Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 138 202 000 zł zaoszczędziliście z nami 138 202 000 zł 138 202 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 304 000 wystawionych przesyłek 1 304 000 wystawionych przesyłek 1 304 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
64 000 przewoźników 64 000 przewoźników 64 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko według ustaleń. Transport szybko dotarł na miejsce. Kierowca bardzo pomocny. Bez problemów, bez uszkodzeń. Polecam

7 m3

Klient: Daniel N.
,
Trasa: Ashbourne - Pobiedziska

Wszystko super, Pan Artur jest odpowiedzialny, wszystko dotarło na miejsce szybko i w idealnym stanie. Dziękuję za profesjonalna usługę.

Kartony 6–10, Rower x 2

Klient: Artur P.
,
Trasa: Sitges - Gdańsk

Fantastyczna komunikacja, wszystko sprawnie, goraco polecam i dziekuje!

Kartony 1–5, Torba duża x 2

Klient: Piotr L.
,
Trasa: Monachium - Szklarska Poręba

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przeprowadzki najczęściej utożsamiamy z zamieszaniem, nerwową atmosferą oraz rozbudowaną listą zadań do wykonania. Należy przy tym pamiętać, że fachowo urządzona zmiana miejsca zamieszkania będzie przebiegać bezstresowo a także płynnie. Wszystko, co jest potrzebne, to mieć w głowie plan poszczególnych etapów przeprowadzki, przemyślnie a także z opanowaniem wziąć się za pakowanie przedmiotów oraz poszukać zaufanego przewoźnika.

 

Pakowanie a także ochrona przedmiotów

Organizując dobytek na czas przeprowadzki należy pamiętać, aby przewożone rzeczy zostały wcześniej uporządkowane oraz podpisane. Dobrze jest przygotować spis rzeczy, które zostaną przewiezione. Tak uzyskasz spokojny umysł, wiedząc, że wszystkie przedmioty dotarły do nowego domu. Przeprowadzki często są związane z transportem dużej ilości przedmiotów, również tych najdrobniejszych, trudno byłoby więc niczego nie pominąć. Polecamy także oznaczenie etykietą każdej torby czy paczki. Przyspieszy to wypakowywanie kartonów w nowym domu. Poza tym, podczas poszukiwań przewoźnika przyda ci się jak najwięcej konkretnych danych na temat przedmiotów, czekających na transport. Osoba zajmująca się przewozem potrzebuje mieć liczbę i wymiary mebli oraz kartonów. Sporządzenie rejestru jest zatem potrzebne. 

Ważne też, aby zapewnić właściwe zabezpieczenie transportowanych rzeczy. Szczególnej uwagi wymagają delikatne przedmioty, dla przykładu elementy szklane, instalacje artystyczne, miski, a także stare meble. Najlepiej owinąć delikatne rzeczy w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton czy koce. Przy przewozie mebli, sprawdź, czy można je rozmontować. Rozmontowane meble łatwiej załadować i rozładować, spada również ryzyko zniszczenia. Jednakże nie wszystkie meble da się rozmontować, zdarza się też, że jest to niepotrzebne, jak kiedy obydwa mieszkania znajdują się na parterze. Jeśli zamierzasz transportować meble bez rozkręcania ich, sprawdź, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w windzie a także w drzwiach. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie kruche i ruchome fragmenty, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Do pakowania drobniejszych rzeczy, takich jak książki, płyty, naczynia kuchenne, elementy ozdobne i tak dalej przydadzą się kartonowe pojemniki. Na pewno przyda się znaczna liczba pojemników, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Jedynym wyjściem jest zakupić kartonowe pudła lub też sprawić je sobie w inny sposób. Bywa, że sklepy z własnej woli rozdają kartony, pozostałe po dostawach żywności. Wybierz się zatem do pobliskiego sklepu lub supermarketu aby zapytać czy jest szansa otrzymania zbędnych kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Zapasowym rozwiązaniem jest zakup kartonowych pudeł. Znajdziesz je w niektórych marketach remontowych a także w Internecie. Do przechowywania drobnych rzeczy i przedmiotów materiałowych, takich jak ubrania czy pościele, przydadzą się również torby tekstylne i worki. Worki będą mniej kosztowne i łatwiej dostępne, jednak torby mocniejsze a przy tym wygodniejsze. Nie transportuj w ten sposób przedmiotów szczególnej ostrożności. Istnieje prawdopodobieństwo, że torba lub worek zostaną przebite oraz że coś zgubi się podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, na przykład zamrażarka, muszą być odłączone od zasilania, osuszone oraz starannie zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy więc nawet te pozornie niegroźne szkody mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Dlatego przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić dodatkową chwilę. Pojedynczo zapakować powinno się także rośliny. Pojemniki, w które zostaną włożone, muszą mieć dziurki, przez który rośliny będą miały stały dopływ tlenu. Dla pewności podlej rośliny niedługo przed samym transportem, szczególnie w przypadku gdy Twoje rzeczy nie zostaną dostarczone do nowego domu tego samego dnia. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, osłonki nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, że między transportowanymi rzeczami podróżuje coś nietypowego albo wymagającego szczególnej delikatności, np. ekskluzywne meble, pianino czy duże lustra.

