Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 95 144 000 zł 95 144 000 zł zaoszczędziliście z nami
933 000 wystawionych przesyłek 933 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
49 000 przewoźników 49 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

na czas, na miejsce, napewno, polecam

silomat

Klient: Robert Ż.
,
Trasa: Gelnhausen - Strzyżów

100 proc. Pozytyw. Nie byl to pierwszy transport z Panem Andrzejem. dobry kontakt, auto zabezpieczone, na czas :) dobra cena. polecam

Volvo s90

Klient: Andrzej G.
,
Trasa: Almelo - Kielce

Serdecznie polecam! Szybka komunikacja, odbiór w czasie, dostawa również, pomoc w załadunku i rozładunku. Wysoka ostrożność z ładunkiem oraz super zabezpieczenie towaru

Stół

Klient: Jerzy S.
,
Trasa: Sanok - Elbląg

Przygotowanie do transportu

Przeprowadzki najczęściej łączymy z chaosem, nieprzyjemną atmosferą a także rozbudowanym spisem zadań które trzeba załatwić. Jednak sprawnie urządzona zmiana mieszkania ma szansę przebiec bez przeszkód oraz sprawnie. Wszystko, co jest potrzebne, to przemyśleć plan poszczególnych etapów przeprowadzki, rozważnie i spokojnie wziąć się za pakowanie wszystkiego, co chcemy przenieść i oczywiście poszukać zaufanego przewoźnika.

 

Pakowanie a także zabezpieczenie przedmiotów

Organizując dobytek na czas przeprowadzki należy zadbać o to, żeby przewożone kartony zostały wcześniej skatalogowane i podpisane. Najlepiej stworzyć listę rzeczy, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć spokojny umysł, wiedząc, że wszystkie przedmioty przybyły do miejsca docelowego. Przenosiny często są związane z transportem dużej liczby przedmiotów, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc o niczym nie zapomnieć. Mądrym ruchem będzie także oznaczenie etykietą każdej torby czy paczki. Przyspieszy to opróżnianie paczek w docelowym domu. Dodatkowo, podczas poszukiwań przewoźnika powinieneś/aś posiadać jak najwięcej drobiazgowych danych odnośnie przedmiotów, które wejdą w skład zlecenia. Firma transportowa musi znać ilość a także wielkość mebli i kartonów. Spisanie spisu jest więc niezbędne. 

Ważne też, aby zapewnić prawidłowe opakowanie przesyłki. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim przesyłki szczególnej ostrożności, na przykład elementy szklane, obrazy, ceramika, a także niektóre meble. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie otoczyć delikatne rzeczy folią bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton lub gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, dowiedz się, czy to możliwe, aby je rozkręcić. Meble w częściach łatwiej można przewieźć, mniejsze jest także niebezpieczeństwo połamania podczas transportu. Jednakże nie wszystkie meble da się rozmontować, z kolei innym razem okazuje się to zbędne, na przykład gdy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane nie na piętrze. Planując przewóz mebli bez rozkręcania ich, upewnij się, czy zmieszczą się w windzie i w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie łamliwe oraz ruchome elementy, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Do pakowania drobniejszych przedmiotów, takich jak czasopisma, płyty, ceramika, figurki itp. wykorzystać możesz kartony. Na pewno przyda się spora liczba pojemników, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Potrzebujesz zatem nabyć kartony drogą kupna lub też zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów odmienną drogą. Bywa, że sklepy chętnie pozwalają zabrać kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw produktów. Podejdź zatem do najbliższych supermarketów i dowiedz się czy nie mają niewykorzystywanych już kartonów. Ten sposób jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Innym sposobem może być zakup kartonów. Takie kartony sprzedają w niektórych marketach remontowych a także sklepach internetowych. Przy pakowaniu drobiazgów a także rzeczy materiałowych, na przykład ubrań czy pościeli, możesz wykorzystać też torby tekstylne i worki. Worki są bardziej ekonomiczne a także dostępne w większej ilości sklepów, z kolei torby trwalsze a przy tym wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w torbach i workach rzeczy delikatnych. Jest spore niebezpieczeństwo, że takie opakowania pękną oraz że coś z nich wypadnie na drodze.

Urządzenia gospodarstwa domowego, taki jak zamrażarka, powinny zostać odłączone od zasilania, osuszone a następnie właściwie zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na szkody więc nawet te pozornie niegroźne wstrząsy mogą prowadzić do uszkodzeń. Tak więc transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić więcej uwagi. Oddzielnie zapakować należy też rośliny. Pudła, do których zostaną włożone, muszą mieć dziurki, tak aby rośliny miały dostęp do tlenu. Najlepiej podlej je niedługo przed samą przeprowadzką, szczególnie jeśli rośliny nie trafią na miejsce w ciągu 24 godzin. Jednak zachowaj ostrożność, osłonki nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym rzeczom w transporcie. 

Poinformuj przewoźnika, że wśród przewożonych przedmiotów znajduje się coś niestandardowego albo wymagającego wyjątkowej czujności, na przykład ekskluzywne meble, pianino lub duże lustra.

