Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 155 300 000 zł zaoszczędziliście z nami 155 300 000 zł 155 300 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 467 000 wystawionych przesyłek 1 467 000 wystawionych przesyłek 1 467 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
73 000 przewoźników 73 000 przewoźników 73 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko przebieglo sprawnie. Polecam!

Kartony 31–50, Lodówka z zamrażarką x 1, Pralka x 1, Suszarka do ubrań x 1, Sofa narożna x 1, Komod

Klient: Lukasz M.
,
Trasa: Płock - Ängelholms kommun

Wszystko w jak najlepszym porządku. Polecam!

Z mieszkania w Kopenhadze do magazynu we Wrocławiu

,
Trasa: Kopenhaga - Wrocław

Profesjonalizm w każdym calu, życzliwość, pomoc to główne zalety Pana Tomasza i jego ekipy. Wszystko na czas, cena korzystna, super kontakt, elastyczne podejście. Bardzo dobry i solidny przewoźnik. Gorąco polecam.

Kartony 31–50, stolik okrągły 80 wys 70 x 1, stolik okrągły 60 wys 50 x 1, Zestaw do jadalni (4 krz

Klient: Tomasz G.
,
Trasa: Warszawa - Józefów

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Zmiany miejsca zamieszkania zwykle łączymy z chaosem, nerwowym nastrojem i bardzo długą listą zadań do załatwienia. Jednak dobrze urządzona zmiana miejsca zamieszkania może przebiec szybko a przy tym efektywnie. Wystarczy ułożyć program działania, rozważnie oraz bez nerwów przystąpić do pakowania wszystkiego, co chcemy przenieść oraz znaleźć właściwego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach i owijanie przewożonych rzeczy

Organizując dobytek na czas przeprowadzki najlepiej dopilnować, aby wszystkie paczki zostały wcześniej skatalogowane i opisane. Najlepiej spisać rejestr przedmiotów, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć spokój, wiedząc, że twoje paczki dotarły na miejsce. Przeprowadzki zazwyczaj wiążą się z transportem znacznej liczby rzeczy, również tych najdrobniejszych, nie sposób więc o wszystkim pamiętać. Dobrą praktyką jest także podpisanie każdej torby czy paczki. Ułatwi to rozpakowywanie paczek w nowym domu. Oprócz tego, wybierając przewoźnika powinieneś/aś posiadać możliwie wiele dokładnych informacji na temat rzeczy, czekających na transport. Osoba zajmująca się przewozem musi mieć ilość i rozmiary sprzętów oraz kartonów. Przygotowanie spisu jest zatem niezbędne. 

Ważne też, aby zapewnić odpowiednie zabezpieczenie pakunku. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza delikatne przedmioty, dla przykładu szkło, dzieła sztuki, talerze, oraz stare meble. Najlepiej owinąć kruche przedmioty w miękki materiał, można również wykorzystać tekturę oraz gruby i miękki materiał. Planując przewóz mebli, upewnij się, czy da się je rozłożyć. Rozkręcone meble wygodniej będzie transportować, spada również prawdopodobieństwo zniszczenia. Niestety części mebli nie da się rozłożyć, zdarza się też, że jest to zbędne, na przykład gdy obydwa mieszkania znajdują się nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble nie rozkręcając ich, sprawdź, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w korytarzu oraz w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie łamliwe jak również ruchome części, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Do pakowania drobniejszych elementów dobytku, takich jak książki, filmy, porcelana, elementy ozdobne itp. przydadzą się pudła. Można przypuszczać, że zastosowanie znajdzie znaczna ilość kartonów, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Jedynym wyjściem jest kupić kartony lub też sprawić je sobie w inny sposób. Zdarza się, że markety ochoczo rozdają kartony, w których otrzymują dostawy żywności. Idź więc do znajdujących się nieopodal sklepów i zapytaj czy nie chcieliby pozbyć się zbędnych kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Zapasowym rozwiązaniem jest nabycie kartonowych pudeł. Takie kartony sprzedają w niektórych marketach budowlanych a także w sieci. Przy pakowaniu drobnych rzeczy jak również przedmiotów miękkich, jak ubrania czy pościel, możesz wykorzystać też torby z materiału lub worki. Worki są tańsze i łatwiejsze do kupienia, jednak torby są bardziej trwałe a przy tym wygodniejsze. Nie transportuj w torbach i workach przedmiotów łamliwych. Jest spore ryzyko, że torba lub worek naderwą się albo też że zawartość zgubi się na drodze.

Sprzęty AGD, taki jak zamrażarka, powinny zostać odłączone od zasilania, osuszone i właściwie ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na szkody więc nawet te pozornie lekkie szkody mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Tak więc transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić szczególną uwagę. Oddzielnie zapakować trzeba również kwiaty. Kartony, w które zostaną włożone, potrzebują otworów, tak aby rośliny miały dostęp do tlenu. Najlepiej podlej je na kilka chwil przed samą przeprowadzką, zwłaszcza jeśli rośliny nie zostaną dostarczone do nowego domu w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, doniczki nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli między transportowanymi rzeczami znajduje się coś niestandardowego czy potrzebującego specjalnej czujności, na przykład ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne lub ceramika.

