Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 174 573 000 zł zaoszczędziliście z nami 174 573 000 zł 174 573 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 631 000 wystawionych przesyłek 1 631 000 wystawionych przesyłek 1 631 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
79 000 przewoźników 79 000 przewoźników 79 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo dobry kontakt od samego początku. Słowność i wszystko na czas. Bardzo polecam!

Kartony 11–20

Bardzo rzetelna i profesjonalna firma, świetny kierowca - jednym słowem polecam

Kartony 6–10, Materac pojedynczy x 2, Rama łóżka x 1, Opona samochodowa x 4

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jak zorganizować przeprowadzkę

Zmiany miejsca zamieszkania normalnie kojarzą się z nieładem, stresującym nastrojem a także bardzo długą listą rzeczy do wykonania. Jednak dokładnie zaplanowana zmiana miejsca zamieszkania ma szansę przebiec szybko a przy tym sprawnie. Jedyne, co musisz zrobić, to ułożyć koncepcję poszczególnych etapów przeprowadzki, rozważnie a także z opanowaniem przystąpić do pakowania przedmiotów i oczywiście poszukać właściwego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz owijanie przewożonych rzeczy

Pakując rzeczy trzeba pamiętać, aby wszystkie rzeczy zostały wcześniej skatalogowane oraz podpisane. Najlepiej stworzyć rejestr dobytku, który chcemy przewieźć. Dzięki temu będziesz mieć spokój, wiedząc, że przewożone rzeczy przybyły do nowego domu. Zmiany mieszkania często oznaczają przewóz dużej ilości przedmiotów, także tych drobnych, trudno byłoby więc o niczym nie zapomnieć. Mądrym ruchem będzie też opisanie każdego kartonu. Usprawni to rozpakowywanie paczek w nowym mieszkaniu. Oprócz tego, wybierając przewoźnika powinieneś/aś posiadać możliwie wiele dokładnych informacji odnośnie przedmiotów, które wejdą w skład zlecenia. Firma transportowa powinna mieć liczbę a także wymiary sprzętów oraz paczek. Sporządzenie spisu jest więc konieczne. 

Trzeba także zadbać o właściwe zabezpieczenie transportowanych rzeczy. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza kruche przesyłki, na przykład szkło, rzeźby, talerze, a także niektóre meble. Najlepiej otoczyć delikatne rzeczy folią bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton oraz gruby i miękki materiał. Planując przewóz mebli, sprawdź, czy da się je rozłożyć. Rozkręcone meble prościej będzie transportować, mniejsze jest także niebezpieczeństwo zniszczenia. Jednakże części mebli nie da się rozkręcić, zdarza się też, że okazuje się to niepotrzebne, jak gdy obydwa mieszkania znajdują się nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble w całości, sprawdź, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w windzie a także w wejściu. Owiń miękkimi materiałami wszystkie delikatne i ruchome elementy, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Do pakowania drobniejszych rzeczy, takich jak czasopisma, płyty, naczynia kuchenne, elementy ozdobne itp. przydadzą się kartonowe pojemniki. Z pewnością przyda się znaczna liczba kartonów, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Powinieneś więc nabyć kartony drogą kupna lub też sprawić je sobie w inny sposób. Niejednokrotnie sklepy ochoczo oddają za darmo kartony, w których otrzymują dostawy produktów. Idź zatem do najbliższych supermarketów i dowiedz się czy nie chcieliby pozbyć się niewykorzystywanych już kartonowych pudeł. Jest to sposób nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Kolejnym sposobem może być kupno kartonowych pudeł. Takie kartony sprzedają w wielu marketach budowlanych oraz w Internecie. Do przechowywania drobnych rzeczy jak również rzeczy miękkich, takich jak ubrania czy pościele, przydadzą się także torby z materiału albo worki. Worki są bardziej ekonomiczne oraz dostępne w większej ilości sklepów, z kolei torby mocniejsze i wygodniejsze. Unikaj przewożenia w torbach i workach rzeczy kruchych. Istnieje niebezpieczeństwo, że takie opakowania naderwą się albo też że zawartość zgubi się podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, np. zamrażarka, muszą być odłączone

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Craigavon już od 150!

Zleć przeprowadzkę