Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Extra obsługa klienta i dostawa z Anglii do Polski w 24 godziny, to się chwali.

Lodówka + pralką + zmywarka + 2 rowerki + kartony = łącznie około 900-1000kg, 12-15m3

Klient: Marek B.
,
Trasa: Bolton - Suchorączek

Przewoźnik pierwsza klasa, tak powinien wyglądać każdy transport. Punktualność, świetny kontakt, podejście do klienta, prezencja, konkurencyjna cena. W skali 10 daję 11! Pełen szacunek, gorąco polecam każdemu.

Telewizor 55 cali, pralka Candy 8kg, 2 łóżka z Ikei model Nyhamn, 2 stoliki telewizyjne opcjonalnie

,
Trasa: Felixstowe - Świdnik

Transport na najwyższym poziomie

2 pokojowe mieszkanie

Klient: Marek K.
,
Trasa: Warszawa - Rewa

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Zmiany miejsca zamieszkania najczęściej utożsamiamy z chaosem, nerwowym nastrojem a także niekończącym się spisem zadań do wykonania. Jednakże dokładnie zorganizowana zmiana mieszkania może przebiec bez przeszkód a także płynnie. Wszystko, co jest potrzebne, to mieć w głowie program poszczególnych etapów przeprowadzki, przemyślnie i spokojnie przystąpić do pakowania rzeczy oraz poszukać odpowiedniego przewoźnika.

 

Pakowanie i ochrona dobytku

Umieszczając rzeczy w kartonach ważne, aby dopilnować, aby nasze pakunki były uporządkowane a także podpisane. Najlepiej stworzyć rejestr przedmiotów, które zostaną przewiezione. Tak uzyskasz pewność, że wszystkie rzeczy dojechały do miejsca docelowego. Przenosiny zwykle są związane z transportem znacznej liczby przedmiotów, także tych drobnych, trudno byłoby więc niczego nie pominąć. Dobrą praktyką jest też podpisanie każdej torby czy paczki. Ułatwi to wypakowywanie paczek w nowym miejscu zamieszkania. Ponadto, podczas poszukiwań przewoźnika przyda ci się dużo szczegółowych danych dotyczących rzeczy, które wejdą w skład zlecenia. Firma transportowa potrzebuje poznać liczbę oraz wymiary sprzętów i paczek. Spisanie spisu jest zatem potrzebne. 

Trzeba także podkreślić, jak istotne jest właściwe opakowanie paczki. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza przesyłki szczególnej ostrożności, na przykład okna, rzeźby, ceramika, a także niektóre meble. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie otoczyć kruche przedmioty w folię bąbelkową, można również wykorzystać tekturę oraz koce. Jeśli chodzi o meble, upewnij się, czy możesz je rozmontować. Meble w częściach szybciej zapakujesz do samochodu transportującego, maleje też ryzyko uszkodzenia. Jednak nie każde meble można rozkręcić, a czasem okazuje się to zbędne, np. gdy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble w całości, upewnij się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w korytarzu oraz w wejściu. Owiń miękkimi materiałami wszystkie łamliwe i ruchome elementy, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Do pakowania drobnych elementów dobytku, takich jak książki, DVD, porcelana, elementy ozdobne itp. przydadzą się kartonowe pojemniki. Na pewno przyda się duża liczba kartonów, której większość osób zwykle nie posiada. Musisz więc zakupić kartonowe pudła albo sprawić je sobie odmienną drogą. Zdarza się, że markety z własnej woli oddają za darmo kartony, w których otrzymują dostawy żywności. Idź więc do pobliskiego sklepu lub supermarketu aby zapytać czy jest szansa otrzymania zbędnych kartonów. Ten sposób jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Zapasowym rozwiązaniem może być zakup kartonów. Kupisz je w wybranych sklepach budowlanych a także sklepach internetowych. Przy pakowaniu drobiazgów i przedmiotów tekstylnych, jak ubrania czy pościel, przydadzą się też torby tekstylne albo worki. Worki są bardziej ekonomiczne oraz dostępne w większej ilości sklepów, jednakże torby mocniejsze oraz wygodniejsze. Unikaj przewożenia w torbach i workach rzeczy delikatnych. Jest spore ryzyko, że torba lub worek zostaną przebite oraz że przewożony ładunek z nich wypadnie w czasie przewożenia.