 

Wybieranie przewoźnika

Najważniejszą rzeczą podczas organizacji przeprowadzki jest wybór odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik powinien oferować OCP. Przed ostatecznym wyborem usług danej firmy, zapytaj o to, czy ma ubezpieczenie. W przypadku przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, z kolei przewoźnik realizujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Podczas poszukiwań przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy wolisz skorzystać z pełnej usługi a więc przewozu z załadunkiem i rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku oraz daj znać, czy jesteś skłonny pomóc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest bardzo ważna, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi jak najwięcej istotnych danych. Dokładnie podaj daty, a także godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik musi również mieć świadomość, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli nie, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby znieść rzeczy oraz jak wysoko je wnieść. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozkładanie oraz montowanie mebli, zabezpieczenie i profesjonalne pakowanie mienia. Jeśli potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, znajdź przewoźnika, który jest gotowy Ci ją zapewnić.

 

Typy przeprowadzek

W Clicktrans każdego dnia znajdziesz nowe ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Znajdziesz wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najpopularniejsze są przenosiny pomiędzy Polską i Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Sporo przeprowadzek odbywa się też między naszym krajem oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Jednak Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy wykonują zlecenia na rozmaitych trasach. Za pośrednictwem serwisu realizuje się także liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć między innymi województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Opisując swoją przesyłkę uwzględnij jaki budynek przeprowadzasz oraz ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przeprowadzki

Koszta przenosin uzależnione są od wielu rozmaitych zmiennych. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem m.in. długości trasy, ilości osób zatrudnionych podczas przenosin, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek oraz rozładunek, terminu (transport może kosztować więcej w święta i niedziele), rodzaju potrzebnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy zwracają także uwagę na to, jak wysoko trzeba będzie wnieść kartony a także czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, jeśli do przewiezienia jest znaczna ilość przedmiotów wymagających specjalnej ostrożności, takich jak instrumenty muzyczne, elektronika, lustra. Przedmioty kruche potrzebują ochronnych warunków oraz specjalnej uważności, co zwykle zwiększa koszt przenosin. Jeśli powierzysz przewoźnikowi spakowanie dobytku, dodatkowy koszt również wpłynie na cenę przenosin. Czasem przewoźnicy posiadają również swoje materiały do pakowania, takie jak worki, kartony i wiele innych. Najważniejszy jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Znaczenie ma także ile trwać będą ewentualne postoje. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena za wynajęcie pojazdu transportowego oraz za pracę kierowcy to 60zł/h. Cena może ulec zmianie jeśli przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej osób, na przykład zatrudnienie pary przewoźników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średni koszt przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans to 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

Przeprowadzki najczęściej utożsamiamy z zamieszaniem, nerwową atmosferą oraz rozbudowaną listą zadań do wykonania. Należy przy tym pamiętać, że fachowo urządzona zmiana miejsca zamieszkania będzie przebiegać bezstresowo a także płynnie. Wszystko, co jest potrzebne, to mieć w głowie plan poszczególnych etapów przeprowadzki, przemyślnie a także z opanowaniem wziąć się za pakowanie przedmiotów oraz poszukać zaufanego przewoźnika.

 

Pakowanie a także ochrona przedmiotów

Organizując dobytek na czas przeprowadzki należy pamiętać, aby przewożone rzeczy zostały wcześniej uporządkowane oraz podpisane. Dobrze jest przygotować spis rzeczy, które zostaną przewiezione. Tak uzyskasz spokojny umysł, wiedząc, że wszystkie przedmioty dotarły do nowego domu. Przeprowadzki często są związane z transportem dużej ilości przedmiotów, również tych najdrobniejszych, trudno byłoby więc niczego nie pominąć. Polecamy także oznaczenie etykietą każdej torby czy paczki. Przyspieszy to wypakowywanie kartonów w nowym domu. Poza tym, podczas poszukiwań przewoźnika przyda ci się jak najwięcej konkretnych danych na temat przedmiotów, czekających na transport. Osoba zajmująca się przewozem potrzebuje mieć liczbę i wymiary mebli oraz kartonów. Sporządzenie rejestru jest zatem potrzebne. 

