Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
53 000 przewoźników 53 000 przewoźników 53 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo Dobry!! Bardzo mi Pomogaly Polecam!!!!

Grill 1,5 m + kartony i Torba

Klient: Jakub J.
,
Trasa: Warszawa - Poznań

Polecam przewoźnika. Kulturalny i pomocny kierowca. Dobry kontakt

Dom 2 pokoje

,
Trasa: Birmingham - Dąbrowy

Pan Kamil przeprowadzał nas z Norwegii do Polski wszystko było dobrze zaplanowane oraz panowie bardzo pomocni , towar dobrze zabezpieczony , polecam współpracę

Mieszkanie 3 Pokoje

Klient: Kamil R.
,
Trasa: Geilo - Antoniew

Przygotowanie do transportu

Przeprowadzki normalnie kojarzą się z zamieszaniem, stresującym nastrojem i rozbudowanym spisem rzeczy które trzeba zrobić. Należy przy tym pamiętać, że dokładnie zorganizowana zmiana miejsca zamieszkania może przebiec bezstresowo a przy tym efektywnie. Wystarczy przemyśleć program poszczególnych etapów przeprowadzki, rozsądnie oraz z opanowaniem zabrać się za pakowanie dobytku oraz poszukać odpowiedniego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz ochrona dobytku

Umieszczając rzeczy w kartonach trzeba pamiętać, aby przewożone paczki zostały wcześniej uporządkowane a także oznaczone. Najlepiej przygotować rejestr przedmiotów, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz spokojny umysł, wiedząc, że twoje pakunki dojechały na miejsce. Przenosiny zazwyczaj są związane z transportem znacznej ilości przedmiotów, również tych najdrobniejszych, nie sposób więc niczego nie pominąć. Dobrą praktyką jest również podpisanie wszystkich paczek i toreb. Przyspieszy to wypakowywanie kartonów w nowym miejscu zamieszkania. Dodatkowo, szukając przewoźnika powinieneś/aś posiadać dużo konkretnych danych odnośnie rzeczy, czekających na transport. Firma transportowa potrzebuje poznać liczbę oraz wymiary mebli i pakunków. Przygotowanie spisu jest więc konieczne. 

Trzeba także zapewnić prawidłowe opakowanie transportowanych rzeczy. Szczególnej uwagi wymagają kruche przesyłki, takie jak elementy szklane, obrazy, talerze, oraz niektóre meble. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie owinąć kruche przedmioty w miękki materiał, można również wykorzystać tekturę lub koce. Jeśli chodzi o meble, sprawdź, czy da się je rozkręcić. Rozkręcone meble prościej będzie transportować, mniejsze jest także niebezpieczeństwo obtłuczeń w transporcie. Niestety części mebli nie da się rozłożyć, zdarza się też, że okazuje się to niepotrzebne, jak kiedy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania na parterze. Planując przewóz mebli nie rozkręcając ich, sprawdź, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w windzie i w wejściu. Zabezpiecz wszystkie łamliwe jak również ruchome elementy, opróżnij półki i szuflady.

Przy pakowaniu drobniejszych przedmiotów, takich jak czasopisma, płyty, porcelana, elementy ozdobne i tak dalej wykorzystać możesz pudła. Prawdopodobnie zastosowanie znajdzie spora ilość pojemników, której większość osób zwykle nie posiada. Powinieneś więc zakupić kartonowe pudła albo zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów odmienną drogą. Często sklepy ochoczo oddają za darmo kartony, w których otrzymują dostawy produktów. Idź więc do pobliskiego sklepu lub supermarketu aby zapytać czy nie chcieliby pozbyć się niewykorzystywanych już kartonów. Ten sposób jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Kolejnym rozwiązaniem jest zakup kartonów. Znajdziesz je w wybranych marketach remontowych oraz w Internecie. Do pakowania drobiazgów i przedmiotów tekstylnych, na przykład ubrań czy pościeli, przydadzą się także torby z materiału i worki. Worki są mniej kosztowne i łatwiejsze do kupienia, jednakże torby trwalsze a przy tym wygodniejsze. Nie transportuj w takich opakowaniach rzeczy szczególnej ostrożności. Jest spore ryzyko, że takie opakowania naderwą się albo też że przewożony ładunek z nich wypadnie w czasie przewożenia.

Sprzęty AGD, taki jak lodówka, powinny zostać rozmrożone i odpowiednio zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy i nawet te z pozoru niegroźne uszkodzenia mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Tak więc trzeba mu poświęcić dodatkową chwilę. Odrębnie spakować należy również kwiaty. Kartony, w które je zapakujesz, powinny mieć otwory, przez który rośliny będą miały stały dopływ powietrza. Dla pewności podlej rośliny na kilka chwil przed samą przeprowadzką, szczególnie kiedy wiesz, że rośliny mogą nie dotrzeć na miejsce tego samego dnia. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, donice nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, że wśród przewożonych przedmiotów znajduje się coś niestandardowego lub wymagającego specjalnej ostrożności, np. ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne czy duże lustra.

