Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
53 000 przewoźników 53 000 przewoźników 53 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam przewoźnika; Szybko, sprawnie i zgodnie z ustaleniami.

2-pokojowe mieszkanie

Klient: Kamil R.
,
Trasa: Wrocław - Warszawa

POLECAM Bardzo bardzo mily wiarygodny przewoznik. Platnosc przewoz wszyskto super. Towar dostarczoby bez zniszczen z platnoscia nie ma problemu. Panowie pomaga ja przy zaladunku i rozlafunk. Super ludzie

2 pokojowe mieszkanie

Klient: Sylwek K.
,
Trasa: Londyn - Nideggen

Polecam przewoźnika. Kulturalny i pomocny kierowca. Dobry kontakt

Dom 2 pokoje

,
Trasa: Birmingham - Dąbrowy

Przygotowanie do transportu

Przenosiny zwykle łączymy z rozgardiaszem, stresującą atmosferą oraz niekończącym się spisem rzeczy do zrobienia. Jednakże fachowo zorganizowana przeprowadzka będzie przebiegać szybko oraz efektywnie. Jedyne, co musisz zrobić, to przemyśleć plan działania, rozsądnie i bez nerwów wziąć się za pakowanie przedmiotów a także poszukać odpowiedniego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach a także ochrona przedmiotów

Organizując dobytek na czas przeprowadzki najlepiej zadbać o to, żeby nasze pakunki zostały wcześniej uporządkowane i opisane. Najlepiej spisać listę dobytku, który chcemy przewieźć. Tak uzyskasz pewność, że wszystkie rzeczy dotarły do miejsca docelowego. Zmiany mieszkania często są związane z transportem dużej ilości przedmiotów, włączając w to te niewielkich rozmiarów, nie sposób więc niczego nie pominąć. Mądrym ruchem będzie również oznaczenie etykietą każdego kartonu. Ułatwi to opróżnianie kartonów w docelowym miejscu. Oprócz tego, podczas poszukiwań przewoźnika powinieneś/aś posiadać dużo szczegółowych danych odnośnie przedmiotów, czekających na transport. Firma transportowa musi znać liczbę a także wielkość mebli oraz pakunków. Przygotowanie listy jest zatem konieczne. 

Trzeba także zapewnić odpowiednie chronienie pakunku. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim kruche przesyłki, takie jak kieliszki, instalacje artystyczne, miski, oraz część mebli. Najlepiej owinąć je folią bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton lub koce. Przy przewozie mebli, dowiedz się, czy możesz je rozkręcić. Rozmontowane meble prościej będzie transportować, maleje też prawdopodobieństwo uszkodzenia. Jednak nie wszystkie meble da się rozkręcić, a czasem okazuje się to niepotrzebne, np. gdy obydwa mieszkania znajdują się nie na piętrze. Kiedy planujesz transport mebli nie rozkręcając ich, upewnij się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w korytarzu oraz w wejściu. Owiń miękkimi materiałami wszystkie kruche oraz ruchome części, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Przy pakowaniu drobniejszych elementów dobytku, takich jak książki, DVD, naczynia kuchenne, dekoracje itp. wykorzystać możesz kartony. Na pewno będzie potrzebna duża ilość pojemników, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Potrzebujesz zatem kupić kartony lub też sprawić je sobie w inny sposób. Niejednokrotnie markety chętnie rozdają kartony, w których otrzymują dostawy produktów. Idź więc do znajdujących się nieopodal sklepów i zapytaj czy jest szansa otrzymania zbędnych kartonowych pudeł. Jest to sposób nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Zapasowym sposobem jest nabycie kartonów. Znajdziesz je w wielu marketach remontowych a także sklepach internetowych. Do pakowania drobiazgów i rzeczy materiałowych, na przykład ubrań czy pościeli, warto użyć też torby z materiału i worki. Worki będą mniej kosztowne i łatwiejsze do kupienia, z kolei torby mocniejsze a przy tym wygodniejsze. Nie transportuj w takich opakowaniach przedmiotów łamliwych. Istnieje prawdopodobieństwo, że takie opakowania zostaną przebite oraz że coś zgubi się na drodze.

Urządzenia gospodarstwa domowego, taki jak lodówka, powinny być odłączone od zasilania, osuszone oraz starannie zabezpieczone. Sprzęt jest dość podatny na uszkodzenia więc nawet te pozornie lekkie wstrząsy mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Dlatego trzeba mu poświęcić dodatkową chwilę. Pojedynczo zapakować trzeba też kwiaty. Kartony, w które zostaną włożone, potrzebują otworów, tak aby rośliny miały stały dopływ tlenu. Najbezpieczniej jest podlać rośliny przed samą przeprowadzką, zwłaszcza w przypadku gdy rośliny nie trafią na miejsce w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, donice nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli wśród przewożonych przedmiotów znajduje się coś nietypowego albo wymagającego wyjątkowej ostrożności, np. antyki, instrumenty muzyczne lub ceramika.

