Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 155 300 000 zł zaoszczędziliście z nami 155 300 000 zł 155 300 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 467 000 wystawionych przesyłek 1 467 000 wystawionych przesyłek 1 467 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
73 000 przewoźników 73 000 przewoźników 73 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Transport na najwyższym poziomie

Kartony 31–50, Teleskop x 1, Gitara x 3, Rower dziecięcy x 1

Klient: Daniel S.
,
Trasa: Kraków - Kolonia

Wszystko sprawnie. Polecam

Kartony 11–20, Pudełko z ubraniami x 8

Klient: Mateusz I.
,
Trasa: Slough - Aleksandrowo

Polecam wszystkim wszystko na wysokim poziomie

Kartony 6–10, Alufelgi Materace Lodówki x 30, Rzeczy używane x 20, Rzeczy uzywane x 1

Klient: Tomasz O.
,
Trasa: Wängle - Ścinawa

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przenosiny najczęściej utożsamiamy z nieładem, nerwowym nastrojem oraz rozbudowanym spisem rzeczy które trzeba załatwić. Jednak dokładnie zaplanowana zmiana mieszkania ma szansę przebiec szybko oraz płynnie. Wystarczy przemyśleć program działania, rzeczowo a także z opanowaniem wziąć się za pakowanie wszystkiego, co chcemy przenieść oraz wybrać profesjonalnego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz owijanie przewożonych rzeczy

Umieszczając rzeczy w kartonach trzeba dopilnować, aby nasze paczki były skatalogowane a także oznaczone. Dobrze jest sporządzić listę rzeczy, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć spokój, wiedząc, że przewożone pakunki przyjechały do nowego domu. Przeprowadzki często są związane z transportem dużej liczby rzeczy, również tych najdrobniejszych, nie sposób więc o wszystkim pamiętać. Mądrym ruchem będzie też oznaczenie etykietą każdego kartonu. Przyspieszy to wypakowywanie kartonów w docelowym miejscu zamieszkania. Poza tym, wybierając przewoźnika powinieneś/aś posiadać możliwie wiele szczegółowych danych odnośnie rzeczy, czekających na transport. Firma transportowa musi mieć ilość a także wymiary sprzętów oraz pakunków. Przygotowanie rejestru jest więc potrzebne. 

Ważne też, aby podkreślić, jak istotne jest odpowiednie chronienie przesyłki. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim delikatne przedmioty, jak na przykład kieliszki, instalacje artystyczne, ceramika, jak również antyki. Najlepiej otoczyć kruche przedmioty w miękki materiał, dobrze sprawdzi się też karton czy koce. Jeśli chodzi o meble, sprawdź, czy da się je rozłożyć. Rozmontowane meble szybciej można przewieźć, mniejsze jest również prawdopodobieństwo połamania podczas transportu. Jednak nie wszystkie meble da się rozłożyć, zdarza się też, że jest to niepotrzebne, na przykład kiedy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble bez rozkręcania ich, upewnij się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w klatce schodowej oraz w drzwiach. Zabezpiecz wszystkie delikatne jak również ruchome części, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Do pakowania drobnych rzeczy, takich jak książki, CD, porcelana, elementy ozdobne i tak dalej wykorzystać możesz kartony. Na pewno będzie potrzebna duża ilość kartonów, której większość osób zwykle nie posiada. Jedynym wyjściem jest nabyć kartony drogą kupna lub też zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów w inny sposób. Zdarza się, że markety z własnej woli pozwalają zabrać kartony, w których otrzymują dostawy żywności. Idź więc do najbliższych supermarketów i zapytaj czy nie chcieliby pozbyć się niepotrzebnych już nikomu kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Zapasowym sposobem jest zakup kartonów. Kupisz je w wielu sklepach budowlanych a także sklepach internetowych. Przy pakowaniu drobiazgów jak również przedmiotów materiałowych, takich jak ubrania czy pościele, przydadzą się również torby tekstylne albo worki. Worki są tańsze i łatwiej dostępne, jednak torby są bardziej trwałe a przy tym wygodniejsze. Unikaj przewożenia w takich opakowaniach rzeczy kruchych. Jest spore prawdopodobieństwo, że takie opakowania pękną albo też że zawartość zgubi się podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, np. zamrażarka, muszą zostać rozmrożone oraz starannie zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy więc także te z pozoru lekkie wstrząsy mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Z tego powodu przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić dodatkową chwilę. Oddzielnie zapakować należy także rośliny. Kartony, do których planujesz je schować, powinny mieć otwory, przez który rośliny będą miały dostęp do powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny przed samym transportem, zwłaszcza jeśli Twoje rzeczy nie zostaną dostarczone na miejsce w ciągu 24 godzin. Jednak zachowaj ostrożność, doniczki nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, że w ładunku jest coś niestandardowego czy potrzebującego specjalnej delikatności, jak ekskluzywne meble, pianino lub ceramika.

