Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 155 300 000 zł zaoszczędziliście z nami 155 300 000 zł 155 300 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 467 000 wystawionych przesyłek 1 467 000 wystawionych przesyłek 1 467 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
73 000 przewoźników 73 000 przewoźników 73 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki na trasie Dania-Polska:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Fantastyczna usluga - pan Piotr bardzo profesjonalnie zalatwia przeprowadzke z odpowiednia dokumentacja, swietna komunikacja i poszanowaniem dla naszych rzeczy. Bardzo slowny i taktowny, interakcja to byla czysta przyjemnosc. Goraco polecam.

Kartony 31–50, Łóżko pojedyncze z materacem x 1, Łóżko podwójne z materacem x 1, Szafka biurowa x 1

Klient: Piotr L.
,
Trasa: Zurych - Łódź

Miły kontakt, terminowo, punktualnie. Pomoc i uśmiech, który przy przeprowadzce jest niezbędny! Z czystym sumieniem polecam, nie mogłam lepiej trafić! :)))))

Kartony 21–30, Lodówka x 1, Piekarnik do zabudowy x 1, Płyta indukcyjna x 1, Pralka x 1, Biblioteka

,
Trasa: Międzychód - Gdynia

Wszystko zrobione punktualnie i profesjonalnie

Kartony 11–20, Szafa jednodrzwiowa x 2

Klient: Andrzej Z.
,
Trasa: Warszawa - Warszawa

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przenosiny zwykle kojarzą się z rozgardiaszem, nieprzyjemnym nastrojem oraz rozbudowanym spisem rzeczy do wykonania. Jednak sprawnie zorganizowana zmiana mieszkania ma szansę przebiec bez przeszkód a także sprawnie. Wystarczy przemyśleć plan poszczególnych etapów przeprowadzki, z głową i bez nerwów przystąpić do pakowania rzeczy a także znaleźć profesjonalnego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz zabezpieczenie przedmiotów

Umieszczając rzeczy w kartonach należy zatroszczyć się, aby wszystkie pakunki były skatalogowane i opisane. Najlepiej stworzyć spis dobytku, który chcemy przewieźć. Tak uzyskasz spokojny umysł, wiedząc, że twoje pakunki przybyły do nowego domu. Przenosiny zwykle wiążą się z transportem poważnej ilości rzeczy, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc o wszystkim pamiętać. Polecamy również opisanie każdego kartonu. Ułatwi to opróżnianie paczek w nowym miejscu. Oprócz tego, wybierając przewoźnika potrzebujesz jak najwięcej drobiazgowych informacji odnośnie rzeczy, które wejdą w skład zlecenia. Firma transportowa musi poznać liczbę a także rozmiary mebli oraz kartonów. Spisanie rejestru jest więc konieczne. 

Ważne też, aby podkreślić, jak istotne jest odpowiednie zabezpieczenie pakunku. Szczególnej uwagi wymagają kruche przesyłki, dla przykładu okna, dzieła sztuki, ceramika, oraz część mebli. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie otoczyć je w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton lub koce. Planując przewóz mebli, sprawdź, czy można je rozłożyć. Meble w częściach wygodniej zapakujesz do samochodu transportującego, spada również prawdopodobieństwo obtłuczeń w transporcie. Jednak nie wszystkie meble da się rozłożyć, a czasem jest to zbędne, np. kiedy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania na parterze. Planując przewóz mebli nie rozkręcając ich, dowiedz się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w klatce schodowej i w wejściu. Zabezpiecz wszystkie kruche a także ruchome elementy, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Przy pakowaniu drobnych przedmiotów, takich jak książki, CD, naczynia kuchenne, elementy ozdobne i tak dalej wykorzystać możesz pudła. Z pewnością przyda się spora ilość pudeł, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Potrzebujesz zatem kupić kartony albo sprawić je sobie w inny sposób. Bywa, że sklepy chętnie rozdają kartony, pozostałe po dostawach żywności. Zawitaj więc do znajdujących się nieopodal sklepów i zapytaj czy nie chcieliby pozbyć się zbędnych kartonowych pudeł. Ten sposób jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Kolejnym sposobem może być nabycie kartonów. Takie kartony sprzedają w wielu marketach remontowych a także w Internecie. Przy pakowaniu drobnych rzeczy oraz rzeczy tekstylnych, jak ubrania czy pościel, warto użyć też torby materiałowe i worki. Worki będą bardziej ekonomiczne i łatwiej dostępne, jednak torby trwalsze a przy tym wygodniejsze. Nie transportuj w ten sposób rzeczy łamliwych. Jest spore ryzyko, że takie opakowania pękną oraz że przewożony ładunek zgubi się podczas transportu.

Sprzęty AGD, taki jak lodówka, muszą być rozmrożone oraz starannie zabezpieczone. Sprzęt jest dość podatny na wstrząsy i nawet te z pozoru drobne wstrząsy mogą prowadzić do uszkodzeń. Tak więc przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić szczególną uwagę. Oddzielnie zapakować należy również rośliny. Pudła, w które je zapakujesz, powinny mieć otwory, aby zapewnić kwiatom dostęp do powietrza. Najlepiej podlej je przed samą przeprowadzką, zwłaszcza kiedy wiesz, że Twoje rzeczy nie trafią do nowego domu w ciągu 24 godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, donice nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli wśród przewożonych przedmiotów podróżuje coś niestandardowego czy potrzebującego szczególnej ostrożności, np. ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne lub duże lustra.

