Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 118 396 000 zł zaoszczędziliście z nami 118 396 000 zł 118 396 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 130 000 wystawionych przesyłek 1 130 000 wystawionych przesyłek 1 130 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
56 000 przewoźników 56 000 przewoźników 56 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Obsługa transportowa na poziomie, jakiego oczekiwałam. Punktualnie, bezpiecznie, z kulturą. Do tego, kiedy okazało się, że jeden samochód jest przeciążony i potrzeba trzeciego busa, za 2 godz. mieliśmy gotowe rozwiązanie. Polecam każdemu.

2-3 pokojowe mieszkanie z kajakiem, dwoma rowerami i meblami

Klient: Kamil R.
,
Trasa: Chambéry - Mourão

Szybka decyzja, płatność od ręki, polecam!!!

12m3 na busa plandeke zaladunek dzisiaj !

Klient: Mateusz K.
,
Trasa: Castleford - Szczecin

Wszystko super. Dobry kontakt, umowa, ubezpieczenie, itp.

50 kartonów + 30 pozostałych rzeczy

Klient: Patryk M.
,
Trasa: Monachium - Warszawa

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przeprowadzki zwykle utożsamiamy z rozgardiaszem, stresującą atmosferą oraz niekończącym się spisem zadań do zrobienia. Jednakże sprawnie zorganizowana zmiana miejsca zamieszkania ma szansę przebiec bezstresowo a przy tym efektywnie. Wszystko, co jest potrzebne, to przemyśleć koncepcję poszczególnych etapów przeprowadzki, rzeczowo oraz bez nerwów zabrać się za pakowanie przedmiotów i oczywiście zdecydować się na właściwego przewoźnika.

 

Pakowanie a także zabezpieczenie dobytku

Umieszczając rzeczy w kartonach ważne, aby zatroszczyć się, aby nasze pakunki zostały wcześniej skatalogowane oraz oznaczone. Dobrze jest sporządzić rejestr przedmiotów, które zostaną przewiezione. Tak uzyskasz spokój, wiedząc, że twoje przedmioty dotarły na miejsce. Zmiany mieszkania zwykle wiążą się z transportem poważnej liczby przedmiotów, także tych drobnych, trudno byłoby więc niczego nie pominąć. Dobrą praktyką jest również opisanie wszystkich paczek i toreb. Przyspieszy to opróżnianie paczek w docelowym miejscu zamieszkania. Poza tym, wybierając przewoźnika potrzebujesz jak najwięcej dokładnych informacji na temat rzeczy, czekających na transport. Firma transportowa musi mieć ilość i rozmiary mebli i paczek. Przygotowanie rejestru jest więc niezbędne. 

Trzeba także zapewnić właściwe chronienie paczki. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza delikatne przedmioty, dla przykładu kieliszki, dzieła sztuki, talerze, oraz niektóre meble. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie zawinąć je w miękki materiał, można również wykorzystać tekturę czy koce. Kiedy planujesz transport mebli, sprawdź, czy można je rozłożyć. Meble w częściach wygodniej będzie transportować, maleje też prawdopodobieństwo połamania podczas transportu. Jednak części mebli nie da się rozmontować, a czasem okazuje się to zbędne, np. kiedy obydwa mieszkania znajdują się na parterze. Planując przewóz mebli bez rozkręcania ich, dowiedz się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w korytarzu oraz w drzwiach. Zabezpiecz wszystkie delikatne a także ruchome części, opróżnij półki i szuflady.

