Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 95 144 000 zł 95 144 000 zł zaoszczędziliście z nami
933 000 wystawionych przesyłek 933 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
49 000 przewoźników 49 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

wszystko OK można polecić tego dostawcę ! pozdrawiam Rafał

szafa

Klient: Tadeusz C.
,
Trasa: Wręcza - Goleniów

Super kontakt, pan Łukasz sam zadbał o zabezpieczenie przewożonych mebli, zdecydowanie polecam tego przewoźnika!

Komoda 163x81x51 + lustro 130x90

Klient: Łukasz G.
,
Trasa: Łódź - Niepołomice

Wszystko ok szybki kontakt szybka dostawa przewoźnik godny polecenia polecam

Plyta 4 mm

Klient: Piotr K.
,
Trasa: Brzoza - Żukowo

Przygotowanie do transportu

Przeprowadzki zwykle łączymy z chaosem, stresującym nastrojem i niekończącą się listą rzeczy które trzeba zrobić. Jednak dobrze urządzona zmiana mieszkania ma szansę przebiec szybko oraz efektywnie. Wszystko, co jest potrzebne, to ułożyć plan działania, rzeczowo oraz z opanowaniem zabrać się za pakowanie przedmiotów oraz zdecydować się na profesjonalnego przewoźnika.

 

Pakowanie oraz zabezpieczenie przewożonych rzeczy

Pakując rzeczy ważne, aby zatroszczyć się, aby wszystkie paczki były skatalogowane a także podpisane. Najlepiej spisać listę przedmiotów, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć spokój, wiedząc, że wszystkie pakunki dojechały do nowego domu. Przenosiny często są związane z transportem dużej ilości rzeczy, również tych najdrobniejszych, trudno byłoby więc niczego nie pominąć. Dobrą praktyką jest również opisanie wszystkich paczek i toreb. Ułatwi to opróżnianie kartonów w docelowym mieszkaniu. Poza tym, wybierając przewoźnika powinieneś/aś posiadać dużo konkretnych danych na temat rzeczy, które mają zostać przewiezione. Osoba zajmująca się przewozem potrzebuje poznać ilość i wymiary mebli i pakunków. Sporządzenie spisu jest więc niezbędne. 

Ważne też, aby podkreślić, jak istotne jest prawidłowe chronienie transportowanych rzeczy. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza przesyłki szczególnej ostrożności, choćby kieliszki, obrazy, naczynia, a także niektóre meble. Najlepiej otoczyć je folią bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton czy koce. Planując przewóz mebli, sprawdź, czy można je rozłożyć. Meble w częściach prościej załadować i rozładować, spada również prawdopodobieństwo zniszczenia. Niestety nie wszystkie meble da się rozkręcić, zdarza się też, że jest to zbędne, na przykład gdy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble nie rozkręcając ich, sprawdź, czy zmieszczą się w windzie oraz w wejściu. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie kruche jak również ruchome elementy, opróżnij półki i szuflady.

Do pakowania drobnych rzeczy, takich jak czasopisma, filmy, ceramika, figurki itp. wykorzystać możesz kartony. Na pewno będzie potrzebna duża ilość kartonów, której większość osób zwykle nie posiada. Potrzebujesz zatem kupić kartony lub też zdobyć je w inny sposób. Niejednokrotnie sklepy z własnej woli oddają za darmo kartony, pozostałe po dostawach żywności. Wybierz się zatem do znajdujących się nieopodal sklepów i dowiedz się czy jest szansa otrzymania zbędnych kartonowych pudeł. Jest to sposób nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Innym rozwiązaniem może być zakup kartonów. Takie kartony sprzedają w wybranych marketach remontowych a także w Internecie. Do zabezpieczenia drobiazgów a także przedmiotów tekstylnych, takich jak ubrania czy pościele, warto użyć również torby tekstylne albo worki. Worki są bardziej ekonomiczne oraz łatwiejsze do kupienia, jednakże torby mocniejsze oraz wygodniejsze. Nie transportuj w takich opakowaniach przedmiotów delikatnych. Jest spore prawdopodobieństwo, że torba lub worek pękną oraz że zawartość zgubi się podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, np. lodówka, powinny być odłączone od zasilania, osuszone a następnie właściwie ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na szkody i także te pozornie drobne uszkodzenia mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Z tego powodu przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić dodatkową chwilę. Osobno zapakować należy również rośliny. Pudła, w które planujesz je schować, powinny mieć otwory, przez który rośliny będą miały dostęp do powietrza. Najlepiej podlej je na kilka chwil przed samą przeprowadzką, szczególnie jeśli Twoje rzeczy mogą nie dotrzeć na miejsce w ciągu 24 godzin. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, donice nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, że wśród przewożonych przedmiotów podróżuje coś nietypowego albo potrzebującego wyjątkowej czujności, jak antyki, instrumenty muzyczne czy duże lustra.