 

Wybieranie przewoźnika

Najważniejszą rzeczą kiedy planuje się przeprowadzkę jest znalezienie firmy transportowej. Idealny kandydat musi posiadać ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług konkretnej firmy, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Do transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, jednakże przewoźnik oferujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Wybierając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebujesz tylko transportu czy wolisz skorzystać z pełnej usługi a więc transportu z załadunkiem i rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku oraz powiedz mu, czy jesteś skłonny zapewnić pomoc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest sprawą kluczową, z tego powodu zadbaj o to, aby zapewnić przewoźnikowi możliwie wiele istotnych informacji. Dokładnie podaj terminy, a także godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby także wiedzieć, czy w budynku znajduje się winda, a jeśli windy nie ma, to z którego piętra trzeba wynieść pakunki i jak wysoko je wnieść. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą również zaoferować rozkręcanie oraz składanie dobytku, zabezpieczenie i profesjonalne pakowanie sprzętów. W przypadku gdy jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, znajdź przewoźnika, który jest przygotowany Ci ją zapewnić.

 

Rodzaje przenosin

W Clicktrans codziennie pojawiają się świeże ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Znajdziesz wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najpopularniejsze są przenosiny pomiędzy Polską i Wielką Brytanią. Drugie w kolejności są Niemcy. Sporo przeprowadzek jest też wystawianych między Polską a Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Jednak Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy wykonują zlecenia na bardzo różnych trasach. Za pośrednictwem serwisu przewoźnicy przewożą także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Do popularnych województw należą między innymi województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Wystawiając przesyłkę pamiętaj, aby wymienić jaki budynek przeprowadzasz a także ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przeprowadzki

Koszta zleceń przeprowadzkowych zależą od znacznej ilości rozmaitych zmiennych. Cena zmienia się pod wpływem m.in. odległości, liczby pomocników niezbędnych podczas przeprowadzki, tego, czy doliczyć trzeba załadunek a także rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz może kosztować więcej w dni wolne od pracy), rodzaju potrzebnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy biorą również pod uwagę to, jak wysoko trzeba będzie przetransportować kartony a także czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, kiedy do przewiezienia jest znaczna ilość przedmiotów delikatnych, jak instrumenty muzyczne, antyki, porcelana. Podobnie delikatne rzeczy potrzebują specjalnych warunków a także specjalnej uwagi, dlatego ich przewóz wpływa na koszt przenosin. Jeśli zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi spakowanie transportowanych przedmiotów, dodatkowy koszt również podniesie cenę przenosin. Zdarza się, że przewoźnicy oferują także swoje opakowania, np. torby, pudła i podobne rzeczy. Najważniejszy jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Znaczenie ma też długość ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Przykładowa cena za wynajęcie pojazdu transportowego oraz za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena rośnie w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki pracuje więcej pomocników, na przykład zatrudnienie pary pracowników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średni koszt przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans wynosi 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a zza granicy do naszego kraju – 1767 złotych. Koszty można obniżyć wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl wielu szuka zleceń na drogę powrotną. 

Zmiany miejsca zamieszkania zwykle łączymy z chaosem, nerwowym nastrojem i bardzo długą listą zadań do załatwienia. Jednak dobrze urządzona zmiana miejsca zamieszkania może przebiec szybko a przy tym efektywnie. Wystarczy ułożyć program działania, rozważnie oraz bez nerwów przystąpić do pakowania wszystkiego, co chcemy przenieść oraz znaleźć właściwego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach i owijanie przewożonych rzeczy

Organizując dobytek na czas przeprowadzki najlepiej dopilnować, aby wszystkie paczki zostały wcześniej skatalogowane i opisane. Najlepiej spisać rejestr przedmiotów, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć spokój, wiedząc, że twoje paczki dotarły na miejsce. Przeprowadzki zazwyczaj wiążą się z transportem znacznej liczby rzeczy, również tych najdrobniejszych, nie sposób więc o wszystkim pamiętać. Dobrą praktyką jest także podpisanie każdej torby czy paczki. Ułatwi to rozpakowywanie paczek w nowym domu. Oprócz tego, wybierając przewoźnika powinieneś/aś posiadać możliwie wiele dokładnych informacji na temat rzeczy, czekających na transport. Osoba zajmująca się przewozem musi mieć ilość i rozmiary sprzętów oraz kartonów. Przygotowanie spisu jest zatem niezbędne. 