 

Wybieranie przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw podczas organizacji przeprowadzki jest znalezienie odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik musi oferować OCP. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług konkretnej firmy, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Do transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, z kolei przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Podczas poszukiwań przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy wystarczy ci sam transport czy potrzebujesz pełnej usługi czyli transportu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku i powiedz mu, czy możesz zapewnić pomoc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest sprawą kluczową, musisz więc postarać się przekazać przewoźnikowi dużo szczegółowych danych. Dokładnie określ dni, a także czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik musi też mieć świadomość, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli nie, to z którego piętra trzeba znieść pakunki i na które je wnieść. Firmy przeprowadzkowe mogą też podjąć się usług takich jak rozmontowanie oraz montowanie transportowanych przedmiotów, przygotowanie na czas transportu i profesjonalne pakowanie sprzętów. Jeśli szukasz podobnie kompleksowej usługi, znajdź przewoźnika, który jest przygotowany Ci ją zaoferować.

 

Odmiany przenosin

W Clicktrans każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Znajdziesz wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej przeprowadzamy się między Polską i Anglią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Znaczna ilość zleceń pojawia się też na trasy między Polską a Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Jednak możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy podejmują się zleceń na rozmaitych trasach. Za pośrednictwem serwisu realizuje się też liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć między innymi województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i mieszkań. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Opisując swoją przesyłkę nie zapomnij podać jaki budynek przeprowadzasz i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przenosin

Koszta przeprowadzek zależą od znacznej ilości istotnych czynników. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem m.in. długości trasy, ilości osób zatrudnionych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek oraz rozładunek, terminu (transport może droższy w święta i niedziele), typu niezbędnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy zwracają także uwagę na to, jak wysoko będą musieli przetransportować dobytek i czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, kiedy do przewiezienia jest wiele rzeczy delikatnych, na przykład instrumenty muzyczne, elektronika, lustra. Tego typu przedmioty wymagają zapewnienia odpowiednich warunków a także specjalnej uwagi, dlatego ich przewóz podnosi koszt przeprowadzki. W wypadku gdy zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi zabezpieczenie mienia, koszt tej usługi także podniesie cenę przeprowadzki. Zdarza się, że przewoźnicy zapewniają także swoje opakowania, na przykład torby, kartony i podobne rzeczy. Najważniejszy jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Znaczenie ma także czas ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Poglądowy koszt za wynajęcie pojazdu transportowego oraz przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena rośnie jeśli przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej pomocników, na przykład zatrudnienie 2 pracowników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie to 447 złotych, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

Przenosiny najczęściej utożsamiamy z nieładem, nerwowym nastrojem oraz rozbudowanym spisem rzeczy które trzeba załatwić. Jednak dokładnie zaplanowana zmiana mieszkania ma szansę przebiec szybko oraz płynnie. Wystarczy przemyśleć program działania, rzeczowo a także z opanowaniem wziąć się za pakowanie wszystkiego, co chcemy przenieść oraz wybrać profesjonalnego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz owijanie przewożonych rzeczy

Umieszczając rzeczy w kartonach trzeba dopilnować, aby nasze paczki były skatalogowane a także oznaczone. Dobrze jest sporządzić listę rzeczy, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć spokój, wiedząc, że przewożone pakunki przyjechały do nowego domu. Przeprowadzki często są związane z transportem dużej liczby rzeczy, również tych najdrobniejszych, nie sposób więc o wszystkim pamiętać. Mądrym ruchem będzie też oznaczenie etykietą każdego kartonu. Przyspieszy to wypakowywanie kartonów w docelowym miejscu zamieszkania. Poza tym, wybierając przewoźnika powinieneś/aś posiadać możliwie wiele szczegółowych danych odnośnie rzeczy, czekających na transport. Firma transportowa musi mieć ilość a także wymiary sprzętów oraz pakunków. Przygotowanie rejestru jest więc potrzebne. 