 

Wybieranie firmy transportowej

Podstawową sprawą podczas planowania przenosin jest wybór odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik powinien oferować ubezpieczenie. Przed ostatecznym wyborem usług konkretnej firmy, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Dla transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, z kolei przewoźnik realizujący przeprowadzki poza granice Polski potrzebuje polisy międzynarodowej. Podczas poszukiwań przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy wolisz skorzystać z pełnej usługi a więc przewozu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku a także daj znać, czy mógłbyś zapewnić pomoc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest bardzo ważna, dlatego postaraj się przekazać przewoźnikowi możliwie wiele szczegółowych informacji. Starannie ustal terminy, a także czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik musi też wiedzieć, czy do dyspozycji będzie miał windę, a kiedy windy nie ma, to z którego piętra trzeba wynieść kartony oraz na które wnieść je w miejscu docelowym. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozmontowanie oraz skręcanie mebli, zabezpieczenie a także profesjonalne pakowanie mienia. Jeśli potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, znajdź przewoźnika, który będzie w stanie Ci ją zaoferować.

 

Rodzaje przeprowadzek

W naszym serwisie regularnie znajdziesz aktualne ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Są wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najczęściej odbywają się one pomiędzy Polską a Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Sporo zleceń pojawia się też na trasy pomiędzy naszym krajem oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Jednak możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy podejmują się zleceń na bardzo różnych trasach. Za pośrednictwem serwisu przewoźnicy przewożą również wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Pośród popularnych województw można znaleźć między innymi małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Wystawiając przesyłkę pamiętaj, aby wymienić typ budynku a także ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Koszt przenosin

Koszta przeprowadzek zależą od wielu istotnych czynników. Wartość zlecenia zależy od między innymi długości trasy, liczby osób zatrudnionych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek a także rozładunek, preferowanych dat transportu (transport będzie droższy w święta i niedziele), typu niezbędnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy sprawdzają także, jak wysoko trzeba przetransportować kartony a także czy w budynku jest winda. Koszt może być większy, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest wiele przedmiotów kruchych, jak instrumenty muzyczne, elektronika, porcelana. Podobnie delikatne rzeczy wymagają zapewnienia odpowiednich warunków i wyjątkowej uważności, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych wpływa na koszt przenosin. Jeśli powierzysz przewoźnikowi spakowanie dobytku, koszt tej usługi także wpłynie na cenę przeprowadzki. Zdarza się, że przewoźnicy zapewniają także swoje materiały do pakowania, na przykład torby, pudła itp. Najważniejszy jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Liczy się też ile trwać będą ewentualne postoje. 

Część przewoźników nalicza stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena za wynajęcie samochodu oraz przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena rośnie w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej osób, na przykład zatrudnienie dwóch przewoźników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie wynosi 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a zza granicy do naszego kraju – 1767 zł. Koszty można obniżyć znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl znaczna część szuka dodatkowych ładunków powrotnych. 

Przeprowadzki najczęściej łączymy z chaosem, nieprzyjemną atmosferą a także rozbudowanym spisem zadań które trzeba załatwić. Jednak sprawnie urządzona zmiana mieszkania ma szansę przebiec bez przeszkód oraz sprawnie. Wszystko, co jest potrzebne, to przemyśleć plan poszczególnych etapów przeprowadzki, rozważnie i spokojnie wziąć się za pakowanie wszystkiego, co chcemy przenieść i oczywiście poszukać zaufanego przewoźnika.

 

Pakowanie a także zabezpieczenie przedmiotów

Organizując dobytek na czas przeprowadzki należy zadbać o to, żeby przewożone kartony zostały wcześniej skatalogowane i podpisane. Najlepiej stworzyć listę rzeczy, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć spokojny umysł, wiedząc, że wszystkie przedmioty przybyły do miejsca docelowego. Przenosiny często są związane z transportem dużej liczby przedmiotów, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc o niczym nie zapomnieć. Mądrym ruchem będzie także oznaczenie etykietą każdej torby czy paczki. Przyspieszy to opróżnianie paczek w docelowym domu. Dodatkowo, podczas poszukiwań przewoźnika powinieneś/aś posiadać jak najwięcej drobiazgowych danych odnośnie przedmiotów, które wejdą w skład zlecenia. Firma transportowa musi znać ilość a także wielkość mebli i kartonów. Spisanie spisu jest więc niezbędne. 

