Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 95 144 000 zł 95 144 000 zł zaoszczędziliście z nami
933 000 wystawionych przesyłek 933 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
49 000 przewoźników 49 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Profesjonalna obsługa. Zdecydowanie polecam

2-pokojowe mieszkanie

Klient: Tomasz B.
,
Trasa: Warszawa - Międzyzdroje

Wszystko jak sie należy.

Pokój Uden nl- Jasiona woj opolskie.

Klient: Mariusz B.
,
Trasa: Uden - Jasiona

Bardzo dobry kontakt. Terminowe wykonanie usługi transportowej do UK. Polecam!

Potrzebne auto 10 - paletowe

,
Trasa: Swarzędz - Mawsley

Przygotowanie do transportu

Przeprowadzki najczęściej kojarzą się z zamieszaniem, nieprzyjemnym nastrojem i niekończącą się listą zadań do zrobienia. Należy przy tym pamiętać, że fachowo zaplanowana zmiana miejsca zamieszkania może przebiec szybko i sprawnie. Wystarczy mieć w głowie program działania, rzeczowo a także bez nerwów wziąć się za pakowanie rzeczy i oczywiście wybrać właściwego przewoźnika.

 

Pakowanie a także owijanie przedmiotów

Pakując rzeczy najlepiej pamiętać, aby wszystkie kartony zostały wcześniej uporządkowane oraz oznaczone. Najlepiej stworzyć listę przedmiotów, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć spokój, wiedząc, że wszystkie pakunki dojechały do nowego domu. Przenosiny zazwyczaj wiążą się z transportem poważnej ilości rzeczy, również tych najdrobniejszych, trudno byłoby więc niczego nie pominąć. Polecamy również oznaczenie etykietą wszystkich paczek i toreb. Ułatwi to opróżnianie kartonów w nowym miejscu. Poza tym, podczas poszukiwań przewoźnika potrzebujesz możliwie wiele szczegółowych danych odnośnie przedmiotów, czekających na transport. Osoba zajmująca się przewozem potrzebuje poznać ilość i rozmiary sprzętów oraz kartonów. Sporządzenie spisu jest zatem konieczne. 

Należy również zapewnić prawidłowe zabezpieczenie pakunku. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim przesyłki szczególnej ostrożności, choćby szkło, rzeźby, talerze, oraz część mebli. Najbezpieczniej jest zawinąć delikatne rzeczy w miękki materiał, dobrze sprawdzi się też karton czy gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, sprawdź, czy to możliwe, aby je rozłożyć. Rozkręcone meble łatwiej będzie transportować, spada też ryzyko obtłuczeń w transporcie. Niestety części mebli nie da się rozmontować, a czasem okazuje się to niepotrzebne, jak gdy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble nie rozkręcając ich, dowiedz się, czy zmieszczą się w windzie a także w wejściu. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie łamliwe oraz ruchome fragmenty, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Do pakowania mniejszych przedmiotów, takich jak książki, DVD, porcelana, dekoracje i tak dalej przydadzą się kartonowe pojemniki. Można przypuszczać, że zastosowanie znajdzie znaczna liczba pudeł, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Musisz więc kupić kartony lub też sprawić je sobie w inny sposób. Bywa, że sklepy ochoczo rozdają kartony, pozostałe po dostawach żywności. Podejdź więc do najbliższych supermarketów aby zapytać czy nie mają zbędnych kartonów. Jest to sposób zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Zapasowym rozwiązaniem jest zakup kartonów. Kupisz je w wybranych marketach budowlanych i w sieci. Do przechowywania drobnych rzeczy a także rzeczy miękkich, na przykład ubrań czy pościeli, przydadzą się także torby tekstylne albo worki. Worki są mniej kosztowne oraz łatwiejsze do kupienia, z kolei torby są bardziej trwałe a przy tym wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w ten sposób przedmiotów delikatnych. Jest spore ryzyko, że takie opakowania zostaną przebite oraz że przewożony ładunek zgubi się na drodze.

Sprzęty AGD, na przykład lodówka, powinny zostać rozmrożone oraz odpowiednio ochronione. Sprzęt jest dość podatny na uszkodzenia i także te z pozoru lekkie uszkodzenia mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Dlatego transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić więcej uwagi. Oddzielnie spakować należy również rośliny. Kartony, w które je zapakujesz, potrzebują otworów, tak aby rośliny miały stały dopływ tlenu. Dla pewności podlej rośliny niedługo przed samą przeprowadzką, szczególnie w przypadku gdy Twoje rzeczy mogą nie dotrzeć do nowego domu w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, osłonki nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli w ładunku jest coś nietypowego lub wymagającego szczególnej delikatności, na przykład ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne czy duże lustra.