Aby zapanować nad pakowaniem drobnych rzeczy, takich jak książki, CD, naczynia kuchenne, dekoracje i tak dalej wykorzystać możesz pudła. Na pewno zastosowanie znajdzie spora ilość pojemników, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Jedynym wyjściem jest kupić kartony lub też zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów w inny sposób. Niejednokrotnie markety ochoczo pozwalają zabrać kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw produktów. Idź więc do pobliskiego sklepu lub supermarketu aby zapytać czy nie chcieliby pozbyć się niewykorzystywanych już kartonów. Ten sposób jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Zapasowym sposobem jest kupno kartonów. Znajdziesz je w niektórych sklepach budowlanych oraz w Internecie. Do przechowywania drobiazgów jak również przedmiotów materiałowych, jak ubrania czy pościel, warto użyć też torby tekstylne lub worki. Worki są bardziej ekonomiczne oraz dostępne w większej ilości sklepów, jednakże torby są bardziej trwałe a przy tym wygodniejsze. Unikaj przewożenia w ten sposób przedmiotów kruchych. Istnieje niebezpieczeństwo, że takie opakowania pękną oraz że zawartość zgubi się na drodze.

Urządzenia gospodarstwa domowego, np. zamrażarka, muszą być odłączone od zasilania, osuszone oraz właściwie zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na uszkodzenia więc także te z pozoru niegroźne szkody mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Dlatego transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić dodatkową chwilę. Pojedynczo spakować powinno się też rośliny. Kartony, w które zostaną włożone, potrzebują otworów, tak aby rośliny miały dostęp do powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny niedługo przed samym transportem, zwłaszcza w przypadku gdy rośliny mogą nie dotrzeć do nowego domu w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Jednak zachowaj ostrożność, donice nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Poinformuj przewoźnika, że w ładunku podróżuje coś niestandardowego albo wymagającego wyjątkowej delikatności, na przykład ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne czy duże lustra.

 

Szukanie przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw podczas planowania przenosin jest szukanie odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik powinien mieć ubezpieczenie. Przed ostatecznym wyborem usług konkretnej firmy, sprawdź, jakie ubezpieczenie posiada. W przypadku przeprowadzek krajowych pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, z kolei przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Podczas poszukiwań przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy szukasz pełnej usługi to znaczy transportu z załadunkiem i rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku a także poinformuj, czy jesteś w stanie udzielić pomocy czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest bardzo ważna, dlatego postaraj się zapewnić przewoźnikowi możliwie wiele istotnych danych. Precyzyjnie podaj terminy, jak również czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik powinien również wiedzieć, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby znieść rzeczy oraz na które wnieść je w miejscu docelowym. Firmy przeprowadzkowe czasem oferują także rozmontowanie oraz składanie transportowanych przedmiotów, przygotowanie na czas transportu i eksperckie pakowanie mienia. W przypadku gdy potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, znajdź przewoźnika, który będzie gotowy Ci ją zaoferować.

 

Typy przenosin

W Clicktrans regularnie pojawiają się nowe ogłoszenia na przeprowadzki. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najczęściej przeprowadzamy się pomiędzy naszym krajem i Wielką Brytanią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Wiele przeprowadzek pojawia się też na trasy pomiędzy Polską a Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Bez względu na to możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy realizują transporty na szerokim wachlarzu tras. W Clicktrans zleca się także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Pośród popularnych województw można znaleźć m.in. małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Podczas wystawiania przesyłki pamiętaj, aby wymienić jaki budynek przeprowadzasz i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przenosin

Ceny przeprowadzek zależą od wielu istotnych czynników. Cena zmienia się pod wpływem między innymi odległości, liczby pomocników niezbędnych podczas przeprowadzki, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek oraz rozładunek, preferowanych dat transportu (transport prawdopodobnie będzie kosztować więcej w święta i niedziele), typu wykorzystanego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy biorą również pod uwagę to, na jakie piętro trzeba będzie wnieść dobytek a także czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, jeśli do przewiezienia jest znaczna ilość przedmiotów delikatnych, na przykład instrumenty muzyczne, antyki, ceramika. Podobnie delikatne rzeczy wymagają zapewnienia specjalnych warunków oraz szczególnej uwagi, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych podnosi koszt przeprowadzki. W wypadku gdy przekażesz przewoźnikowi spakowanie dobytku, dodatkowy koszt również zostanie doliczony do ceny przeprowadzki. Niekiedy przewoźnicy posiadają również własne opakowania, np. worki, pudła itp. Najważniejszy jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Liczy się również czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt za wynajęcie pojazdu transportowego a także za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt rośnie w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce pracuje więcej pomocników, przykładowo zatrudnienie 2 pracowników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średni koszt przeprowadzki krajowej w naszym serwisie wynosi 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać wybierając firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl znaczna część szuka dodatkowych ładunków powrotnych. 

