Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 155 300 000 zł zaoszczędziliście z nami 155 300 000 zł 155 300 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 467 000 wystawionych przesyłek 1 467 000 wystawionych przesyłek 1 467 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
73 000 przewoźników 73 000 przewoźników 73 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki w Częstochowie:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam tego kontrahenta

Deski rozdzielcze x 4

Klient: Daniel K.
,
Trasa: Kęty - Kielce

Wszystko sprawnie, szybko. Pan bardzo komunikatywny, polecam.

Przewóz rzeczy, więcej w opisie.

Klient: Andrzej B.
,
Trasa: Gdynia - Skołyszyn

Wszystko ok. Dziękuję za pomoc w załadowaniu wszystkiego!

Kartony 21–30, Naroznik meble i inne x 1

Klient: Bartosz A.
,
Trasa: Bischofsheim - Głogów

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Zmiany miejsca zamieszkania zwykle łączymy z zamieszaniem, stresującym nastrojem i rozbudowaną listą rzeczy które trzeba zrobić. Jednakże fachowo urządzona przeprowadzka ma szansę przebiec bezstresowo a także sprawnie. Wystarczy przemyśleć koncepcję poszczególnych etapów przeprowadzki, z głową oraz bez nerwów przystąpić do pakowania wszystkiego, co chcemy przenieść a także zdecydować się na właściwego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach a także ochrona dobytku

Organizując dobytek na czas przeprowadzki ważne, aby dopilnować, aby nasze rzeczy były uporządkowane i oznaczone. Najlepiej spisać spis rzeczy, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz pewność, że wszystkie przedmioty dojechały na miejsce. Przenosiny zwykle są związane z transportem poważnej liczby przedmiotów, także tych drobnych, trudno byłoby więc niczego nie pominąć. Mądrym ruchem będzie także opisanie wszystkich paczek i toreb. Przyspieszy to opróżnianie kartonów w nowym miejscu zamieszkania. Dodatkowo, podczas poszukiwań przewoźnika przyda ci się dużo konkretnych informacji na temat przedmiotów, czekających na transport. Osoba zajmująca się przewozem potrzebuje mieć ilość oraz wielkość sprzętów i paczek. Przygotowanie spisu jest zatem konieczne. 

Ważne też, aby podkreślić, jak istotne jest prawidłowe opakowanie pakunku. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza kruche przesyłki, dla przykładu szkło, obrazy, porcelana, a także antyki. Najlepiej owinąć kruche przedmioty w folię bąbelkową, można również wykorzystać tekturę oraz gruby i miękki materiał. Kiedy planujesz transport mebli, sprawdź, czy można je rozmontować. Rozkręcone meble prościej zapakujesz do samochodu transportującego, spada także ryzyko uszkodzenia. Niestety części mebli nie da się rozkręcić, a czasem jest to zbędne, jak kiedy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane na parterze. Jeśli zamierzasz transportować meble w całości, upewnij się, czy zmieszczą się w korytarzu i w wejściu. Zabezpiecz wszystkie kruche i ruchome fragmenty, opróżnij półki i szuflady.

Przy pakowaniu drobniejszych elementów dobytku, takich jak książki, DVD, ceramika, figurki i tak dalej warto wykorzystać kartonowe pojemniki. Z pewnością przyda się duża ilość kartonów, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Jedynym wyjściem jest kupić kartony lub też sprawić je sobie odmienną drogą. Często markety ochoczo oddają za darmo kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw żywności. Wybierz się więc do znajdujących się nieopodal sklepów aby zapytać czy jest szansa otrzymania niewykorzystywanych już kartonowych pudeł. Jest to sposób zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Innym sposobem może być kupno kartonowych pudeł. Kupisz je w wybranych sklepach remontowych i w sieci. Przy pakowaniu drobiazgów jak również rzeczy tekstylnych, takich jak ubrania czy pościele, warto użyć również torby materiałowe i worki. Worki są mniej kosztowne oraz dostępne w większej ilości sklepów, jednak torby mocniejsze i wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w torbach i workach przedmiotów delikatnych. Istnieje prawdopodobieństwo, że torba lub worek naderwą się lub że coś z nich wypadnie podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, taki jak lodówka, powinny być rozmrożone a następnie starannie ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na szkody więc nawet te z pozoru drobne szkody mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Dlatego przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić szczególną uwagę. Odrębnie spakować trzeba także rośliny. Kartony, w które je zapakujesz, muszą mieć dziurki, aby zapewnić kwiatom dostęp do tlenu. Najbezpieczniej jest podlać rośliny przed samym transportem, zwłaszcza kiedy wiesz, że rośliny nie zostaną dostarczone do nowego domu tego samego dnia. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, doniczki nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli w ładunku znajduje się coś niestandardowego albo potrzebującego specjalnej delikatności, np. ekskluzywne meble, pianino lub duże lustra.