Ważne też, aby zapewnić odpowiednie zabezpieczenie pakunku. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza delikatne przedmioty, dla przykładu szkło, dzieła sztuki, talerze, oraz stare meble. Najlepiej owinąć kruche przedmioty w miękki materiał, można również wykorzystać tekturę oraz gruby i miękki materiał. Planując przewóz mebli, upewnij się, czy da się je rozłożyć. Rozkręcone meble wygodniej będzie transportować, spada również prawdopodobieństwo zniszczenia. Niestety części mebli nie da się rozłożyć, zdarza się też, że jest to zbędne, na przykład gdy obydwa mieszkania znajdują się nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble nie rozkręcając ich, sprawdź, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w korytarzu oraz w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie łamliwe jak również ruchome części, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Do pakowania drobniejszych elementów dobytku, takich jak książki, filmy, porcelana, elementy ozdobne itp. przydadzą się pudła. Można przypuszczać, że zastosowanie znajdzie znaczna ilość kartonów, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Jedynym wyjściem jest kupić kartony lub też sprawić je sobie w inny sposób. Zdarza się, że markety ochoczo rozdają kartony, w których otrzymują dostawy żywności. Idź więc do znajdujących się nieopodal sklepów i zapytaj czy nie chcieliby pozbyć się zbędnych kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Zapasowym rozwiązaniem jest nabycie kartonowych pudeł. Takie kartony sprzedają w niektórych marketach budowlanych a także w sieci. Przy pakowaniu drobnych rzeczy jak również przedmiotów miękkich, jak ubrania czy pościel, możesz wykorzystać też torby z materiału lub worki. Worki są tańsze i łatwiejsze do kupienia, jednak torby są bardziej trwałe a przy tym wygodniejsze. Nie transportuj w torbach i workach przedmiotów łamliwych. Jest spore ryzyko, że torba lub worek naderwą się albo też że zawartość zgubi się na drodze.

Sprzęty AGD, taki jak zamrażarka, powinny zostać odłączone od zasilania, osuszone i właściwie ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na szkody więc nawet te pozornie lekkie szkody mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Tak więc transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić szczególną uwagę. Oddzielnie zapakować trzeba również kwiaty. Kartony, w które zostaną włożone, potrzebują otworów, tak aby rośliny miały dostęp do tlenu. Najlepiej podlej je na kilka chwil przed samą przeprowadzką, zwłaszcza jeśli rośliny nie zostaną dostarczone do nowego domu w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, doniczki nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli między transportowanymi rzeczami znajduje się coś niestandardowego czy potrzebującego specjalnej czujności, na przykład ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne lub ceramika.

 

Wybieranie przewoźnika

Najważniejszą rzeczą kiedy planuje się przeprowadzkę jest znalezienie firmy transportowej. Idealny kandydat musi posiadać ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług konkretnej firmy, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Do transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, jednakże przewoźnik oferujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Wybierając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebujesz tylko transportu czy wolisz skorzystać z pełnej usługi a więc transportu z załadunkiem i rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku oraz powiedz mu, czy jesteś skłonny zapewnić pomoc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest sprawą kluczową, z tego powodu zadbaj o to, aby zapewnić przewoźnikowi możliwie wiele istotnych informacji. Dokładnie podaj terminy, a także godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby także wiedzieć, czy w budynku znajduje się winda, a jeśli windy nie ma, to z którego piętra trzeba wynieść pakunki i jak wysoko je wnieść. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą również zaoferować rozkręcanie oraz składanie dobytku, zabezpieczenie i profesjonalne pakowanie sprzętów. W przypadku gdy jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, znajdź przewoźnika, który jest przygotowany Ci ją zapewnić.

 

Rodzaje przenosin

W Clicktrans codziennie pojawiają się świeże ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Znajdziesz wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najpopularniejsze są przenosiny pomiędzy Polską i Wielką Brytanią. Drugie w kolejności są Niemcy. Sporo przeprowadzek jest też wystawianych między Polską a Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Jednak Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy wykonują zlecenia na bardzo różnych trasach. Za pośrednictwem serwisu przewoźnicy przewożą także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Do popularnych województw należą między innymi województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Wystawiając przesyłkę pamiętaj, aby wymienić jaki budynek przeprowadzasz a także ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przeprowadzki

Koszta zleceń przeprowadzkowych zależą od znacznej ilości rozmaitych zmiennych. Cena zmienia się pod wpływem m.in. odległości, liczby pomocników niezbędnych podczas przeprowadzki, tego, czy doliczyć trzeba załadunek a także rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz może kosztować więcej w dni wolne od pracy), rodzaju potrzebnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy biorą również pod uwagę to, jak wysoko trzeba będzie przetransportować kartony a także czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, kiedy do przewiezienia jest znaczna ilość przedmiotów delikatnych, jak instrumenty muzyczne, antyki, porcelana. Podobnie delikatne rzeczy potrzebują specjalnych warunków a także specjalnej uwagi, dlatego ich przewóz wpływa na koszt przenosin. Jeśli zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi spakowanie transportowanych przedmiotów, dodatkowy koszt również podniesie cenę przenosin. Zdarza się, że przewoźnicy oferują także swoje opakowania, np. torby, pudła i podobne rzeczy. Najważniejszy jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Znaczenie ma też długość ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Przykładowa cena za wynajęcie pojazdu transportowego oraz za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena rośnie w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki pracuje więcej pomocników, na przykład zatrudnienie pary pracowników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średni koszt przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans wynosi 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a zza granicy do naszego kraju – 1767 złotych. Koszty można obniżyć wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl wielu szuka zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Budapeszt już od 150!

Zleć przeprowadzkę