Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
53 000 przewoźników 53 000 przewoźników 53 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko w porządku. Zdecydowanie polecam :)

Ubrania moje i dziecka i zabawki

,
Trasa: Sosnowiec - Bielsko-Biała

Wszystko zalatwione bardzo sprawnie, pomocny i sympatyczny kierowca. Szybko odpowiada na wiadomości. Same plusy.

2 pokojowe mieszkanie

Klient: Marcin W.
,
Trasa: Edegem - Świebodzin

Wszystko w porządku, szybko i sprawnie, polecam

3 pokojowe mieszkanie

Klient: Kamil R.
,
Trasa: Murg - Riesa

Przygotowanie do transportu

Przeprowadzki zwykle utożsamiamy z chaosem, nieprzyjemną atmosferą oraz rozbudowaną listą zadań które trzeba zrobić. Jednak fachowo zaplanowana przeprowadzka ma szansę przebiec bez przeszkód oraz płynnie. Wszystko, co jest potrzebne, to przemyśleć program działania, rzeczowo i z opanowaniem przystąpić do pakowania przedmiotów oraz znaleźć profesjonalnego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach i owijanie przewożonych rzeczy

Organizując dobytek na czas przeprowadzki należy zadbać o to, żeby nasze paczki były skatalogowane i oznaczone. Najlepiej stworzyć spis przedmiotów, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz spokój, wiedząc, że twoje paczki dotarły do miejsca docelowego. Przenosiny często oznaczają przewóz znacznej ilości przedmiotów, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc niczego nie pominąć. Dobrą praktyką jest też podpisanie wszystkich paczek i toreb. Przyspieszy to opróżnianie pakunków w docelowym miejscu. Ponadto, szukając przewoźnika powinieneś/aś posiadać jak najwięcej drobiazgowych danych dotyczących rzeczy, czekających na transport. Firma transportowa powinna poznać ilość oraz wielkość sprzętów oraz paczek. Sporządzenie spisu jest więc konieczne. 

Trzeba także zadbać o prawidłowe chronienie transportowanych rzeczy. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim kruche przesyłki, takie jak szkło, dzieła sztuki, naczynia, jak również część mebli. Najbezpieczniej jest otoczyć delikatne rzeczy w miękki materiał, można również wykorzystać tekturę oraz koce. Jeśli chodzi o meble, upewnij się, czy to możliwe, aby je rozmontować. Meble w częściach prościej można przewieźć, mniejsze jest też niebezpieczeństwo uszkodzenia. Jednak części mebli nie da się rozmontować, zdarza się też, że jest to zbędne, np. kiedy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane nie na piętrze. Planując przewóz mebli w całości, upewnij się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w windzie a także w wejściu. Zabezpiecz wszystkie kruche oraz ruchome fragmenty, opróżnij półki i szuflady.

Aby zapanować nad pakowaniem drobnych rzeczy, takich jak książki, DVD, ceramika, figurki i tak dalej warto wykorzystać kartony. Prawdopodobnie zastosowanie znajdzie spora liczba kartonów, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Jedynym wyjściem jest nabyć kartony drogą kupna albo sprawić je sobie odmienną drogą. Często sklepy ochoczo pozwalają zabrać kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw produktów. Podejdź zatem do pobliskiego sklepu lub supermarketu i zapytaj czy jest szansa otrzymania zbędnych kartonów. Jest to sposób zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Kolejnym sposobem może być nabycie kartonowych pudeł. Kupisz je w wielu marketach budowlanych i w Internecie. Do zabezpieczenia drobiazgów oraz rzeczy tekstylnych, na przykład ubrań czy pościeli, warto użyć także torby tekstylne albo worki. Worki będą mniej kosztowne i łatwiejsze do kupienia, jednakże torby mocniejsze i wygodniejsze. Nie transportuj w takich opakowaniach przedmiotów kruchych. Istnieje prawdopodobieństwo, że torba lub worek zostaną przebite albo też że coś z nich wypadnie w czasie przewożenia.

Sprzęty AGD, np. lodówka, muszą być odłączone od zasilania, osuszone i właściwie ochronione. Sprzęt jest dość podatny na uszkodzenia więc także te pozornie niegroźne wstrząsy mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Tak więc przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić dodatkową chwilę. Oddzielnie zapakować trzeba także rośliny. Pojemniki, w które zostaną włożone, powinny mieć otwory, tak aby rośliny miały stały dopływ powietrza. Najlepiej podlej je niedługo przed samym transportem, zwłaszcza kiedy wiesz, że Twoje rzeczy nie trafią na miejsce w ciągu 24 godzin. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, donice nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli wśród przewożonych przedmiotów znajduje się coś nietypowego lub wymagającego szczególnej czujności, na przykład antyki, instrumenty muzyczne lub ceramika.