Urządzenia gospodarstwa domowego, na przykład zamrażarka, muszą zostać rozmrożone i starannie zabezpieczone. Sprzęt jest dość podatny na szkody więc nawet te z pozoru niegroźne szkody mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Z tego powodu przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić dodatkową chwilę. Osobno spakować powinno się również kwiaty. Pojemniki, w które zostaną zapakowane, powinny mieć otwory, przez który rośliny będą miały dostęp do powietrza. Dla pewności podlej rośliny na kilka chwil przed samą przeprowadzką, zwłaszcza w przypadku gdy rośliny mogą nie dotrzeć do nowego domu tego samego dnia. Jednak zachowaj ostrożność, donice nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Poinformuj przewoźnika, że wśród przewożonych przedmiotów jest coś niestandardowego czy potrzebującego szczególnej czujności, np. ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne lub ceramika.

 

Szukanie firmy transportowej

Jedną z najważniejszych spraw kiedy planuje się przeprowadzkę jest wybór firmy transportowej. Idealny kandydat powinien posiadać OCP. Przed ostatecznym wyborem usług konkretnej firmy, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Do przeprowadzek krajowych pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, jednakże przewoźnik realizujący przeprowadzki poza granice Polski potrzebuje polisy międzynarodowej. Szukając przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy szukasz pełnej usługi to znaczy przewozu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku i powiedz mu, czy mógłbyś pomóc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest sprawą kluczową, z tego powodu zadbaj o to, aby zapewnić przewoźnikowi dużo kluczowych danych. Dokładnie podaj terminy, oraz czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby również dostać informację, czy będzie mógł skorzystać z windy, a kiedy windy nie ma, to z którego piętra trzeba wynieść kartony i na które je wnieść. Firmy przeprowadzkowe mogą też podjąć się usług takich jak rozkręcanie oraz skręcanie dobytku, zabezpieczenie i profesjonalne pakowanie dobytku. Jeśli szukasz podobnie kompleksowej usługi, poszukaj przewoźnika, który będzie gotowy Ci ją zapewnić.

 

Rodzaje przenosin

Na giełdzie transportowej Clicktrans codziennie znajdziesz aktualne ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. W bazie są dostępne przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej przeprowadzamy się między naszym krajem a Wielką Brytanią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Sporo przeprowadzek jest też wystawianych pomiędzy naszym krajem i Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Oczywiście Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy transportują rzeczy na rozmaitych trasach. W Clicktrans zleca się też wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Do popularnych województw należą przede wszystkim województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przeprowadzki dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Opisując swoją przesyłkę uwzględnij typ budynku oraz ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Koszt przenosin

Koszta przeprowadzek uzależnione są od znacznej ilości rozmaitych zmiennych. Wartość zlecenia zależy od m.in. odległości, ilości osób potrzebnych podczas przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek i rozładunek, terminu (przewóz prawdopodobnie będzie kosztować więcej w święta i niedziele), rodzaju potrzebnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy biorą również pod uwagę to, jak wysoko trzeba przetransportować dobytek a także czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest wiele przedmiotów kruchych, na przykład pianino, elektronika, porcelana. Podobnie delikatne rzeczy potrzebują specjalnych warunków i szczególnej uwagi, dlatego ich przewóz podnosi cenę przeprowadzki. W wypadku gdy przekażesz przewoźnikowi zabezpieczenie transportowanych przedmiotów, koszt tej usługi także wpłynie na cenę przeprowadzki. Zdarza się, że przewoźnicy oferują też własne materiały do pakowania, na przykład torby, kartony i podobne rzeczy. Najważniejszy jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Liczy się też czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt za wynajęcie samochodu a także za pracę kierowcy to 60zł/h. Cena wzrasta w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki pracuje więcej osób, przykładowo pomoc 2 pracowników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średnia cena przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans to 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a zza granicy do Polski – 1767 zł. Koszty można obniżyć wybierając firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