 

Wybór przewoźnika

Podstawową sprawą podczas organizacji przeprowadzki jest znalezienie firmy transportowej. Przewoźnik musi posiadać ubezpieczenie. Przed ostatecznym wyborem usług konkretnej firmy, dowiedz się, jakie ubezpieczenie posiada. Do przeprowadzek krajowych pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, z kolei przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Wybierając przewoźnika musisz wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy potrzebujesz pełnej usługi to znaczy transportu z załadunkiem i rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku i daj znać, czy mógłbyś pomóc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest bardzo ważna, musisz więc postarać się zapewnić przewoźnikowi dużo szczegółowych informacji. Precyzyjnie określ daty, a także czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik musi również wiedzieć, czy w budynku znajduje się winda, a jeśli nie, to z którego piętra trzeba zabrać przedmioty oraz na które wnieść je w miejscu docelowym. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach czasem oferują także rozmontowanie oraz składanie mebli, zabezpieczenie a także sprawne pakowanie mienia. Jeśli jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, poszukaj przewoźnika, który jest gotowy Ci ją zaoferować.

 

Rodzaje przeprowadzek

W Clicktrans codziennie znajdziesz świeże ogłoszenia na przeprowadzki. W bazie są dostępne zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najpopularniejsze są przenosiny między Polską a Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Sporo przenosin jest też wystawianych między naszym krajem a Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Jednak Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy transportują rzeczy na szerokim wachlarzu tras. W Clicktrans realizuje się także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Pośród popularnych województw można znaleźć m.in. województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Podczas wystawiania przesyłki nie zapomnij podać jaki budynek przeprowadzasz i ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przeprowadzki

Ceny zleceń przeprowadzkowych zależą od wielu różnych zmiennych. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem m.in. odległości, liczby osób potrzebnych podczas przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek i rozładunek, terminu (przewóz prawdopodobnie będzie droższy w święta i niedziele), rodzaju potrzebnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy biorą również pod uwagę to, jak wysoko trzeba przetransportować kartony i czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, kiedy do przewiezienia jest wiele przedmiotów kruchych, takich jak pianino, antyki, porcelana. Przedmioty kruche potrzebują specjalnych warunków oraz wyjątkowej uwagi, dlatego ich przewóz wpływa na cenę przeprowadzki. Jeśli przekażesz przewoźnikowi zabezpieczenie transportowanych przedmiotów, koszt tej usługi także podniesie cenę przenosin. Zdarza się, że przewoźnicy oferują także swoje opakowania, np. torby, kartony itp. Znaczenie ma czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Znaczenie ma również czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Przykładowa cena za wynajęcie samochodu oraz przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena wzrasta jeśli przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej osób, np. pomoc dwóch przewoźników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans to 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 złotych. Koszty można obniżyć wybierając firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

Przeprowadzki zwykle łączymy z chaosem, stresującym nastrojem i niekończącą się listą rzeczy które trzeba zrobić. Jednak dobrze urządzona zmiana mieszkania ma szansę przebiec szybko oraz efektywnie. Wszystko, co jest potrzebne, to ułożyć plan działania, rzeczowo oraz z opanowaniem zabrać się za pakowanie przedmiotów oraz zdecydować się na profesjonalnego przewoźnika.

 

Pakowanie oraz zabezpieczenie przewożonych rzeczy

Pakując rzeczy ważne, aby zatroszczyć się, aby wszystkie paczki były skatalogowane a także podpisane. Najlepiej spisać listę przedmiotów, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć spokój, wiedząc, że wszystkie pakunki dojechały do nowego domu. Przenosiny często są związane z transportem dużej ilości rzeczy, również tych najdrobniejszych, trudno byłoby więc niczego nie pominąć. Dobrą praktyką jest również opisanie wszystkich paczek i toreb. Ułatwi to opróżnianie kartonów w docelowym mieszkaniu. Poza tym, wybierając przewoźnika powinieneś/aś posiadać dużo konkretnych danych na temat rzeczy, które mają zostać przewiezione. Osoba zajmująca się przewozem potrzebuje poznać ilość i wymiary mebli i pakunków. Sporządzenie spisu jest więc niezbędne. 

Ważne też, aby podkreślić, jak istotne jest prawidłowe chronienie transportowanych rzeczy. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza przesyłki szczególnej ostrożności, choćby kieliszki, obrazy, naczynia, a także niektóre meble. Najlepiej otoczyć je folią bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton czy koce. Planując przewóz mebli, sprawdź, czy można je rozłożyć. Meble w częściach prościej załadować i rozładować, spada również prawdopodobieństwo zniszczenia. Niestety nie wszystkie meble da się rozkręcić, zdarza się też, że jest to zbędne, na przykład gdy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble nie rozkręcając ich, sprawdź, czy zmieszczą się w windzie oraz w wejściu. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie kruche jak również ruchome elementy, opróżnij półki i szuflady.