Przeprowadzki zwykle utożsamiamy z rozgardiaszem, stresującą atmosferą oraz niekończącym się spisem zadań do zrobienia. Jednakże sprawnie zorganizowana zmiana miejsca zamieszkania ma szansę przebiec bezstresowo a przy tym efektywnie. Wszystko, co jest potrzebne, to przemyśleć koncepcję poszczególnych etapów przeprowadzki, rzeczowo oraz bez nerwów zabrać się za pakowanie przedmiotów i oczywiście zdecydować się na właściwego przewoźnika.

 

Pakowanie a także zabezpieczenie dobytku

Umieszczając rzeczy w kartonach ważne, aby zatroszczyć się, aby nasze pakunki zostały wcześniej skatalogowane oraz oznaczone. Dobrze jest sporządzić rejestr przedmiotów, które zostaną przewiezione. Tak uzyskasz spokój, wiedząc, że twoje przedmioty dotarły na miejsce. Zmiany mieszkania zwykle wiążą się z transportem poważnej liczby przedmiotów, także tych drobnych, trudno byłoby więc niczego nie pominąć. Dobrą praktyką jest również opisanie wszystkich paczek i toreb. Przyspieszy to opróżnianie paczek w docelowym miejscu zamieszkania. Poza tym, wybierając przewoźnika potrzebujesz jak najwięcej dokładnych informacji na temat rzeczy, czekających na transport. Firma transportowa musi mieć ilość i rozmiary mebli i paczek. Przygotowanie rejestru jest więc niezbędne. 

Trzeba także zapewnić właściwe chronienie paczki. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza delikatne przedmioty, dla przykładu kieliszki, dzieła sztuki, talerze, oraz niektóre meble. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie zawinąć je w miękki materiał, można również wykorzystać tekturę czy koce. Kiedy planujesz transport mebli, sprawdź, czy można je rozłożyć. Meble w częściach wygodniej będzie transportować, maleje też prawdopodobieństwo połamania podczas transportu. Jednak części mebli nie da się rozmontować, a czasem okazuje się to zbędne, np. kiedy obydwa mieszkania znajdują się na parterze. Planując przewóz mebli bez rozkręcania ich, dowiedz się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w korytarzu oraz w drzwiach. Zabezpiecz wszystkie delikatne a także ruchome części, opróżnij półki i szuflady.

Aby zapanować nad pakowaniem drobnych rzeczy, takich jak książki, CD, naczynia kuchenne, dekoracje i tak dalej wykorzystać możesz pudła. Na pewno zastosowanie znajdzie spora ilość pojemników, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Jedynym wyjściem jest kupić kartony lub też zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów w inny sposób. Niejednokrotnie markety ochoczo pozwalają zabrać kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw produktów. Idź więc do pobliskiego sklepu lub supermarketu aby zapytać czy nie chcieliby pozbyć się niewykorzystywanych już kartonów. Ten sposób jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Zapasowym sposobem jest kupno kartonów. Znajdziesz je w niektórych sklepach budowlanych oraz w Internecie. Do przechowywania drobiazgów jak również przedmiotów materiałowych, jak ubrania czy pościel, warto użyć też torby tekstylne lub worki. Worki są bardziej ekonomiczne oraz dostępne w większej ilości sklepów, jednakże torby są bardziej trwałe a przy tym wygodniejsze. Unikaj przewożenia w ten sposób przedmiotów kruchych. Istnieje niebezpieczeństwo, że takie opakowania pękną oraz że zawartość zgubi się na drodze.

