Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 155 300 000 zł zaoszczędziliście z nami 155 300 000 zł 155 300 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 467 000 wystawionych przesyłek 1 467 000 wystawionych przesyłek 1 467 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
73 000 przewoźników 73 000 przewoźników 73 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Szybko, sprawnie i rzeczowo! Bardzo polecam!!!

Kartony 6–10, Wyposażenie domu x 1

Klient: Mateusz P.
,
Trasa: Swarzędz - Poznań

Bardzo polecam ! :) Wszystko na plus - super kontakt; telefoniczny i na żywo, wszystko zgodnie z ustaleniami, profesjonalnie, sprawnie i szybko. Do tego elastyczność w razie potrzeby. Jestem bardzo zadowolona z obsługi i dziękuję. :)

Kartony 1–5, Telewizor średni(od 30 "do 40") x 1, Krzesło obrotowe x 1

Klient: Artur B.
,
Trasa: Poznań - Kraków

Nie ma lepszej ekipy transportowej. Polecam kazdemu!

Kartony 21–30, Komoda średnia x 2, Pralka x 1, Zamrażarka x 1, Szafka RTV x 2, Stół x 1, Rower x 1,

Klient: Joanna K.
,
Trasa: Kleve - Sosnowiec

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przeprowadzki najczęściej kojarzą się z zamieszaniem, stresującym nastrojem oraz rozbudowanym spisem rzeczy które trzeba zrobić. Jednak dokładnie urządzona zmiana miejsca zamieszkania może przebiec bez przeszkód a także sprawnie. Jedyne, co musisz zrobić, to przemyśleć program działania, z głową i spokojnie przystąpić do pakowania wszystkiego, co chcemy przenieść i oczywiście wybrać profesjonalnego przewoźnika.

 

Pakowanie oraz zabezpieczenie dobytku

Organizując dobytek na czas przeprowadzki należy pamiętać, aby przewożone rzeczy zostały wcześniej uporządkowane oraz opisane. Najlepiej spisać spis dobytku, który chcemy przewieźć. Dzięki temu będziesz mieć spokojny umysł, wiedząc, że wszystkie paczki przyjechały do nowego domu. Przeprowadzki często wiążą się z transportem poważnej ilości rzeczy, także tych drobnych, nie sposób więc o niczym nie zapomnieć. Dobrą praktyką jest również opisanie wszystkich paczek i toreb. Przyspieszy to opróżnianie paczek w docelowym miejscu zamieszkania. Dodatkowo, podczas poszukiwań przewoźnika potrzebujesz możliwie wiele szczegółowych informacji na temat rzeczy, które mają zostać przewiezione. Firma transportowa musi mieć liczbę i wielkość sprzętów i pakunków. Przygotowanie listy jest więc potrzebne. 

Trzeba także podkreślić, jak istotne jest odpowiednie zabezpieczenie transportowanych rzeczy. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim delikatne przedmioty, na przykład okna, instalacje artystyczne, porcelana, jak również antyki. Najlepiej zawinąć kruche przedmioty folią bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton lub gruby i miękki materiał. Przy przewozie mebli, upewnij się, czy da się je rozkręcić. Rozkręcone meble szybciej będzie transportować, spada też ryzyko zniszczenia. Niestety części mebli nie da się rozłożyć, z kolei innym razem jest to zbędne, jak gdy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania na parterze. Planując przewóz mebli w całości, sprawdź, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w klatce schodowej a także w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie delikatne jak również ruchome części, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Do pakowania mniejszych rzeczy, takich jak książki, filmy, naczynia kuchenne, figurki i tak dalej przydadzą się kartony. Na pewno przyda się duża liczba pojemników, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Musisz więc kupić kartony lub też zdobyć je odmienną drogą. Niejednokrotnie hipermarkety z własnej woli rozdają kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw żywności. Podejdź więc do znajdujących się nieopodal sklepów aby zapytać czy jest szansa otrzymania zbędnych kartonowych pudeł. Jest to sposób zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Zapasowym rozwiązaniem może być zakup kartonów. Znajdziesz je w niektórych sklepach budowlanych a także sklepach internetowych. Do zabezpieczenia drobiazgów oraz przedmiotów miękkich, na przykład ubrań czy pościeli, warto użyć także torby materiałowe lub worki. Worki są mniej kosztowne oraz łatwiejsze do kupienia, jednakże torby mocniejsze i wygodniejsze. Nie transportuj w ten sposób rzeczy delikatnych. Istnieje prawdopodobieństwo, że torba lub worek zostaną przebite albo też że coś z nich wypadnie w czasie przewożenia.

Sprzęty AGD, taki jak lodówka, powinny zostać odłączone od zasilania, osuszone oraz starannie zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy więc także te z pozoru lekkie wstrząsy mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Z tego powodu przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić więcej uwagi. Osobno spakować należy również kwiaty. Pojemniki, w które zostaną zapakowane, muszą mieć dziurki, przez który rośliny będą miały stały dopływ tlenu. Dla pewności podlej rośliny na kilka chwil przed samym transportem, zwłaszcza kiedy wiesz, że rośliny nie trafią na miejsce tego samego dnia. Jednak zachowaj ostrożność, donice nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, że w ładunku znajduje się coś nietypowego czy wymagającego wyjątkowej ostrożności, np. ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne czy ceramika.