Ważne też, aby podkreślić, jak istotne jest odpowiednie chronienie przesyłki. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim delikatne przedmioty, jak na przykład kieliszki, instalacje artystyczne, ceramika, jak również antyki. Najlepiej otoczyć kruche przedmioty w miękki materiał, dobrze sprawdzi się też karton czy koce. Jeśli chodzi o meble, sprawdź, czy da się je rozłożyć. Rozmontowane meble szybciej można przewieźć, mniejsze jest również prawdopodobieństwo połamania podczas transportu. Jednak nie wszystkie meble da się rozłożyć, zdarza się też, że jest to niepotrzebne, na przykład kiedy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble bez rozkręcania ich, upewnij się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w klatce schodowej oraz w drzwiach. Zabezpiecz wszystkie delikatne jak również ruchome części, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Do pakowania drobnych rzeczy, takich jak książki, CD, porcelana, elementy ozdobne i tak dalej wykorzystać możesz kartony. Na pewno będzie potrzebna duża ilość kartonów, której większość osób zwykle nie posiada. Jedynym wyjściem jest nabyć kartony drogą kupna lub też zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów w inny sposób. Zdarza się, że markety z własnej woli pozwalają zabrać kartony, w których otrzymują dostawy żywności. Idź więc do najbliższych supermarketów i zapytaj czy nie chcieliby pozbyć się niepotrzebnych już nikomu kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Zapasowym sposobem jest zakup kartonów. Kupisz je w wielu sklepach budowlanych a także sklepach internetowych. Przy pakowaniu drobiazgów jak również przedmiotów materiałowych, takich jak ubrania czy pościele, przydadzą się również torby tekstylne albo worki. Worki są tańsze i łatwiej dostępne, jednak torby są bardziej trwałe a przy tym wygodniejsze. Unikaj przewożenia w takich opakowaniach rzeczy kruchych. Jest spore prawdopodobieństwo, że takie opakowania pękną albo też że zawartość zgubi się podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, np. zamrażarka, muszą zostać rozmrożone oraz starannie zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy więc także te z pozoru lekkie wstrząsy mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Z tego powodu przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić dodatkową chwilę. Oddzielnie zapakować należy także rośliny. Kartony, do których planujesz je schować, powinny mieć otwory, przez który rośliny będą miały dostęp do powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny przed samym transportem, zwłaszcza jeśli Twoje rzeczy nie zostaną dostarczone na miejsce w ciągu 24 godzin. Jednak zachowaj ostrożność, doniczki nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, że w ładunku jest coś niestandardowego czy potrzebującego specjalnej delikatności, jak ekskluzywne meble, pianino lub ceramika.

 

Wybieranie przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw podczas organizacji przeprowadzki jest znalezienie odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik musi oferować OCP. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług konkretnej firmy, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Do transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, z kolei przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Podczas poszukiwań przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy wystarczy ci sam transport czy potrzebujesz pełnej usługi czyli transportu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku i powiedz mu, czy możesz zapewnić pomoc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest sprawą kluczową, musisz więc postarać się przekazać przewoźnikowi dużo szczegółowych danych. Dokładnie określ dni, a także czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik musi też mieć świadomość, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli nie, to z którego piętra trzeba znieść pakunki i na które je wnieść. Firmy przeprowadzkowe mogą też podjąć się usług takich jak rozmontowanie oraz montowanie transportowanych przedmiotów, przygotowanie na czas transportu i profesjonalne pakowanie sprzętów. Jeśli szukasz podobnie kompleksowej usługi, znajdź przewoźnika, który jest przygotowany Ci ją zaoferować.

 

Odmiany przenosin

W Clicktrans każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Znajdziesz wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej przeprowadzamy się między Polską i Anglią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Znaczna ilość zleceń pojawia się też na trasy między Polską a Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Jednak możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy podejmują się zleceń na rozmaitych trasach. Za pośrednictwem serwisu realizuje się też liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć między innymi województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i mieszkań. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Opisując swoją przesyłkę nie zapomnij podać jaki budynek przeprowadzasz i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przenosin

Koszta przeprowadzek zależą od znacznej ilości istotnych czynników. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem m.in. długości trasy, ilości osób zatrudnionych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek oraz rozładunek, terminu (transport może droższy w święta i niedziele), typu niezbędnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy zwracają także uwagę na to, jak wysoko będą musieli przetransportować dobytek i czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, kiedy do przewiezienia jest wiele rzeczy delikatnych, na przykład instrumenty muzyczne, elektronika, lustra. Tego typu przedmioty wymagają zapewnienia odpowiednich warunków a także specjalnej uwagi, dlatego ich przewóz podnosi koszt przeprowadzki. W wypadku gdy zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi zabezpieczenie mienia, koszt tej usługi także podniesie cenę przeprowadzki. Zdarza się, że przewoźnicy zapewniają także swoje opakowania, na przykład torby, kartony i podobne rzeczy. Najważniejszy jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Znaczenie ma także czas ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Poglądowy koszt za wynajęcie pojazdu transportowego oraz przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena rośnie jeśli przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej pomocników, na przykład zatrudnienie 2 pracowników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie to 447 złotych, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Budaörs już od 150!

Zleć przeprowadzkę