 

Szukanie przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw podczas organizacji przeprowadzki jest wybór firmy transportowej. Idealny kandydat powinien posiadać OCP. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danej firmy, dowiedz się, jakie ubezpieczenie posiada. Do transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, z kolei przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Podczas poszukiwań przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy wystarczy ci sam transport czy wolisz skorzystać z pełnej usługi czyli przewozu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku oraz poinformuj, czy możesz zapewnić pomoc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest bardzo ważna, musisz więc postarać się przekazać przewoźnikowi dużo szczegółowych informacji. Precyzyjnie ustal daty, a także godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik powinien również dostać informację, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli windy nie ma, to z którego piętra trzeba znieść kartony i jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Firmy przeprowadzkowe czasem oferują także rozkładanie oraz składanie transportowanych przedmiotów, przygotowanie na czas transportu i sprawne pakowanie sprzętów. W przypadku gdy szukasz podobnie kompleksowej usługi, poszukaj przewoźnika, który będzie gotowy Ci ją zapewnić.

 

Typy przenosin

W naszym serwisie codziennie pojawiają się aktualne ogłoszenia na przeprowadzki. Znajdziesz wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najpopularniejsze są przenosiny między Polską a Anglią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Sporo przenosin odbywa się też pomiędzy naszym krajem i Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Jednak możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy transportują rzeczy na szerokim wachlarzu tras. Za pośrednictwem serwisu zleca się też liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć przede wszystkim małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i mieszkań. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Opisując swoją przesyłkę uwzględnij typ budynku a także ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przeprowadzki

Ceny przeprowadzek zależą od znacznej ilości istotnych zmiennych. Cena zależy od między innymi odległości, ilości pomocników zatrudnionych podczas przenosin, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek i rozładunek, terminu (przewóz prawdopodobnie będzie kosztować więcej w święta i niedziele), rodzaju wykorzystanego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy biorą również pod uwagę to, na jakie piętro trzeba przetransportować przedmioty a także czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, kiedy do przewiezienia jest wiele rzeczy delikatnych, takich jak pianino, elektronika, lustra. Podobnie delikatne rzeczy wymagają zapewnienia specjalnych warunków i specjalnej uwagi, dlatego ich przewóz podnosi koszt przeprowadzki. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi spakowanie dobytku, dodatkowy koszt również wpłynie na cenę przeprowadzki. Niekiedy przewoźnicy zapewniają też swoje opakowania, np. torby, pudła itp. Znaczenie ma czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Znaczenie ma także czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena za wynajęcie samochodu oraz za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena rośnie jeśli przy przeprowadzce pracuje więcej osób, np. zatrudnienie 2 pracowników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans wynosi 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a zza granicy do naszego kraju – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

Przeprowadzki najczęściej kojarzą się z zamieszaniem, nieprzyjemnym nastrojem i niekończącą się listą zadań do zrobienia. Należy przy tym pamiętać, że fachowo zaplanowana zmiana miejsca zamieszkania może przebiec szybko i sprawnie. Wystarczy mieć w głowie program działania, rzeczowo a także bez nerwów wziąć się za pakowanie rzeczy i oczywiście wybrać właściwego przewoźnika.

 

Pakowanie a także owijanie przedmiotów

Pakując rzeczy najlepiej pamiętać, aby wszystkie kartony zostały wcześniej uporządkowane oraz oznaczone. Najlepiej stworzyć listę przedmiotów, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć spokój, wiedząc, że wszystkie pakunki dojechały do nowego domu. Przenosiny zazwyczaj wiążą się z transportem poważnej ilości rzeczy, również tych najdrobniejszych, trudno byłoby więc niczego nie pominąć. Polecamy również oznaczenie etykietą wszystkich paczek i toreb. Ułatwi to opróżnianie kartonów w nowym miejscu. Poza tym, podczas poszukiwań przewoźnika potrzebujesz możliwie wiele szczegółowych danych odnośnie przedmiotów, czekających na transport. Osoba zajmująca się przewozem potrzebuje poznać ilość i rozmiary sprzętów oraz kartonów. Sporządzenie spisu jest zatem konieczne. 