 

Wybieranie przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw podczas organizacji przeprowadzki jest szukanie odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat musi posiadać OCP. Przed ostatecznym wyborem usług konkretnej firmy, zapytaj o to, jakie ubezpieczenie posiada. W przypadku przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, jednak przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Szukając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy potrzebujesz pełnej usługi to znaczy przewozu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku oraz daj znać, czy jesteś skłonny pomóc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest bardzo ważna, dlatego postaraj się zapewnić przewoźnikowi dużo kluczowych danych. Precyzyjnie określ daty, oraz godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik powinien także mieć świadomość, czy do dyspozycji będzie miał windę, a kiedy windy nie ma, to z którego piętra trzeba wynieść pakunki oraz jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozmontowanie oraz skręcanie dobytku, zabezpieczenie a także eksperckie pakowanie mienia. Jeśli jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, zapytaj przewoźnika, czy będzie gotowy Ci ją zaoferować.

 

Rodzaje przenosin

Na giełdzie transportowej Clicktrans każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia na przeprowadzki. Są wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najczęściej przeprowadzamy się między naszym krajem a Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Wiele zleceń jest też wystawianych pomiędzy naszym krajem i Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Oczywiście możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy wykonują zlecenia na rozmaitych trasach. Za pośrednictwem serwisu przewoźnicy przewożą także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Do popularnych województw należą przede wszystkim województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Podczas wystawiania przesyłki pamiętaj, aby wymienić typ budynku a także ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przenosin

Ceny przenosin uzależnione są od znacznej ilości rozmaitych czynników. Cena zmienia się pod wpływem m.in. odległości, ilości pomocników potrzebnych podczas przenosin, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek a także rozładunek, preferowanych dat transportu (transport będzie droższy w święta i niedziele), rodzaju potrzebnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy biorą również pod uwagę to, jak wysoko trzeba przetransportować kartony a także czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość rzeczy kruchych, takich jak instrumenty muzyczne, antyki, lustra. Przedmioty kruche wymagają zapewnienia specjalnych warunków a także specjalnej uwagi, dlatego ich przewóz wpływa na koszt przeprowadzki. W wypadku gdy przekażesz przewoźnikowi zabezpieczenie dobytku, dodatkowy koszt również podniesie cenę przenosin. Zdarza się, że przewoźnicy zapewniają też własne opakowania, takie jak worki, pudła i wiele innych. Znaczenie ma czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Znaczenie ma również czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt za wynajęcie samochodu oraz przewoźnika to 60zł/h. Cena rośnie jeśli podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej osób, na przykład zatrudnienie pary pracowników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie wynosi 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a zza granicy do Polski – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl znaczna część szuka zleceń na drogę powrotną. 

Zmiany miejsca zamieszkania zwykle łączymy z zamieszaniem, stresującym nastrojem i rozbudowaną listą rzeczy które trzeba zrobić. Jednakże fachowo urządzona przeprowadzka ma szansę przebiec bezstresowo a także sprawnie. Wystarczy przemyśleć koncepcję poszczególnych etapów przeprowadzki, z głową oraz bez nerwów przystąpić do pakowania wszystkiego, co chcemy przenieść a także zdecydować się na właściwego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach a także ochrona dobytku

Organizując dobytek na czas przeprowadzki ważne, aby dopilnować, aby nasze rzeczy były uporządkowane i oznaczone. Najlepiej spisać spis rzeczy, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz pewność, że wszystkie przedmioty dojechały na miejsce. Przenosiny zwykle są związane z transportem poważnej liczby przedmiotów, także tych drobnych, trudno byłoby więc niczego nie pominąć. Mądrym ruchem będzie także opisanie wszystkich paczek i toreb. Przyspieszy to opróżnianie kartonów w nowym miejscu zamieszkania. Dodatkowo, podczas poszukiwań przewoźnika przyda ci się dużo konkretnych informacji na temat przedmiotów, czekających na transport. Osoba zajmująca się przewozem potrzebuje mieć ilość oraz wielkość sprzętów i paczek. Przygotowanie spisu jest zatem konieczne. 

Ważne też, aby podkreślić, jak istotne jest prawidłowe opakowanie pakunku. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza kruche przesyłki, dla przykładu szkło, obrazy, porcelana, a także antyki. Najlepiej owinąć kruche przedmioty w folię bąbelkową, można również wykorzystać tekturę oraz gruby i miękki materiał. Kiedy planujesz transport mebli, sprawdź, czy można je rozmontować. Rozkręcone meble prościej zapakujesz do samochodu transportującego, spada także ryzyko uszkodzenia. Niestety części mebli nie da się rozkręcić, a czasem jest to zbędne, jak kiedy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane na parterze. Jeśli zamierzasz transportować meble w całości, upewnij się, czy zmieszczą się w korytarzu i w wejściu. Zabezpiecz wszystkie kruche i ruchome fragmenty, opróżnij półki i szuflady.

