Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 142 157 000 zł zaoszczędziliście z nami 142 157 000 zł 142 157 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 342 000 wystawionych przesyłek 1 342 000 wystawionych przesyłek 1 342 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
67 000 przewoźników 67 000 przewoźników 67 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Re-we-la-cja! Panie rewelacyjnie zorganizowane z duza wyrozumiałością, polecam serdecznie!!!

Kartony 6–10, Pudełko z ubraniami x 1

Klient: Milena S.
,
Trasa: Warszawa - Warszawa

Gorąco Polecam Pan Grzegorz wraz z synem to wspaniali ludzie, słowni. pomocni , i bardzo mili Dziękuje Panie Grzegorzu za przewiezienie moich rzeczy Będę polecał Pana każdemu

Kartony 21–30, Rower x 2

,
Trasa: London - Biegoszów

Wszystko ok, kontakt dobry, towar dobrze zabezpieczony dojechał w calosci. Polecam

Kartony 31–50, Sofa narożna x 1, Łóżko podwójne z materacem x 1, Komoda średnia x 1

,
Trasa: Wałcz - Monchengladbach

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przeprowadzki zwykle kojarzą się z nieładem, stresującą atmosferą a także niekończącą się listą rzeczy do załatwienia. Jednak dokładnie zaplanowana zmiana miejsca zamieszkania będzie przebiegać szybko i efektywnie. Wystarczy ułożyć plan działania, rozsądnie oraz z opanowaniem zabrać się za pakowanie dobytku a także zdecydować się na odpowiedniego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz zabezpieczenie przewożonych rzeczy

Organizując dobytek na czas przeprowadzki najlepiej pamiętać, aby nasze rzeczy były skatalogowane i opisane. Najlepiej spisać spis rzeczy, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz spokojny umysł, wiedząc, że twoje paczki dotarły na miejsce. Zmiany mieszkania często wiążą się z transportem dużej ilości rzeczy, włączając w to te niewielkich rozmiarów, nie sposób więc niczego nie pominąć. Dobrą praktyką jest także oznaczenie etykietą każdej torby czy paczki. Przyspieszy to wypakowywanie kartonów w nowym miejscu. Ponadto, wybierając przewoźnika powinieneś/aś posiadać dużo drobiazgowych informacji odnośnie przedmiotów, które wejdą w skład zlecenia. Osoba zajmująca się przewozem musi mieć ilość i rozmiary mebli i paczek. Przygotowanie listy jest zatem niezbędne. 

Należy również zadbać o prawidłowe zabezpieczenie przesyłki. Szczególnej uwagi wymagają delikatne przedmioty, na przykład elementy szklane, obrazy, ceramika, a także stare meble. Najbezpieczniej jest otoczyć je folią bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton czy gruby i miękki materiał. Planując przewóz mebli, dowiedz się, czy to możliwe, aby je rozmontować. Rozkręcone meble łatwiej załadować i rozładować, mniejsze jest też niebezpieczeństwo obtłuczeń w transporcie. Jednak części mebli nie da się rozkręcić, z kolei innym razem okazuje się to niepotrzebne, na przykład kiedy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane na parterze. Kiedy planujesz transport mebli bez rozkręcania ich, dowiedz się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w windzie i w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie łamliwe oraz ruchome fragmenty, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Do pakowania mniejszych rzeczy, takich jak czasopisma, CD, ceramika, dekoracje i tak dalej warto wykorzystać kartonowe pojemniki. Można przypuszczać, że zastosowanie znajdzie znaczna ilość pudeł, której większość osób zwykle nie posiada. Musisz więc zakupić kartonowe pudła albo sprawić je sobie inaczej. Często hipermarkety chętnie rozdają kartony, pozostałe po dostawach żywności. Idź więc do najbliższych supermarketów i zapytaj czy nie chcieliby pozbyć się niewykorzystywanych już kartonowych pudeł. Jest to sposób nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Kolejnym rozwiązaniem jest nabycie kartonowych pudeł. Takie kartony sprzedają w wielu sklepach budowlanych oraz w Internecie. Do przechowywania drobiazgów jak również rzeczy materiałowych, jak ubrania czy pościel, możesz wykorzystać też torby materiałowe i worki. Worki będą tańsze a także dostępne w większej ilości sklepów, z kolei torby trwalsze a przy tym wygodniejsze. Unikaj przewożenia w torbach i workach rzeczy kruchych. Jest spore prawdopodobieństwo, że torba lub worek naderwą się oraz że przewożony ładunek z nich wypadnie w czasie przewożenia.

Sprzęty AGD, na przykład lodówka, powinny zostać rozmrożone a następnie odpowiednio zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy i nawet te pozornie drobne uszkodzenia mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Z tego powodu przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić więcej uwagi. Odrębnie zapakować należy również kwiaty. Pojemniki, do których je zapakujesz, potrzebują otworów, tak aby rośliny miały stały dopływ tlenu. Najbezpieczniej jest podlać rośliny przed samym transportem, szczególnie w przypadku gdy rośliny nie zostaną dostarczone do nowego domu w ciągu 24 godzin. Jednak zachowaj ostrożność, osłonki nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, że między transportowanymi rzeczami podróżuje coś nietypowego czy wymagającego specjalnej ostrożności, np. antyki, instrumenty muzyczne czy duże lustra.

