Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
71 000 przewoźników 71 000 przewoźników 71 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo miły i słowny człowiek. Wszystko odbyło się zgodnie z tym jak się umówiliśmy. Polecam!

Kartony 31–50

Klient: Szymon S.
,
Trasa: Gdańsk - Gdańsk

Wszystko przebiegło zgodnie z planem, a nawet sprawniej : ) Dobry kontakt i duże zaangażowanie w przeprowadzkę. Jeszcze raz dziękuję za elastyczność.

Kartony 71–100, Rower x 3, Paczki z meblami ok 150x50x20 cm do 30 kg x 6

Klient: Andrzej C.
,
Trasa: Wrocław - Poznań

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przeprowadzki normalnie łączymy z nieładem, stresującym nastrojem i rozbudowaną listą zadań do załatwienia. Jednakże sprawnie zaplanowana zmiana miejsca zamieszkania będzie przebiegać szybko a przy tym płynnie. Jedyne, co musisz zrobić, to przemyśleć program działania, rzeczowo a także z opanowaniem przystąpić do pakowania rzeczy oraz poszukać właściwego przewoźnika.

 

Pakowanie a także ochrona przewożonych rzeczy

Organizując dobytek na czas przeprowadzki trzeba pamiętać, aby przewożone paczki były skatalogowane i oznaczone. Dobrze jest spisać listę rzeczy, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć spokój, wiedząc, że twoje przedmioty dotarły na miejsce. Przenosiny zazwyczaj oznaczają przewóz poważnej liczby rzeczy, także tych drobnych, nie sposób więc o niczym nie zapomnieć. Dobrą praktyką jest również oznaczenie etykietą wszystkich paczek i toreb. Przyspieszy to wypakowywanie kartonów w nowym mieszkaniu. Oprócz tego, szukając przewoźnika powinieneś/aś posiadać jak najwięcej konkretnych informacji odnośnie rzeczy, które wejdą w skład zlecenia. Osoba zajmująca się przewozem musi poznać ilość a także wymiary mebli i kartonów. Przygotowanie listy jest więc potrzebne. 

Trzeba także zapewnić odpowiednie zabezpieczenie transportowanych rzeczy. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza przesyłki szczególnej ostrożności, choćby okna, dzieła sztuki, porcelana, jak również stare meble. Najbezpieczniej jest otoczyć je w miękki materiał, dobrze sprawdzi się też karton lub koce. Przy przewozie mebli, dowiedz się, czy możesz je rozmontować. Meble w częściach szybciej będzie transportować, mniejsze jest także ryzyko uszkodzenia. Niestety nie każde meble można rozkręcić, z kolei innym razem okazuje się to niepotrzebne, np. kiedy obydwa mieszkania znajdują się na parterze. Kiedy planujesz transport mebli bez rozkręcania ich, dowiedz się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w windzie oraz w drzwiach. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie kruche oraz ruchome fragmenty, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Przy pakowaniu drobnych rzeczy, takich jak czasopisma, CD, naczynia kuchenne, dekoracje itp. przydadzą się kartonowe pojemniki. Na pewno zastosowanie znajdzie duża ilość pudeł, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Musisz więc zakupić kartonowe pudła albo zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów w inny sposób. Często hipermarkety z własnej woli oddają za darmo kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw żywności. Idź zatem do najbliższych supermarketów i dowiedz się czy nie chcieliby pozbyć się niepotrzebnych już nikomu kartonów. Jest to sposób nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Kolejnym rozwiązaniem może być zakup kartonów. Takie kartony sprzedają w wybranych marketach budowlanych oraz w sieci. Przy pakowaniu drobiazgów i rzeczy miękkich, na przykład ubrań czy pościeli, warto użyć również torby materiałowe i worki. Worki są mniej kosztowne a także dostępne w większej ilości sklepów, z kolei torby trwalsze oraz wygodniejsze. Nie transportuj w torbach i workach przedmiotów delikatnych. Istnieje ryzyko, że torba lub worek naderwą się oraz że zawartość zgubi się w czasie przewożenia.

Urządzenia gospodarstwa domowego, np. zamrażarka, powinny zostać odłączone od zasilania, osuszone a następnie właściwie ochronione. Sprzęt jest dość podatny na wstrząsy więc także te pozornie lekkie wstrząsy mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Z tego powodu trzeba mu poświęcić dodatkową chwilę. Pojedynczo zapakować powinno się także kwiaty. Pojemniki, w które planujesz je schować, muszą mieć dziurki, aby zapewnić kwiatom stały dopływ powietrza. Najlepiej podlej je niedługo przed samą przeprowadzką, zwłaszcza kiedy wiesz, że Twoje rzeczy nie trafią na miejsce tego samego dnia. Mimo to podlewaj ostrożnie, donice nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli między transportowanymi rzeczami podróżuje coś nietypowego czy wymagającego wyjątkowej czujności, np. ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne czy duże lustra.