Należy również zapewnić prawidłowe zabezpieczenie pakunku. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim przesyłki szczególnej ostrożności, choćby szkło, rzeźby, talerze, oraz część mebli. Najbezpieczniej jest zawinąć delikatne rzeczy w miękki materiał, dobrze sprawdzi się też karton czy gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, sprawdź, czy to możliwe, aby je rozłożyć. Rozkręcone meble łatwiej będzie transportować, spada też ryzyko obtłuczeń w transporcie. Niestety części mebli nie da się rozmontować, a czasem okazuje się to niepotrzebne, jak gdy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble nie rozkręcając ich, dowiedz się, czy zmieszczą się w windzie a także w wejściu. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie łamliwe oraz ruchome fragmenty, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Do pakowania mniejszych przedmiotów, takich jak książki, DVD, porcelana, dekoracje i tak dalej przydadzą się kartonowe pojemniki. Można przypuszczać, że zastosowanie znajdzie znaczna liczba pudeł, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Musisz więc kupić kartony lub też sprawić je sobie w inny sposób. Bywa, że sklepy ochoczo rozdają kartony, pozostałe po dostawach żywności. Podejdź więc do najbliższych supermarketów aby zapytać czy nie mają zbędnych kartonów. Jest to sposób zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Zapasowym rozwiązaniem jest zakup kartonów. Kupisz je w wybranych marketach budowlanych i w sieci. Do przechowywania drobnych rzeczy a także rzeczy miękkich, na przykład ubrań czy pościeli, przydadzą się także torby tekstylne albo worki. Worki są mniej kosztowne oraz łatwiejsze do kupienia, z kolei torby są bardziej trwałe a przy tym wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w ten sposób przedmiotów delikatnych. Jest spore ryzyko, że takie opakowania zostaną przebite oraz że przewożony ładunek zgubi się na drodze.

Sprzęty AGD, na przykład lodówka, powinny zostać rozmrożone oraz odpowiednio ochronione. Sprzęt jest dość podatny na uszkodzenia i także te z pozoru lekkie uszkodzenia mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Dlatego transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić więcej uwagi. Oddzielnie spakować należy również rośliny. Kartony, w które je zapakujesz, potrzebują otworów, tak aby rośliny miały stały dopływ tlenu. Dla pewności podlej rośliny niedługo przed samą przeprowadzką, szczególnie w przypadku gdy Twoje rzeczy mogą nie dotrzeć do nowego domu w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, osłonki nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli w ładunku jest coś nietypowego lub wymagającego szczególnej delikatności, na przykład ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne czy duże lustra.

 

Szukanie przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw podczas organizacji przeprowadzki jest wybór firmy transportowej. Idealny kandydat powinien posiadać OCP. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danej firmy, dowiedz się, jakie ubezpieczenie posiada. Do transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, z kolei przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Podczas poszukiwań przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy wystarczy ci sam transport czy wolisz skorzystać z pełnej usługi czyli przewozu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku oraz poinformuj, czy możesz zapewnić pomoc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest bardzo ważna, musisz więc postarać się przekazać przewoźnikowi dużo szczegółowych informacji. Precyzyjnie ustal daty, a także godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik powinien również dostać informację, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli windy nie ma, to z którego piętra trzeba znieść kartony i jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Firmy przeprowadzkowe czasem oferują także rozkładanie oraz składanie transportowanych przedmiotów, przygotowanie na czas transportu i sprawne pakowanie sprzętów. W przypadku gdy szukasz podobnie kompleksowej usługi, poszukaj przewoźnika, który będzie gotowy Ci ją zapewnić.

 

Typy przenosin

W naszym serwisie codziennie pojawiają się aktualne ogłoszenia na przeprowadzki. Znajdziesz wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najpopularniejsze są przenosiny między Polską a Anglią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Sporo przenosin odbywa się też pomiędzy naszym krajem i Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Jednak możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy transportują rzeczy na szerokim wachlarzu tras. Za pośrednictwem serwisu zleca się też liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć przede wszystkim małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i mieszkań. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Opisując swoją przesyłkę uwzględnij typ budynku a także ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przeprowadzki

Ceny przeprowadzek zależą od znacznej ilości istotnych zmiennych. Cena zależy od między innymi odległości, ilości pomocników zatrudnionych podczas przenosin, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek i rozładunek, terminu (przewóz prawdopodobnie będzie kosztować więcej w święta i niedziele), rodzaju wykorzystanego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy biorą również pod uwagę to, na jakie piętro trzeba przetransportować przedmioty a także czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, kiedy do przewiezienia jest wiele rzeczy delikatnych, takich jak pianino, elektronika, lustra. Podobnie delikatne rzeczy wymagają zapewnienia specjalnych warunków i specjalnej uwagi, dlatego ich przewóz podnosi koszt przeprowadzki. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi spakowanie dobytku, dodatkowy koszt również wpłynie na cenę przeprowadzki. Niekiedy przewoźnicy zapewniają też swoje opakowania, np. torby, pudła itp. Znaczenie ma czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Znaczenie ma także czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena za wynajęcie samochodu oraz za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena rośnie jeśli przy przeprowadzce pracuje więcej osób, np. zatrudnienie 2 pracowników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans wynosi 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a zza granicy do naszego kraju – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Burgenland już od 150 zł!

Zleć przeprowadzkę