Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
76 000 przewoźników 76 000 przewoźników 76 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko zgodnie z ustaleniami, firma godna polecenia.

Kartony 21–30, Zmywarka x 1, Piekarnik do zabudowy x 1

Wszystko w jak najlepszym porządku :) Polecam :)

Kartony 31–50, Paczki x 40

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Zmiany miejsca zamieszkania najczęściej kojarzą się z nieładem, stresującą atmosferą i bardzo długim spisem zadań które trzeba zrobić. Jednak dokładnie urządzona zmiana miejsca zamieszkania będzie przebiegać bez przeszkód i sprawnie. Jedyne, co musisz zrobić, to mieć w głowie program poszczególnych etapów przeprowadzki, rzeczowo a także spokojnie przystąpić do pakowania wszystkiego, co chcemy przenieść i oczywiście wybrać zaufanego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz zabezpieczenie przedmiotów

Pakując rzeczy należy dopilnować, aby wszystkie kartony były skatalogowane a także podpisane. Najlepiej stworzyć listę dobytku, który chcemy przewieźć. W ten sposób zyskasz spokojny umysł, wiedząc, że wszystkie przedmioty dojechały do miejsca docelowego. Zmiany mieszkania często wiążą się z transportem znacznej liczby przedmiotów, także tych drobnych, trudno byłoby więc o niczym nie zapomnieć. Dobrą praktyką jest też podpisanie wszystkich paczek i toreb. Ułatwi to wypakowywanie pakunków w docelowym miejscu zamieszkania. Poza tym, wybierając przewoźnika przyda ci się możliwie wiele drobiazgowych danych odnośnie przedmiotów, czekających na transport. Osoba zajmująca się przewozem powinna poznać ilość i wymiary sprzętów oraz kartonów. Przygotowanie listy jest więc niezbędne. 

Trzeba także podkreślić, jak istotne jest właściwe opakowanie pakunku. Szczególnej uwagi wymagają delikatne przedmioty, takie jak okna, obrazy, naczynia, oraz część mebli. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie zawinąć je w folię bąbelkową, można również wykorzystać tekturę oraz gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, dowiedz się, czy to możliwe, aby je rozmontować. Rozkręcone meble łatwiej będzie transportować, mniejsze jest także prawdopodobieństwo połamania podczas transportu. Jednak nie każde meble można rozmontować, zdarza się też, że okazuje się to zbędne, np. gdy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane na parterze. Kiedy planujesz transport mebli nie rozkręcając ich, upewnij się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w klatce schodowej oraz w wejściu. Owiń miękkimi materiałami wszystkie delikatne jak również ruchome części, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Aby zapanować nad pakowaniem drobniejszych rzeczy, takich jak czasopisma, CD, porcelana, elementy ozdobne i tak dalej wykorzystać możesz kartonowe pojemniki. Prawdopodobnie będzie potrzebna spora liczba pojemników, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Musisz więc zakupić kartonowe pudła albo zdobyć je w inny sposób. Zdarza się, że hipermarkety chętnie oddają za darmo kartony, w których otrzymują dostawy żywności. Wybierz się zatem do najbliższych supermarketów i dowiedz się czy nie chcieliby pozbyć się niewykorzystywanych już kartonowych pudeł. Jest to sposób zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Zapasowym rozwiązaniem jest zakup kartonowych pudeł. Znajdziesz je w wybranych sklepach remontowych i sklepach internetowych. Do pakowania drobiazgów a także rzeczy materiałowych, na przykład ubrań czy pościeli, możesz wykorzystać również torby tekstylne albo worki. Worki są bardziej ekonomiczne oraz łatwiejsze do kupienia, z kolei torby trwalsze a przy tym wygodniejsze. Nie transportuj w torbach i workach przedmiotów szczególnej ostrożności. Istnieje niebezpieczeństwo, że torba lub worek zostaną przebite lub że coś zgubi się podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, np. lodówka, powinny być rozmrożone a następnie właściwie zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy i także te pozornie drobne szkody mogą prowadzić do uszkodzeń. Tak więc trzeba mu poświęcić więcej uwagi. Osobno spakować trzeba też kwiaty. Kartony, w które je zapakujesz, muszą mieć dziurki, aby zapewnić kwiatom dostęp do tlenu. Najlepiej podlej je przed samą przeprowadzką, zwłaszcza jeśli Twoje rzeczy nie zostaną dostarczone na miejsce w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, doniczki nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, że w ładunku podróżuje coś nietypowego albo wymagającego wyjątkowej ostrożności, np. antyki, instrumenty muzyczne lub ceramika.

