Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
59 000 przewoźników 59 000 przewoźników 59 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko ok, polecam

mieszkanie

Klient: Marcin P.
,
Trasa: Neerkant - Łubowo

Pan Patryk bardzo sympatyczny i pomocny. Przeprowadzka w 100% udana. Zdecydowanie polecam!

2-pokojowe mieszkanie

Klient: Patryk S.
,
Trasa: Exeter - Wrocław

Bardzo fajny kontakt. Szybka odpowiedź. Dotrzymany termin. Polecam

Dom, ale tylko część jego zawartości - patrz opis

Klient: Paweł K.
,
Trasa: Jantar - Neustadt an der Weinstraße

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przenosiny najczęściej utożsamiamy z nieładem, stresującą atmosferą i rozbudowaną listą rzeczy do wykonania. Jednak fachowo zaplanowana przeprowadzka może przebiec szybko a przy tym płynnie. Jedyne, co musisz zrobić, to ułożyć program działania, rozsądnie a także bez nerwów zabrać się za pakowanie dobytku oraz poszukać właściwego przewoźnika.

 

Pakowanie i ochrona przedmiotów

Umieszczając rzeczy w kartonach należy pamiętać, aby przewożone rzeczy były uporządkowane a także oznaczone. Najlepiej sporządzić listę rzeczy, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć spokojny umysł, wiedząc, że przewożone paczki dotarły do nowego domu. Przenosiny zwykle są związane z transportem znacznej ilości rzeczy, również tych najdrobniejszych, nie sposób więc o wszystkim pamiętać. Dobrą praktyką jest też opisanie każdego kartonu. Ułatwi to rozpakowywanie paczek w docelowym miejscu. Ponadto, wybierając przewoźnika przyda ci się możliwie wiele drobiazgowych danych na temat przedmiotów, czekających na transport. Firma transportowa potrzebuje mieć liczbę a także wielkość mebli oraz pakunków. Sporządzenie rejestru jest więc potrzebne. 

Ważne też, aby zapewnić prawidłowe chronienie pakunku. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza przesyłki szczególnej ostrożności, takie jak okna, dzieła sztuki, talerze, a także antyki. Najlepiej owinąć je w folię bąbelkową, można również wykorzystać tekturę lub gruby i miękki materiał. Planując przewóz mebli, dowiedz się, czy można je rozłożyć. Meble w częściach łatwiej będzie transportować, mniejsze jest też niebezpieczeństwo zniszczenia. Jednakże części mebli nie da się rozłożyć, a czasem jest to niepotrzebne, np. kiedy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania na parterze. Kiedy planujesz transport mebli bez rozkręcania ich, upewnij się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w klatce schodowej i w drzwiach. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie delikatne a także ruchome fragmenty, opróżnij półki i szuflady.

Do pakowania mniejszych elementów dobytku, takich jak czasopisma, płyty, naczynia kuchenne, elementy ozdobne itp. przydadzą się pudła. Prawdopodobnie będzie potrzebna duża ilość kartonów, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Potrzebujesz zatem nabyć kartony drogą kupna albo sprawić je sobie inaczej. Zdarza się, że hipermarkety chętnie pozwalają zabrać kartony, w których otrzymują dostawy produktów. Idź zatem do znajdujących się nieopodal sklepów aby zapytać czy nie mają niepotrzebnych już nikomu kartonowych pudeł. Jest to sposób nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Innym sposobem może być kupno kartonów. Kupisz je w niektórych marketach remontowych a także w sieci. Do pakowania drobiazgów a także przedmiotów tekstylnych, takich jak ubrania czy pościele, przydadzą się również torby materiałowe lub worki. Worki są bardziej ekonomiczne oraz łatwiej dostępne, z kolei torby mocniejsze i wygodniejsze. Nie transportuj w ten sposób rzeczy szczególnej ostrożności. Jest spore ryzyko, że torba lub worek pękną oraz że coś z nich wypadnie na drodze.

Sprzęty AGD, taki jak lodówka, muszą zostać odłączone od zasilania, osuszone a następnie starannie zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na szkody więc także te pozornie drobne uszkodzenia mogą prowadzić do uszkodzeń. Dlatego trzeba mu poświęcić dodatkową chwilę. Odrębnie spakować trzeba także kwiaty. Kartony, do których zostaną włożone, powinny mieć otwory, przez który rośliny będą miały dostęp do tlenu. Dla pewności podlej rośliny niedługo przed samą przeprowadzką, zwłaszcza jeśli rośliny mogą nie dotrzeć do nowego domu w ciągu 24 godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, doniczki nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest coś niestandardowego lub potrzebującego szczególnej czujności, np. antyki, instrumenty muzyczne czy ceramika.