 

Wybór firmy transportowej

Najważniejszą rzeczą kiedy planuje się przeprowadzkę jest znalezienie firmy transportowej. Idealny kandydat powinien posiadać OCP. Przed ostatecznym wyborem usług danej firmy, zapytaj o to, jakie ubezpieczenie posiada. Do transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, jednakże przewoźnik realizujący przeprowadzki poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Podczas poszukiwań przewoźnika musisz wiedzieć, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy szukasz pełnej usługi czyli przewozu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku i poinformuj, czy jesteś w stanie pomóc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest sprawą kluczową, dlatego postaraj się przekazać przewoźnikowi możliwie wiele istotnych informacji. Dokładnie podaj dni, oraz godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik musi także dostać informację, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli nie, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby znieść rzeczy a także jak wysoko je wnieść. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach czasem oferują także rozkładanie oraz montowanie transportowanych przedmiotów, przygotowanie na czas transportu i profesjonalne pakowanie dobytku. W przypadku gdy szukasz podobnie kompleksowej usługi, zapytaj przewoźnika, czy będzie w stanie Ci ją zapewnić.

 

Odmiany przeprowadzek

W naszym serwisie codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia na przeprowadzki. W bazie są dostępne przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najpopularniejsze są przenosiny między Polską a Anglią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Wiele zleceń pojawia się też na trasy pomiędzy naszym krajem oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Bez względu na to możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy realizują transporty na rozmaitych trasach. W Clicktrans zleca się także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Do popularnych województw należą między innymi województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Wystawiając przesyłkę uwzględnij typ budynku oraz ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Koszt przeprowadzki

Ceny przenosin zależą od wielu rozmaitych czynników. Cena zmienia się pod wpływem na przykład długości trasy, ilości pomocników potrzebnych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek oraz rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz może kosztować więcej w święta i niedziele), typu niezbędnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy zwracają także uwagę na to, na jakie piętro trzeba przetransportować kartony oraz czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość rzeczy delikatnych, np. instrumenty muzyczne, elektronika, ceramika. Podobnie delikatne rzeczy potrzebują odpowiednich warunków oraz wyjątkowej uważności, co zwykle zwiększa cenę przeprowadzki. W wypadku gdy przekażesz przewoźnikowi spakowanie mienia, koszt tej usługi także podniesie cenę przenosin. Niekiedy przewoźnicy zapewniają też własne opakowania, np. worki, kartony itp. Znaczenie ma czas, potrzebny na przeprowadzkę. Znaczenie ma również długość ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Poglądowy koszt wynajęcia samochodu i przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena wzrasta jeśli przy przeprowadzce pracuje więcej osób, na przykład zatrudnienie pary przewoźników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średni koszt przeprowadzki krajowej w naszym serwisie to 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a zza granicy do Polski – 1767 złotych. Koszty można obniżyć znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

Przenosiny zwykle łączymy z rozgardiaszem, stresującą atmosferą oraz niekończącym się spisem rzeczy do zrobienia. Jednakże fachowo zorganizowana przeprowadzka będzie przebiegać szybko oraz efektywnie. Jedyne, co musisz zrobić, to przemyśleć plan działania, rozsądnie i bez nerwów wziąć się za pakowanie przedmiotów a także poszukać odpowiedniego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach a także ochrona przedmiotów

Organizując dobytek na czas przeprowadzki najlepiej zadbać o to, żeby nasze pakunki zostały wcześniej uporządkowane i opisane. Najlepiej spisać listę dobytku, który chcemy przewieźć. Tak uzyskasz pewność, że wszystkie rzeczy dotarły do miejsca docelowego. Zmiany mieszkania często są związane z transportem dużej ilości przedmiotów, włączając w to te niewielkich rozmiarów, nie sposób więc niczego nie pominąć. Mądrym ruchem będzie również oznaczenie etykietą każdego kartonu. Ułatwi to opróżnianie kartonów w docelowym miejscu. Oprócz tego, podczas poszukiwań przewoźnika powinieneś/aś posiadać dużo szczegółowych danych odnośnie przedmiotów, czekających na transport. Firma transportowa musi znać liczbę a także wielkość mebli oraz pakunków. Przygotowanie listy jest zatem konieczne. 