Zmiany miejsca zamieszkania najczęściej utożsamiamy z chaosem, nerwowym nastrojem a także niekończącym się spisem zadań do wykonania. Jednakże dokładnie zorganizowana zmiana mieszkania może przebiec bez przeszkód a także płynnie. Wszystko, co jest potrzebne, to mieć w głowie program poszczególnych etapów przeprowadzki, przemyślnie i spokojnie przystąpić do pakowania rzeczy oraz poszukać odpowiedniego przewoźnika.

 

Pakowanie i ochrona dobytku

Umieszczając rzeczy w kartonach ważne, aby dopilnować, aby nasze pakunki były uporządkowane a także podpisane. Najlepiej stworzyć rejestr przedmiotów, które zostaną przewiezione. Tak uzyskasz pewność, że wszystkie rzeczy dojechały do miejsca docelowego. Przenosiny zwykle są związane z transportem znacznej liczby przedmiotów, także tych drobnych, trudno byłoby więc niczego nie pominąć. Dobrą praktyką jest też podpisanie każdej torby czy paczki. Ułatwi to wypakowywanie paczek w nowym miejscu zamieszkania. Ponadto, podczas poszukiwań przewoźnika przyda ci się dużo szczegółowych danych dotyczących rzeczy, które wejdą w skład zlecenia. Firma transportowa potrzebuje poznać liczbę oraz wymiary sprzętów i paczek. Spisanie spisu jest zatem potrzebne. 

Trzeba także podkreślić, jak istotne jest właściwe opakowanie paczki. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza przesyłki szczególnej ostrożności, na przykład okna, rzeźby, ceramika, a także niektóre meble. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie otoczyć kruche przedmioty w folię bąbelkową, można również wykorzystać tekturę oraz koce. Jeśli chodzi o meble, upewnij się, czy możesz je rozmontować. Meble w częściach szybciej zapakujesz do samochodu transportującego, maleje też ryzyko uszkodzenia. Jednak nie każde meble można rozkręcić, a czasem okazuje się to zbędne, np. gdy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble w całości, upewnij się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w korytarzu oraz w wejściu. Owiń miękkimi materiałami wszystkie łamliwe i ruchome elementy, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Do pakowania drobnych elementów dobytku, takich jak książki, DVD, porcelana, elementy ozdobne itp. przydadzą się kartonowe pojemniki. Na pewno przyda się duża liczba kartonów, której większość osób zwykle nie posiada. Musisz więc zakupić kartonowe pudła albo sprawić je sobie odmienną drogą. Zdarza się, że markety z własnej woli oddają za darmo kartony, w których otrzymują dostawy żywności. Idź więc do pobliskiego sklepu lub supermarketu aby zapytać czy jest szansa otrzymania zbędnych kartonów. Ten sposób jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Zapasowym rozwiązaniem może być zakup kartonów. Kupisz je w wybranych sklepach budowlanych a także sklepach internetowych. Przy pakowaniu drobiazgów i przedmiotów tekstylnych, jak ubrania czy pościel, przydadzą się też torby tekstylne albo worki. Worki są bardziej ekonomiczne oraz dostępne w większej ilości sklepów, jednakże torby mocniejsze oraz wygodniejsze. Unikaj przewożenia w torbach i workach rzeczy delikatnych. Jest spore ryzyko, że torba lub worek zostaną przebite oraz że przewożony ładunek z nich wypadnie w czasie przewożenia.

