Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
71 000 przewoźników 71 000 przewoźników 71 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo polecam przewoźnika. Bardzo dobry kontakt, uprzejmi ludzie i szybka obsługa. Zaradny i profesjonalny. Dobra robota Panowie :) pozdrawiam!

Kartony 31–50, mała szafka stojąca z szufladkami x 1, Materac podwójny x 1, Rama łóżka - rozłożona

Klient: Marcin K.
,
Trasa: Liverpool - Warszawa

Bardzo sprawna i punktualna ekipa. Polecam

Kartony 21–30

,
Trasa: Warszawa - Warszawa

Bardzo dobry kontakt z firma i z kierowcą wszystko na czas i bez problemów i przede wszystkim uczciwa cena transportu . Polecam

Kartony 11–20, Komoda x 1, Sofa dwuosobowa x 1

,
Trasa: Heubach - Świdwin

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przenosiny normalnie utożsamiamy z rozgardiaszem, nerwową atmosferą oraz niekończącą się listą zadań do wykonania. Jednakże dokładnie urządzona zmiana mieszkania będzie przebiegać bez przeszkód oraz płynnie. Jedyne, co musisz zrobić, to ułożyć program działania, przemyślnie i bez nerwów przystąpić do pakowania przedmiotów oraz wybrać zaufanego przewoźnika.

 

Pakowanie i owijanie dobytku

Umieszczając rzeczy w kartonach trzeba pamiętać, aby przewożone pakunki zostały wcześniej uporządkowane a także oznaczone. Najlepiej sporządzić spis dobytku, który chcemy przewieźć. W ten sposób zyskasz spokojny umysł, wiedząc, że twoje paczki przyjechały do nowego domu. Przenosiny zazwyczaj oznaczają przewóz poważnej ilości przedmiotów, włączając w to te niewielkich rozmiarów, nie sposób więc o niczym nie zapomnieć. Dobrą praktyką jest też opisanie każdego kartonu. Usprawni to wypakowywanie kartonów w docelowym domu. Poza tym, szukając przewoźnika przyda ci się dużo szczegółowych informacji na temat przedmiotów, czekających na transport. Osoba zajmująca się przewozem powinna znać liczbę a także wymiary mebli oraz paczek. Sporządzenie rejestru jest więc konieczne. 

Trzeba także zapewnić właściwe opakowanie przesyłki. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza przesyłki szczególnej ostrożności, choćby elementy szklane, instalacje artystyczne, ceramika, a także stare meble. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie owinąć kruche przedmioty folią bąbelkową, można również wykorzystać tekturę czy gruby i miękki materiał. Planując przewóz mebli, sprawdź, czy można je rozmontować. Rozkręcone meble prościej można przewieźć, maleje także ryzyko zniszczenia. Jednak nie wszystkie meble da się rozkręcić, a czasem jest to zbędne, jak gdy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble nie rozkręcając ich, dowiedz się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w korytarzu a także w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie łamliwe i ruchome części, opróżnij półki i szuflady.

Aby zapanować nad pakowaniem mniejszych elementów dobytku, takich jak czasopisma, płyty, naczynia kuchenne, elementy ozdobne itp. przydadzą się kartonowe pojemniki. Można przypuszczać, że przyda się spora ilość kartonów, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Jedynym wyjściem jest zakupić kartonowe pudła albo zdobyć je inaczej. Zdarza się, że sklepy chętnie rozdają kartony, pozostałe po dostawach produktów. Idź więc do najbliższych supermarketów i dowiedz się czy nie mają zbędnych kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Kolejnym rozwiązaniem jest kupno kartonów. Takie kartony sprzedają w wielu marketach budowlanych oraz w Internecie. Do pakowania drobiazgów a także przedmiotów materiałowych, takich jak ubrania czy pościele, możesz wykorzystać także torby materiałowe lub worki. Worki będą bardziej ekonomiczne a także łatwiejsze do kupienia, jednakże torby mocniejsze i wygodniejsze. Unikaj przewożenia w ten sposób rzeczy delikatnych. Jest spore prawdopodobieństwo, że torba lub worek naderwą się oraz że przewożony ładunek z nich wypadnie w czasie przewożenia.

Urządzenia gospodarstwa domowego, np. lodówka, powinny być rozmrożone oraz starannie zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na szkody i także te pozornie niegroźne szkody mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Tak więc transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić szczególną uwagę. Odrębnie spakować powinno się też kwiaty. Pojemniki, do których zostaną zapakowane, potrzebują otworów, tak aby rośliny miały stały dopływ powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny przed samym transportem, szczególnie w przypadku gdy Twoje rzeczy nie trafią na miejsce tego samego dnia. Jednak zachowaj ostrożność, doniczki nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli w ładunku podróżuje coś nietypowego czy wymagającego specjalnej delikatności, na przykład antyki, pianino lub ceramika.