 

Wybieranie przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw kiedy planuje się przeprowadzkę jest wybór odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik musi mieć OCP. Przed ostatecznym wyborem usług danej firmy, zapytaj o to, jakie ubezpieczenie posiada. Do przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, jednak przewoźnik realizujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Podczas poszukiwań przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy wystarczy ci sam transport czy potrzebujesz pełnej usługi to znaczy transportu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku i poinformuj, czy możesz udzielić pomocy czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest sprawą kluczową, dlatego postaraj się przekazać przewoźnikowi jak najwięcej kluczowych informacji. Dokładnie określ dni, a także czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik powinien także dostać informację, czy w budynku znajduje się winda, a kiedy windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby zabrać rzeczy i na które wnieść je w miejscu docelowym. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach czasem oferują także rozkręcanie oraz skręcanie mebli, zabezpieczenie a także sprawne pakowanie mienia. Jeśli potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, zapytaj przewoźnika, czy będzie w stanie Ci ją zapewnić.

 

Kategorie przeprowadzek

W naszym serwisie regularnie pojawiają się aktualne ogłoszenia na przeprowadzki. W bazie są dostępne zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najczęściej przeprowadzamy się pomiędzy Polską i Wielką Brytanią. Drugie w kolejności są Niemcy. Znaczna ilość zleceń odbywa się też pomiędzy naszym krajem i Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Oczywiście możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy transportują rzeczy na bardzo różnych trasach. W Clicktrans przewoźnicy przewożą także liczne przeprowadzki krajowe. Wśród najpopularniejszych województw są m.in. województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Opisując swoją przesyłkę uwzględnij jaki budynek przeprowadzasz oraz ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Koszt przeprowadzki

Koszta zleceń przeprowadzkowych zależą od wielu istotnych czynników. Wartość zlecenia zależy od na przykład długości trasy, ilości osób niezbędnych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek i rozładunek, terminu (transport może droższy w dni wolne od pracy), typu potrzebnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy sprawdzają także, jak wysoko trzeba będzie przetransportować kartony oraz czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, kiedy do przewiezienia jest znaczna ilość przedmiotów wymagających specjalnej ostrożności, np. instrumenty muzyczne, elektronika, lustra. Tego typu przedmioty wymagają zapewnienia odpowiednich warunków i wyjątkowej uwagi, dlatego ich przewóz wpływa na koszt przeprowadzki. W wypadku gdy przekażesz przewoźnikowi spakowanie transportowanych przedmiotów, koszt tej usługi również zostanie doliczony do ceny przenosin. Czasem przewoźnicy zapewniają również własne opakowania, na przykład torby, kartony itp. Najważniejszy jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Znaczenie ma też ile trwać będą ewentualne postoje. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Poglądowy koszt wynajęcia samochodu a także za pracę kierowcy to 60zł/h. Oczywiście koszt rośnie w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki pracuje więcej osób, przykładowo pomoc 2 pracowników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średnia cena przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans wynosi 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl wielu szuka zleceń na drogę powrotną. 

Przenosiny najczęściej utożsamiamy z nieładem, stresującą atmosferą i rozbudowaną listą rzeczy do wykonania. Jednak fachowo zaplanowana przeprowadzka może przebiec szybko a przy tym płynnie. Jedyne, co musisz zrobić, to ułożyć program działania, rozsądnie a także bez nerwów zabrać się za pakowanie dobytku oraz poszukać właściwego przewoźnika.

 

Pakowanie i ochrona przedmiotów

Umieszczając rzeczy w kartonach należy pamiętać, aby przewożone rzeczy były uporządkowane a także oznaczone. Najlepiej sporządzić listę rzeczy, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć spokojny umysł, wiedząc, że przewożone paczki dotarły do nowego domu. Przenosiny zwykle są związane z transportem znacznej ilości rzeczy, również tych najdrobniejszych, nie sposób więc o wszystkim pamiętać. Dobrą praktyką jest też opisanie każdego kartonu. Ułatwi to rozpakowywanie paczek w docelowym miejscu. Ponadto, wybierając przewoźnika przyda ci się możliwie wiele drobiazgowych danych na temat przedmiotów, czekających na transport. Firma transportowa potrzebuje mieć liczbę a także wielkość mebli oraz pakunków. Sporządzenie rejestru jest więc potrzebne. 

Ważne też, aby zapewnić prawidłowe chronienie pakunku. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza przesyłki szczególnej ostrożności, takie jak okna, dzieła sztuki, talerze, a także antyki. Najlepiej owinąć je w folię bąbelkową, można również wykorzystać tekturę lub gruby i miękki materiał. Planując przewóz mebli, dowiedz się, czy można je rozłożyć. Meble w częściach łatwiej będzie transportować, mniejsze jest też niebezpieczeństwo zniszczenia. Jednakże części mebli nie da się rozłożyć, a czasem jest to niepotrzebne, np. kiedy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania na parterze. Kiedy planujesz transport mebli bez rozkręcania ich, upewnij się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w klatce schodowej i w drzwiach. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie delikatne a także ruchome fragmenty, opróżnij półki i szuflady.