 

Wybieranie firmy transportowej

Podstawową sprawą podczas planowania przenosin jest znalezienie firmy transportowej. Idealny kandydat musi mieć OCP. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług danej firmy, sprawdź, jakie ubezpieczenie posiada. W przypadku transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, jednakże przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski potrzebuje polisy międzynarodowej. Wybierając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy wystarczy ci sam transport czy potrzebujesz pełnej usługi to znaczy transportu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku oraz daj znać, czy jesteś skłonny udzielić pomocy czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest bardzo ważna, dlatego postaraj się przekazać przewoźnikowi możliwie wiele szczegółowych danych. Dokładnie określ terminy, jak również czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik powinien też mieć świadomość, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby wynieść kartony oraz jak wysoko je wnieść. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach czasem oferują także rozmontowanie oraz montowanie dobytku, przygotowanie na czas transportu i eksperckie pakowanie dobytku. W przypadku gdy potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, poszukaj przewoźnika, który będzie przygotowany Ci ją zapewnić.

 

Odmiany przenosin

W Clicktrans codziennie pojawiają się świeże ogłoszenia na przeprowadzki. W bazie są dostępne zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najczęściej odbywają się one między naszym krajem a Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Wiele zleceń jest też wystawianych pomiędzy naszym krajem oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Bez względu na to możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy transportują rzeczy na bardzo różnych trasach. W Clicktrans przewoźnicy przewożą także liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć przede wszystkim województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Opisując swoją przesyłkę nie zapomnij podać jaki budynek przeprowadzasz i ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przeprowadzki

Ceny przeprowadzek zależą od wielu rozmaitych zmiennych. Cena zmienia się pod wpływem na przykład odległości, liczby pomocników niezbędnych podczas przenosin, tego, czy doliczyć trzeba załadunek i rozładunek, terminu (transport prawdopodobnie będzie kosztować więcej w dni wolne od pracy), rodzaju wykorzystanego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy biorą również pod uwagę to, na jakie piętro trzeba będzie przetransportować kartony i czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, kiedy do przewiezienia jest wiele przedmiotów wymagających specjalnej ostrożności, jak pianino, antyki, lustra. Przedmioty kruche potrzebują specjalnych warunków a także specjalnej uwagi, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych wpływa na koszt przeprowadzki. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi zabezpieczenie mienia, koszt tej usługi także zostanie doliczony do ceny przeprowadzki. Czasem przewoźnicy oferują również swoje opakowania, np. torby, kartony i podobne rzeczy. Najważniejszy jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Znaczenie ma również długość ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Poglądowy koszt wynajęcia pojazdu transportowego oraz przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt może ulec zmianie w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej osób, np. zatrudnienie dwóch pracowników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średni koszt przeprowadzki krajowej w naszym serwisie wynosi 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 zł. Koszty można obniżyć znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

Przeprowadzki zwykle kojarzą się z nieładem, stresującą atmosferą a także niekończącą się listą rzeczy do załatwienia. Jednak dokładnie zaplanowana zmiana miejsca zamieszkania będzie przebiegać szybko i efektywnie. Wystarczy ułożyć plan działania, rozsądnie oraz z opanowaniem zabrać się za pakowanie dobytku a także zdecydować się na odpowiedniego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz zabezpieczenie przewożonych rzeczy

Organizując dobytek na czas przeprowadzki najlepiej pamiętać, aby nasze rzeczy były skatalogowane i opisane. Najlepiej spisać spis rzeczy, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz spokojny umysł, wiedząc, że twoje paczki dotarły na miejsce. Zmiany mieszkania często wiążą się z transportem dużej ilości rzeczy, włączając w to te niewielkich rozmiarów, nie sposób więc niczego nie pominąć. Dobrą praktyką jest także oznaczenie etykietą każdej torby czy paczki. Przyspieszy to wypakowywanie kartonów w nowym miejscu. Ponadto, wybierając przewoźnika powinieneś/aś posiadać dużo drobiazgowych informacji odnośnie przedmiotów, które wejdą w skład zlecenia. Osoba zajmująca się przewozem musi mieć ilość i rozmiary mebli i paczek. Przygotowanie listy jest zatem niezbędne. 

