Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 101 175 000 zł zaoszczędziliście z nami 101 175 000 zł 101 175 000 zł zaoszczędziliście z nami
982 000 wystawionych przesyłek 982 000 wystawionych przesyłek 982 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
51 000 przewoźników 51 000 przewoźników 51 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko sprawnie, zgodnie i na czas. Kierowca miły i pomocnym . Serdecznie polecam!!

Proszę o ofertę przeprowadzki Mieszkania w Tilburgu do polski, Kruszwica

,
Trasa: Tilburg - Kruszwica

Anulowano z powodu korona wirus

3

Klient: Paweł F.
,
Trasa: Newtown - Przeczyca

Jestem bardzo zadowolona i szczerze polecam wszystkim uslugi wykonywane przez ta firme. Pan mial wszystko co niezbedne do przeprowadzenia przeprowadzki. Super stan techniczny i czyste auto. Meble zabezpieczone pasami. Bez stresu. Rewalacja! Dziekuje

Zawartosc garazu

Klient: Łukasz C.
,
Trasa: Łochowo - Brzoza

Przygotowanie do transportu

Zmiany miejsca zamieszkania normalnie kojarzą się z chaosem, nieprzyjemną atmosferą i niekończącym się spisem rzeczy które trzeba załatwić. Jednakże dokładnie zaplanowana zmiana mieszkania będzie przebiegać bez przeszkód a także efektywnie. Wystarczy przemyśleć program poszczególnych etapów przeprowadzki, przemyślnie i spokojnie wziąć się za pakowanie rzeczy oraz znaleźć odpowiedniego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach i zabezpieczenie przedmiotów

Organizując dobytek na czas przeprowadzki ważne, aby pamiętać, aby nasze kartony były uporządkowane oraz podpisane. Najlepiej spisać rejestr przedmiotów, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć spokojny umysł, wiedząc, że przewożone rzeczy dotarły do miejsca docelowego. Przenosiny często wiążą się z transportem znacznej ilości rzeczy, także tych drobnych, trudno byłoby więc o wszystkim pamiętać. Polecamy również oznaczenie etykietą każdego kartonu. Usprawni to wypakowywanie kartonów w nowym mieszkaniu. Poza tym, podczas poszukiwań przewoźnika potrzebujesz jak najwięcej drobiazgowych informacji dotyczących rzeczy, które wejdą w skład zlecenia. Osoba zajmująca się przewozem powinna znać liczbę oraz rozmiary sprzętów oraz paczek. Sporządzenie spisu jest więc konieczne. 

Należy również zadbać o odpowiednie zabezpieczenie paczki. Szczególnej uwagi wymagają przesyłki szczególnej ostrożności, takie jak kieliszki, instalacje artystyczne, naczynia, oraz niektóre meble. Najlepiej zawinąć kruche przedmioty w miękki materiał, można również wykorzystać tekturę czy koce. Kiedy planujesz transport mebli, dowiedz się, czy możesz je rozłożyć. Rozkręcone meble łatwiej załadować i rozładować, maleje także ryzyko zniszczenia. Jednakże nie każde meble można rozłożyć, a czasem jest to zbędne, np. kiedy obydwa mieszkania znajdują się nie na piętrze. Kiedy planujesz transport mebli nie rozkręcając ich, dowiedz się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w korytarzu oraz w drzwiach. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie łamliwe oraz ruchome części, opróżnij półki i szuflady.

Do pakowania drobnych elementów dobytku, takich jak książki, filmy, porcelana, elementy ozdobne i tak dalej warto wykorzystać kartony. Na pewno będzie potrzebna duża ilość pojemników, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Powinieneś więc kupić kartony lub też zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów inaczej. Zdarza się, że sklepy ochoczo oddają za darmo kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw żywności. Zawitaj więc do pobliskiego sklepu lub supermarketu i dowiedz się czy jest szansa otrzymania niewykorzystywanych już kartonów. Ten sposób jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Innym sposobem jest kupno kartonów. Kupisz je w wielu sklepach budowlanych i w Internecie. Do zabezpieczenia drobnych rzeczy oraz rzeczy miękkich, jak ubrania czy pościel, warto użyć także torby z materiału lub worki. Worki są tańsze a także łatwiej dostępne, jednakże torby są bardziej trwałe i wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w torbach i workach rzeczy łamliwych. Jest spore niebezpieczeństwo, że takie opakowania pękną lub że coś z nich wypadnie na drodze.

Sprzęty AGD, taki jak lodówka, powinny być rozmrożone a następnie właściwie ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na uszkodzenia więc nawet te z pozoru drobne szkody mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Dlatego trzeba mu poświęcić więcej uwagi. Oddzielnie spakować powinno się również rośliny. Pojemniki, do których planujesz je schować, powinny mieć otwory, przez który rośliny będą miały dostęp do powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny przed samą przeprowadzką, zwłaszcza w przypadku gdy rośliny nie zostaną dostarczone na miejsce w ciągu 24 godzin. Jednak zachowaj ostrożność, doniczki nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić innym rzeczom w transporcie. 

