Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 155 300 000 zł zaoszczędziliście z nami 155 300 000 zł 155 300 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 467 000 wystawionych przesyłek 1 467 000 wystawionych przesyłek 1 467 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
73 000 przewoźników 73 000 przewoźników 73 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko szybko i sprawnie polecam.

Kartony 6–10, Pralka x 1, Zmywarka x 1, Karton duży x 5, Karton średni x 5, Stół x 1

Klient: Mariusz B.
,
Trasa: Hausach - Ostrzeszów

Poleca tego przewoźnika. Sprawnie i bez problemów.

Kartony 11–20, Komoda mała x 1, Zestaw do jadalni (4 krzesła i stół) x 1, Materac o dużych rozmiara

Klient: Vitalii P.
,
Trasa: Rybnik - Opole

Akcja sprawna, wszystko tak, jak było umówione, polecam tego przewoźnika.

Kartony 1–5, Sofa dwuosobowa x 1, Fotel x 2, Szafa dwudrzwiowa x 1, Komoda duża x 1, Zestaw do jada

Klient: Pawel S.
,
Trasa: Berlin - Lizbona

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przenosiny zwykle kojarzą się z rozgardiaszem, stresującym nastrojem i niekończącą się listą zadań do zrobienia. Należy przy tym pamiętać, że dokładnie urządzona przeprowadzka może przebiec bezstresowo oraz efektywnie. Wystarczy przemyśleć program działania, rzeczowo i bez nerwów zabrać się za pakowanie wszystkiego, co chcemy przenieść i oczywiście poszukać zaufanego przewoźnika.

 

Pakowanie i owijanie dobytku

Umieszczając rzeczy w kartonach należy zatroszczyć się, aby nasze kartony były uporządkowane i opisane. Dobrze jest przygotować spis rzeczy, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć spokój, wiedząc, że przewożone pakunki przybyły do nowego domu. Zmiany mieszkania zazwyczaj są związane z transportem poważnej ilości rzeczy, także tych drobnych, nie sposób więc o wszystkim pamiętać. Mądrym ruchem będzie także oznaczenie etykietą każdego kartonu. Przyspieszy to opróżnianie kartonów w docelowym domu. Dodatkowo, wybierając przewoźnika przyda ci się jak najwięcej konkretnych danych dotyczących przedmiotów, czekających na transport. Firma transportowa musi mieć liczbę i rozmiary mebli i paczek. Przygotowanie listy jest zatem potrzebne. 

Należy również podkreślić, jak istotne jest prawidłowe zabezpieczenie paczki. Szczególnej uwagi wymagają delikatne przedmioty, na przykład szkło, instalacje artystyczne, miski, oraz niektóre meble. Najlepiej otoczyć kruche przedmioty w miękki materiał, można również wykorzystać tekturę lub gruby i miękki materiał. Planując przewóz mebli, dowiedz się, czy można je rozmontować. Meble w częściach prościej załadować i rozładować, maleje także niebezpieczeństwo obtłuczeń w transporcie. Niestety części mebli nie da się rozłożyć, zdarza się też, że okazuje się to zbędne, jak kiedy obydwa mieszkania znajdują się nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble nie rozkręcając ich, upewnij się, czy zmieszczą się w klatce schodowej oraz w wejściu. Owiń miękkimi materiałami wszystkie kruche oraz ruchome fragmenty, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Do pakowania drobnych przedmiotów, takich jak czasopisma, filmy, naczynia kuchenne, figurki i tak dalej przydadzą się pudła. Prawdopodobnie zastosowanie znajdzie duża liczba pudeł, której większość osób zwykle nie posiada. Powinieneś więc nabyć kartony drogą kupna albo sprawić je sobie odmienną drogą. Bywa, że hipermarkety chętnie rozdają kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw produktów. Idź więc do najbliższych supermarketów i zapytaj czy nie chcieliby pozbyć się zbędnych kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Innym rozwiązaniem jest kupno kartonów. Takie kartony sprzedają w wielu sklepach remontowych i sklepach internetowych. Przy pakowaniu drobiazgów jak również przedmiotów tekstylnych, takich jak ubrania czy pościele, możesz wykorzystać także torby materiałowe i worki. Worki są mniej kosztowne i dostępne w większej ilości sklepów, z kolei torby mocniejsze oraz wygodniejsze. Unikaj przewożenia w torbach i workach przedmiotów łamliwych. Istnieje ryzyko, że torba lub worek pękną albo też że przewożony ładunek z nich wypadnie podczas transportu.

Sprzęty AGD, na przykład lodówka, muszą zostać rozmrożone a następnie starannie zabezpieczone. Sprzęt jest dość podatny na szkody więc także te z pozoru niegroźne wstrząsy mogą prowadzić do uszkodzeń. Z tego powodu trzeba mu poświęcić szczególną uwagę. Osobno zapakować trzeba też kwiaty. Pudła, do których je zapakujesz, potrzebują otworów, tak aby rośliny miały stały dopływ tlenu. Najbezpieczniej jest podlać rośliny na kilka chwil przed samym transportem, szczególnie kiedy wiesz, że Twoje rzeczy mogą nie dotrzeć do nowego domu tego samego dnia. Jednak zachowaj ostrożność, doniczki nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli między transportowanymi rzeczami jest coś niestandardowego czy potrzebującego specjalnej ostrożności, np. antyki, instrumenty muzyczne czy ceramika.

