Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 174 573 000 zł zaoszczędziliście z nami 174 573 000 zł 174 573 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 631 000 wystawionych przesyłek 1 631 000 wystawionych przesyłek 1 631 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
79 000 przewoźników 79 000 przewoźników 79 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko ok, dobry kontakt z Panem Jarkiem, wszystko zgodnie z planem, udana przeprowadzka.

Kartony 11–20, Suszarka bębnowa x 1, Fotel x 1, Wieża stereo z głośnikami x 1

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jak zorganizować przeprowadzkę

Przenosiny normalnie kojarzą się z nieładem, stresującym nastrojem a także niekończącym się spisem rzeczy do wykonania. Jednakże dokładnie urządzona przeprowadzka może przebiec szybko a także efektywnie. Wszystko, co jest potrzebne, to ułożyć koncepcję działania, z głową i z opanowaniem przystąpić do pakowania dobytku oraz wybrać zaufanego przewoźnika.

 

Pakowanie oraz zabezpieczenie dobytku

Organizując dobytek na czas przeprowadzki najlepiej dopilnować, aby przewożone rzeczy były uporządkowane oraz podpisane. Dobrze jest spisać spis rzeczy, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz spokój, wiedząc, że wszystkie rzeczy przyjechały do miejsca docelowego. Przeprowadzki często wiążą się z transportem poważnej liczby przedmiotów, także tych drobnych, nie sposób więc o wszystkim pamiętać. Mądrym ruchem będzie też opisanie wszystkich paczek i toreb. Usprawni to opróżnianie pakunków w docelowym miejscu zamieszkania. Oprócz tego, szukając przewoźnika potrzebujesz dużo dokładnych informacji odnośnie rzeczy, czekających na transport. Firma transportowa musi poznać ilość a także wielkość sprzętów oraz kartonów. Sporządzenie listy jest więc potrzebne. 

Należy również zapewnić prawidłowe opakowanie transportowanych rzeczy. Szczególnej uwagi wymagają delikatne przedmioty, na przykład kieliszki, instalacje artystyczne, talerze, oraz niektóre meble. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie otoczyć je w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton czy gruby i miękki materiał. Planując przewóz mebli, upewnij się, czy można je rozłożyć. Rozkręcone meble łatwiej można przewieźć, mniejsze jest również prawdopodobieństwo uszkodzenia. Jednakże nie każde meble można rozkręcić, z kolei innym razem okazuje się to niepotrzebne, np. kiedy obydwa mieszkania znajdują się nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble bez rozkręcania ich, upewnij się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w korytarzu i w wejściu. Zabezpiecz wszystkie kruche a także ruchome części, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Do pakowania drobnych rzeczy, takich jak czasopisma, DVD, naczynia kuchenne, figurki itp. wykorzystać możesz kartonowe pojemniki. Można przypuszczać, że zastosowanie znajdzie znaczna liczba pojemników, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Musisz więc zakupić kartonowe pudła albo zdobyć je w inny sposób. Bywa, że markety z własnej woli rozdają kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw produktów. Wybierz się więc do najbliższych supermarketów aby zapytać czy nie mają niepotrzebnych już nikomu kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Innym sposobem jest kupno kartonowych pudeł. Kupisz je w niektórych sklepach budowlanych i sklepach internetowych. Do pakowania drobnych rzeczy jak również rzeczy miękkich, na przykład ubrań czy pościeli, warto użyć także torby materiałowe i worki. Worki będą bardziej ekonomiczne i łatwiej dostępne, jednak torby trwalsze a przy tym wygodniejsze. Nie transportuj w ten sposób przedmiotów szczególnej ostrożności. Istnieje ryzyko, że torba lub worek zostaną przebite albo też że przewożony ładunek z nich wypadnie na drodze.

Urządzenia gospodarstwa domowego, np. zamrażarka, muszą zostać odłączone od zasilania, osu

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Cieszyn już od 150!

Zleć przeprowadzkę