Poinformuj przewoźnika, że wśród przewożonych przedmiotów podróżuje coś nietypowego lub wymagającego specjalnej czujności, np. antyki, instrumenty muzyczne czy ceramika.

 

Szukanie przewoźnika

Najważniejszą rzeczą podczas organizacji przeprowadzki jest znalezienie firmy transportowej. Przewoźnik musi oferować OCP. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług konkretnej firmy, dowiedz się, jakie ubezpieczenie posiada. W przypadku transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, jednak przewoźnik realizujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Wybierając przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy szukasz pełnej usługi to znaczy transportu z załadunkiem i rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku i daj znać, czy jesteś skłonny udzielić pomocy czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest sprawą kluczową, musisz więc postarać się przekazać przewoźnikowi jak najwięcej istotnych danych. Precyzyjnie określ daty, a także godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik powinien również dostać informację, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli windy nie ma, to z którego piętra trzeba zabrać rzeczy i jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą również zaoferować rozmontowanie i składanie mebli, zabezpieczenie a także sprawne pakowanie mienia. Jeśli szukasz podobnie kompleksowej usługi, poszukaj przewoźnika, który będzie gotowy Ci ją zaoferować.

 

Odmiany przenosin

Na giełdzie transportowej Clicktrans codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Znajdziesz wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej odbywają się one pomiędzy Polską a Wielką Brytanią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Znaczna ilość przeprowadzek odbywa się też pomiędzy naszym krajem a Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Jednak możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy realizują transporty na rozmaitych trasach. Za pośrednictwem serwisu zleca się też wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Pośród popularnych województw można znaleźć między innymi województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Podczas wystawiania przesyłki uwzględnij typ budynku oraz ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przenosin

Ceny zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od wielu różnych czynników. Cena zmienia się pod wpływem m.in. długości trasy, liczby pomocników niezbędnych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy doliczyć trzeba załadunek a także rozładunek, terminu (transport prawdopodobnie będzie kosztować więcej w dni wolne od pracy), rodzaju niezbędnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy sprawdzają także, jak wysoko będą musieli przetransportować dobytek i czy w budynku jest winda. Koszt może być większy, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość przedmiotów wymagających specjalnej ostrożności, takich jak instrumenty muzyczne, antyki, porcelana. Przedmioty kruche wymagają zapewnienia specjalnych warunków oraz wyjątkowej uważności, co zwykle zwiększa koszt przenosin. Jeśli przekażesz przewoźnikowi spakowanie dobytku, dodatkowy koszt także podniesie cenę przeprowadzki. Niekiedy przewoźnicy posiadają również swoje opakowania, takie jak worki, kartony itp. Najważniejszy jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Liczy się również długość ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Przykładowa cena wynajęcia samochodu a także za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena wzrasta w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej osób, na przykład zatrudnienie pary pracowników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie wynosi 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 zł. Koszty można obniżyć wybierając firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

Zmiany miejsca zamieszkania normalnie kojarzą się z chaosem, nieprzyjemną atmosferą i niekończącym się spisem rzeczy które trzeba załatwić. Jednakże dokładnie zaplanowana zmiana mieszkania będzie przebiegać bez przeszkód a także efektywnie. Wystarczy przemyśleć program poszczególnych etapów przeprowadzki, przemyślnie i spokojnie wziąć się za pakowanie rzeczy oraz znaleźć odpowiedniego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach i zabezpieczenie przedmiotów

Organizując dobytek na czas przeprowadzki ważne, aby pamiętać, aby nasze kartony były uporządkowane oraz podpisane. Najlepiej spisać rejestr przedmiotów, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć spokojny umysł, wiedząc, że przewożone rzeczy dotarły do miejsca docelowego. Przenosiny często wiążą się z transportem znacznej ilości rzeczy, także tych drobnych, trudno byłoby więc o wszystkim pamiętać. Polecamy również oznaczenie etykietą każdego kartonu. Usprawni to wypakowywanie kartonów w nowym mieszkaniu. Poza tym, podczas poszukiwań przewoźnika potrzebujesz jak najwięcej drobiazgowych informacji dotyczących rzeczy, które wejdą w skład zlecenia. Osoba zajmująca się przewozem powinna znać liczbę oraz rozmiary sprzętów oraz paczek. Sporządzenie spisu jest więc konieczne. 

Należy również zadbać o odpowiednie zabezpieczenie paczki. Szczególnej uwagi wymagają przesyłki szczególnej ostrożności, takie jak kieliszki, instalacje artystyczne, naczynia, oraz niektóre meble. Najlepiej zawinąć kruche przedmioty w miękki materiał, można również wykorzystać tekturę czy koce. Kiedy planujesz transport mebli, dowiedz się, czy możesz je rozłożyć. Rozkręcone meble łatwiej załadować i rozładować, maleje także ryzyko zniszczenia. Jednakże nie każde meble można rozłożyć, a czasem jest to zbędne, np. kiedy obydwa mieszkania znajdują się nie na piętrze. Kiedy planujesz transport mebli nie rozkręcając ich, dowiedz się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w korytarzu oraz w drzwiach. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie łamliwe oraz ruchome części, opróżnij półki i szuflady.