Urządzenia gospodarstwa domowego, na przykład zamrażarka, muszą zostać rozmrożone i starannie zabezpieczone. Sprzęt jest dość podatny na szkody więc nawet te z pozoru niegroźne szkody mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Z tego powodu przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić dodatkową chwilę. Osobno spakować powinno się również kwiaty. Pojemniki, w które zostaną zapakowane, powinny mieć otwory, przez który rośliny będą miały dostęp do powietrza. Dla pewności podlej rośliny na kilka chwil przed samą przeprowadzką, zwłaszcza w przypadku gdy rośliny mogą nie dotrzeć do nowego domu tego samego dnia. Jednak zachowaj ostrożność, donice nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Poinformuj przewoźnika, że wśród przewożonych przedmiotów jest coś niestandardowego czy potrzebującego szczególnej czujności, np. ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne lub ceramika.

 

Szukanie firmy transportowej

Jedną z najważniejszych spraw kiedy planuje się przeprowadzkę jest wybór firmy transportowej. Idealny kandydat powinien posiadać OCP. Przed ostatecznym wyborem usług konkretnej firmy, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Do przeprowadzek krajowych pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, jednakże przewoźnik realizujący przeprowadzki poza granice Polski potrzebuje polisy międzynarodowej. Szukając przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy szukasz pełnej usługi to znaczy przewozu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku i powiedz mu, czy mógłbyś pomóc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest sprawą kluczową, z tego powodu zadbaj o to, aby zapewnić przewoźnikowi dużo kluczowych danych. Dokładnie podaj terminy, oraz czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby również dostać informację, czy będzie mógł skorzystać z windy, a kiedy windy nie ma, to z którego piętra trzeba wynieść kartony i na które je wnieść. Firmy przeprowadzkowe mogą też podjąć się usług takich jak rozkręcanie oraz skręcanie dobytku, zabezpieczenie i profesjonalne pakowanie dobytku. Jeśli szukasz podobnie kompleksowej usługi, poszukaj przewoźnika, który będzie gotowy Ci ją zapewnić.

 

Rodzaje przenosin

Na giełdzie transportowej Clicktrans codziennie znajdziesz aktualne ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. W bazie są dostępne przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej przeprowadzamy się między naszym krajem a Wielką Brytanią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Sporo przeprowadzek jest też wystawianych pomiędzy naszym krajem i Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Oczywiście Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy transportują rzeczy na rozmaitych trasach. W Clicktrans zleca się też wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Do popularnych województw należą przede wszystkim województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przeprowadzki dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Opisując swoją przesyłkę uwzględnij typ budynku oraz ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Koszt przenosin

Koszta przeprowadzek uzależnione są od znacznej ilości rozmaitych zmiennych. Wartość zlecenia zależy od m.in. odległości, ilości osób potrzebnych podczas przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek i rozładunek, terminu (przewóz prawdopodobnie będzie kosztować więcej w święta i niedziele), rodzaju potrzebnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy biorą również pod uwagę to, jak wysoko trzeba przetransportować dobytek a także czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest wiele przedmiotów kruchych, na przykład pianino, elektronika, porcelana. Podobnie delikatne rzeczy potrzebują specjalnych warunków i szczególnej uwagi, dlatego ich przewóz podnosi cenę przeprowadzki. W wypadku gdy przekażesz przewoźnikowi zabezpieczenie transportowanych przedmiotów, koszt tej usługi także wpłynie na cenę przeprowadzki. Zdarza się, że przewoźnicy oferują też własne materiały do pakowania, na przykład torby, kartony i podobne rzeczy. Najważniejszy jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Liczy się też czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt za wynajęcie samochodu a także za pracę kierowcy to 60zł/h. Cena wzrasta w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki pracuje więcej osób, przykładowo pomoc 2 pracowników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średnia cena przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans to 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a zza granicy do Polski – 1767 zł. Koszty można obniżyć wybierając firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Birmingham już od 150!

Zleć przeprowadzkę