Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 101 175 000 zł zaoszczędziliście z nami 101 175 000 zł 101 175 000 zł zaoszczędziliście z nami
982 000 wystawionych przesyłek 982 000 wystawionych przesyłek 982 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
51 000 przewoźników 51 000 przewoźników 51 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Szybko i sprawnie. Polecam jak najbardziej.

3-pokojowe mieszkanie

Klient: Kamil M.
,
Trasa: Leicester - Kraków

Super polecam team Haska transport. Profesjonalnie, szybko i bez żadnych problemów, a do tego pani Anna i pan Mietek, to zwyczajnie uprzejmi i godni zaufania ludzie, którzy wiedzą jak prowadzić w nierzadko stresujących, przeprowadzkowych sytuacjach.

2-pokojowe mieszkanie z dwoma krzesłami, bez mebli

Klient: Anna W.
,
Trasa: Warszawa - Mourão

Wszystko na czas i sprawnie.

Kilka mebli, dużo gratów

Klient: Joanna S.
,
Trasa: Lublin - Warszawa

Przygotowanie do transportu

Przenosiny zwykle kojarzą się z nieładem, stresującym nastrojem i rozbudowanym spisem rzeczy które trzeba zrobić. Należy przy tym pamiętać, że sprawnie zorganizowana zmiana mieszkania może przebiec bezstresowo oraz sprawnie. Wszystko, co jest potrzebne, to mieć w głowie program poszczególnych etapów przeprowadzki, rozważnie oraz bez nerwów przystąpić do pakowania dobytku a także wybrać zaufanego przewoźnika.

 

Pakowanie i ochrona dobytku

Umieszczając rzeczy w kartonach najlepiej pamiętać, aby nasze pakunki były skatalogowane i podpisane. Najlepiej sporządzić rejestr dobytku, który chcemy przewieźć. W ten sposób zyskasz spokój, wiedząc, że twoje pakunki przybyły do nowego domu. Zmiany mieszkania często są związane z transportem poważnej ilości przedmiotów, także tych drobnych, nie sposób więc o niczym nie zapomnieć. Mądrym ruchem będzie także podpisanie każdego kartonu. Przyspieszy to wypakowywanie kartonów w nowym miejscu. Oprócz tego, wybierając przewoźnika przyda ci się możliwie wiele konkretnych danych na temat rzeczy, które wejdą w skład zlecenia. Osoba zajmująca się przewozem musi mieć liczbę a także rozmiary mebli oraz kartonów. Przygotowanie rejestru jest zatem niezbędne. 

Należy również zadbać o odpowiednie chronienie transportowanych rzeczy. Szczególnej uwagi wymagają kruche przesyłki, choćby okna, dzieła sztuki, miski, oraz antyki. Najlepiej otoczyć je w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton czy gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, dowiedz się, czy to możliwe, aby je rozkręcić. Meble w częściach wygodniej załadować i rozładować, spada również prawdopodobieństwo obtłuczeń w transporcie. Niestety nie wszystkie meble da się rozłożyć, z kolei innym razem jest to niepotrzebne, na przykład kiedy obydwa mieszkania znajdują się na parterze. Jeśli zamierzasz transportować meble w całości, sprawdź, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w klatce schodowej i w drzwiach. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie delikatne a także ruchome fragmenty, opróżnij półki i szuflady.

Aby zapanować nad pakowaniem drobniejszych przedmiotów, takich jak książki, płyty, ceramika, figurki i tak dalej przydadzą się kartonowe pojemniki. Z pewnością zastosowanie znajdzie spora ilość pudeł, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Jedynym wyjściem jest zakupić kartonowe pudła lub też zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów odmienną drogą. Bywa, że markety chętnie rozdają kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw żywności. Idź zatem do pobliskiego sklepu lub supermarketu i zapytaj czy nie mają zbędnych kartonów. Ten sposób jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Zapasowym sposobem może być zakup kartonów. Kupisz je w wielu sklepach budowlanych a także w Internecie. Do pakowania drobiazgów i przedmiotów tekstylnych, na przykład ubrań czy pościeli, przydadzą się także torby tekstylne albo worki. Worki będą tańsze a także dostępne w większej ilości sklepów, jednakże torby są bardziej trwałe oraz wygodniejsze. Unikaj przewożenia w takich opakowaniach rzeczy łamliwych. Istnieje niebezpieczeństwo, że takie opakowania zostaną przebite albo też że zawartość zgubi się na drodze.

Sprzęty AGD, taki jak lodówka, muszą zostać rozmrożone a następnie odpowiednio ochronione. Sprzęt jest dość podatny na uszkodzenia i także te pozornie niegroźne wstrząsy mogą prowadzić do uszkodzeń. Z tego powodu trzeba mu poświęcić dodatkową chwilę. Oddzielnie spakować powinno się również kwiaty. Pudła, w które zostaną włożone, potrzebują otworów, tak aby rośliny miały stały dopływ powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny przed samym transportem, szczególnie kiedy wiesz, że Twoje rzeczy nie zostaną dostarczone na miejsce w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Jednak zachowaj ostrożność, donice nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest coś nietypowego lub wymagającego specjalnej ostrożności, na przykład antyki, instrumenty muzyczne czy duże lustra.

