Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 95 144 000 zł 95 144 000 zł zaoszczędziliście z nami
933 000 wystawionych przesyłek 933 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
49 000 przewoźników 49 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Gorąco polecam tego przewoźnika. Towar profesjonalnie zabezpieczony (zwłaszcza motocykl), super kontakt z kierowcą, szybki załadunek, wszystko dostarczone zgodnie z umową i co najważniejsze na czas.

Motocykl (210x82x120 cm); 6 pudeł (49x32x34 cm); Orbitrek (100x48x54 cm)

,
Trasa: Dongen - Łowicz

Świetny kontakt. Usługa na najwyższym poziomie.

Ford Fiesta

,
Trasa: Schwabach - Gryfów Śląski

Wszystko zgodnie z ustaleniami. Polecam

wózek widłowy

,
Trasa: Tarnowskie Góry - Łódź

Przygotowanie do transportu

Przeprowadzki normalnie kojarzą się z rozgardiaszem, nieprzyjemnym nastrojem a także bardzo długim spisem rzeczy do zrobienia. Należy przy tym pamiętać, że fachowo zaplanowana przeprowadzka będzie przebiegać bez przeszkód oraz płynnie. Jedyne, co musisz zrobić, to ułożyć koncepcję działania, rzeczowo i z opanowaniem przystąpić do pakowania przedmiotów i oczywiście poszukać właściwego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach a także zabezpieczenie dobytku

Organizując dobytek na czas przeprowadzki ważne, aby pamiętać, aby nasze paczki były uporządkowane i opisane. Dobrze jest przygotować listę rzeczy, które zostaną przewiezione. Tak uzyskasz spokój, wiedząc, że twoje pakunki przyjechały do nowego domu. Zmiany mieszkania zazwyczaj oznaczają przewóz dużej liczby przedmiotów, także tych drobnych, trudno byłoby więc o niczym nie zapomnieć. Polecamy też opisanie każdego kartonu. Usprawni to wypakowywanie pakunków w nowym mieszkaniu. Oprócz tego, szukając przewoźnika powinieneś/aś posiadać jak najwięcej szczegółowych danych dotyczących przedmiotów, które mają zostać przewiezione. Firma transportowa musi mieć liczbę a także wymiary mebli oraz pakunków. Sporządzenie listy jest zatem niezbędne. 

Trzeba także zadbać o prawidłowe zabezpieczenie pakunku. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza delikatne przedmioty, dla przykładu okna, rzeźby, talerze, a także stare meble. Najbezpieczniej jest zawinąć je w miękki materiał, można również wykorzystać tekturę oraz koce. Kiedy planujesz transport mebli, sprawdź, czy to możliwe, aby je rozmontować. Rozkręcone meble łatwiej zapakujesz do samochodu transportującego, maleje również ryzyko zniszczenia. Jednak części mebli nie da się rozkręcić, a czasem jest to niepotrzebne, na przykład kiedy obydwa mieszkania znajdują się na parterze. Jeśli zamierzasz transportować meble w całości, sprawdź, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w korytarzu i w wejściu. Owiń miękkimi materiałami wszystkie łamliwe a także ruchome części, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Do pakowania mniejszych elementów dobytku, takich jak książki, płyty, ceramika, figurki itp. przydadzą się kartony. Z pewnością będzie potrzebna znaczna liczba pojemników, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Musisz więc nabyć kartony drogą kupna albo zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów odmienną drogą. Niejednokrotnie hipermarkety chętnie oddają za darmo kartony, w których otrzymują dostawy żywności. Idź zatem do pobliskiego sklepu lub supermarketu i zapytaj czy nie mają niepotrzebnych już nikomu kartonowych pudeł. Ten sposób jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Kolejnym rozwiązaniem może być zakup kartonowych pudeł. Znajdziesz je w wybranych sklepach budowlanych a także w Internecie. Do przechowywania drobnych rzeczy a także przedmiotów materiałowych, jak ubrania czy pościel, przydadzą się też torby materiałowe lub worki. Worki są bardziej ekonomiczne i łatwiejsze do kupienia, jednak torby trwalsze a przy tym wygodniejsze. Nie transportuj w ten sposób przedmiotów łamliwych. Jest spore prawdopodobieństwo, że takie opakowania naderwą się albo też że coś z nich wypadnie podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, taki jak zamrażarka, muszą być odłączone od zasilania, osuszone a następnie odpowiednio ochronione. Sprzęt jest dość podatny na szkody więc nawet te pozornie niegroźne szkody mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Dlatego przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić dodatkową chwilę. Pojedynczo zapakować powinno się również kwiaty. Kartony, w które zostaną zapakowane, muszą mieć dziurki, tak aby rośliny miały stały dopływ powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny niedługo przed samą przeprowadzką, zwłaszcza w przypadku gdy Twoje rzeczy nie trafią na miejsce w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Jednak zachowaj ostrożność, osłonki nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli między transportowanymi rzeczami podróżuje coś niestandardowego albo potrzebującego specjalnej czujności, jak antyki, pianino czy duże lustra.