Urządzenia gospodarstwa domowego, np. zamrażarka, muszą być odłączone od zasilania, osuszone oraz właściwie zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na uszkodzenia więc także te z pozoru niegroźne szkody mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Dlatego transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić dodatkową chwilę. Pojedynczo spakować powinno się też rośliny. Kartony, w które zostaną włożone, potrzebują otworów, tak aby rośliny miały dostęp do powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny niedługo przed samym transportem, zwłaszcza w przypadku gdy rośliny mogą nie dotrzeć do nowego domu w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Jednak zachowaj ostrożność, donice nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Poinformuj przewoźnika, że w ładunku podróżuje coś niestandardowego albo wymagającego wyjątkowej delikatności, na przykład ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne czy duże lustra.

 

Szukanie przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw podczas planowania przenosin jest szukanie odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik powinien mieć ubezpieczenie. Przed ostatecznym wyborem usług konkretnej firmy, sprawdź, jakie ubezpieczenie posiada. W przypadku przeprowadzek krajowych pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, z kolei przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Podczas poszukiwań przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy szukasz pełnej usługi to znaczy transportu z załadunkiem i rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku a także poinformuj, czy jesteś w stanie udzielić pomocy czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest bardzo ważna, dlatego postaraj się zapewnić przewoźnikowi możliwie wiele istotnych danych. Precyzyjnie podaj terminy, jak również czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik powinien również wiedzieć, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby znieść rzeczy oraz na które wnieść je w miejscu docelowym. Firmy przeprowadzkowe czasem oferują także rozmontowanie oraz składanie transportowanych przedmiotów, przygotowanie na czas transportu i eksperckie pakowanie mienia. W przypadku gdy potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, znajdź przewoźnika, który będzie gotowy Ci ją zaoferować.

 

Typy przenosin

W Clicktrans regularnie pojawiają się nowe ogłoszenia na przeprowadzki. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najczęściej przeprowadzamy się pomiędzy naszym krajem i Wielką Brytanią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Wiele przeprowadzek pojawia się też na trasy pomiędzy Polską a Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Bez względu na to możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy realizują transporty na szerokim wachlarzu tras. W Clicktrans zleca się także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Pośród popularnych województw można znaleźć m.in. małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Podczas wystawiania przesyłki pamiętaj, aby wymienić jaki budynek przeprowadzasz i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przenosin

Ceny przeprowadzek zależą od wielu istotnych czynników. Cena zmienia się pod wpływem między innymi odległości, liczby pomocników niezbędnych podczas przeprowadzki, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek oraz rozładunek, preferowanych dat transportu (transport prawdopodobnie będzie kosztować więcej w święta i niedziele), typu wykorzystanego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy biorą również pod uwagę to, na jakie piętro trzeba będzie wnieść dobytek a także czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, jeśli do przewiezienia jest znaczna ilość przedmiotów delikatnych, na przykład instrumenty muzyczne, antyki, ceramika. Podobnie delikatne rzeczy wymagają zapewnienia specjalnych warunków oraz szczególnej uwagi, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych podnosi koszt przeprowadzki. W wypadku gdy przekażesz przewoźnikowi spakowanie dobytku, dodatkowy koszt również zostanie doliczony do ceny przeprowadzki. Niekiedy przewoźnicy posiadają również własne opakowania, np. worki, pudła itp. Najważniejszy jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Liczy się również czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt za wynajęcie pojazdu transportowego a także za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt rośnie w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce pracuje więcej pomocników, przykładowo zatrudnienie 2 pracowników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średni koszt przeprowadzki krajowej w naszym serwisie wynosi 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać wybierając firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl znaczna część szuka dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Brugg już od 150!

Zleć przeprowadzkę