 

Wybieranie firmy transportowej

Jedną z najważniejszych spraw kiedy planuje się przeprowadzkę jest znalezienie firmy transportowej. Przewoźnik musi oferować OCP. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług danej firmy, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. W przypadku transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, jednakże przewoźnik realizujący przeprowadzki poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Szukając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy wystarczy ci sam transport czy potrzebujesz pełnej usługi to znaczy transportu z załadunkiem i rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku i powiedz mu, czy jesteś skłonny pomóc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest niezwykle istotna, dlatego postaraj się przekazać przewoźnikowi możliwie wiele istotnych informacji. Starannie podaj daty, oraz godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby także mieć świadomość, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby znieść przedmioty i jak wysoko je wnieść. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach czasem oferują także rozkładanie i składanie mebli, zabezpieczenie i eksperckie pakowanie sprzętów. Jeśli szukasz podobnie kompleksowej usługi, zapytaj przewoźnika, czy jest w stanie Ci ją zaoferować.

 

Kategorie przenosin

W naszym serwisie regularnie pojawiają się nowe ogłoszenia na przeprowadzki. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej odbywają się one między naszym krajem i Wielką Brytanią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Znaczna ilość zleceń pojawia się też na trasy między naszym krajem i Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Oczywiście możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy podejmują się zleceń na szerokim wachlarzu tras. W Clicktrans realizuje się także liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć przede wszystkim województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przeprowadzki dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Wystawiając przesyłkę pamiętaj, aby wymienić jaki budynek przeprowadzasz a także ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przeprowadzki

Koszta zleceń przeprowadzkowych zależą od znacznej ilości istotnych zmiennych. Wartość zlecenia zależy od między innymi długości trasy, liczby pomocników potrzebnych podczas przeprowadzki, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek a także rozładunek, terminu (przewóz prawdopodobnie będzie droższy w święta i niedziele), typu wykorzystanego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy biorą również pod uwagę to, na jakie piętro trzeba przetransportować kartony oraz czy w budynku jest winda. Koszt może być większy, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość przedmiotów kruchych, na przykład pianino, elektronika, porcelana. Przedmioty kruche wymagają zapewnienia specjalnych warunków oraz szczególnej uważności, dlatego ich przewóz wpływa na cenę przenosin. Jeśli powierzysz przewoźnikowi zabezpieczenie dobytku, koszt tej usługi także zostanie doliczony do ceny przenosin. Zdarza się, że przewoźnicy posiadają również swoje opakowania, na przykład torby, kartony i podobne rzeczy. Najważniejszy jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Znaczenie ma też długość ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt wynajęcia samochodu oraz za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt może ulec zmianie jeśli przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej pomocników, przykładowo zatrudnienie 2 pracowników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średni koszt przeprowadzki krajowej w naszym serwisie wynosi 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 złotych. Koszty można obniżyć znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl wielu szuka zleceń na drogę powrotną. 

Przeprowadzki najczęściej kojarzą się z zamieszaniem, stresującym nastrojem oraz rozbudowanym spisem rzeczy które trzeba zrobić. Jednak dokładnie urządzona zmiana miejsca zamieszkania może przebiec bez przeszkód a także sprawnie. Jedyne, co musisz zrobić, to przemyśleć program działania, z głową i spokojnie przystąpić do pakowania wszystkiego, co chcemy przenieść i oczywiście wybrać profesjonalnego przewoźnika.

 

Pakowanie oraz zabezpieczenie dobytku

Organizując dobytek na czas przeprowadzki należy pamiętać, aby przewożone rzeczy zostały wcześniej uporządkowane oraz opisane. Najlepiej spisać spis dobytku, który chcemy przewieźć. Dzięki temu będziesz mieć spokojny umysł, wiedząc, że wszystkie paczki przyjechały do nowego domu. Przeprowadzki często wiążą się z transportem poważnej ilości rzeczy, także tych drobnych, nie sposób więc o niczym nie zapomnieć. Dobrą praktyką jest również opisanie wszystkich paczek i toreb. Przyspieszy to opróżnianie paczek w docelowym miejscu zamieszkania. Dodatkowo, podczas poszukiwań przewoźnika potrzebujesz możliwie wiele szczegółowych informacji na temat rzeczy, które mają zostać przewiezione. Firma transportowa musi mieć liczbę i wielkość sprzętów i pakunków. Przygotowanie listy jest więc potrzebne. 