Ważne też, aby zapewnić prawidłowe opakowanie przesyłki. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim przesyłki szczególnej ostrożności, na przykład elementy szklane, obrazy, ceramika, a także niektóre meble. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie otoczyć delikatne rzeczy folią bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton lub gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, dowiedz się, czy to możliwe, aby je rozkręcić. Meble w częściach łatwiej można przewieźć, mniejsze jest także niebezpieczeństwo połamania podczas transportu. Jednakże nie wszystkie meble da się rozmontować, z kolei innym razem okazuje się to zbędne, na przykład gdy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane nie na piętrze. Planując przewóz mebli bez rozkręcania ich, upewnij się, czy zmieszczą się w windzie i w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie łamliwe oraz ruchome elementy, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Do pakowania drobniejszych przedmiotów, takich jak czasopisma, płyty, ceramika, figurki itp. wykorzystać możesz kartony. Na pewno przyda się spora liczba pojemników, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Potrzebujesz zatem nabyć kartony drogą kupna lub też zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów odmienną drogą. Bywa, że sklepy chętnie pozwalają zabrać kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw produktów. Podejdź zatem do najbliższych supermarketów i dowiedz się czy nie mają niewykorzystywanych już kartonów. Ten sposób jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Innym sposobem może być zakup kartonów. Takie kartony sprzedają w niektórych marketach remontowych a także sklepach internetowych. Przy pakowaniu drobiazgów a także rzeczy materiałowych, na przykład ubrań czy pościeli, możesz wykorzystać też torby tekstylne i worki. Worki są bardziej ekonomiczne a także dostępne w większej ilości sklepów, z kolei torby trwalsze a przy tym wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w torbach i workach rzeczy delikatnych. Jest spore niebezpieczeństwo, że takie opakowania pękną oraz że coś z nich wypadnie na drodze.

Urządzenia gospodarstwa domowego, taki jak zamrażarka, powinny zostać odłączone od zasilania, osuszone a następnie właściwie zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na szkody więc nawet te pozornie niegroźne wstrząsy mogą prowadzić do uszkodzeń. Tak więc transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić więcej uwagi. Oddzielnie zapakować należy też rośliny. Pudła, do których zostaną włożone, muszą mieć dziurki, tak aby rośliny miały dostęp do tlenu. Najlepiej podlej je niedługo przed samą przeprowadzką, szczególnie jeśli rośliny nie trafią na miejsce w ciągu 24 godzin. Jednak zachowaj ostrożność, osłonki nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym rzeczom w transporcie. 

Poinformuj przewoźnika, że wśród przewożonych przedmiotów znajduje się coś niestandardowego albo wymagającego wyjątkowej czujności, na przykład ekskluzywne meble, pianino lub duże lustra.

 

Wybieranie firmy transportowej

Podstawową sprawą podczas planowania przenosin jest wybór odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik powinien oferować ubezpieczenie. Przed ostatecznym wyborem usług konkretnej firmy, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Dla transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, z kolei przewoźnik realizujący przeprowadzki poza granice Polski potrzebuje polisy międzynarodowej. Podczas poszukiwań przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy wolisz skorzystać z pełnej usługi a więc przewozu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku a także daj znać, czy mógłbyś zapewnić pomoc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest bardzo ważna, dlatego postaraj się przekazać przewoźnikowi możliwie wiele szczegółowych informacji. Starannie ustal terminy, a także czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik musi też wiedzieć, czy do dyspozycji będzie miał windę, a kiedy windy nie ma, to z którego piętra trzeba wynieść kartony oraz na które wnieść je w miejscu docelowym. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozmontowanie oraz skręcanie mebli, zabezpieczenie a także profesjonalne pakowanie mienia. Jeśli potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, znajdź przewoźnika, który będzie w stanie Ci ją zaoferować.

 

Rodzaje przeprowadzek

W naszym serwisie regularnie znajdziesz aktualne ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Są wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najczęściej odbywają się one pomiędzy Polską a Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Sporo zleceń pojawia się też na trasy pomiędzy naszym krajem oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Jednak możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy podejmują się zleceń na bardzo różnych trasach. Za pośrednictwem serwisu przewoźnicy przewożą również wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Pośród popularnych województw można znaleźć między innymi małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Wystawiając przesyłkę pamiętaj, aby wymienić typ budynku a także ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Koszt przenosin

Koszta przeprowadzek zależą od wielu istotnych czynników. Wartość zlecenia zależy od między innymi długości trasy, liczby osób zatrudnionych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek a także rozładunek, preferowanych dat transportu (transport będzie droższy w święta i niedziele), typu niezbędnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy sprawdzają także, jak wysoko trzeba przetransportować kartony a także czy w budynku jest winda. Koszt może być większy, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest wiele przedmiotów kruchych, jak instrumenty muzyczne, elektronika, porcelana. Podobnie delikatne rzeczy wymagają zapewnienia odpowiednich warunków i wyjątkowej uważności, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych wpływa na koszt przenosin. Jeśli powierzysz przewoźnikowi spakowanie dobytku, koszt tej usługi także wpłynie na cenę przeprowadzki. Zdarza się, że przewoźnicy zapewniają także swoje materiały do pakowania, na przykład torby, pudła itp. Najważniejszy jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Liczy się też ile trwać będą ewentualne postoje. 

Część przewoźników nalicza stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena za wynajęcie samochodu oraz przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena rośnie w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej osób, na przykład zatrudnienie dwóch przewoźników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie wynosi 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a zza granicy do naszego kraju – 1767 zł. Koszty można obniżyć znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl znaczna część szuka dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Cardiff już od 150!

Zleć przeprowadzkę