 

Wybór firmy transportowej

Jedną z najważniejszych spraw podczas planowania przenosin jest znalezienie firmy transportowej. Przewoźnik musi posiadać ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danego przewoźnika, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Dla przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, jednakże przewoźnik realizujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Podczas poszukiwań przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebujesz tylko transportu czy potrzebujesz pełnej usługi to znaczy przewozu z załadunkiem i rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku oraz poinformuj, czy mógłbyś zapewnić pomoc czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest bardzo ważna, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi dużo istotnych danych. Precyzyjnie podaj dni, jak również czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby także mieć świadomość, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli nie, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby wynieść pakunki oraz jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Firmy przeprowadzkowe czasem oferują także rozkładanie oraz montowanie transportowanych przedmiotów, przygotowanie na czas transportu a także eksperckie pakowanie dobytku. Jeśli potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, zapytaj przewoźnika, czy będzie przygotowany Ci ją zaoferować.

 

Kategorie przeprowadzek

W Clicktrans regularnie pojawiają się nowe ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. W bazie są dostępne zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najpopularniejsze są przenosiny między Polską a Wielką Brytanią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Sporo przenosin pojawia się też na trasy pomiędzy naszym krajem i Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Bez względu na to możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy podejmują się zleceń na rozmaitych trasach. W Clicktrans przewoźnicy przewożą też wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Do popularnych województw należą przede wszystkim województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przenosiny dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Opisując swoją przesyłkę pamiętaj, aby wymienić typ budynku i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przenosin

Ceny zleceń przeprowadzkowych zależą od znacznej ilości rozmaitych czynników. Wartość zlecenia zależy od na przykład długości trasy, ilości osób zatrudnionych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy doliczyć trzeba załadunek oraz rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz będzie kosztować więcej w dni wolne od pracy), typu niezbędnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy sprawdzają także, jak wysoko trzeba będzie przetransportować dobytek i czy w budynku jest winda. Koszt może być większy, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość rzeczy wymagających specjalnej ostrożności, np. instrumenty muzyczne, antyki, ceramika. Przedmioty kruche potrzebują odpowiednich warunków oraz specjalnej uważności, co zwykle zwiększa koszt przeprowadzki. Jeśli powierzysz przewoźnikowi spakowanie mienia, dodatkowy koszt także wpłynie na cenę przenosin. Czasem przewoźnicy zapewniają też własne materiały do pakowania, np. worki, pudła itp. Kluczową kwestią jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Liczy się także długość ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena za wynajęcie pojazdu transportowego i przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt może ulec zmianie w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej pomocników, np. zatrudnienie dwóch pracowników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średni koszt przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans wynosi 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a zza granicy do naszego kraju – 1767 złotych. Koszty można obniżyć znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl wielu szuka zleceń na drogę powrotną. 

Przeprowadzki normalnie kojarzą się z rozgardiaszem, nieprzyjemnym nastrojem a także bardzo długim spisem rzeczy do zrobienia. Należy przy tym pamiętać, że fachowo zaplanowana przeprowadzka będzie przebiegać bez przeszkód oraz płynnie. Jedyne, co musisz zrobić, to ułożyć koncepcję działania, rzeczowo i z opanowaniem przystąpić do pakowania przedmiotów i oczywiście poszukać właściwego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach a także zabezpieczenie dobytku

Organizując dobytek na czas przeprowadzki ważne, aby pamiętać, aby nasze paczki były uporządkowane i opisane. Dobrze jest przygotować listę rzeczy, które zostaną przewiezione. Tak uzyskasz spokój, wiedząc, że twoje pakunki przyjechały do nowego domu. Zmiany mieszkania zazwyczaj oznaczają przewóz dużej liczby przedmiotów, także tych drobnych, trudno byłoby więc o niczym nie zapomnieć. Polecamy też opisanie każdego kartonu. Usprawni to wypakowywanie pakunków w nowym mieszkaniu. Oprócz tego, szukając przewoźnika powinieneś/aś posiadać jak najwięcej szczegółowych danych dotyczących przedmiotów, które mają zostać przewiezione. Firma transportowa musi mieć liczbę a także wymiary mebli oraz pakunków. Sporządzenie listy jest zatem niezbędne. 