 

Szukanie przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw podczas planowania przenosin jest szukanie firmy transportowej. Idealny kandydat musi posiadać OCP. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danej firmy, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Do transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, jednakże przewoźnik realizujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Szukając przewoźnika musisz wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy potrzebujesz pełnej usługi to znaczy transportu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku oraz poinformuj, czy jesteś w stanie pomóc czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest niezwykle istotna, z tego powodu zadbaj o to, aby zapewnić przewoźnikowi dużo szczegółowych informacji. Precyzyjnie podaj terminy, a także godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik musi także wiedzieć, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli windy nie ma, to z którego piętra trzeba zabrać rzeczy oraz na które wnieść je w miejscu docelowym. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach czasem oferują także rozkręcanie oraz montowanie transportowanych przedmiotów, przygotowanie na czas transportu a także sprawne pakowanie sprzętów. W przypadku gdy jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, poszukaj przewoźnika, który jest gotowy Ci ją zaoferować.

 

Rodzaje przeprowadzek

W naszym serwisie regularnie wystawiane są aktualne ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Są wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej przeprowadzamy się pomiędzy Polską i Wielką Brytanią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Sporo przeprowadzek odbywa się też między Polską i Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Oczywiście możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy podejmują się zleceń na bardzo różnych trasach. W Clicktrans realizuje się także liczne przeprowadzki krajowe. Do popularnych województw należą między innymi województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Podczas wystawiania przesyłki uwzględnij typ budynku i ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Koszt przeprowadzki

Ceny przeprowadzek uzależnione są od wielu rozmaitych zmiennych. Cena zmienia się pod wpływem na przykład długości trasy, ilości osób potrzebnych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek a także rozładunek, preferowanych dat transportu (transport będzie droższy w dni wolne od pracy), typu niezbędnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy zwracają także uwagę na to, jak wysoko trzeba wnieść kartony a także czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość rzeczy delikatnych, np. pianino, antyki, ceramika. Przedmioty kruche wymagają zapewnienia odpowiednich warunków i specjalnej uwagi, dlatego ich przewóz podnosi koszt przenosin. Jeśli powierzysz przewoźnikowi zabezpieczenie transportowanych przedmiotów, koszt tej usługi również zostanie doliczony do ceny przenosin. Zdarza się, że przewoźnicy zapewniają także swoje materiały do pakowania, na przykład torby, pudła i podobne rzeczy. Najważniejszy jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Znaczenie ma również czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Poglądowy koszt wynajęcia pojazdu transportowego i przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena rośnie w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce pracuje więcej osób, przykładowo pomoc 2 przewoźników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie wynosi 447 złotych, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a zza granicy do Polski – 1767 złotych. Koszty można obniżyć wybierając firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl znaczna część szuka zleceń na drogę powrotną. 

Przenosiny normalnie utożsamiamy z rozgardiaszem, nerwową atmosferą oraz niekończącą się listą zadań do wykonania. Jednakże dokładnie urządzona zmiana mieszkania będzie przebiegać bez przeszkód oraz płynnie. Jedyne, co musisz zrobić, to ułożyć program działania, przemyślnie i bez nerwów przystąpić do pakowania przedmiotów oraz wybrać zaufanego przewoźnika.

 

Pakowanie i owijanie dobytku

Umieszczając rzeczy w kartonach trzeba pamiętać, aby przewożone pakunki zostały wcześniej uporządkowane a także oznaczone. Najlepiej sporządzić spis dobytku, który chcemy przewieźć. W ten sposób zyskasz spokojny umysł, wiedząc, że twoje paczki przyjechały do nowego domu. Przenosiny zazwyczaj oznaczają przewóz poważnej ilości przedmiotów, włączając w to te niewielkich rozmiarów, nie sposób więc o niczym nie zapomnieć. Dobrą praktyką jest też opisanie każdego kartonu. Usprawni to wypakowywanie kartonów w docelowym domu. Poza tym, szukając przewoźnika przyda ci się dużo szczegółowych informacji na temat przedmiotów, czekających na transport. Osoba zajmująca się przewozem powinna znać liczbę a także wymiary mebli oraz paczek. Sporządzenie rejestru jest więc konieczne. 

Trzeba także zapewnić właściwe opakowanie przesyłki. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza przesyłki szczególnej ostrożności, choćby elementy szklane, instalacje artystyczne, ceramika, a także stare meble. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie owinąć kruche przedmioty folią bąbelkową, można również wykorzystać tekturę czy gruby i miękki materiał. Planując przewóz mebli, sprawdź, czy można je rozmontować. Rozkręcone meble prościej można przewieźć, maleje także ryzyko zniszczenia. Jednak nie wszystkie meble da się rozkręcić, a czasem jest to zbędne, jak gdy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble nie rozkręcając ich, dowiedz się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w korytarzu a także w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie łamliwe i ruchome części, opróżnij półki i szuflady.