Przy pakowaniu drobniejszych elementów dobytku, takich jak książki, DVD, ceramika, figurki i tak dalej warto wykorzystać kartonowe pojemniki. Z pewnością przyda się duża ilość kartonów, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Jedynym wyjściem jest kupić kartony lub też sprawić je sobie odmienną drogą. Często markety ochoczo oddają za darmo kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw żywności. Wybierz się więc do znajdujących się nieopodal sklepów aby zapytać czy jest szansa otrzymania niewykorzystywanych już kartonowych pudeł. Jest to sposób zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Innym sposobem może być kupno kartonowych pudeł. Kupisz je w wybranych sklepach remontowych i w sieci. Przy pakowaniu drobiazgów jak również rzeczy tekstylnych, takich jak ubrania czy pościele, warto użyć również torby materiałowe i worki. Worki są mniej kosztowne oraz dostępne w większej ilości sklepów, jednak torby mocniejsze i wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w torbach i workach przedmiotów delikatnych. Istnieje prawdopodobieństwo, że torba lub worek naderwą się lub że coś z nich wypadnie podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, taki jak lodówka, powinny być rozmrożone a następnie starannie ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na szkody więc nawet te z pozoru drobne szkody mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Dlatego przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić szczególną uwagę. Odrębnie spakować trzeba także rośliny. Kartony, w które je zapakujesz, muszą mieć dziurki, aby zapewnić kwiatom dostęp do tlenu. Najbezpieczniej jest podlać rośliny przed samym transportem, zwłaszcza kiedy wiesz, że rośliny nie zostaną dostarczone do nowego domu tego samego dnia. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, doniczki nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli w ładunku znajduje się coś niestandardowego albo potrzebującego specjalnej delikatności, np. ekskluzywne meble, pianino lub duże lustra.

 

Wybieranie przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw podczas organizacji przeprowadzki jest szukanie odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat musi posiadać OCP. Przed ostatecznym wyborem usług konkretnej firmy, zapytaj o to, jakie ubezpieczenie posiada. W przypadku przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, jednak przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Szukając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy potrzebujesz pełnej usługi to znaczy przewozu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku oraz daj znać, czy jesteś skłonny pomóc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest bardzo ważna, dlatego postaraj się zapewnić przewoźnikowi dużo kluczowych danych. Precyzyjnie określ daty, oraz godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik powinien także mieć świadomość, czy do dyspozycji będzie miał windę, a kiedy windy nie ma, to z którego piętra trzeba wynieść pakunki oraz jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozmontowanie oraz skręcanie dobytku, zabezpieczenie a także eksperckie pakowanie mienia. Jeśli jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, zapytaj przewoźnika, czy będzie gotowy Ci ją zaoferować.

 

Rodzaje przenosin

Na giełdzie transportowej Clicktrans każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia na przeprowadzki. Są wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najczęściej przeprowadzamy się między naszym krajem a Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Wiele zleceń jest też wystawianych pomiędzy naszym krajem i Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Oczywiście możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy wykonują zlecenia na rozmaitych trasach. Za pośrednictwem serwisu przewoźnicy przewożą także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Do popularnych województw należą przede wszystkim województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Podczas wystawiania przesyłki pamiętaj, aby wymienić typ budynku a także ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przenosin

Ceny przenosin uzależnione są od znacznej ilości rozmaitych czynników. Cena zmienia się pod wpływem m.in. odległości, ilości pomocników potrzebnych podczas przenosin, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek a także rozładunek, preferowanych dat transportu (transport będzie droższy w święta i niedziele), rodzaju potrzebnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy biorą również pod uwagę to, jak wysoko trzeba przetransportować kartony a także czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość rzeczy kruchych, takich jak instrumenty muzyczne, antyki, lustra. Przedmioty kruche wymagają zapewnienia specjalnych warunków a także specjalnej uwagi, dlatego ich przewóz wpływa na koszt przeprowadzki. W wypadku gdy przekażesz przewoźnikowi zabezpieczenie dobytku, dodatkowy koszt również podniesie cenę przenosin. Zdarza się, że przewoźnicy zapewniają też własne opakowania, takie jak worki, pudła i wiele innych. Znaczenie ma czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Znaczenie ma również czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt za wynajęcie samochodu oraz przewoźnika to 60zł/h. Cena rośnie jeśli podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej osób, na przykład zatrudnienie pary pracowników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie wynosi 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a zza granicy do Polski – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl znaczna część szuka zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Częstochowa już od 150 zł!

Zleć przeprowadzkę