Do pakowania drobnych rzeczy, takich jak czasopisma, filmy, ceramika, figurki itp. wykorzystać możesz kartony. Na pewno będzie potrzebna duża ilość kartonów, której większość osób zwykle nie posiada. Potrzebujesz zatem kupić kartony lub też zdobyć je w inny sposób. Niejednokrotnie sklepy z własnej woli oddają za darmo kartony, pozostałe po dostawach żywności. Wybierz się zatem do znajdujących się nieopodal sklepów i dowiedz się czy jest szansa otrzymania zbędnych kartonowych pudeł. Jest to sposób nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Innym rozwiązaniem może być zakup kartonów. Takie kartony sprzedają w wybranych marketach remontowych a także w Internecie. Do zabezpieczenia drobiazgów a także przedmiotów tekstylnych, takich jak ubrania czy pościele, warto użyć również torby tekstylne albo worki. Worki są bardziej ekonomiczne oraz łatwiejsze do kupienia, jednakże torby mocniejsze oraz wygodniejsze. Nie transportuj w takich opakowaniach przedmiotów delikatnych. Jest spore prawdopodobieństwo, że torba lub worek pękną oraz że zawartość zgubi się podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, np. lodówka, powinny być odłączone od zasilania, osuszone a następnie właściwie ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na szkody i także te pozornie drobne uszkodzenia mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Z tego powodu przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić dodatkową chwilę. Osobno zapakować należy również rośliny. Pudła, w które planujesz je schować, powinny mieć otwory, przez który rośliny będą miały dostęp do powietrza. Najlepiej podlej je na kilka chwil przed samą przeprowadzką, szczególnie jeśli Twoje rzeczy mogą nie dotrzeć na miejsce w ciągu 24 godzin. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, donice nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, że wśród przewożonych przedmiotów podróżuje coś nietypowego albo potrzebującego wyjątkowej czujności, jak antyki, instrumenty muzyczne czy duże lustra.

 

Wybór przewoźnika

Podstawową sprawą podczas organizacji przeprowadzki jest znalezienie firmy transportowej. Przewoźnik musi posiadać ubezpieczenie. Przed ostatecznym wyborem usług konkretnej firmy, dowiedz się, jakie ubezpieczenie posiada. Do przeprowadzek krajowych pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, z kolei przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Wybierając przewoźnika musisz wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy potrzebujesz pełnej usługi to znaczy transportu z załadunkiem i rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku i daj znać, czy mógłbyś pomóc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest bardzo ważna, musisz więc postarać się zapewnić przewoźnikowi dużo szczegółowych informacji. Precyzyjnie określ daty, a także czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik musi również wiedzieć, czy w budynku znajduje się winda, a jeśli nie, to z którego piętra trzeba zabrać przedmioty oraz na które wnieść je w miejscu docelowym. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach czasem oferują także rozmontowanie oraz składanie mebli, zabezpieczenie a także sprawne pakowanie mienia. Jeśli jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, poszukaj przewoźnika, który jest gotowy Ci ją zaoferować.

 

Rodzaje przeprowadzek

W Clicktrans codziennie znajdziesz świeże ogłoszenia na przeprowadzki. W bazie są dostępne zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najpopularniejsze są przenosiny między Polską a Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Sporo przenosin jest też wystawianych między naszym krajem a Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Jednak Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy transportują rzeczy na szerokim wachlarzu tras. W Clicktrans realizuje się także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Pośród popularnych województw można znaleźć m.in. województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Podczas wystawiania przesyłki nie zapomnij podać jaki budynek przeprowadzasz i ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przeprowadzki

Ceny zleceń przeprowadzkowych zależą od wielu różnych zmiennych. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem m.in. odległości, liczby osób potrzebnych podczas przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek i rozładunek, terminu (przewóz prawdopodobnie będzie droższy w święta i niedziele), rodzaju potrzebnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy biorą również pod uwagę to, jak wysoko trzeba przetransportować kartony i czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, kiedy do przewiezienia jest wiele przedmiotów kruchych, takich jak pianino, antyki, porcelana. Przedmioty kruche potrzebują specjalnych warunków oraz wyjątkowej uwagi, dlatego ich przewóz wpływa na cenę przeprowadzki. Jeśli przekażesz przewoźnikowi zabezpieczenie transportowanych przedmiotów, koszt tej usługi także podniesie cenę przenosin. Zdarza się, że przewoźnicy oferują także swoje opakowania, np. torby, kartony itp. Znaczenie ma czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Znaczenie ma również czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Przykładowa cena za wynajęcie samochodu oraz przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena wzrasta jeśli przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej osób, np. pomoc dwóch przewoźników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans to 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 złotych. Koszty można obniżyć wybierając firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Cattolica już od 150!

Zleć przeprowadzkę