Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 130 209 000 zł zaoszczędziliście z nami 130 209 000 zł 130 209 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 233 000 wystawionych przesyłek 1 233 000 wystawionych przesyłek 1 233 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
61 000 przewoźników 61 000 przewoźników 61 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Profesjonalne podejście do klienta, polecam.

lodówka,pralka, kanapa, komoda, i pudła z rzeczami osobistymi

,
Trasa: Ełk - Tarnobrzeg

Polecam, bardzo dobra współpraca. Wszystko zgdnie z umową. Duży plus za terminowość i sprawność w realizacji zlecenia.

3 pokojew mieszkanie

Klient: Irena J.
,
Trasa: Santarem - Opoczno

Szybki kontakt i bezproblemowy transport. Szczerze polecam!

Kartony, krzesła, fotelr

Klient: Mateusz P.
,
Trasa: Kolonia - Węgorzewo

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przenosiny zwykle utożsamiamy z rozgardiaszem, nieprzyjemnym nastrojem oraz bardzo długim spisem rzeczy które trzeba zrobić. Jednak sprawnie urządzona przeprowadzka ma szansę przebiec bez przeszkód i płynnie. Jedyne, co musisz zrobić, to ułożyć koncepcję poszczególnych etapów przeprowadzki, przemyślnie i bez nerwów wziąć się za pakowanie przedmiotów a także zdecydować się na zaufanego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach a także zabezpieczenie przewożonych rzeczy

Umieszczając rzeczy w kartonach należy pamiętać, aby wszystkie paczki zostały wcześniej skatalogowane a także podpisane. Dobrze jest spisać listę dobytku, który chcemy przewieźć. Tak uzyskasz pewność, że przewożone przedmioty dotarły na miejsce. Zmiany mieszkania zwykle oznaczają przewóz znacznej liczby rzeczy, także tych drobnych, nie sposób więc o niczym nie zapomnieć. Polecamy również podpisanie wszystkich paczek i toreb. Ułatwi to rozpakowywanie pakunków w nowym miejscu. Dodatkowo, wybierając przewoźnika potrzebujesz jak najwięcej konkretnych informacji dotyczących rzeczy, które mają zostać przewiezione. Osoba zajmująca się przewozem musi znać ilość a także wymiary sprzętów i paczek. Spisanie spisu jest zatem niezbędne. 

Trzeba także podkreślić, jak istotne jest odpowiednie chronienie przesyłki. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim delikatne przedmioty, takie jak elementy szklane, dzieła sztuki, naczynia, a także niektóre meble. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie owinąć kruche przedmioty folią bąbelkową, można również wykorzystać tekturę oraz koce. Planując przewóz mebli, sprawdź, czy można je rozłożyć. Rozmontowane meble łatwiej można przewieźć, mniejsze jest też prawdopodobieństwo obtłuczeń w transporcie. Jednak części mebli nie da się rozmontować, z kolei innym razem okazuje się to zbędne, np. kiedy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania nie na piętrze. Planując przewóz mebli w całości, dowiedz się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w klatce schodowej a także w drzwiach. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie kruche oraz ruchome fragmenty, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Aby zapanować nad pakowaniem drobnych rzeczy, takich jak czasopisma, filmy, naczynia kuchenne, dekoracje i tak dalej przydadzą się pudła. Można przypuszczać, że zastosowanie znajdzie duża ilość pojemników, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Potrzebujesz zatem zakupić kartonowe pudła albo sprawić je sobie inaczej. Zdarza się, że sklepy ochoczo rozdają kartony, pozostałe po dostawach żywności. Zawitaj zatem do najbliższych supermarketów i dowiedz się czy nie mają niepotrzebnych już nikomu kartonów. Jest to sposób nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Innym rozwiązaniem może być nabycie kartonowych pudeł. Znajdziesz je w wielu marketach remontowych i w sieci. Do przechowywania drobnych rzeczy jak również przedmiotów tekstylnych, na przykład ubrań czy pościeli, warto użyć także torby z materiału lub worki. Worki są tańsze a także łatwiej dostępne, z kolei torby mocniejsze oraz wygodniejsze. Nie transportuj w takich opakowaniach przedmiotów delikatnych. Istnieje niebezpieczeństwo, że torba lub worek zostaną przebite oraz że coś zgubi się na drodze.

Urządzenia gospodarstwa domowego, taki jak zamrażarka, powinny być rozmrożone oraz odpowiednio zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy i także te z pozoru drobne szkody mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Dlatego transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić więcej uwagi. Oddzielnie zapakować powinno się również rośliny. Kartony, w które planujesz je schować, potrzebują otworów, aby zapewnić kwiatom dostęp do powietrza. Najlepiej podlej je niedługo przed samą przeprowadzką, szczególnie jeśli Twoje rzeczy mogą nie dotrzeć na miejsce w ciągu 24 godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, donice nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli między transportowanymi rzeczami jest coś niestandardowego albo potrzebującego specjalnej czujności, jak antyki, pianino czy duże lustra.