 

Szukanie firmy transportowej

Najważniejszą rzeczą podczas planowania przenosin jest szukanie odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik musi oferować OCP. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danego przewoźnika, zapytaj o to, czy ma ubezpieczenie. Do przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, z kolei przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Szukając przewoźnika musisz wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy szukasz pełnej usługi czyli transportu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku a także daj znać, czy jesteś w stanie pomóc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest bardzo ważna, dlatego postaraj się przekazać przewoźnikowi jak najwięcej istotnych informacji. Dokładnie ustal terminy, a także czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik powinien też wiedzieć, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli nie, to z którego piętra trzeba wynieść przedmioty i jak wysoko je wnieść. Firmy przeprowadzkowe mogą również zaoferować rozkręcanie i składanie dobytku, zabezpieczenie i eksperckie pakowanie mienia. W przypadku gdy szukasz podobnie kompleksowej usługi, zapytaj przewoźnika, czy będzie przygotowany Ci ją zaoferować.

 

Odmiany przeprowadzek

W Clicktrans codziennie wystawiane są świeże ogłoszenia na przeprowadzki. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najpopularniejsze są przenosiny między Polską a Wielką Brytanią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Znaczna ilość przenosin jest też wystawianych między Polską oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Jednak możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy realizują transporty na rozmaitych trasach. W Clicktrans realizuje się również liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć m.in. małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i mieszkań. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Podczas wystawiania przesyłki nie zapomnij podać typ budynku oraz ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przenosin

Ceny przeprowadzek uzależnione są od znacznej ilości rozmaitych czynników. Cena zmienia się pod wpływem m.in. odległości, ilości pomocników zatrudnionych podczas przeprowadzki, tego, czy doliczyć trzeba załadunek oraz rozładunek, preferowanych dat transportu (transport może droższy w święta i niedziele), typu wykorzystanego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy sprawdzają także, jak wysoko trzeba wnieść przedmioty a także czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest wiele rzeczy delikatnych, np. instrumenty muzyczne, antyki, porcelana. Tego typu przedmioty potrzebują ochronnych warunków a także wyjątkowej uwagi, co zwykle podnosi koszt przenosin. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi zabezpieczenie transportowanych przedmiotów, dodatkowy koszt również wpłynie na cenę przeprowadzki. Zdarza się, że przewoźnicy oferują też swoje opakowania, takie jak torby, kartony itp. Najważniejszy jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Znaczenie ma także ile trwać będą ewentualne postoje. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Przykładowa cena za wynajęcie samochodu oraz za pracę kierowcy to 60zł/h. Oczywiście koszt może ulec zmianie w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej pomocników, na przykład pomoc pary przewoźników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średnia cena przeprowadzki krajowej w naszym serwisie wynosi 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

Zmiany miejsca zamieszkania najczęściej kojarzą się z nieładem, stresującą atmosferą i bardzo długim spisem zadań które trzeba zrobić. Jednak dokładnie urządzona zmiana miejsca zamieszkania będzie przebiegać bez przeszkód i sprawnie. Jedyne, co musisz zrobić, to mieć w głowie program poszczególnych etapów przeprowadzki, rzeczowo a także spokojnie przystąpić do pakowania wszystkiego, co chcemy przenieść i oczywiście wybrać zaufanego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz zabezpieczenie przedmiotów

Pakując rzeczy należy dopilnować, aby wszystkie kartony były skatalogowane a także podpisane. Najlepiej stworzyć listę dobytku, który chcemy przewieźć. W ten sposób zyskasz spokojny umysł, wiedząc, że wszystkie przedmioty dojechały do miejsca docelowego. Zmiany mieszkania często wiążą się z transportem znacznej liczby przedmiotów, także tych drobnych, trudno byłoby więc o niczym nie zapomnieć. Dobrą praktyką jest też podpisanie wszystkich paczek i toreb. Ułatwi to wypakowywanie pakunków w docelowym miejscu zamieszkania. Poza tym, wybierając przewoźnika przyda ci się możliwie wiele drobiazgowych danych odnośnie przedmiotów, czekających na transport. Osoba zajmująca się przewozem powinna poznać ilość i wymiary sprzętów oraz kartonów. Przygotowanie listy jest więc niezbędne. 