Do pakowania drobnych elementów dobytku, takich jak książki, filmy, porcelana, elementy ozdobne i tak dalej warto wykorzystać kartony. Na pewno będzie potrzebna duża ilość pojemników, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Powinieneś więc kupić kartony lub też zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów inaczej. Zdarza się, że sklepy ochoczo oddają za darmo kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw żywności. Zawitaj więc do pobliskiego sklepu lub supermarketu i dowiedz się czy jest szansa otrzymania niewykorzystywanych już kartonów. Ten sposób jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Innym sposobem jest kupno kartonów. Kupisz je w wielu sklepach budowlanych i w Internecie. Do zabezpieczenia drobnych rzeczy oraz rzeczy miękkich, jak ubrania czy pościel, warto użyć także torby z materiału lub worki. Worki są tańsze a także łatwiej dostępne, jednakże torby są bardziej trwałe i wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w torbach i workach rzeczy łamliwych. Jest spore niebezpieczeństwo, że takie opakowania pękną lub że coś z nich wypadnie na drodze.

Sprzęty AGD, taki jak lodówka, powinny być rozmrożone a następnie właściwie ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na uszkodzenia więc nawet te z pozoru drobne szkody mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Dlatego trzeba mu poświęcić więcej uwagi. Oddzielnie spakować powinno się również rośliny. Pojemniki, do których planujesz je schować, powinny mieć otwory, przez który rośliny będą miały dostęp do powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny przed samą przeprowadzką, zwłaszcza w przypadku gdy rośliny nie zostaną dostarczone na miejsce w ciągu 24 godzin. Jednak zachowaj ostrożność, doniczki nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić innym rzeczom w transporcie. 

Poinformuj przewoźnika, że wśród przewożonych przedmiotów podróżuje coś nietypowego lub wymagającego specjalnej czujności, np. antyki, instrumenty muzyczne czy ceramika.

 

Szukanie przewoźnika

Najważniejszą rzeczą podczas organizacji przeprowadzki jest znalezienie firmy transportowej. Przewoźnik musi oferować OCP. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług konkretnej firmy, dowiedz się, jakie ubezpieczenie posiada. W przypadku transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, jednak przewoźnik realizujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Wybierając przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy szukasz pełnej usługi to znaczy transportu z załadunkiem i rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku i daj znać, czy jesteś skłonny udzielić pomocy czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest sprawą kluczową, musisz więc postarać się przekazać przewoźnikowi jak najwięcej istotnych danych. Precyzyjnie określ daty, a także godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik powinien również dostać informację, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli windy nie ma, to z którego piętra trzeba zabrać rzeczy i jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą również zaoferować rozmontowanie i składanie mebli, zabezpieczenie a także sprawne pakowanie mienia. Jeśli szukasz podobnie kompleksowej usługi, poszukaj przewoźnika, który będzie gotowy Ci ją zaoferować.

 

Odmiany przenosin

Na giełdzie transportowej Clicktrans codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Znajdziesz wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej odbywają się one pomiędzy Polską a Wielką Brytanią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Znaczna ilość przeprowadzek odbywa się też pomiędzy naszym krajem a Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Jednak możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy realizują transporty na rozmaitych trasach. Za pośrednictwem serwisu zleca się też wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Pośród popularnych województw można znaleźć między innymi województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Podczas wystawiania przesyłki uwzględnij typ budynku oraz ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przenosin

Ceny zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od wielu różnych czynników. Cena zmienia się pod wpływem m.in. długości trasy, liczby pomocników niezbędnych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy doliczyć trzeba załadunek a także rozładunek, terminu (transport prawdopodobnie będzie kosztować więcej w dni wolne od pracy), rodzaju niezbędnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy sprawdzają także, jak wysoko będą musieli przetransportować dobytek i czy w budynku jest winda. Koszt może być większy, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość przedmiotów wymagających specjalnej ostrożności, takich jak instrumenty muzyczne, antyki, porcelana. Przedmioty kruche wymagają zapewnienia specjalnych warunków oraz wyjątkowej uważności, co zwykle zwiększa koszt przenosin. Jeśli przekażesz przewoźnikowi spakowanie dobytku, dodatkowy koszt także podniesie cenę przeprowadzki. Niekiedy przewoźnicy posiadają również swoje opakowania, takie jak worki, kartony itp. Najważniejszy jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Liczy się również długość ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Przykładowa cena wynajęcia samochodu a także za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena wzrasta w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej osób, na przykład zatrudnienie pary pracowników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie wynosi 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 zł. Koszty można obniżyć wybierając firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki City of Nottingham już od 150!

Zleć przeprowadzkę