Trzeba także zapewnić odpowiednie chronienie pakunku. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim kruche przesyłki, takie jak kieliszki, instalacje artystyczne, miski, oraz część mebli. Najlepiej owinąć je folią bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton lub koce. Przy przewozie mebli, dowiedz się, czy możesz je rozkręcić. Rozmontowane meble prościej będzie transportować, maleje też prawdopodobieństwo uszkodzenia. Jednak nie wszystkie meble da się rozkręcić, a czasem okazuje się to niepotrzebne, np. gdy obydwa mieszkania znajdują się nie na piętrze. Kiedy planujesz transport mebli nie rozkręcając ich, upewnij się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w korytarzu oraz w wejściu. Owiń miękkimi materiałami wszystkie kruche oraz ruchome części, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Przy pakowaniu drobniejszych elementów dobytku, takich jak książki, DVD, naczynia kuchenne, dekoracje itp. wykorzystać możesz kartony. Na pewno będzie potrzebna duża ilość pojemników, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Potrzebujesz zatem kupić kartony lub też sprawić je sobie w inny sposób. Niejednokrotnie markety chętnie rozdają kartony, w których otrzymują dostawy produktów. Idź więc do znajdujących się nieopodal sklepów i zapytaj czy jest szansa otrzymania zbędnych kartonowych pudeł. Jest to sposób nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Zapasowym sposobem jest nabycie kartonów. Znajdziesz je w wielu marketach remontowych a także sklepach internetowych. Do pakowania drobiazgów i rzeczy materiałowych, na przykład ubrań czy pościeli, warto użyć też torby z materiału i worki. Worki będą mniej kosztowne i łatwiejsze do kupienia, z kolei torby mocniejsze a przy tym wygodniejsze. Nie transportuj w takich opakowaniach przedmiotów łamliwych. Istnieje prawdopodobieństwo, że takie opakowania zostaną przebite oraz że coś zgubi się na drodze.

Urządzenia gospodarstwa domowego, taki jak lodówka, powinny być odłączone od zasilania, osuszone oraz starannie zabezpieczone. Sprzęt jest dość podatny na uszkodzenia więc nawet te pozornie lekkie wstrząsy mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Dlatego trzeba mu poświęcić dodatkową chwilę. Pojedynczo zapakować trzeba też kwiaty. Kartony, w które zostaną włożone, potrzebują otworów, tak aby rośliny miały stały dopływ tlenu. Najbezpieczniej jest podlać rośliny przed samą przeprowadzką, zwłaszcza w przypadku gdy rośliny nie trafią na miejsce w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, donice nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli wśród przewożonych przedmiotów znajduje się coś nietypowego albo wymagającego wyjątkowej ostrożności, np. antyki, instrumenty muzyczne lub ceramika.

 

Wybór firmy transportowej

Najważniejszą rzeczą kiedy planuje się przeprowadzkę jest znalezienie firmy transportowej. Idealny kandydat powinien posiadać OCP. Przed ostatecznym wyborem usług danej firmy, zapytaj o to, jakie ubezpieczenie posiada. Do transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, jednakże przewoźnik realizujący przeprowadzki poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Podczas poszukiwań przewoźnika musisz wiedzieć, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy szukasz pełnej usługi czyli przewozu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku i poinformuj, czy jesteś w stanie pomóc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest sprawą kluczową, dlatego postaraj się przekazać przewoźnikowi możliwie wiele istotnych informacji. Dokładnie podaj dni, oraz godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik musi także dostać informację, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli nie, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby znieść rzeczy a także jak wysoko je wnieść. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach czasem oferują także rozkładanie oraz montowanie transportowanych przedmiotów, przygotowanie na czas transportu i profesjonalne pakowanie dobytku. W przypadku gdy szukasz podobnie kompleksowej usługi, zapytaj przewoźnika, czy będzie w stanie Ci ją zapewnić.

 

Odmiany przeprowadzek

W naszym serwisie codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia na przeprowadzki. W bazie są dostępne przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najpopularniejsze są przenosiny między Polską a Anglią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Wiele zleceń pojawia się też na trasy pomiędzy naszym krajem oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Bez względu na to możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy realizują transporty na rozmaitych trasach. W Clicktrans zleca się także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Do popularnych województw należą między innymi województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Wystawiając przesyłkę uwzględnij typ budynku oraz ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Koszt przeprowadzki

Ceny przenosin zależą od wielu rozmaitych czynników. Cena zmienia się pod wpływem na przykład długości trasy, ilości pomocników potrzebnych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek oraz rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz może kosztować więcej w święta i niedziele), typu niezbędnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy zwracają także uwagę na to, na jakie piętro trzeba przetransportować kartony oraz czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość rzeczy delikatnych, np. instrumenty muzyczne, elektronika, ceramika. Podobnie delikatne rzeczy potrzebują odpowiednich warunków oraz wyjątkowej uważności, co zwykle zwiększa cenę przeprowadzki. W wypadku gdy przekażesz przewoźnikowi spakowanie mienia, koszt tej usługi także podniesie cenę przenosin. Niekiedy przewoźnicy zapewniają też własne opakowania, np. worki, kartony itp. Znaczenie ma czas, potrzebny na przeprowadzkę. Znaczenie ma również długość ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Poglądowy koszt wynajęcia samochodu i przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena wzrasta jeśli przy przeprowadzce pracuje więcej osób, na przykład zatrudnienie pary przewoźników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średni koszt przeprowadzki krajowej w naszym serwisie to 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a zza granicy do Polski – 1767 złotych. Koszty można obniżyć znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Cascais e Estoril już od 150!

Zleć przeprowadzkę