 

Wybieranie przewoźnika

Najważniejszą rzeczą podczas planowania przenosin jest wybór firmy transportowej. Przewoźnik powinien posiadać ubezpieczenie. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług danego przewoźnika, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Dla transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, jednak przewoźnik oferujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Wybierając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy wystarczy ci sam transport czy wolisz skorzystać z pełnej usługi czyli przewozu z załadunkiem i rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku i daj znać, czy możesz pomóc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest niezwykle istotna, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi możliwie wiele kluczowych danych. Starannie ustal terminy, a także godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby również wiedzieć, czy w budynku znajduje się winda, a jeśli nie, to z którego piętra trzeba zabrać przedmioty i jak wysoko je wnieść. Firmy przeprowadzkowe mogą też podjąć się usług takich jak rozkręcanie i skręcanie transportowanych przedmiotów, zabezpieczenie a także eksperckie pakowanie dobytku. Jeśli jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, poszukaj przewoźnika, który jest przygotowany Ci ją zapewnić.

 

Typy przeprowadzek

W Clicktrans regularnie wystawiane są świeże ogłoszenia na przeprowadzki. Znajdziesz wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej przeprowadzamy się między naszym krajem i Anglią. Drugie w kolejności są Niemcy. Sporo przeprowadzek odbywa się też między naszym krajem a Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Bez względu na to Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy transportują rzeczy na rozmaitych trasach. W Clicktrans przewoźnicy przewożą także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Pośród popularnych województw można znaleźć przede wszystkim małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Podczas wystawiania przesyłki nie zapomnij podać jaki budynek przeprowadzasz oraz ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Koszt przenosin

Koszta przenosin zależą od wielu różnych czynników. Wartość zlecenia zależy od między innymi długości trasy, ilości pomocników zatrudnionych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek a także rozładunek, terminu (przewóz może droższy w dni wolne od pracy), typu potrzebnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy zwracają także uwagę na to, jak wysoko będą musieli przetransportować kartony a także czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest wiele przedmiotów kruchych, takich jak pianino, elektronika, porcelana. Podobnie delikatne rzeczy potrzebują odpowiednich warunków oraz szczególnej uważności, co zwykle wpływa na cenę przenosin. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi spakowanie transportowanych przedmiotów, dodatkowy koszt także podniesie cenę przeprowadzki. Niekiedy przewoźnicy oferują także swoje materiały do pakowania, np. worki, pudła i podobne rzeczy. Znaczenie ma czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Znaczenie ma także długość ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Przykładowa cena za wynajęcie samochodu a także za pracę kierowcy to 60zł/h. Cena wzrasta jeśli przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej osób, np. pomoc 2 przewoźników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średni koszt przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans to 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 zł. Koszty można obniżyć znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl znaczna część szuka dodatkowych ładunków powrotnych. 

Przenosiny zwykle kojarzą się z nieładem, stresującym nastrojem i rozbudowanym spisem rzeczy które trzeba zrobić. Należy przy tym pamiętać, że sprawnie zorganizowana zmiana mieszkania może przebiec bezstresowo oraz sprawnie. Wszystko, co jest potrzebne, to mieć w głowie program poszczególnych etapów przeprowadzki, rozważnie oraz bez nerwów przystąpić do pakowania dobytku a także wybrać zaufanego przewoźnika.

 

Pakowanie i ochrona dobytku

Umieszczając rzeczy w kartonach najlepiej pamiętać, aby nasze pakunki były skatalogowane i podpisane. Najlepiej sporządzić rejestr dobytku, który chcemy przewieźć. W ten sposób zyskasz spokój, wiedząc, że twoje pakunki przybyły do nowego domu. Zmiany mieszkania często są związane z transportem poważnej ilości przedmiotów, także tych drobnych, nie sposób więc o niczym nie zapomnieć. Mądrym ruchem będzie także podpisanie każdego kartonu. Przyspieszy to wypakowywanie kartonów w nowym miejscu. Oprócz tego, wybierając przewoźnika przyda ci się możliwie wiele konkretnych danych na temat rzeczy, które wejdą w skład zlecenia. Osoba zajmująca się przewozem musi mieć liczbę a także rozmiary mebli oraz kartonów. Przygotowanie rejestru jest zatem niezbędne. 

Należy również zadbać o odpowiednie chronienie transportowanych rzeczy. Szczególnej uwagi wymagają kruche przesyłki, choćby okna, dzieła sztuki, miski, oraz antyki. Najlepiej otoczyć je w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton czy gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, dowiedz się, czy to możliwe, aby je rozkręcić. Meble w częściach wygodniej załadować i rozładować, spada również prawdopodobieństwo obtłuczeń w transporcie. Niestety nie wszystkie meble da się rozłożyć, z kolei innym razem jest to niepotrzebne, na przykład kiedy obydwa mieszkania znajdują się na parterze. Jeśli zamierzasz transportować meble w całości, sprawdź, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w klatce schodowej i w drzwiach. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie delikatne a także ruchome fragmenty, opróżnij półki i szuflady.