 

Wybieranie przewoźnika

Najważniejszą rzeczą podczas planowania przenosin jest szukanie firmy transportowej. Przewoźnik musi posiadać OCP. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danej firmy, zapytaj o to, czy ma ubezpieczenie. W przypadku transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, jednak przewoźnik oferujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Wybierając przewoźnika musisz wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy potrzebujesz pełnej usługi czyli transportu z załadunkiem i rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku a także powiedz mu, czy jesteś skłonny zapewnić pomoc czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest sprawą kluczową, musisz więc postarać się przekazać przewoźnikowi możliwie wiele kluczowych danych. Precyzyjnie podaj dni, jak również godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby także wiedzieć, czy będzie mógł skorzystać z windy, a kiedy windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby zabrać przedmioty a także na które je wnieść. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą również zaoferować rozkręcanie oraz składanie dobytku, zabezpieczenie a także eksperckie pakowanie dobytku. Jeśli potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, zapytaj przewoźnika, czy będzie gotowy Ci ją zapewnić.

 

Odmiany przenosin

Na giełdzie transportowej Clicktrans każdego dnia wystawiane są świeże ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Znajdziesz wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najczęściej odbywają się one między naszym krajem a Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Znaczna ilość przenosin pojawia się też na trasy pomiędzy Polską oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Bez względu na to możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy podejmują się zleceń na szerokim wachlarzu tras. W Clicktrans zleca się także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Pośród popularnych województw można znaleźć przede wszystkim województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Opisując swoją przesyłkę uwzględnij jaki budynek przeprowadzasz oraz ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przeprowadzki

Koszta przeprowadzek zależą od wielu rozmaitych czynników. Cena zmienia się pod wpływem na przykład odległości, liczby osób zatrudnionych podczas przeprowadzki, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek i rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz będzie droższy w dni wolne od pracy), typu wykorzystanego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy sprawdzają także, na jakie piętro będą musieli wnieść dobytek oraz czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość przedmiotów delikatnych, takich jak instrumenty muzyczne, elektronika, lustra. Podobnie delikatne rzeczy potrzebują odpowiednich warunków oraz specjalnej uwagi, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych zwiększa cenę przenosin. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi spakowanie mienia, koszt tej usługi także podniesie cenę przeprowadzki. Zdarza się, że przewoźnicy posiadają również swoje opakowania, na przykład torby, kartony i podobne rzeczy. Kluczową kwestią jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Znaczenie ma także czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena wynajęcia pojazdu transportowego i przewoźnika to 60zł/h. Oczywiście koszt wzrasta w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej osób, np. pomoc pary przewoźników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans to 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a zza granicy do naszego kraju – 1767 zł. Koszty można obniżyć znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl znaczna część szuka zleceń na drogę powrotną. 

Przenosiny zwykle utożsamiamy z rozgardiaszem, nieprzyjemnym nastrojem oraz bardzo długim spisem rzeczy które trzeba zrobić. Jednak sprawnie urządzona przeprowadzka ma szansę przebiec bez przeszkód i płynnie. Jedyne, co musisz zrobić, to ułożyć koncepcję poszczególnych etapów przeprowadzki, przemyślnie i bez nerwów wziąć się za pakowanie przedmiotów a także zdecydować się na zaufanego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach a także zabezpieczenie przewożonych rzeczy

Umieszczając rzeczy w kartonach należy pamiętać, aby wszystkie paczki zostały wcześniej skatalogowane a także podpisane. Dobrze jest spisać listę dobytku, który chcemy przewieźć. Tak uzyskasz pewność, że przewożone przedmioty dotarły na miejsce. Zmiany mieszkania zwykle oznaczają przewóz znacznej liczby rzeczy, także tych drobnych, nie sposób więc o niczym nie zapomnieć. Polecamy również podpisanie wszystkich paczek i toreb. Ułatwi to rozpakowywanie pakunków w nowym miejscu. Dodatkowo, wybierając przewoźnika potrzebujesz jak najwięcej konkretnych informacji dotyczących rzeczy, które mają zostać przewiezione. Osoba zajmująca się przewozem musi znać ilość a także wymiary sprzętów i paczek. Spisanie spisu jest zatem niezbędne. 