Aby zapanować nad pakowaniem mniejszych elementów dobytku, takich jak czasopisma, płyty, naczynia kuchenne, elementy ozdobne itp. przydadzą się kartonowe pojemniki. Można przypuszczać, że przyda się spora ilość kartonów, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Jedynym wyjściem jest zakupić kartonowe pudła albo zdobyć je inaczej. Zdarza się, że sklepy chętnie rozdają kartony, pozostałe po dostawach produktów. Idź więc do najbliższych supermarketów i dowiedz się czy nie mają zbędnych kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Kolejnym rozwiązaniem jest kupno kartonów. Takie kartony sprzedają w wielu marketach budowlanych oraz w Internecie. Do pakowania drobiazgów a także przedmiotów materiałowych, takich jak ubrania czy pościele, możesz wykorzystać także torby materiałowe lub worki. Worki będą bardziej ekonomiczne a także łatwiejsze do kupienia, jednakże torby mocniejsze i wygodniejsze. Unikaj przewożenia w ten sposób rzeczy delikatnych. Jest spore prawdopodobieństwo, że torba lub worek naderwą się oraz że przewożony ładunek z nich wypadnie w czasie przewożenia.

Urządzenia gospodarstwa domowego, np. lodówka, powinny być rozmrożone oraz starannie zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na szkody i także te pozornie niegroźne szkody mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Tak więc transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić szczególną uwagę. Odrębnie spakować powinno się też kwiaty. Pojemniki, do których zostaną zapakowane, potrzebują otworów, tak aby rośliny miały stały dopływ powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny przed samym transportem, szczególnie w przypadku gdy Twoje rzeczy nie trafią na miejsce tego samego dnia. Jednak zachowaj ostrożność, doniczki nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli w ładunku podróżuje coś nietypowego czy wymagającego specjalnej delikatności, na przykład antyki, pianino lub ceramika.

 

Szukanie przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw podczas planowania przenosin jest szukanie firmy transportowej. Idealny kandydat musi posiadać OCP. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danej firmy, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Do transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, jednakże przewoźnik realizujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Szukając przewoźnika musisz wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy potrzebujesz pełnej usługi to znaczy transportu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku oraz poinformuj, czy jesteś w stanie pomóc czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest niezwykle istotna, z tego powodu zadbaj o to, aby zapewnić przewoźnikowi dużo szczegółowych informacji. Precyzyjnie podaj terminy, a także godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik musi także wiedzieć, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli windy nie ma, to z którego piętra trzeba zabrać rzeczy oraz na które wnieść je w miejscu docelowym. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach czasem oferują także rozkręcanie oraz montowanie transportowanych przedmiotów, przygotowanie na czas transportu a także sprawne pakowanie sprzętów. W przypadku gdy jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, poszukaj przewoźnika, który jest gotowy Ci ją zaoferować.

 

Rodzaje przeprowadzek

W naszym serwisie regularnie wystawiane są aktualne ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Są wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej przeprowadzamy się pomiędzy Polską i Wielką Brytanią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Sporo przeprowadzek odbywa się też między Polską i Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Oczywiście możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy podejmują się zleceń na bardzo różnych trasach. W Clicktrans realizuje się także liczne przeprowadzki krajowe. Do popularnych województw należą między innymi województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Podczas wystawiania przesyłki uwzględnij typ budynku i ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Koszt przeprowadzki

Ceny przeprowadzek uzależnione są od wielu rozmaitych zmiennych. Cena zmienia się pod wpływem na przykład długości trasy, ilości osób potrzebnych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek a także rozładunek, preferowanych dat transportu (transport będzie droższy w dni wolne od pracy), typu niezbędnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy zwracają także uwagę na to, jak wysoko trzeba wnieść kartony a także czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość rzeczy delikatnych, np. pianino, antyki, ceramika. Przedmioty kruche wymagają zapewnienia odpowiednich warunków i specjalnej uwagi, dlatego ich przewóz podnosi koszt przenosin. Jeśli powierzysz przewoźnikowi zabezpieczenie transportowanych przedmiotów, koszt tej usługi również zostanie doliczony do ceny przenosin. Zdarza się, że przewoźnicy zapewniają także swoje materiały do pakowania, na przykład torby, pudła i podobne rzeczy. Najważniejszy jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Znaczenie ma również czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Poglądowy koszt wynajęcia pojazdu transportowego i przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena rośnie w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce pracuje więcej osób, przykładowo pomoc 2 przewoźników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie wynosi 447 złotych, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a zza granicy do Polski – 1767 złotych. Koszty można obniżyć wybierając firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl znaczna część szuka zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Dublin już od 150!

Zleć przeprowadzkę