Trzeba także podkreślić, jak istotne jest właściwe opakowanie pakunku. Szczególnej uwagi wymagają delikatne przedmioty, takie jak okna, obrazy, naczynia, oraz część mebli. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie zawinąć je w folię bąbelkową, można również wykorzystać tekturę oraz gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, dowiedz się, czy to możliwe, aby je rozmontować. Rozkręcone meble łatwiej będzie transportować, mniejsze jest także prawdopodobieństwo połamania podczas transportu. Jednak nie każde meble można rozmontować, zdarza się też, że okazuje się to zbędne, np. gdy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane na parterze. Kiedy planujesz transport mebli nie rozkręcając ich, upewnij się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w klatce schodowej oraz w wejściu. Owiń miękkimi materiałami wszystkie delikatne jak również ruchome części, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Aby zapanować nad pakowaniem drobniejszych rzeczy, takich jak czasopisma, CD, porcelana, elementy ozdobne i tak dalej wykorzystać możesz kartonowe pojemniki. Prawdopodobnie będzie potrzebna spora liczba pojemników, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Musisz więc zakupić kartonowe pudła albo zdobyć je w inny sposób. Zdarza się, że hipermarkety chętnie oddają za darmo kartony, w których otrzymują dostawy żywności. Wybierz się zatem do najbliższych supermarketów i dowiedz się czy nie chcieliby pozbyć się niewykorzystywanych już kartonowych pudeł. Jest to sposób zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Zapasowym rozwiązaniem jest zakup kartonowych pudeł. Znajdziesz je w wybranych sklepach remontowych i sklepach internetowych. Do pakowania drobiazgów a także rzeczy materiałowych, na przykład ubrań czy pościeli, możesz wykorzystać również torby tekstylne albo worki. Worki są bardziej ekonomiczne oraz łatwiejsze do kupienia, z kolei torby trwalsze a przy tym wygodniejsze. Nie transportuj w torbach i workach przedmiotów szczególnej ostrożności. Istnieje niebezpieczeństwo, że torba lub worek zostaną przebite lub że coś zgubi się podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, np. lodówka, powinny być rozmrożone a następnie właściwie zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy i także te pozornie drobne szkody mogą prowadzić do uszkodzeń. Tak więc trzeba mu poświęcić więcej uwagi. Osobno spakować trzeba też kwiaty. Kartony, w które je zapakujesz, muszą mieć dziurki, aby zapewnić kwiatom dostęp do tlenu. Najlepiej podlej je przed samą przeprowadzką, zwłaszcza jeśli Twoje rzeczy nie zostaną dostarczone na miejsce w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, doniczki nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, że w ładunku podróżuje coś nietypowego albo wymagającego wyjątkowej ostrożności, np. antyki, instrumenty muzyczne lub ceramika.

 

Szukanie firmy transportowej

Najważniejszą rzeczą podczas planowania przenosin jest szukanie odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik musi oferować OCP. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danego przewoźnika, zapytaj o to, czy ma ubezpieczenie. Do przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, z kolei przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Szukając przewoźnika musisz wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy szukasz pełnej usługi czyli transportu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku a także daj znać, czy jesteś w stanie pomóc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest bardzo ważna, dlatego postaraj się przekazać przewoźnikowi jak najwięcej istotnych informacji. Dokładnie ustal terminy, a także czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik powinien też wiedzieć, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli nie, to z którego piętra trzeba wynieść przedmioty i jak wysoko je wnieść. Firmy przeprowadzkowe mogą również zaoferować rozkręcanie i składanie dobytku, zabezpieczenie i eksperckie pakowanie mienia. W przypadku gdy szukasz podobnie kompleksowej usługi, zapytaj przewoźnika, czy będzie przygotowany Ci ją zaoferować.

 

Odmiany przeprowadzek

W Clicktrans codziennie wystawiane są świeże ogłoszenia na przeprowadzki. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najpopularniejsze są przenosiny między Polską a Wielką Brytanią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Znaczna ilość przenosin jest też wystawianych między Polską oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Jednak możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy realizują transporty na rozmaitych trasach. W Clicktrans realizuje się również liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć m.in. małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i mieszkań. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Podczas wystawiania przesyłki nie zapomnij podać typ budynku oraz ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przenosin

Ceny przeprowadzek uzależnione są od znacznej ilości rozmaitych czynników. Cena zmienia się pod wpływem m.in. odległości, ilości pomocników zatrudnionych podczas przeprowadzki, tego, czy doliczyć trzeba załadunek oraz rozładunek, preferowanych dat transportu (transport może droższy w święta i niedziele), typu wykorzystanego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy sprawdzają także, jak wysoko trzeba wnieść przedmioty a także czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest wiele rzeczy delikatnych, np. instrumenty muzyczne, antyki, porcelana. Tego typu przedmioty potrzebują ochronnych warunków a także wyjątkowej uwagi, co zwykle podnosi koszt przenosin. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi zabezpieczenie transportowanych przedmiotów, dodatkowy koszt również wpłynie na cenę przeprowadzki. Zdarza się, że przewoźnicy oferują też swoje opakowania, takie jak torby, kartony itp. Najważniejszy jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Znaczenie ma także ile trwać będą ewentualne postoje. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Przykładowa cena za wynajęcie samochodu oraz za pracę kierowcy to 60zł/h. Oczywiście koszt może ulec zmianie w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej pomocników, na przykład pomoc pary przewoźników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średnia cena przeprowadzki krajowej w naszym serwisie wynosi 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Cromer już od 150!

Zleć przeprowadzkę