 

Wybór firmy transportowej

Jedną z najważniejszych spraw kiedy planuje się przeprowadzkę jest znalezienie odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat powinien oferować ubezpieczenie. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług danej firmy, dowiedz się, jakie ubezpieczenie posiada. W przypadku transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, z kolei przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Podczas poszukiwań przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy wolisz skorzystać z pełnej usługi czyli przewozu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku i poinformuj, czy mógłbyś pomóc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest niezwykle istotna, musisz więc postarać się przekazać przewoźnikowi możliwie wiele kluczowych danych. Dokładnie określ daty, jak również czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby także mieć świadomość, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli nie, to z którego piętra trzeba zabrać rzeczy oraz jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Firmy przeprowadzkowe mogą również zaoferować rozkładanie i montowanie transportowanych przedmiotów, zabezpieczenie i sprawne pakowanie mienia. W przypadku gdy szukasz podobnie kompleksowej usługi, zapytaj przewoźnika, czy będzie gotowy Ci ją zapewnić.

 

Rodzaje przeprowadzek

W Clicktrans każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najpopularniejsze są przenosiny pomiędzy naszym krajem i Anglią. Drugie w kolejności są Niemcy. Sporo zleceń jest też wystawianych między naszym krajem a Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Jednak możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy transportują rzeczy na szerokim wachlarzu tras. Za pośrednictwem serwisu przewoźnicy przewożą też wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Pośród popularnych województw można znaleźć między innymi małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Podczas wystawiania przesyłki uwzględnij jaki budynek przeprowadzasz oraz ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przeprowadzki

Koszta przenosin zależą od wielu istotnych zmiennych. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem między innymi długości trasy, ilości osób potrzebnych podczas przeprowadzki, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek i rozładunek, terminu (transport będzie kosztować więcej w święta i niedziele), typu potrzebnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy biorą również pod uwagę to, na jakie piętro trzeba będzie przetransportować dobytek oraz czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, kiedy do przewiezienia jest znaczna ilość rzeczy wymagających specjalnej ostrożności, takich jak pianino, elektronika, lustra. Tego typu przedmioty potrzebują specjalnych warunków a także szczególnej uwagi, dlatego ich przewóz podnosi cenę przeprowadzki. Jeśli przekażesz przewoźnikowi zabezpieczenie transportowanych przedmiotów, dodatkowy koszt również wpłynie na cenę przenosin. Czasem przewoźnicy oferują również swoje materiały do pakowania, na przykład torby, pudła itp. Najważniejszy jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Liczy się też długość ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Poglądowy koszt za wynajęcie pojazdu transportowego i za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt wzrasta w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej pomocników, np. zatrudnienie 2 pracowników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średnia cena przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans wynosi 447 złotych, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl wielu szuka dodatkowych ładunków powrotnych. 

Przeprowadzki normalnie kojarzą się z zamieszaniem, stresującym nastrojem i rozbudowanym spisem rzeczy które trzeba zrobić. Należy przy tym pamiętać, że dokładnie zorganizowana zmiana miejsca zamieszkania może przebiec bezstresowo a przy tym efektywnie. Wystarczy przemyśleć program poszczególnych etapów przeprowadzki, rozsądnie oraz z opanowaniem zabrać się za pakowanie dobytku oraz poszukać odpowiedniego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz ochrona dobytku

Umieszczając rzeczy w kartonach trzeba pamiętać, aby przewożone paczki zostały wcześniej uporządkowane a także oznaczone. Najlepiej przygotować rejestr przedmiotów, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz spokojny umysł, wiedząc, że twoje pakunki dojechały na miejsce. Przenosiny zazwyczaj są związane z transportem znacznej ilości przedmiotów, również tych najdrobniejszych, nie sposób więc niczego nie pominąć. Dobrą praktyką jest również podpisanie wszystkich paczek i toreb. Przyspieszy to wypakowywanie kartonów w nowym miejscu zamieszkania. Dodatkowo, szukając przewoźnika powinieneś/aś posiadać dużo konkretnych danych odnośnie rzeczy, czekających na transport. Firma transportowa potrzebuje poznać liczbę oraz wymiary mebli i pakunków. Przygotowanie spisu jest więc konieczne. 

Trzeba także zapewnić prawidłowe opakowanie transportowanych rzeczy. Szczególnej uwagi wymagają kruche przesyłki, takie jak elementy szklane, obrazy, talerze, oraz niektóre meble. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie owinąć kruche przedmioty w miękki materiał, można również wykorzystać tekturę lub koce. Jeśli chodzi o meble, sprawdź, czy da się je rozkręcić. Rozkręcone meble prościej będzie transportować, mniejsze jest także niebezpieczeństwo obtłuczeń w transporcie. Niestety części mebli nie da się rozłożyć, zdarza się też, że okazuje się to niepotrzebne, jak kiedy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania na parterze. Planując przewóz mebli nie rozkręcając ich, sprawdź, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w windzie i w wejściu. Zabezpiecz wszystkie łamliwe jak również ruchome elementy, opróżnij półki i szuflady.

