanym spisem zadań które trzeba załatwić. Jednak fachowo zorganizowana zmiana mieszkania może przebiec szybko a przy tym efektywnie. Wszystko, co jest potrzebne, to mieć w głowie plan poszczególnych etapów przeprowadzki, rozsądnie oraz bez nerwów przystąpić do pakowania dobytku i oczywiście znaleźć profesjonalnego przewoźnika.

 

Pakowanie oraz owijanie dobytku

Organizując dobytek na czas przeprowadzki najlepiej zadbać o to, żeby nasze rzeczy zostały wcześniej uporządkowane oraz opisane. Najlepiej sporządzić rejestr dobytku, który chcemy przewieźć. W ten sposób zyskasz spokój, wiedząc, że wszystkie pakunki przybyły do nowego domu. Przenosiny zazwyczaj wiążą się z transportem poważnej ilości przedmiotów, także tych drobnych, trudno byłoby więc o wszystkim pamiętać. Dobrą praktyką jest też oznaczenie etykietą każdego kartonu. Usprawni to opróżnianie kartonów w nowym domu. Oprócz tego, podczas poszukiwań przewoźnika przyda ci się jak najwięcej konkretnych informacji dotyczących rzeczy, które wejdą w skład zlecenia. Osoba zajmująca się przewozem powinna znać ilość oraz wielkość mebli oraz pakunków. Przygotowanie spisu jest więc potrzebne. 

Trzeba także zapewnić odpowiednie zabezpieczenie pakunku. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza kruche przesyłki, jak na przykład elementy szklane, rzeźby, talerze, a także stare meble. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie owinąć je folią bąbelkową, można również wykorzystać tekturę oraz gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, upewnij się, czy możesz je rozmontować. Rozkręcone meble łatwiej można przewieźć, mniejsze jest także niebezpieczeństwo obtłuczeń w transporcie. Jednak nie każde meble można rozmontować, zdarza się też, że jest to niepotrzebne, np. gdy obydwa mieszkania znajdują się nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble w całości, upewnij się, czy zmieszczą się w korytarzu oraz w wejściu. Zabezpiecz wszystkie delikatne a także ruchome części, opróżnij półki i szuflady.

Przy pakowaniu drobniejszych elementów dobytku, takich jak książki, filmy, naczynia kuchenne, elementy ozdobne i tak dalej warto wykorzystać pudła. Na pewno zastosowanie znajdzie duża liczba kartonów, której większość osób zwykle nie posiada. Potrzebujesz zatem zakupić kartonowe pudła albo zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów inaczej. Często sklepy z własnej woli pozwalają zabrać kartony, w których otrzymują dostawy żywności. Podejdź więc do znajdujących się nieopodal sklepów i dowiedz się czy jest szansa otrzymania niewykorzystywanych już kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Innym rozwiązaniem jest zakup kartonowych pudeł. Znajdziesz je w wybranych sklepach remontowych i w Internecie. Przy pakowaniu drobnych rzeczy jak również przedmiotów materiałowych, na przykład ubrań czy pościeli, możesz wykorzystać też torby tekstylne i worki. Worki są tańsze i łatwiej dostępne, jednakże torby są bardziej trwałe a przy tym wygodniejsze. Nie transportuj w torbach i workach rzeczy kruchych. Istnieje niebezpieczeństwo, że takie opakowania zostaną przebite oraz że przewożony ładunek z nich wypadnie na drodze.

Sprzęty AGD, np. zamrażarka, muszą być odłączone od zasilania, osuszone i starannie ochronione. Sprzęt jest dość podatny na szkody więc nawet te z pozoru lekkie uszkodzenia mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Tak więc przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić więcej uwagi. Oddzielnie spakować należy również kwiaty. Pojemniki, w które planujesz je schować, powinny mieć otwory, aby zapewnić kwiatom stały dopływ tlenu. Najbezpieczniej jest podlać rośliny niedługo przed samym transportem, zwłaszcza w przypadku gdy rośliny nie zostaną dostarczone do nowego domu tego samego dnia. Jednak zachowaj ostrożność, doniczki nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić innym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli wśród przewożonych przedmiotów podróżuje coś niestandardowego czy wymagającego specjalnej ostrożności, na przykład ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne lub duże lustra.

 

Wybieranie przewoźnika

Najważniejszą rzeczą kiedy planuje się przeprowadzkę jest szukanie firmy transportowej. Idealny kandydat powinien posiadać OCP. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danego przewoźnika, zapytaj o to, jakie ubezpieczenie posiada. Do przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, z kolei przewoźnik realizujący przeprowadzki poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Wybierając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebujesz tylko transportu czy szukasz pełnej usługi czyli transportu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku a także powiedz mu, czy mógłbyś pomóc czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest bardzo ważna, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi możliwie wiele szczegółowych danych. Starannie określ daty, jak również czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik powinien też dostać informację, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli nie, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby znieść pakunki oraz jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Firmy przeprowadzkowe mogą też podjąć się usług takich jak rozmontowanie oraz składanie mebli, zabezpieczenie i eksperckie pakowanie dobytku. W przypadku gdy potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, poszukaj przewoźnika, który będzie w stanie Ci ją zaoferować.

 

Kategorie przenosin

W naszym serwisie regularnie wystawiane są nowe ogłoszenia na przeprowadzki. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej odbywają się one między naszym krajem i Anglią. Drugie w kolejności są Niemcy. Wiele przenosin jest też wystawianych pomiędzy Polską i Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Bez względu na to Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy podejmują się zleceń na szerokim wachlarzu tras. Za pośrednictwem serwisu zleca się również wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są m.in. województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Opisując swoją przesyłkę uwzględnij typ budynku oraz ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przeprowadzki

Ceny zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od wielu różnych czynników. Cena zmienia się pod wpływem między innymi odległości, ilości pomocników zatrudnionych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek i rozładunek, terminu (transport może kosztować więcej w święta i niedziele), rodzaju wykorzystanego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy biorą również pod uwagę to, na jakie piętro trzeba będzie wnieść kartony a także czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest wiele przedmiotów kruchych, na przykład pianino, elektronika, lustra. Przedmioty kruche potrzebują specjalnych warunków i szczególnej uważności, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych zwiększa koszt przeprowadzki. Jeśli zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi zabezpieczenie mienia, koszt tej usługi także zostanie doliczony do ceny przeprowadzki. Niekiedy przewoźnicy zapewniają też własne opakowania, np. worki, kartony i podobne rzeczy. Najważniejszy jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Znaczenie ma również długość ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt za wynajęcie pojazdu transportowego i za pracę kierowcy to 60zł/h. Cena rośnie jeśli podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej osób, przykładowo zatrudnienie 2 pracowników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans wynosi 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a zza granicy do naszego kraju – 1767 zł. Koszty można obniżyć znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl wielu szuka dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Berlin już od 150!

Zleć przeprowadzkę