 

Szukanie firmy transportowej

Jedną z najważniejszych spraw kiedy planuje się przeprowadzkę jest szukanie firmy transportowej. Idealny kandydat musi posiadać ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danego przewoźnika, zapytaj o to, jakie ubezpieczenie posiada. Do przeprowadzek krajowych pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, jednakże przewoźnik realizujący przeprowadzki poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Szukając przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy wolisz skorzystać z pełnej usługi czyli przewozu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku i daj znać, czy jesteś w stanie pomóc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest niezwykle istotna, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi dużo istotnych informacji. Precyzyjnie ustal daty, oraz godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby też wiedzieć, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli nie, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby zabrać kartony oraz na które wnieść je w miejscu docelowym. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozkręcanie oraz składanie transportowanych przedmiotów, przygotowanie na czas transportu i eksperckie pakowanie dobytku. W przypadku gdy jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, poszukaj przewoźnika, który jest w stanie Ci ją zapewnić.

 

Typy przenosin

W Clicktrans regularnie wystawiane są nowe ogłoszenia na przeprowadzki. Znajdziesz wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najpopularniejsze są przenosiny pomiędzy Polską a Anglią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Sporo przenosin pojawia się też na trasy pomiędzy Polską oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Oczywiście możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy wykonują zlecenia na rozmaitych trasach. W Clicktrans zleca się również liczne przeprowadzki krajowe. Wśród najpopularniejszych województw są przede wszystkim województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Opisując swoją przesyłkę pamiętaj, aby wymienić jaki budynek przeprowadzasz i ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Koszt przeprowadzki

Koszta przenosin uzależnione są od znacznej ilości rozmaitych czynników. Cena zmienia się pod wpływem m.in. długości trasy, ilości osób potrzebnych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek i rozładunek, terminu (transport może droższy w dni wolne od pracy), typu wykorzystanego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy zwracają także uwagę na to, jak wysoko trzeba wnieść kartony oraz czy w budynku jest winda. Koszt może być większy, kiedy do przewiezienia jest znaczna ilość rzeczy wymagających specjalnej ostrożności, jak pianino, elektronika, porcelana. Tego typu przedmioty wymagają zapewnienia specjalnych warunków a także specjalnej uważności, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych podnosi cenę przenosin. W wypadku gdy przekażesz przewoźnikowi spakowanie mienia, dodatkowy koszt także zostanie doliczony do ceny przeprowadzki. Czasem przewoźnicy zapewniają również własne opakowania, na przykład worki, kartony i wiele innych. Kluczową kwestią jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Liczy się też długość ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Przykładowa cena za wynajęcie samochodu a także przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt wzrasta w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce pracuje więcej pomocników, na przykład pomoc 2 przewoźników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średni koszt przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans to 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a zza granicy do naszego kraju – 1767 złotych. Koszty można obniżyć znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl wielu szuka dodatkowych ładunków powrotnych. 

Przeprowadzki normalnie łączymy z nieładem, stresującym nastrojem i rozbudowaną listą zadań do załatwienia. Jednakże sprawnie zaplanowana zmiana miejsca zamieszkania będzie przebiegać szybko a przy tym płynnie. Jedyne, co musisz zrobić, to przemyśleć program działania, rzeczowo a także z opanowaniem przystąpić do pakowania rzeczy oraz poszukać właściwego przewoźnika.

 

Pakowanie a także ochrona przewożonych rzeczy

Organizując dobytek na czas przeprowadzki trzeba pamiętać, aby przewożone paczki były skatalogowane i oznaczone. Dobrze jest spisać listę rzeczy, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć spokój, wiedząc, że twoje przedmioty dotarły na miejsce. Przenosiny zazwyczaj oznaczają przewóz poważnej liczby rzeczy, także tych drobnych, nie sposób więc o niczym nie zapomnieć. Dobrą praktyką jest również oznaczenie etykietą wszystkich paczek i toreb. Przyspieszy to wypakowywanie kartonów w nowym mieszkaniu. Oprócz tego, szukając przewoźnika powinieneś/aś posiadać jak najwięcej konkretnych informacji odnośnie rzeczy, które wejdą w skład zlecenia. Osoba zajmująca się przewozem musi poznać ilość a także wymiary mebli i kartonów. Przygotowanie listy jest więc potrzebne. 