Przy pakowaniu drobniejszych przedmiotów, takich jak czasopisma, płyty, porcelana, elementy ozdobne i tak dalej wykorzystać możesz pudła. Prawdopodobnie zastosowanie znajdzie spora ilość pojemników, której większość osób zwykle nie posiada. Powinieneś więc zakupić kartonowe pudła albo zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów odmienną drogą. Często sklepy ochoczo oddają za darmo kartony, w których otrzymują dostawy produktów. Idź więc do pobliskiego sklepu lub supermarketu aby zapytać czy nie chcieliby pozbyć się niewykorzystywanych już kartonów. Ten sposób jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Kolejnym rozwiązaniem jest zakup kartonów. Znajdziesz je w wybranych marketach remontowych oraz w Internecie. Do pakowania drobiazgów i przedmiotów tekstylnych, na przykład ubrań czy pościeli, przydadzą się także torby z materiału i worki. Worki są mniej kosztowne i łatwiejsze do kupienia, jednakże torby trwalsze a przy tym wygodniejsze. Nie transportuj w takich opakowaniach rzeczy szczególnej ostrożności. Jest spore ryzyko, że takie opakowania naderwą się albo też że przewożony ładunek z nich wypadnie w czasie przewożenia.

Sprzęty AGD, taki jak lodówka, powinny zostać rozmrożone i odpowiednio zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy i nawet te z pozoru niegroźne uszkodzenia mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Tak więc trzeba mu poświęcić dodatkową chwilę. Odrębnie spakować należy również kwiaty. Kartony, w które je zapakujesz, powinny mieć otwory, przez który rośliny będą miały stały dopływ powietrza. Dla pewności podlej rośliny na kilka chwil przed samą przeprowadzką, szczególnie kiedy wiesz, że rośliny mogą nie dotrzeć na miejsce tego samego dnia. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, donice nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, że wśród przewożonych przedmiotów znajduje się coś niestandardowego lub wymagającego specjalnej ostrożności, np. ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne czy duże lustra.

 

Wybór firmy transportowej

Jedną z najważniejszych spraw kiedy planuje się przeprowadzkę jest znalezienie odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat powinien oferować ubezpieczenie. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług danej firmy, dowiedz się, jakie ubezpieczenie posiada. W przypadku transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, z kolei przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Podczas poszukiwań przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy wolisz skorzystać z pełnej usługi czyli przewozu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku i poinformuj, czy mógłbyś pomóc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest niezwykle istotna, musisz więc postarać się przekazać przewoźnikowi możliwie wiele kluczowych danych. Dokładnie określ daty, jak również czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby także mieć świadomość, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli nie, to z którego piętra trzeba zabrać rzeczy oraz jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Firmy przeprowadzkowe mogą również zaoferować rozkładanie i montowanie transportowanych przedmiotów, zabezpieczenie i sprawne pakowanie mienia. W przypadku gdy szukasz podobnie kompleksowej usługi, zapytaj przewoźnika, czy będzie gotowy Ci ją zapewnić.

 

Rodzaje przeprowadzek

W Clicktrans każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najpopularniejsze są przenosiny pomiędzy naszym krajem i Anglią. Drugie w kolejności są Niemcy. Sporo zleceń jest też wystawianych między naszym krajem a Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Jednak możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy transportują rzeczy na szerokim wachlarzu tras. Za pośrednictwem serwisu przewoźnicy przewożą też wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Pośród popularnych województw można znaleźć między innymi małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Podczas wystawiania przesyłki uwzględnij jaki budynek przeprowadzasz oraz ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przeprowadzki

Koszta przenosin zależą od wielu istotnych zmiennych. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem między innymi długości trasy, ilości osób potrzebnych podczas przeprowadzki, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek i rozładunek, terminu (transport będzie kosztować więcej w święta i niedziele), typu potrzebnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy biorą również pod uwagę to, na jakie piętro trzeba będzie przetransportować dobytek oraz czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, kiedy do przewiezienia jest znaczna ilość rzeczy wymagających specjalnej ostrożności, takich jak pianino, elektronika, lustra. Tego typu przedmioty potrzebują specjalnych warunków a także szczególnej uwagi, dlatego ich przewóz podnosi cenę przeprowadzki. Jeśli przekażesz przewoźnikowi zabezpieczenie transportowanych przedmiotów, dodatkowy koszt również wpłynie na cenę przenosin. Czasem przewoźnicy oferują również swoje materiały do pakowania, na przykład torby, pudła itp. Najważniejszy jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Liczy się też długość ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Poglądowy koszt za wynajęcie pojazdu transportowego i za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt wzrasta w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej pomocników, np. zatrudnienie 2 pracowników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średnia cena przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans wynosi 447 złotych, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl wielu szuka dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Centro już od 150!

Zleć przeprowadzkę