Aby zapanować nad pakowaniem drobniejszych przedmiotów, takich jak książki, płyty, ceramika, figurki i tak dalej przydadzą się kartonowe pojemniki. Z pewnością zastosowanie znajdzie spora ilość pudeł, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Jedynym wyjściem jest zakupić kartonowe pudła lub też zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów odmienną drogą. Bywa, że markety chętnie rozdają kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw żywności. Idź zatem do pobliskiego sklepu lub supermarketu i zapytaj czy nie mają zbędnych kartonów. Ten sposób jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Zapasowym sposobem może być zakup kartonów. Kupisz je w wielu sklepach budowlanych a także w Internecie. Do pakowania drobiazgów i przedmiotów tekstylnych, na przykład ubrań czy pościeli, przydadzą się także torby tekstylne albo worki. Worki będą tańsze a także dostępne w większej ilości sklepów, jednakże torby są bardziej trwałe oraz wygodniejsze. Unikaj przewożenia w takich opakowaniach rzeczy łamliwych. Istnieje niebezpieczeństwo, że takie opakowania zostaną przebite albo też że zawartość zgubi się na drodze.

Sprzęty AGD, taki jak lodówka, muszą zostać rozmrożone a następnie odpowiednio ochronione. Sprzęt jest dość podatny na uszkodzenia i także te pozornie niegroźne wstrząsy mogą prowadzić do uszkodzeń. Z tego powodu trzeba mu poświęcić dodatkową chwilę. Oddzielnie spakować powinno się również kwiaty. Pudła, w które zostaną włożone, potrzebują otworów, tak aby rośliny miały stały dopływ powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny przed samym transportem, szczególnie kiedy wiesz, że Twoje rzeczy nie zostaną dostarczone na miejsce w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Jednak zachowaj ostrożność, donice nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest coś nietypowego lub wymagającego specjalnej ostrożności, na przykład antyki, instrumenty muzyczne czy duże lustra.

 

Wybieranie przewoźnika

Najważniejszą rzeczą podczas planowania przenosin jest wybór firmy transportowej. Przewoźnik powinien posiadać ubezpieczenie. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług danego przewoźnika, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Dla transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, jednak przewoźnik oferujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Wybierając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy wystarczy ci sam transport czy wolisz skorzystać z pełnej usługi czyli przewozu z załadunkiem i rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku i daj znać, czy możesz pomóc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest niezwykle istotna, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi możliwie wiele kluczowych danych. Starannie ustal terminy, a także godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby również wiedzieć, czy w budynku znajduje się winda, a jeśli nie, to z którego piętra trzeba zabrać przedmioty i jak wysoko je wnieść. Firmy przeprowadzkowe mogą też podjąć się usług takich jak rozkręcanie i skręcanie transportowanych przedmiotów, zabezpieczenie a także eksperckie pakowanie dobytku. Jeśli jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, poszukaj przewoźnika, który jest przygotowany Ci ją zapewnić.

 

Typy przeprowadzek

W Clicktrans regularnie wystawiane są świeże ogłoszenia na przeprowadzki. Znajdziesz wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej przeprowadzamy się między naszym krajem i Anglią. Drugie w kolejności są Niemcy. Sporo przeprowadzek odbywa się też między naszym krajem a Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Bez względu na to Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy transportują rzeczy na rozmaitych trasach. W Clicktrans przewoźnicy przewożą także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Pośród popularnych województw można znaleźć przede wszystkim małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Podczas wystawiania przesyłki nie zapomnij podać jaki budynek przeprowadzasz oraz ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Koszt przenosin

Koszta przenosin zależą od wielu różnych czynników. Wartość zlecenia zależy od między innymi długości trasy, ilości pomocników zatrudnionych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek a także rozładunek, terminu (przewóz może droższy w dni wolne od pracy), typu potrzebnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy zwracają także uwagę na to, jak wysoko będą musieli przetransportować kartony a także czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest wiele przedmiotów kruchych, takich jak pianino, elektronika, porcelana. Podobnie delikatne rzeczy potrzebują odpowiednich warunków oraz szczególnej uważności, co zwykle wpływa na cenę przenosin. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi spakowanie transportowanych przedmiotów, dodatkowy koszt także podniesie cenę przeprowadzki. Niekiedy przewoźnicy oferują także swoje materiały do pakowania, np. worki, pudła i podobne rzeczy. Znaczenie ma czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Znaczenie ma także długość ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Przykładowa cena za wynajęcie samochodu a także za pracę kierowcy to 60zł/h. Cena wzrasta jeśli przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej osób, np. pomoc 2 przewoźników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średni koszt przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans to 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 zł. Koszty można obniżyć znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl znaczna część szuka dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Doncaster już od 150!

Zleć przeprowadzkę