 

Wybieranie przewoźnika

Najważniejszą rzeczą kiedy planuje się przeprowadzkę jest znalezienie firmy transportowej. Idealny kandydat powinien oferować ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług konkretnej firmy, zapytaj o to, czy ma ubezpieczenie. W przypadku przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, jednakże przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Wybierając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebujesz tylko transportu czy wolisz skorzystać z pełnej usługi to znaczy przewozu z załadunkiem i rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku i daj znać, czy jesteś skłonny zapewnić pomoc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest bardzo ważna, musisz więc postarać się przekazać przewoźnikowi dużo szczegółowych informacji. Precyzyjnie ustal terminy, a także czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik musi również mieć świadomość, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli nie, to z którego piętra trzeba znieść kartony a także na które wnieść je w miejscu docelowym. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach czasem oferują także rozkładanie oraz skręcanie transportowanych przedmiotów, zabezpieczenie i sprawne pakowanie mienia. Jeśli szukasz podobnie kompleksowej usługi, poszukaj przewoźnika, który jest przygotowany Ci ją zaoferować.

 

Kategorie przeprowadzek

W Clicktrans regularnie wystawiane są nowe ogłoszenia na przeprowadzki. Znajdziesz wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najczęściej odbywają się one pomiędzy naszym krajem a Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Sporo przeprowadzek jest też wystawianych pomiędzy Polską a Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Bez względu na to możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy podejmują się zleceń na bardzo różnych trasach. W Clicktrans przewoźnicy przewożą również wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Do popularnych województw należą między innymi małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Opisując swoją przesyłkę pamiętaj, aby wymienić typ budynku i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przenosin

Koszta zleceń przeprowadzkowych zależą od wielu rozmaitych zmiennych. Wartość zlecenia zależy od na przykład odległości, liczby osób zatrudnionych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek oraz rozładunek, terminu (transport może kosztować więcej w dni wolne od pracy), rodzaju wykorzystanego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy sprawdzają także, na jakie piętro będą musieli wnieść przedmioty i czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, kiedy do przewiezienia jest znaczna ilość przedmiotów wymagających specjalnej ostrożności, jak instrumenty muzyczne, antyki, ceramika. Przedmioty kruche potrzebują specjalnych warunków a także specjalnej uważności, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych zwiększa cenę przeprowadzki. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi spakowanie transportowanych przedmiotów, dodatkowy koszt również zostanie doliczony do ceny przenosin. Czasem przewoźnicy zapewniają również swoje materiały do pakowania, na przykład worki, kartony i wiele innych. Kluczową kwestią jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Liczy się też ile trwać będą ewentualne postoje. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Poglądowy koszt wynajęcia samochodu a także za pracę kierowcy to 60zł/h. Oczywiście koszt może ulec zmianie jeśli podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej osób, przykładowo zatrudnienie dwóch pracowników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średnia cena przeprowadzki krajowej w naszym serwisie to 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać wybierając firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

Przeprowadzki zwykle utożsamiamy z chaosem, nieprzyjemną atmosferą oraz rozbudowaną listą zadań które trzeba zrobić. Jednak fachowo zaplanowana przeprowadzka ma szansę przebiec bez przeszkód oraz płynnie. Wszystko, co jest potrzebne, to przemyśleć program działania, rzeczowo i z opanowaniem przystąpić do pakowania przedmiotów oraz znaleźć profesjonalnego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach i owijanie przewożonych rzeczy

Organizując dobytek na czas przeprowadzki należy zadbać o to, żeby nasze paczki były skatalogowane i oznaczone. Najlepiej stworzyć spis przedmiotów, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz spokój, wiedząc, że twoje paczki dotarły do miejsca docelowego. Przenosiny często oznaczają przewóz znacznej ilości przedmiotów, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc niczego nie pominąć. Dobrą praktyką jest też podpisanie wszystkich paczek i toreb. Przyspieszy to opróżnianie pakunków w docelowym miejscu. Ponadto, szukając przewoźnika powinieneś/aś posiadać jak najwięcej drobiazgowych danych dotyczących rzeczy, czekających na transport. Firma transportowa powinna poznać ilość oraz wielkość sprzętów oraz paczek. Sporządzenie spisu jest więc konieczne. 

Trzeba także zadbać o prawidłowe chronienie transportowanych rzeczy. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim kruche przesyłki, takie jak szkło, dzieła sztuki, naczynia, jak również część mebli. Najbezpieczniej jest otoczyć delikatne rzeczy w miękki materiał, można również wykorzystać tekturę oraz koce. Jeśli chodzi o meble, upewnij się, czy to możliwe, aby je rozmontować. Meble w częściach prościej można przewieźć, mniejsze jest też niebezpieczeństwo uszkodzenia. Jednak części mebli nie da się rozmontować, zdarza się też, że jest to zbędne, np. kiedy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane nie na piętrze. Planując przewóz mebli w całości, upewnij się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w windzie a także w wejściu. Zabezpiecz wszystkie kruche oraz ruchome fragmenty, opróżnij półki i szuflady.