Trzeba także podkreślić, jak istotne jest odpowiednie chronienie przesyłki. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim delikatne przedmioty, takie jak elementy szklane, dzieła sztuki, naczynia, a także niektóre meble. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie owinąć kruche przedmioty folią bąbelkową, można również wykorzystać tekturę oraz koce. Planując przewóz mebli, sprawdź, czy można je rozłożyć. Rozmontowane meble łatwiej można przewieźć, mniejsze jest też prawdopodobieństwo obtłuczeń w transporcie. Jednak części mebli nie da się rozmontować, z kolei innym razem okazuje się to zbędne, np. kiedy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania nie na piętrze. Planując przewóz mebli w całości, dowiedz się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w klatce schodowej a także w drzwiach. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie kruche oraz ruchome fragmenty, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Aby zapanować nad pakowaniem drobnych rzeczy, takich jak czasopisma, filmy, naczynia kuchenne, dekoracje i tak dalej przydadzą się pudła. Można przypuszczać, że zastosowanie znajdzie duża ilość pojemników, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Potrzebujesz zatem zakupić kartonowe pudła albo sprawić je sobie inaczej. Zdarza się, że sklepy ochoczo rozdają kartony, pozostałe po dostawach żywności. Zawitaj zatem do najbliższych supermarketów i dowiedz się czy nie mają niepotrzebnych już nikomu kartonów. Jest to sposób nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Innym rozwiązaniem może być nabycie kartonowych pudeł. Znajdziesz je w wielu marketach remontowych i w sieci. Do przechowywania drobnych rzeczy jak również przedmiotów tekstylnych, na przykład ubrań czy pościeli, warto użyć także torby z materiału lub worki. Worki są tańsze a także łatwiej dostępne, z kolei torby mocniejsze oraz wygodniejsze. Nie transportuj w takich opakowaniach przedmiotów delikatnych. Istnieje niebezpieczeństwo, że torba lub worek zostaną przebite oraz że coś zgubi się na drodze.

Urządzenia gospodarstwa domowego, taki jak zamrażarka, powinny być rozmrożone oraz odpowiednio zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy i także te z pozoru drobne szkody mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Dlatego transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić więcej uwagi. Oddzielnie zapakować powinno się również rośliny. Kartony, w które planujesz je schować, potrzebują otworów, aby zapewnić kwiatom dostęp do powietrza. Najlepiej podlej je niedługo przed samą przeprowadzką, szczególnie jeśli Twoje rzeczy mogą nie dotrzeć na miejsce w ciągu 24 godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, donice nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli między transportowanymi rzeczami jest coś niestandardowego albo potrzebującego specjalnej czujności, jak antyki, pianino czy duże lustra.

 

Wybieranie przewoźnika

Najważniejszą rzeczą podczas planowania przenosin jest szukanie firmy transportowej. Przewoźnik musi posiadać OCP. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danej firmy, zapytaj o to, czy ma ubezpieczenie. W przypadku transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, jednak przewoźnik oferujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Wybierając przewoźnika musisz wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy potrzebujesz pełnej usługi czyli transportu z załadunkiem i rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku a także powiedz mu, czy jesteś skłonny zapewnić pomoc czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest sprawą kluczową, musisz więc postarać się przekazać przewoźnikowi możliwie wiele kluczowych danych. Precyzyjnie podaj dni, jak również godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby także wiedzieć, czy będzie mógł skorzystać z windy, a kiedy windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby zabrać przedmioty a także na które je wnieść. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą również zaoferować rozkręcanie oraz składanie dobytku, zabezpieczenie a także eksperckie pakowanie dobytku. Jeśli potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, zapytaj przewoźnika, czy będzie gotowy Ci ją zapewnić.

 

Odmiany przenosin

Na giełdzie transportowej Clicktrans każdego dnia wystawiane są świeże ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Znajdziesz wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najczęściej odbywają się one między naszym krajem a Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Znaczna ilość przenosin pojawia się też na trasy pomiędzy Polską oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Bez względu na to możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy podejmują się zleceń na szerokim wachlarzu tras. W Clicktrans zleca się także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Pośród popularnych województw można znaleźć przede wszystkim województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Opisując swoją przesyłkę uwzględnij jaki budynek przeprowadzasz oraz ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przeprowadzki

Koszta przeprowadzek zależą od wielu rozmaitych czynników. Cena zmienia się pod wpływem na przykład odległości, liczby osób zatrudnionych podczas przeprowadzki, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek i rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz będzie droższy w dni wolne od pracy), typu wykorzystanego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy sprawdzają także, na jakie piętro będą musieli wnieść dobytek oraz czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość przedmiotów delikatnych, takich jak instrumenty muzyczne, elektronika, lustra. Podobnie delikatne rzeczy potrzebują odpowiednich warunków oraz specjalnej uwagi, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych zwiększa cenę przenosin. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi spakowanie mienia, koszt tej usługi także podniesie cenę przeprowadzki. Zdarza się, że przewoźnicy posiadają również swoje opakowania, na przykład torby, kartony i podobne rzeczy. Kluczową kwestią jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Znaczenie ma także czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena wynajęcia pojazdu transportowego i przewoźnika to 60zł/h. Oczywiście koszt wzrasta w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej osób, np. pomoc pary przewoźników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans to 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a zza granicy do naszego kraju – 1767 zł. Koszty można obniżyć znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl znaczna część szuka zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Bielawa już od 150!

Zleć przeprowadzkę