Ważne też, aby zapewnić właściwe zabezpieczenie transportowanych rzeczy. Szczególnej uwagi wymagają delikatne przedmioty, dla przykładu elementy szklane, instalacje artystyczne, miski, a także stare meble. Najlepiej owinąć delikatne rzeczy w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton czy koce. Przy przewozie mebli, sprawdź, czy można je rozmontować. Rozmontowane meble łatwiej załadować i rozładować, spada również ryzyko zniszczenia. Jednakże nie wszystkie meble da się rozmontować, zdarza się też, że jest to niepotrzebne, jak kiedy obydwa mieszkania znajdują się na parterze. Jeśli zamierzasz transportować meble bez rozkręcania ich, sprawdź, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w windzie a także w drzwiach. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie kruche i ruchome fragmenty, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Do pakowania drobniejszych rzeczy, takich jak książki, płyty, naczynia kuchenne, elementy ozdobne i tak dalej przydadzą się kartonowe pojemniki. Na pewno przyda się znaczna liczba pojemników, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Jedynym wyjściem jest zakupić kartonowe pudła lub też sprawić je sobie w inny sposób. Bywa, że sklepy z własnej woli rozdają kartony, pozostałe po dostawach żywności. Wybierz się zatem do pobliskiego sklepu lub supermarketu aby zapytać czy jest szansa otrzymania zbędnych kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Zapasowym rozwiązaniem jest zakup kartonowych pudeł. Znajdziesz je w niektórych marketach remontowych a także w Internecie. Do przechowywania drobnych rzeczy i przedmiotów materiałowych, takich jak ubrania czy pościele, przydadzą się również torby tekstylne i worki. Worki będą mniej kosztowne i łatwiej dostępne, jednak torby mocniejsze a przy tym wygodniejsze. Nie transportuj w ten sposób przedmiotów szczególnej ostrożności. Istnieje prawdopodobieństwo, że torba lub worek zostaną przebite oraz że coś zgubi się podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, na przykład zamrażarka, muszą być odłączone od zasilania, osuszone oraz starannie zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy więc nawet te pozornie niegroźne szkody mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Dlatego przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić dodatkową chwilę. Pojedynczo zapakować powinno się także rośliny. Pojemniki, w które zostaną włożone, muszą mieć dziurki, przez który rośliny będą miały stały dopływ tlenu. Dla pewności podlej rośliny niedługo przed samym transportem, szczególnie w przypadku gdy Twoje rzeczy nie zostaną dostarczone do nowego domu tego samego dnia. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, osłonki nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, że między transportowanymi rzeczami podróżuje coś nietypowego albo wymagającego szczególnej delikatności, np. ekskluzywne meble, pianino czy duże lustra.

 

Wybieranie przewoźnika

Najważniejszą rzeczą podczas organizacji przeprowadzki jest wybór odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik powinien oferować OCP. Przed ostatecznym wyborem usług danej firmy, zapytaj o to, czy ma ubezpieczenie. W przypadku przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, z kolei przewoźnik realizujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Podczas poszukiwań przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy wolisz skorzystać z pełnej usługi a więc przewozu z załadunkiem i rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku oraz daj znać, czy jesteś skłonny pomóc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest bardzo ważna, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi jak najwięcej istotnych danych. Dokładnie podaj daty, a także godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik musi również mieć świadomość, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli nie, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby znieść rzeczy oraz jak wysoko je wnieść. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozkładanie oraz montowanie mebli, zabezpieczenie i profesjonalne pakowanie mienia. Jeśli potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, znajdź przewoźnika, który jest gotowy Ci ją zapewnić.

 

Typy przeprowadzek

W Clicktrans każdego dnia znajdziesz nowe ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Znajdziesz wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najpopularniejsze są przenosiny pomiędzy Polską i Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Sporo przeprowadzek odbywa się też między naszym krajem oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Jednak Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy wykonują zlecenia na rozmaitych trasach. Za pośrednictwem serwisu realizuje się także liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć między innymi województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Opisując swoją przesyłkę uwzględnij jaki budynek przeprowadzasz oraz ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przeprowadzki

Koszta przenosin uzależnione są od wielu rozmaitych zmiennych. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem m.in. długości trasy, ilości osób zatrudnionych podczas przenosin, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek oraz rozładunek, terminu (transport może kosztować więcej w święta i niedziele), rodzaju potrzebnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy zwracają także uwagę na to, jak wysoko trzeba będzie wnieść kartony a także czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, jeśli do przewiezienia jest znaczna ilość przedmiotów wymagających specjalnej ostrożności, takich jak instrumenty muzyczne, elektronika, lustra. Przedmioty kruche potrzebują ochronnych warunków oraz specjalnej uważności, co zwykle zwiększa koszt przenosin. Jeśli powierzysz przewoźnikowi spakowanie dobytku, dodatkowy koszt również wpłynie na cenę przenosin. Czasem przewoźnicy posiadają również swoje materiały do pakowania, takie jak worki, kartony i wiele innych. Najważniejszy jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Znaczenie ma także ile trwać będą ewentualne postoje. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena za wynajęcie pojazdu transportowego oraz za pracę kierowcy to 60zł/h. Cena może ulec zmianie jeśli przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej osób, na przykład zatrudnienie pary przewoźników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średni koszt przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans to 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Bexleyheath już od 150!

Zleć przeprowadzkę