Aby zapanować nad pakowaniem drobnych rzeczy, takich jak książki, DVD, ceramika, figurki i tak dalej warto wykorzystać kartony. Prawdopodobnie zastosowanie znajdzie spora liczba kartonów, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Jedynym wyjściem jest nabyć kartony drogą kupna albo sprawić je sobie odmienną drogą. Często sklepy ochoczo pozwalają zabrać kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw produktów. Podejdź zatem do pobliskiego sklepu lub supermarketu i zapytaj czy jest szansa otrzymania zbędnych kartonów. Jest to sposób zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Kolejnym sposobem może być nabycie kartonowych pudeł. Kupisz je w wielu marketach budowlanych i w Internecie. Do zabezpieczenia drobiazgów oraz rzeczy tekstylnych, na przykład ubrań czy pościeli, warto użyć także torby tekstylne albo worki. Worki będą mniej kosztowne i łatwiejsze do kupienia, jednakże torby mocniejsze i wygodniejsze. Nie transportuj w takich opakowaniach przedmiotów kruchych. Istnieje prawdopodobieństwo, że torba lub worek zostaną przebite albo też że coś z nich wypadnie w czasie przewożenia.

Sprzęty AGD, np. lodówka, muszą być odłączone od zasilania, osuszone i właściwie ochronione. Sprzęt jest dość podatny na uszkodzenia więc także te pozornie niegroźne wstrząsy mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Tak więc przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić dodatkową chwilę. Oddzielnie zapakować trzeba także rośliny. Pojemniki, w które zostaną włożone, powinny mieć otwory, tak aby rośliny miały stały dopływ powietrza. Najlepiej podlej je niedługo przed samym transportem, zwłaszcza kiedy wiesz, że Twoje rzeczy nie trafią na miejsce w ciągu 24 godzin. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, donice nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli wśród przewożonych przedmiotów znajduje się coś nietypowego lub wymagającego szczególnej czujności, na przykład antyki, instrumenty muzyczne lub ceramika.

 

Wybieranie przewoźnika

Najważniejszą rzeczą kiedy planuje się przeprowadzkę jest znalezienie firmy transportowej. Idealny kandydat powinien oferować ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług konkretnej firmy, zapytaj o to, czy ma ubezpieczenie. W przypadku przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, jednakże przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Wybierając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebujesz tylko transportu czy wolisz skorzystać z pełnej usługi to znaczy przewozu z załadunkiem i rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku i daj znać, czy jesteś skłonny zapewnić pomoc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest bardzo ważna, musisz więc postarać się przekazać przewoźnikowi dużo szczegółowych informacji. Precyzyjnie ustal terminy, a także czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik musi również mieć świadomość, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli nie, to z którego piętra trzeba znieść kartony a także na które wnieść je w miejscu docelowym. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach czasem oferują także rozkładanie oraz skręcanie transportowanych przedmiotów, zabezpieczenie i sprawne pakowanie mienia. Jeśli szukasz podobnie kompleksowej usługi, poszukaj przewoźnika, który jest przygotowany Ci ją zaoferować.

 

Kategorie przeprowadzek

W Clicktrans regularnie wystawiane są nowe ogłoszenia na przeprowadzki. Znajdziesz wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najczęściej odbywają się one pomiędzy naszym krajem a Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Sporo przeprowadzek jest też wystawianych pomiędzy Polską a Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Bez względu na to możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy podejmują się zleceń na bardzo różnych trasach. W Clicktrans przewoźnicy przewożą również wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Do popularnych województw należą między innymi małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Opisując swoją przesyłkę pamiętaj, aby wymienić typ budynku i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przenosin

Koszta zleceń przeprowadzkowych zależą od wielu rozmaitych zmiennych. Wartość zlecenia zależy od na przykład odległości, liczby osób zatrudnionych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek oraz rozładunek, terminu (transport może kosztować więcej w dni wolne od pracy), rodzaju wykorzystanego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy sprawdzają także, na jakie piętro będą musieli wnieść przedmioty i czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, kiedy do przewiezienia jest znaczna ilość przedmiotów wymagających specjalnej ostrożności, jak instrumenty muzyczne, antyki, ceramika. Przedmioty kruche potrzebują specjalnych warunków a także specjalnej uważności, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych zwiększa cenę przeprowadzki. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi spakowanie transportowanych przedmiotów, dodatkowy koszt również zostanie doliczony do ceny przenosin. Czasem przewoźnicy zapewniają również swoje materiały do pakowania, na przykład worki, kartony i wiele innych. Kluczową kwestią jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Liczy się też ile trwać będą ewentualne postoje. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Poglądowy koszt wynajęcia samochodu a także za pracę kierowcy to 60zł/h. Oczywiście koszt może ulec zmianie jeśli podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej osób, przykładowo zatrudnienie dwóch pracowników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średnia cena przeprowadzki krajowej w naszym serwisie to 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać wybierając firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki dolnośląskie już od 150 zł!

Zleć przeprowadzkę