Do pakowania mniejszych elementów dobytku, takich jak czasopisma, płyty, naczynia kuchenne, elementy ozdobne itp. przydadzą się pudła. Prawdopodobnie będzie potrzebna duża ilość kartonów, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Potrzebujesz zatem nabyć kartony drogą kupna albo sprawić je sobie inaczej. Zdarza się, że hipermarkety chętnie pozwalają zabrać kartony, w których otrzymują dostawy produktów. Idź zatem do znajdujących się nieopodal sklepów aby zapytać czy nie mają niepotrzebnych już nikomu kartonowych pudeł. Jest to sposób nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Innym sposobem może być kupno kartonów. Kupisz je w niektórych marketach remontowych a także w sieci. Do pakowania drobiazgów a także przedmiotów tekstylnych, takich jak ubrania czy pościele, przydadzą się również torby materiałowe lub worki. Worki są bardziej ekonomiczne oraz łatwiej dostępne, z kolei torby mocniejsze i wygodniejsze. Nie transportuj w ten sposób rzeczy szczególnej ostrożności. Jest spore ryzyko, że torba lub worek pękną oraz że coś z nich wypadnie na drodze.

Sprzęty AGD, taki jak lodówka, muszą zostać odłączone od zasilania, osuszone a następnie starannie zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na szkody więc także te pozornie drobne uszkodzenia mogą prowadzić do uszkodzeń. Dlatego trzeba mu poświęcić dodatkową chwilę. Odrębnie spakować trzeba także kwiaty. Kartony, do których zostaną włożone, powinny mieć otwory, przez który rośliny będą miały dostęp do tlenu. Dla pewności podlej rośliny niedługo przed samą przeprowadzką, zwłaszcza jeśli rośliny mogą nie dotrzeć do nowego domu w ciągu 24 godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, doniczki nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest coś niestandardowego lub potrzebującego szczególnej czujności, np. antyki, instrumenty muzyczne czy ceramika.

 

Wybieranie przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw kiedy planuje się przeprowadzkę jest wybór odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik musi mieć OCP. Przed ostatecznym wyborem usług danej firmy, zapytaj o to, jakie ubezpieczenie posiada. Do przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, jednak przewoźnik realizujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Podczas poszukiwań przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy wystarczy ci sam transport czy potrzebujesz pełnej usługi to znaczy transportu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku i poinformuj, czy możesz udzielić pomocy czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest sprawą kluczową, dlatego postaraj się przekazać przewoźnikowi jak najwięcej kluczowych informacji. Dokładnie określ dni, a także czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik powinien także dostać informację, czy w budynku znajduje się winda, a kiedy windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby zabrać rzeczy i na które wnieść je w miejscu docelowym. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach czasem oferują także rozkręcanie oraz skręcanie mebli, zabezpieczenie a także sprawne pakowanie mienia. Jeśli potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, zapytaj przewoźnika, czy będzie w stanie Ci ją zapewnić.

 

Kategorie przeprowadzek

W naszym serwisie regularnie pojawiają się aktualne ogłoszenia na przeprowadzki. W bazie są dostępne zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najczęściej przeprowadzamy się pomiędzy Polską i Wielką Brytanią. Drugie w kolejności są Niemcy. Znaczna ilość zleceń odbywa się też pomiędzy naszym krajem i Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Oczywiście możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy transportują rzeczy na bardzo różnych trasach. W Clicktrans przewoźnicy przewożą także liczne przeprowadzki krajowe. Wśród najpopularniejszych województw są m.in. województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Opisując swoją przesyłkę uwzględnij jaki budynek przeprowadzasz oraz ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Koszt przeprowadzki

Koszta zleceń przeprowadzkowych zależą od wielu istotnych czynników. Wartość zlecenia zależy od na przykład długości trasy, ilości osób niezbędnych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek i rozładunek, terminu (transport może droższy w dni wolne od pracy), typu potrzebnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy sprawdzają także, jak wysoko trzeba będzie przetransportować kartony oraz czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, kiedy do przewiezienia jest znaczna ilość przedmiotów wymagających specjalnej ostrożności, np. instrumenty muzyczne, elektronika, lustra. Tego typu przedmioty wymagają zapewnienia odpowiednich warunków i wyjątkowej uwagi, dlatego ich przewóz wpływa na koszt przeprowadzki. W wypadku gdy przekażesz przewoźnikowi spakowanie transportowanych przedmiotów, koszt tej usługi również zostanie doliczony do ceny przenosin. Czasem przewoźnicy zapewniają również własne opakowania, na przykład torby, kartony itp. Najważniejszy jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Znaczenie ma też ile trwać będą ewentualne postoje. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Poglądowy koszt wynajęcia samochodu a także za pracę kierowcy to 60zł/h. Oczywiście koszt rośnie w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki pracuje więcej osób, przykładowo pomoc 2 pracowników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średnia cena przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans wynosi 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl wielu szuka zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Berno już od 150!

Zleć przeprowadzkę