Trzeba także zapewnić odpowiednie zabezpieczenie transportowanych rzeczy. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza przesyłki szczególnej ostrożności, choćby okna, dzieła sztuki, porcelana, jak również stare meble. Najbezpieczniej jest otoczyć je w miękki materiał, dobrze sprawdzi się też karton lub koce. Przy przewozie mebli, dowiedz się, czy możesz je rozmontować. Meble w częściach szybciej będzie transportować, mniejsze jest także ryzyko uszkodzenia. Niestety nie każde meble można rozkręcić, z kolei innym razem okazuje się to niepotrzebne, np. kiedy obydwa mieszkania znajdują się na parterze. Kiedy planujesz transport mebli bez rozkręcania ich, dowiedz się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w windzie oraz w drzwiach. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie kruche oraz ruchome fragmenty, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Przy pakowaniu drobnych rzeczy, takich jak czasopisma, CD, naczynia kuchenne, dekoracje itp. przydadzą się kartonowe pojemniki. Na pewno zastosowanie znajdzie duża ilość pudeł, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Musisz więc zakupić kartonowe pudła albo zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów w inny sposób. Często hipermarkety z własnej woli oddają za darmo kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw żywności. Idź zatem do najbliższych supermarketów i dowiedz się czy nie chcieliby pozbyć się niepotrzebnych już nikomu kartonów. Jest to sposób nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Kolejnym rozwiązaniem może być zakup kartonów. Takie kartony sprzedają w wybranych marketach budowlanych oraz w sieci. Przy pakowaniu drobiazgów i rzeczy miękkich, na przykład ubrań czy pościeli, warto użyć również torby materiałowe i worki. Worki są mniej kosztowne a także dostępne w większej ilości sklepów, z kolei torby trwalsze oraz wygodniejsze. Nie transportuj w torbach i workach przedmiotów delikatnych. Istnieje ryzyko, że torba lub worek naderwą się oraz że zawartość zgubi się w czasie przewożenia.

Urządzenia gospodarstwa domowego, np. zamrażarka, powinny zostać odłączone od zasilania, osuszone a następnie właściwie ochronione. Sprzęt jest dość podatny na wstrząsy więc także te pozornie lekkie wstrząsy mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Z tego powodu trzeba mu poświęcić dodatkową chwilę. Pojedynczo zapakować powinno się także kwiaty. Pojemniki, w które planujesz je schować, muszą mieć dziurki, aby zapewnić kwiatom stały dopływ powietrza. Najlepiej podlej je niedługo przed samą przeprowadzką, zwłaszcza kiedy wiesz, że Twoje rzeczy nie trafią na miejsce tego samego dnia. Mimo to podlewaj ostrożnie, donice nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli między transportowanymi rzeczami podróżuje coś nietypowego czy wymagającego wyjątkowej czujności, np. ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne czy duże lustra.

 

Szukanie firmy transportowej

Jedną z najważniejszych spraw kiedy planuje się przeprowadzkę jest szukanie firmy transportowej. Idealny kandydat musi posiadać ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danego przewoźnika, zapytaj o to, jakie ubezpieczenie posiada. Do przeprowadzek krajowych pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, jednakże przewoźnik realizujący przeprowadzki poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Szukając przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy wolisz skorzystać z pełnej usługi czyli przewozu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku i daj znać, czy jesteś w stanie pomóc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest niezwykle istotna, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi dużo istotnych informacji. Precyzyjnie ustal daty, oraz godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby też wiedzieć, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli nie, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby zabrać kartony oraz na które wnieść je w miejscu docelowym. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozkręcanie oraz składanie transportowanych przedmiotów, przygotowanie na czas transportu i eksperckie pakowanie dobytku. W przypadku gdy jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, poszukaj przewoźnika, który jest w stanie Ci ją zapewnić.

 

Typy przenosin

W Clicktrans regularnie wystawiane są nowe ogłoszenia na przeprowadzki. Znajdziesz wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najpopularniejsze są przenosiny pomiędzy Polską a Anglią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Sporo przenosin pojawia się też na trasy pomiędzy Polską oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Oczywiście możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy wykonują zlecenia na rozmaitych trasach. W Clicktrans zleca się również liczne przeprowadzki krajowe. Wśród najpopularniejszych województw są przede wszystkim województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Opisując swoją przesyłkę pamiętaj, aby wymienić jaki budynek przeprowadzasz i ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Koszt przeprowadzki

Koszta przenosin uzależnione są od znacznej ilości rozmaitych czynników. Cena zmienia się pod wpływem m.in. długości trasy, ilości osób potrzebnych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek i rozładunek, terminu (transport może droższy w dni wolne od pracy), typu wykorzystanego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy zwracają także uwagę na to, jak wysoko trzeba wnieść kartony oraz czy w budynku jest winda. Koszt może być większy, kiedy do przewiezienia jest znaczna ilość rzeczy wymagających specjalnej ostrożności, jak pianino, elektronika, porcelana. Tego typu przedmioty wymagają zapewnienia specjalnych warunków a także specjalnej uważności, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych podnosi cenę przenosin. W wypadku gdy przekażesz przewoźnikowi spakowanie mienia, dodatkowy koszt także zostanie doliczony do ceny przeprowadzki. Czasem przewoźnicy zapewniają również własne opakowania, na przykład worki, kartony i wiele innych. Kluczową kwestią jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Liczy się też długość ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Przykładowa cena za wynajęcie samochodu a także przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt wzrasta w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce pracuje więcej pomocników, na przykład pomoc 2 przewoźników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średni koszt przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans to 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a zza granicy do naszego kraju – 1767 złotych. Koszty można obniżyć znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl wielu szuka dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Bielsko-Biała już od 150!

Zleć przeprowadzkę