 

Wybieranie przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw podczas organizacji przeprowadzki jest wybór firmy transportowej. Idealny kandydat musi oferować OCP. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług danej firmy, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. W przypadku przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, z kolei przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Podczas poszukiwań przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebujesz tylko transportu czy szukasz pełnej usługi a więc przewozu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku a także poinformuj, czy możesz pomóc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest niezwykle istotna, musisz więc postarać się przekazać przewoźnikowi dużo kluczowych informacji. Dokładnie określ terminy, oraz godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby również mieć świadomość, czy będzie mógł skorzystać z windy, a kiedy windy nie ma, to z którego piętra trzeba wynieść rzeczy a także na które wnieść je w miejscu docelowym. Firmy przeprowadzkowe mogą również zaoferować rozkładanie oraz montowanie mebli, przygotowanie na czas transportu i sprawne pakowanie sprzętów. Jeśli jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, poszukaj przewoźnika, który jest gotowy Ci ją zaoferować.

 

Typy przeprowadzek

Na giełdzie transportowej Clicktrans regularnie znajdziesz aktualne ogłoszenia na przeprowadzki. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najpopularniejsze są przenosiny między Polską a Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Wiele przeprowadzek pojawia się też na trasy pomiędzy naszym krajem a Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Bez względu na to możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy wykonują zlecenia na bardzo różnych trasach. W Clicktrans przewoźnicy przewożą również liczne przeprowadzki krajowe. Wśród najpopularniejszych województw są między innymi województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Opisując swoją przesyłkę nie zapomnij podać jaki budynek przeprowadzasz oraz ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Koszt przenosin

Koszta przenosin zależą od znacznej ilości różnych zmiennych. Wartość zlecenia zależy od m.in. długości trasy, ilości osób zatrudnionych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy doliczyć trzeba załadunek oraz rozładunek, preferowanych dat transportu (transport może droższy w dni wolne od pracy), typu potrzebnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy sprawdzają także, na jakie piętro trzeba wnieść dobytek i czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, kiedy do przewiezienia jest wiele przedmiotów wymagających specjalnej ostrożności, np. instrumenty muzyczne, antyki, porcelana. Tego typu przedmioty wymagają zapewnienia odpowiednich warunków oraz szczególnej uważności, co zwykle zwiększa cenę przeprowadzki. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi zabezpieczenie dobytku, dodatkowy koszt również podniesie cenę przeprowadzki. Zdarza się, że przewoźnicy oferują także własne opakowania, takie jak worki, kartony itp. Kluczową kwestią jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Liczy się też ile trwać będą ewentualne postoje. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Poglądowy koszt za wynajęcie pojazdu transportowego a także za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt rośnie jeśli podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej pomocników, na przykład pomoc dwóch przewoźników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średni koszt przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans wynosi 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a zza granicy do Polski – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać wybierając firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

Przenosiny zwykle kojarzą się z rozgardiaszem, nieprzyjemnym nastrojem oraz rozbudowanym spisem rzeczy do wykonania. Jednak sprawnie zorganizowana zmiana mieszkania ma szansę przebiec bez przeszkód a także sprawnie. Wystarczy przemyśleć plan poszczególnych etapów przeprowadzki, z głową i bez nerwów przystąpić do pakowania rzeczy a także znaleźć profesjonalnego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz zabezpieczenie przedmiotów

Umieszczając rzeczy w kartonach należy zatroszczyć się, aby wszystkie pakunki były skatalogowane i opisane. Najlepiej stworzyć spis dobytku, który chcemy przewieźć. Tak uzyskasz spokojny umysł, wiedząc, że twoje pakunki przybyły do nowego domu. Przenosiny zwykle wiążą się z transportem poważnej ilości rzeczy, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc o wszystkim pamiętać. Polecamy również opisanie każdego kartonu. Ułatwi to opróżnianie paczek w nowym miejscu. Oprócz tego, wybierając przewoźnika potrzebujesz jak najwięcej drobiazgowych informacji odnośnie rzeczy, które wejdą w skład zlecenia. Firma transportowa musi poznać liczbę a także rozmiary mebli oraz kartonów. Spisanie rejestru jest więc konieczne. 