Trzeba także zadbać o prawidłowe zabezpieczenie pakunku. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza delikatne przedmioty, dla przykładu okna, rzeźby, talerze, a także stare meble. Najbezpieczniej jest zawinąć je w miękki materiał, można również wykorzystać tekturę oraz koce. Kiedy planujesz transport mebli, sprawdź, czy to możliwe, aby je rozmontować. Rozkręcone meble łatwiej zapakujesz do samochodu transportującego, maleje również ryzyko zniszczenia. Jednak części mebli nie da się rozkręcić, a czasem jest to niepotrzebne, na przykład kiedy obydwa mieszkania znajdują się na parterze. Jeśli zamierzasz transportować meble w całości, sprawdź, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w korytarzu i w wejściu. Owiń miękkimi materiałami wszystkie łamliwe a także ruchome części, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Do pakowania mniejszych elementów dobytku, takich jak książki, płyty, ceramika, figurki itp. przydadzą się kartony. Z pewnością będzie potrzebna znaczna liczba pojemników, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Musisz więc nabyć kartony drogą kupna albo zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów odmienną drogą. Niejednokrotnie hipermarkety chętnie oddają za darmo kartony, w których otrzymują dostawy żywności. Idź zatem do pobliskiego sklepu lub supermarketu i zapytaj czy nie mają niepotrzebnych już nikomu kartonowych pudeł. Ten sposób jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Kolejnym rozwiązaniem może być zakup kartonowych pudeł. Znajdziesz je w wybranych sklepach budowlanych a także w Internecie. Do przechowywania drobnych rzeczy a także przedmiotów materiałowych, jak ubrania czy pościel, przydadzą się też torby materiałowe lub worki. Worki są bardziej ekonomiczne i łatwiejsze do kupienia, jednak torby trwalsze a przy tym wygodniejsze. Nie transportuj w ten sposób przedmiotów łamliwych. Jest spore prawdopodobieństwo, że takie opakowania naderwą się albo też że coś z nich wypadnie podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, taki jak zamrażarka, muszą być odłączone od zasilania, osuszone a następnie odpowiednio ochronione. Sprzęt jest dość podatny na szkody więc nawet te pozornie niegroźne szkody mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Dlatego przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić dodatkową chwilę. Pojedynczo zapakować powinno się również kwiaty. Kartony, w które zostaną zapakowane, muszą mieć dziurki, tak aby rośliny miały stały dopływ powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny niedługo przed samą przeprowadzką, zwłaszcza w przypadku gdy Twoje rzeczy nie trafią na miejsce w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Jednak zachowaj ostrożność, osłonki nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli między transportowanymi rzeczami podróżuje coś niestandardowego albo potrzebującego specjalnej czujności, jak antyki, pianino czy duże lustra.

 

Wybór firmy transportowej

Jedną z najważniejszych spraw podczas planowania przenosin jest znalezienie firmy transportowej. Przewoźnik musi posiadać ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danego przewoźnika, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Dla przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, jednakże przewoźnik realizujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Podczas poszukiwań przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebujesz tylko transportu czy potrzebujesz pełnej usługi to znaczy przewozu z załadunkiem i rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku oraz poinformuj, czy mógłbyś zapewnić pomoc czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest bardzo ważna, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi dużo istotnych danych. Precyzyjnie podaj dni, jak również czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby także mieć świadomość, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli nie, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby wynieść pakunki oraz jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Firmy przeprowadzkowe czasem oferują także rozkładanie oraz montowanie transportowanych przedmiotów, przygotowanie na czas transportu a także eksperckie pakowanie dobytku. Jeśli potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, zapytaj przewoźnika, czy będzie przygotowany Ci ją zaoferować.

 

Kategorie przeprowadzek

W Clicktrans regularnie pojawiają się nowe ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. W bazie są dostępne zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najpopularniejsze są przenosiny między Polską a Wielką Brytanią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Sporo przenosin pojawia się też na trasy pomiędzy naszym krajem i Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Bez względu na to możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy podejmują się zleceń na rozmaitych trasach. W Clicktrans przewoźnicy przewożą też wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Do popularnych województw należą przede wszystkim województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przenosiny dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Opisując swoją przesyłkę pamiętaj, aby wymienić typ budynku i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przenosin

Ceny zleceń przeprowadzkowych zależą od znacznej ilości rozmaitych czynników. Wartość zlecenia zależy od na przykład długości trasy, ilości osób zatrudnionych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy doliczyć trzeba załadunek oraz rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz będzie kosztować więcej w dni wolne od pracy), typu niezbędnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy sprawdzają także, jak wysoko trzeba będzie przetransportować dobytek i czy w budynku jest winda. Koszt może być większy, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość rzeczy wymagających specjalnej ostrożności, np. instrumenty muzyczne, antyki, ceramika. Przedmioty kruche potrzebują odpowiednich warunków oraz specjalnej uważności, co zwykle zwiększa koszt przeprowadzki. Jeśli powierzysz przewoźnikowi spakowanie mienia, dodatkowy koszt także wpłynie na cenę przenosin. Czasem przewoźnicy zapewniają też własne materiały do pakowania, np. worki, pudła itp. Kluczową kwestią jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Liczy się także długość ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena za wynajęcie pojazdu transportowego i przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt może ulec zmianie w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej pomocników, np. zatrudnienie dwóch pracowników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średni koszt przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans wynosi 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a zza granicy do naszego kraju – 1767 złotych. Koszty można obniżyć znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl wielu szuka zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Dongen już od 150!

Zleć przeprowadzkę