Należy również zadbać o prawidłowe zabezpieczenie przesyłki. Szczególnej uwagi wymagają delikatne przedmioty, na przykład elementy szklane, obrazy, ceramika, a także stare meble. Najbezpieczniej jest otoczyć je folią bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton czy gruby i miękki materiał. Planując przewóz mebli, dowiedz się, czy to możliwe, aby je rozmontować. Rozkręcone meble łatwiej załadować i rozładować, mniejsze jest też niebezpieczeństwo obtłuczeń w transporcie. Jednak części mebli nie da się rozkręcić, z kolei innym razem okazuje się to niepotrzebne, na przykład kiedy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane na parterze. Kiedy planujesz transport mebli bez rozkręcania ich, dowiedz się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w windzie i w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie łamliwe oraz ruchome fragmenty, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Do pakowania mniejszych rzeczy, takich jak czasopisma, CD, ceramika, dekoracje i tak dalej warto wykorzystać kartonowe pojemniki. Można przypuszczać, że zastosowanie znajdzie znaczna ilość pudeł, której większość osób zwykle nie posiada. Musisz więc zakupić kartonowe pudła albo sprawić je sobie inaczej. Często hipermarkety chętnie rozdają kartony, pozostałe po dostawach żywności. Idź więc do najbliższych supermarketów i zapytaj czy nie chcieliby pozbyć się niewykorzystywanych już kartonowych pudeł. Jest to sposób nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Kolejnym rozwiązaniem jest nabycie kartonowych pudeł. Takie kartony sprzedają w wielu sklepach budowlanych oraz w Internecie. Do przechowywania drobiazgów jak również rzeczy materiałowych, jak ubrania czy pościel, możesz wykorzystać też torby materiałowe i worki. Worki będą tańsze a także dostępne w większej ilości sklepów, z kolei torby trwalsze a przy tym wygodniejsze. Unikaj przewożenia w torbach i workach rzeczy kruchych. Jest spore prawdopodobieństwo, że torba lub worek naderwą się oraz że przewożony ładunek z nich wypadnie w czasie przewożenia.

Sprzęty AGD, na przykład lodówka, powinny zostać rozmrożone a następnie odpowiednio zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy i nawet te pozornie drobne uszkodzenia mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Z tego powodu przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić więcej uwagi. Odrębnie zapakować należy również kwiaty. Pojemniki, do których je zapakujesz, potrzebują otworów, tak aby rośliny miały stały dopływ tlenu. Najbezpieczniej jest podlać rośliny przed samym transportem, szczególnie w przypadku gdy rośliny nie zostaną dostarczone do nowego domu w ciągu 24 godzin. Jednak zachowaj ostrożność, osłonki nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, że między transportowanymi rzeczami podróżuje coś nietypowego czy wymagającego specjalnej ostrożności, np. antyki, instrumenty muzyczne czy duże lustra.

 

Wybieranie firmy transportowej

Podstawową sprawą podczas planowania przenosin jest znalezienie firmy transportowej. Idealny kandydat musi mieć OCP. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług danej firmy, sprawdź, jakie ubezpieczenie posiada. W przypadku transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, jednakże przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski potrzebuje polisy międzynarodowej. Wybierając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy wystarczy ci sam transport czy potrzebujesz pełnej usługi to znaczy transportu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku oraz daj znać, czy jesteś skłonny udzielić pomocy czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest bardzo ważna, dlatego postaraj się przekazać przewoźnikowi możliwie wiele szczegółowych danych. Dokładnie określ terminy, jak również czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik powinien też mieć świadomość, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby wynieść kartony oraz jak wysoko je wnieść. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach czasem oferują także rozmontowanie oraz montowanie dobytku, przygotowanie na czas transportu i eksperckie pakowanie dobytku. W przypadku gdy potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, poszukaj przewoźnika, który będzie przygotowany Ci ją zapewnić.

 

Odmiany przenosin

W Clicktrans codziennie pojawiają się świeże ogłoszenia na przeprowadzki. W bazie są dostępne zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najczęściej odbywają się one między naszym krajem a Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Wiele zleceń jest też wystawianych pomiędzy naszym krajem oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Bez względu na to możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy transportują rzeczy na bardzo różnych trasach. W Clicktrans przewoźnicy przewożą także liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć przede wszystkim województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Opisując swoją przesyłkę nie zapomnij podać jaki budynek przeprowadzasz i ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przeprowadzki

Ceny przeprowadzek zależą od wielu rozmaitych zmiennych. Cena zmienia się pod wpływem na przykład odległości, liczby pomocników niezbędnych podczas przenosin, tego, czy doliczyć trzeba załadunek i rozładunek, terminu (transport prawdopodobnie będzie kosztować więcej w dni wolne od pracy), rodzaju wykorzystanego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy biorą również pod uwagę to, na jakie piętro trzeba będzie przetransportować kartony i czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, kiedy do przewiezienia jest wiele przedmiotów wymagających specjalnej ostrożności, jak pianino, antyki, lustra. Przedmioty kruche potrzebują specjalnych warunków a także specjalnej uwagi, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych wpływa na koszt przeprowadzki. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi zabezpieczenie mienia, koszt tej usługi także zostanie doliczony do ceny przeprowadzki. Czasem przewoźnicy oferują również swoje opakowania, np. torby, kartony i podobne rzeczy. Najważniejszy jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Znaczenie ma również długość ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Poglądowy koszt wynajęcia pojazdu transportowego oraz przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt może ulec zmianie w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej osób, np. zatrudnienie dwóch pracowników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średni koszt przeprowadzki krajowej w naszym serwisie wynosi 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 zł. Koszty można obniżyć znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Bournemouth już od 150!

Zleć przeprowadzkę