Ważne też, aby podkreślić, jak istotne jest odpowiednie zabezpieczenie pakunku. Szczególnej uwagi wymagają kruche przesyłki, dla przykładu okna, dzieła sztuki, ceramika, oraz część mebli. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie otoczyć je w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton lub koce. Planując przewóz mebli, sprawdź, czy można je rozłożyć. Meble w częściach wygodniej zapakujesz do samochodu transportującego, spada również prawdopodobieństwo obtłuczeń w transporcie. Jednak nie wszystkie meble da się rozłożyć, a czasem jest to zbędne, np. kiedy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania na parterze. Planując przewóz mebli nie rozkręcając ich, dowiedz się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w klatce schodowej i w wejściu. Zabezpiecz wszystkie kruche a także ruchome elementy, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Przy pakowaniu drobnych przedmiotów, takich jak książki, CD, naczynia kuchenne, elementy ozdobne i tak dalej wykorzystać możesz pudła. Z pewnością przyda się spora ilość pudeł, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Potrzebujesz zatem kupić kartony albo sprawić je sobie w inny sposób. Bywa, że sklepy chętnie rozdają kartony, pozostałe po dostawach żywności. Zawitaj więc do znajdujących się nieopodal sklepów i zapytaj czy nie chcieliby pozbyć się zbędnych kartonowych pudeł. Ten sposób jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Kolejnym sposobem może być nabycie kartonów. Takie kartony sprzedają w wielu marketach remontowych a także w Internecie. Przy pakowaniu drobnych rzeczy oraz rzeczy tekstylnych, jak ubrania czy pościel, warto użyć też torby materiałowe i worki. Worki będą bardziej ekonomiczne i łatwiej dostępne, jednak torby trwalsze a przy tym wygodniejsze. Nie transportuj w ten sposób rzeczy łamliwych. Jest spore ryzyko, że takie opakowania pękną oraz że przewożony ładunek zgubi się podczas transportu.

Sprzęty AGD, taki jak lodówka, muszą być rozmrożone oraz starannie zabezpieczone. Sprzęt jest dość podatny na wstrząsy i nawet te z pozoru drobne wstrząsy mogą prowadzić do uszkodzeń. Tak więc przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić szczególną uwagę. Oddzielnie zapakować należy również rośliny. Pudła, w które je zapakujesz, powinny mieć otwory, aby zapewnić kwiatom dostęp do powietrza. Najlepiej podlej je przed samą przeprowadzką, zwłaszcza kiedy wiesz, że Twoje rzeczy nie trafią do nowego domu w ciągu 24 godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, donice nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli wśród przewożonych przedmiotów podróżuje coś niestandardowego czy potrzebującego szczególnej ostrożności, np. ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne lub duże lustra.

 

Wybieranie przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw podczas organizacji przeprowadzki jest wybór firmy transportowej. Idealny kandydat musi oferować OCP. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług danej firmy, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. W przypadku przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, z kolei przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Podczas poszukiwań przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebujesz tylko transportu czy szukasz pełnej usługi a więc przewozu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku a także poinformuj, czy możesz pomóc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest niezwykle istotna, musisz więc postarać się przekazać przewoźnikowi dużo kluczowych informacji. Dokładnie określ terminy, oraz godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby również mieć świadomość, czy będzie mógł skorzystać z windy, a kiedy windy nie ma, to z którego piętra trzeba wynieść rzeczy a także na które wnieść je w miejscu docelowym. Firmy przeprowadzkowe mogą również zaoferować rozkładanie oraz montowanie mebli, przygotowanie na czas transportu i sprawne pakowanie sprzętów. Jeśli jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, poszukaj przewoźnika, który jest gotowy Ci ją zaoferować.

 

Typy przeprowadzek

Na giełdzie transportowej Clicktrans regularnie znajdziesz aktualne ogłoszenia na przeprowadzki. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najpopularniejsze są przenosiny między Polską a Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Wiele przeprowadzek pojawia się też na trasy pomiędzy naszym krajem a Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Bez względu na to możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy wykonują zlecenia na bardzo różnych trasach. W Clicktrans przewoźnicy przewożą również liczne przeprowadzki krajowe. Wśród najpopularniejszych województw są między innymi województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Opisując swoją przesyłkę nie zapomnij podać jaki budynek przeprowadzasz oraz ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Koszt przenosin

Koszta przenosin zależą od znacznej ilości różnych zmiennych. Wartość zlecenia zależy od m.in. długości trasy, ilości osób zatrudnionych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy doliczyć trzeba załadunek oraz rozładunek, preferowanych dat transportu (transport może droższy w dni wolne od pracy), typu potrzebnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy sprawdzają także, na jakie piętro trzeba wnieść dobytek i czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, kiedy do przewiezienia jest wiele przedmiotów wymagających specjalnej ostrożności, np. instrumenty muzyczne, antyki, porcelana. Tego typu przedmioty wymagają zapewnienia odpowiednich warunków oraz szczególnej uważności, co zwykle zwiększa cenę przeprowadzki. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi zabezpieczenie dobytku, dodatkowy koszt również podniesie cenę przeprowadzki. Zdarza się, że przewoźnicy oferują także własne opakowania, takie jak worki, kartony itp. Kluczową kwestią jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Liczy się też ile trwać będą ewentualne postoje. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Poglądowy koszt za wynajęcie pojazdu transportowego a także za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt rośnie jeśli podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej pomocników, na przykład pomoc dwóch przewoźników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średni koszt przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans wynosi 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a zza granicy do Polski – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać wybierając firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Dania już od 300 zł!

Zleć przeprowadzkę