 

Szukanie firmy transportowej

Podstawową sprawą podczas organizacji przeprowadzki jest znalezienie firmy transportowej. Przewoźnik musi mieć ubezpieczenie. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług konkretnej firmy, sprawdź, jakie ubezpieczenie posiada. W przypadku przeprowadzek krajowych pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, jednakże przewoźnik oferujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Wybierając przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy szukasz pełnej usługi a więc przewozu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku a także poinformuj, czy możesz pomóc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest sprawą kluczową, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi jak najwięcej kluczowych danych. Starannie podaj dni, jak również godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby również dostać informację, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli nie, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby wynieść rzeczy oraz na które je wnieść. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozkręcanie i montowanie dobytku, zabezpieczenie a także profesjonalne pakowanie mienia. Jeśli jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, poszukaj przewoźnika, który jest gotowy Ci ją zapewnić.

 

Kategorie przenosin

Na giełdzie transportowej Clicktrans regularnie pojawiają się aktualne ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Znajdziesz wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najczęściej przeprowadzamy się pomiędzy naszym krajem i Wielką Brytanią. Drugie w kolejności są Niemcy. Wiele zleceń odbywa się też pomiędzy Polską oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Jednak Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy podejmują się zleceń na rozmaitych trasach. W Clicktrans przewoźnicy przewożą też wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Pośród popularnych województw można znaleźć m.in. województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przenosiny dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Podczas wystawiania przesyłki uwzględnij jaki budynek przeprowadzasz i ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Koszt przenosin

Koszta zleceń przeprowadzkowych zależą od wielu rozmaitych zmiennych. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem m.in. długości trasy, liczby osób zatrudnionych podczas przeprowadzki, tego, czy doliczyć trzeba załadunek oraz rozładunek, preferowanych dat transportu (transport może droższy w święta i niedziele), typu potrzebnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy sprawdzają także, jak wysoko trzeba będzie przetransportować przedmioty i czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, kiedy do przewiezienia jest znaczna ilość rzeczy kruchych, na przykład pianino, elektronika, ceramika. Przedmioty kruche potrzebują ochronnych warunków i specjalnej uwagi, dlatego ich przewóz wpływa na koszt przenosin. W wypadku gdy przekażesz przewoźnikowi zabezpieczenie dobytku, koszt tej usługi również podniesie cenę przenosin. Niekiedy przewoźnicy zapewniają też własne opakowania, na przykład worki, kartony i podobne rzeczy. Najważniejszy jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Znaczenie ma również czas ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena za wynajęcie pojazdu transportowego a także przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt rośnie jeśli podczas przeprowadzki pracuje więcej osób, przykładowo zatrudnienie 2 pracowników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans wynosi 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 zł. Koszty można obniżyć wybierając firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

Przenosiny zwykle kojarzą się z rozgardiaszem, stresującym nastrojem i niekończącą się listą zadań do zrobienia. Należy przy tym pamiętać, że dokładnie urządzona przeprowadzka może przebiec bezstresowo oraz efektywnie. Wystarczy przemyśleć program działania, rzeczowo i bez nerwów zabrać się za pakowanie wszystkiego, co chcemy przenieść i oczywiście poszukać zaufanego przewoźnika.

 

Pakowanie i owijanie dobytku

Umieszczając rzeczy w kartonach należy zatroszczyć się, aby nasze kartony były uporządkowane i opisane. Dobrze jest przygotować spis rzeczy, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć spokój, wiedząc, że przewożone pakunki przybyły do nowego domu. Zmiany mieszkania zazwyczaj są związane z transportem poważnej ilości rzeczy, także tych drobnych, nie sposób więc o wszystkim pamiętać. Mądrym ruchem będzie także oznaczenie etykietą każdego kartonu. Przyspieszy to opróżnianie kartonów w docelowym domu. Dodatkowo, wybierając przewoźnika przyda ci się jak najwięcej konkretnych danych dotyczących przedmiotów, czekających na transport. Firma transportowa musi mieć liczbę i rozmiary mebli i paczek. Przygotowanie listy jest zatem potrzebne. 