Trzeba także podkreślić, jak istotne jest odpowiednie zabezpieczenie transportowanych rzeczy. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim delikatne przedmioty, na przykład okna, instalacje artystyczne, porcelana, jak również antyki. Najlepiej zawinąć kruche przedmioty folią bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton lub gruby i miękki materiał. Przy przewozie mebli, upewnij się, czy da się je rozkręcić. Rozkręcone meble szybciej będzie transportować, spada też ryzyko zniszczenia. Niestety części mebli nie da się rozłożyć, z kolei innym razem jest to zbędne, jak gdy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania na parterze. Planując przewóz mebli w całości, sprawdź, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w klatce schodowej a także w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie delikatne jak również ruchome części, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Do pakowania mniejszych rzeczy, takich jak książki, filmy, naczynia kuchenne, figurki i tak dalej przydadzą się kartony. Na pewno przyda się duża liczba pojemników, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Musisz więc kupić kartony lub też zdobyć je odmienną drogą. Niejednokrotnie hipermarkety z własnej woli rozdają kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw żywności. Podejdź więc do znajdujących się nieopodal sklepów aby zapytać czy jest szansa otrzymania zbędnych kartonowych pudeł. Jest to sposób zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Zapasowym rozwiązaniem może być zakup kartonów. Znajdziesz je w niektórych sklepach budowlanych a także sklepach internetowych. Do zabezpieczenia drobiazgów oraz przedmiotów miękkich, na przykład ubrań czy pościeli, warto użyć także torby materiałowe lub worki. Worki są mniej kosztowne oraz łatwiejsze do kupienia, jednakże torby mocniejsze i wygodniejsze. Nie transportuj w ten sposób rzeczy delikatnych. Istnieje prawdopodobieństwo, że torba lub worek zostaną przebite albo też że coś z nich wypadnie w czasie przewożenia.

Sprzęty AGD, taki jak lodówka, powinny zostać odłączone od zasilania, osuszone oraz starannie zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy więc także te z pozoru lekkie wstrząsy mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Z tego powodu przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić więcej uwagi. Osobno spakować należy również kwiaty. Pojemniki, w które zostaną zapakowane, muszą mieć dziurki, przez który rośliny będą miały stały dopływ tlenu. Dla pewności podlej rośliny na kilka chwil przed samym transportem, zwłaszcza kiedy wiesz, że rośliny nie trafią na miejsce tego samego dnia. Jednak zachowaj ostrożność, donice nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, że w ładunku znajduje się coś nietypowego czy wymagającego wyjątkowej ostrożności, np. ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne czy ceramika.

 

Wybieranie firmy transportowej

Jedną z najważniejszych spraw kiedy planuje się przeprowadzkę jest znalezienie firmy transportowej. Przewoźnik musi oferować OCP. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług danej firmy, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. W przypadku transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, jednakże przewoźnik realizujący przeprowadzki poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Szukając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy wystarczy ci sam transport czy potrzebujesz pełnej usługi to znaczy transportu z załadunkiem i rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku i powiedz mu, czy jesteś skłonny pomóc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest niezwykle istotna, dlatego postaraj się przekazać przewoźnikowi możliwie wiele istotnych informacji. Starannie podaj daty, oraz godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby także mieć świadomość, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby znieść przedmioty i jak wysoko je wnieść. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach czasem oferują także rozkładanie i składanie mebli, zabezpieczenie i eksperckie pakowanie sprzętów. Jeśli szukasz podobnie kompleksowej usługi, zapytaj przewoźnika, czy jest w stanie Ci ją zaoferować.

 

Kategorie przenosin

W naszym serwisie regularnie pojawiają się nowe ogłoszenia na przeprowadzki. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej odbywają się one między naszym krajem i Wielką Brytanią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Znaczna ilość zleceń pojawia się też na trasy między naszym krajem i Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Oczywiście możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy podejmują się zleceń na szerokim wachlarzu tras. W Clicktrans realizuje się także liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć przede wszystkim województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przeprowadzki dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Wystawiając przesyłkę pamiętaj, aby wymienić jaki budynek przeprowadzasz a także ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przeprowadzki

Koszta zleceń przeprowadzkowych zależą od znacznej ilości istotnych zmiennych. Wartość zlecenia zależy od między innymi długości trasy, liczby pomocników potrzebnych podczas przeprowadzki, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek a także rozładunek, terminu (przewóz prawdopodobnie będzie droższy w święta i niedziele), typu wykorzystanego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy biorą również pod uwagę to, na jakie piętro trzeba przetransportować kartony oraz czy w budynku jest winda. Koszt może być większy, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość przedmiotów kruchych, na przykład pianino, elektronika, porcelana. Przedmioty kruche wymagają zapewnienia specjalnych warunków oraz szczególnej uważności, dlatego ich przewóz wpływa na cenę przenosin. Jeśli powierzysz przewoźnikowi zabezpieczenie dobytku, koszt tej usługi także zostanie doliczony do ceny przenosin. Zdarza się, że przewoźnicy posiadają również swoje opakowania, na przykład torby, kartony i podobne rzeczy. Najważniejszy jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Znaczenie ma też długość ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt wynajęcia samochodu oraz za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt może ulec zmianie jeśli przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej pomocników, przykładowo zatrudnienie 2 pracowników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średni koszt przeprowadzki krajowej w naszym serwisie wynosi 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 złotych. Koszty można obniżyć znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl wielu szuka zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Dąbrowa Górnicza już od 150!

Zleć przeprowadzkę