Należy również podkreślić, jak istotne jest prawidłowe zabezpieczenie paczki. Szczególnej uwagi wymagają delikatne przedmioty, na przykład szkło, instalacje artystyczne, miski, oraz niektóre meble. Najlepiej otoczyć kruche przedmioty w miękki materiał, można również wykorzystać tekturę lub gruby i miękki materiał. Planując przewóz mebli, dowiedz się, czy można je rozmontować. Meble w częściach prościej załadować i rozładować, maleje także niebezpieczeństwo obtłuczeń w transporcie. Niestety części mebli nie da się rozłożyć, zdarza się też, że okazuje się to zbędne, jak kiedy obydwa mieszkania znajdują się nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble nie rozkręcając ich, upewnij się, czy zmieszczą się w klatce schodowej oraz w wejściu. Owiń miękkimi materiałami wszystkie kruche oraz ruchome fragmenty, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Do pakowania drobnych przedmiotów, takich jak czasopisma, filmy, naczynia kuchenne, figurki i tak dalej przydadzą się pudła. Prawdopodobnie zastosowanie znajdzie duża liczba pudeł, której większość osób zwykle nie posiada. Powinieneś więc nabyć kartony drogą kupna albo sprawić je sobie odmienną drogą. Bywa, że hipermarkety chętnie rozdają kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw produktów. Idź więc do najbliższych supermarketów i zapytaj czy nie chcieliby pozbyć się zbędnych kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Innym rozwiązaniem jest kupno kartonów. Takie kartony sprzedają w wielu sklepach remontowych i sklepach internetowych. Przy pakowaniu drobiazgów jak również przedmiotów tekstylnych, takich jak ubrania czy pościele, możesz wykorzystać także torby materiałowe i worki. Worki są mniej kosztowne i dostępne w większej ilości sklepów, z kolei torby mocniejsze oraz wygodniejsze. Unikaj przewożenia w torbach i workach przedmiotów łamliwych. Istnieje ryzyko, że torba lub worek pękną albo też że przewożony ładunek z nich wypadnie podczas transportu.

Sprzęty AGD, na przykład lodówka, muszą zostać rozmrożone a następnie starannie zabezpieczone. Sprzęt jest dość podatny na szkody więc także te z pozoru niegroźne wstrząsy mogą prowadzić do uszkodzeń. Z tego powodu trzeba mu poświęcić szczególną uwagę. Osobno zapakować trzeba też kwiaty. Pudła, do których je zapakujesz, potrzebują otworów, tak aby rośliny miały stały dopływ tlenu. Najbezpieczniej jest podlać rośliny na kilka chwil przed samym transportem, szczególnie kiedy wiesz, że Twoje rzeczy mogą nie dotrzeć do nowego domu tego samego dnia. Jednak zachowaj ostrożność, doniczki nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli między transportowanymi rzeczami jest coś niestandardowego czy potrzebującego specjalnej ostrożności, np. antyki, instrumenty muzyczne czy ceramika.

 

Szukanie firmy transportowej

Podstawową sprawą podczas organizacji przeprowadzki jest znalezienie firmy transportowej. Przewoźnik musi mieć ubezpieczenie. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług konkretnej firmy, sprawdź, jakie ubezpieczenie posiada. W przypadku przeprowadzek krajowych pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, jednakże przewoźnik oferujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Wybierając przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy szukasz pełnej usługi a więc przewozu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku a także poinformuj, czy możesz pomóc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest sprawą kluczową, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi jak najwięcej kluczowych danych. Starannie podaj dni, jak również godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby również dostać informację, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli nie, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby wynieść rzeczy oraz na które je wnieść. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozkręcanie i montowanie dobytku, zabezpieczenie a także profesjonalne pakowanie mienia. Jeśli jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, poszukaj przewoźnika, który jest gotowy Ci ją zapewnić.

 

Kategorie przenosin

Na giełdzie transportowej Clicktrans regularnie pojawiają się aktualne ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Znajdziesz wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najczęściej przeprowadzamy się pomiędzy naszym krajem i Wielką Brytanią. Drugie w kolejności są Niemcy. Wiele zleceń odbywa się też pomiędzy Polską oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Jednak Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy podejmują się zleceń na rozmaitych trasach. W Clicktrans przewoźnicy przewożą też wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Pośród popularnych województw można znaleźć m.in. województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przenosiny dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Podczas wystawiania przesyłki uwzględnij jaki budynek przeprowadzasz i ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Koszt przenosin

Koszta zleceń przeprowadzkowych zależą od wielu rozmaitych zmiennych. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem m.in. długości trasy, liczby osób zatrudnionych podczas przeprowadzki, tego, czy doliczyć trzeba załadunek oraz rozładunek, preferowanych dat transportu (transport może droższy w święta i niedziele), typu potrzebnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy sprawdzają także, jak wysoko trzeba będzie przetransportować przedmioty i czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, kiedy do przewiezienia jest znaczna ilość rzeczy kruchych, na przykład pianino, elektronika, ceramika. Przedmioty kruche potrzebują ochronnych warunków i specjalnej uwagi, dlatego ich przewóz wpływa na koszt przenosin. W wypadku gdy przekażesz przewoźnikowi zabezpieczenie dobytku, koszt tej usługi również podniesie cenę przenosin. Niekiedy przewoźnicy zapewniają też własne opakowania, na przykład worki, kartony i podobne rzeczy. Najważniejszy jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Znaczenie ma również czas ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena za wynajęcie pojazdu transportowego a także przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt rośnie jeśli podczas przeprowadzki pracuje więcej osób, przykładowo zatrudnienie 2 pracowników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans wynosi 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 zł. Koszty można obniżyć wybierając firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Bromley już od 150!

Zleć przeprowadzkę